Dvě děti stejného pohlaví

malineta
5. bře 2013

Narodil se nám druhý kluk a já si uvědomuji, že když vidím jiné sourozence kluka a holku, tak závidím, že se jim "to povedlo". Cítím, že to není fér vůči druhému chlapečkovi, že bych měla být vděčná, že ho máme a ne pokukovat po holčičkách ☹ Máte to některá také tak? A přejde mě to?!?

holubice.petra
3. črc 2015

Ja mam dva kluky a jsem moc rada 🙂 je pravda ze pred velkym ultrazvukem me okoli "ockovalo" ze to bude snad holka ale kdyz rekli zr to bude kluk tak jsem byla rada...mozna pujdem do tretiho prcka za cas..a vubec by mi nevadilo kdyby to byl zase kluk 🙂

pigpeppa
3. črc 2015

Já si přála dva syny, u prvního to bylo až toužebné přání, protože od dvou čárek na testu jsme o tom malém mluvili jako o klukovi. Nechtěla jsem si to nechat říct, ale přítel to vyloudil na doktorce na utz, tak se jen potvrdila má intuice. U druhého jsem intuitivně necítila vůbec nic, ale přála jsem si kluka jako parťáka pro staršího syna. Holčičku jsem brala jako plus pro sebe jako mámu, že budu mít kluka i holku a tak nějak si "zkusím" starat se o oboje, ať po stránce materiální (oblečení, sponečky, fotbalový dres atd.), tak hlavně po stránce rozdílnosti v životních rolích, na které je mám připravit. Narodila se nám holčička, okolí nám závidí ukázkový pár starší syn, mladší dcera, já to tak neberu. 🙂

zabzulka
4. črc 2015

taky mám dva syny...holčičku jsem si přála, snad ani ne abych měla ten "páreček" jak mi všichni tuhle myšlenku podsouvali, ale chtěla jsem vědět jaké to je mít dítě jiného pohlaví, jak reaguje, jak se o něj starat, jak k němu výchovně přistupovat, možná to zní divně, ale prostě jaký je ten holčičí svět, když znám jen ten "chlapský".. na prvním screeningu mi řekli 70% holka, byla jsem šťastná, samozřejmě proběhly i nákupy růžových hader 😅 ve 20tt mi doktor povídá "a vidím šourek" a já na to "ale to holky nemají" 😀 😀 potvrdil kluka a já přišla domů ubulená až se můj muž lekl, že je nějaký problém.
Rozcházela jsem to týden, hlavně ten šok, kdyby mi zprvu neřekl tu holku, tak bych to líp zvládla, ale už jsem na ni byla nějak nastavená.
Každopádně za Martínka jsem tak vděčná, je to super klučičí mimino a bude z něj určitě bezva kluk..a že tu holčičku nemám mi vůbec nevadí 🙂

zerog
24. únor 2016

já to slyšela i od dětské lékařky v porodnici, komentovala "povedlo se to" nebo "tak příště", podle toho jestli jsme my vícerodičky měly děti stejného pohlaví nebo každé jiného pohlaví.sice ve srandě jakoby to říkala, ale je to hloupé 🙂 hlavně zdraví.