Dvě děti stejného pohlaví

malineta
5. bře 2013

Narodil se nám druhý kluk a já si uvědomuji, že když vidím jiné sourozence kluka a holku, tak závidím, že se jim "to povedlo". Cítím, že to není fér vůči druhému chlapečkovi, že bych měla být vděčná, že ho máme a ne pokukovat po holčičkách ☹ Máte to některá také tak? A přejde mě to?!?

januzza80
16. bře 2013

@malineta Ahojky a chapu,jak to myslis.kazda zenska si tak trochu preje mit tu dceru,jako chlap syna.To je normalni,ale neznamena to,ze si prejeme dite jen kvuli pohlavi.Nesnesu,kdyz nekdo rekne,ze ty jsi hrozna,ze jsi smutna,ze cekas dalsiho kluka nebo holku.Je to prirozene,ale stejne na 1.miste je mit zdrave miminko.To jestli to bude holak enbo kluk je uz tresnicka na dortu.Ja jsem si prala moc prvniho syna a u dalsiho mi to bylo jedno,protoze jsem si stejne myslela,ze budu mit jen kluky,kdyz v rodine od manzela je to samej kluk.Kdyz jsem cekala prvni mimco,tak tchyne hned mi rekla,ach jo dalsi kluk v rodine.Rekla to,jako kdyby bylo to dite menecenne nebo co. ☹ Ja jsem rada za parecek,protoze mam starsiho brachu a jsme super dvojka,ale kdybych mela jen kluky,tak jsem rada i tak.Hlavne,ze jsou deti zdrave,to je to nejdulezitejsi.

lucy222
6. dub 2013

Nechápu, že každý bere páreček jako ideál... u prvního jsem si moc moc přála holku...asi i proto, že okolo v rodině máme samé chlapy.. no a druhátko? Holku bych chtěla spíš proto, že si myslím, že ségry by mohly být fajn kamarádky /i když to není zaručené 🙂 ), ale jinak mi je to jedno. Rozhodně neberu 2 holky / 2 kluky jako něco méněcenného 😝 😉

ikarkulka
6. dub 2013

Taky máme dva kluky. Jasně že jsem si přála mít holčičku, když mi dr. řekla, že druhé miminko bude kluk, tak jsem byla i smutná a říkala jsem si, že je to ještě brzo, může se to změnit... Ale hned za chvíli už mi to bylo jedno, prostě jsem čekala miminko a bylo mi úplně jedno, co to bude.
A teď jsem ráda, že mám dva kluky. Nějak si k sobě tu holčičku ani neumím představit.
Mám doma vlastně kluky tři - včetně manžela. Když je spolu vidím, tak vím, že nemůžu mít na světě víc. Je to nádhera!
Navíc kluci jsou od sebe 2,5 roku. Budou to (snad) parťáci.
Já jsem za dva kluky nesmírně ráda a užívám si to naplno.

A jak už tu někdo psal - nejvíc na celé situaci mi vadily ty soucitné pohledy a řeči typu - no to je mi líto, tak třeba do třetice, já bych vám tu holčičku tak přála apod. Jak kdyby druhý chlapeček byl méněcenný nebo co.

lucy222
6. dub 2013

@ikarkulka mne sourozenci stejneho pohlavi prijdou super...a ten nemam na mysli,ze je fajn,ze podedi veci apod., ale proste myslim si,ze do budoucna si bracha s brachou a segra se segrou budou preci jen o neco blizsi...
Nas uz kdyz se lidi ptali na druhatko,tak padly i poznamky typu: "tak hlavne kluka",apod... 😝
A pri tom ja si nedovedu predstavit nic lepsiho nez je ta nase cacorka 😵 a kdyz by byly 2? Jaj, o to lip 😅 😵

Ale ono to asi patri ke kolobehu zivota:
-kdyz jsou 2 spolu: "a kdy bude svatba?"
-na svatbe: "a co deti?"
-1 dite: "a co druhe?"
-2.dite na ceste: "tak hlavne parecek"
-3.dite na ceste: "a to bylo planovane?". 😅

zuzau2
30. kvě 2013

lucy222 ikarkulka ahoj všem, taky se připojím k tomuto tématu, protože se mě týká. Máme dvojčátka holčičky a já chtěla ještě třetí miminko, protože to hrozně uteklo a já si to ani neužila. Manžel nechtěl ani slyšet, ale nakonec se nechal přemluvit. Vůbec nám nešlo o to mít chlapečka, ale prostě další miminko. Povedlo se hned napoprvé a jelikož jsem si měřila ovulaci, věděla jsem, že jsme počali brzy a když jsem mu oznámila, že jsem těhotná, řekla jsem taky ať se připraví na další holčičku 🙂 On mi řekl, že když to bude holčička bude jedině rád. Proto jsem to ani já neřešila a nechali jsme se překvapit. Zároveň jsem ale věděla že když to bude další holka, lidi nás ,,sežerou,, A taky to tak je. Naší třetí holčičce už budou skoro čtyři měsíce a je to čím dál horší. Prostě tři holky pro tuhle společnost jsou nepřijatelné 🙂 Nás jediných se to týká a přitom jsme rádi, ostatním do toho nic není a co si kolikrát musím vyslechnout je neuvěřitelné. Setkala jsem se s názory jako třeba: vy jste to věděli, že to bude holka ale nechtěli jste to říct (asi proto, že jsme se za to styděli) nebo: Manžel tvrdí, že chce holku, aby pak nevypadal blbě když to ta holka bude apod.Prostě společnost je takto nastavená, když se podíváte na reklamu v televizi kde figuruje rodina, mají téměř vždy holku a kluka 🙂
No a když se mě někdo zeptá: tak ještě toho kluka ne? tak to už startuju 🙂)))

orchidis
30. kvě 2013

@malineta Netrap se tím, to je normální... Nám se snad za pár dní ten páreček taky vyvede, ale měla jsem strach od začátku...že budeme "nekompletní", že budu po tom druhém pohlaví toužit, ale rodit a kojit a být doma už potřetí nezvládnu, jak bych se s tím vyrovnala, atd.

Brala jsem to tak, že stejné pohlaví blízko věkově k sobě si bude více rozumět a bude to výhoda pro ty děti.
Taky si myslím, že si zvykneš a časem to pustíš z hlavy 😉, tak se tím netrap a hlavně si nenech namluvit, že jsi špatná máma, když máš tyhle pocity. Naopak, je dobře, že jsi k sobě upřímná, že si to dovedeš přiznat a nebudeš tyhle "negativní" pocity (ne)vědomě vkládat do vztahu k mladšímu.

@eficenka Holka, na tebe jsem už v pár diskuzích narazila (četla jsem tvá slova, ale nereagovala jsem) a musím říct, že máš podle mého názoru obrovskou schopnost moralizovat a narvat do jedné věty tolik otřepaných klišé, že se to jen tak nevidí 🙂. Nic ve zlém, ale musela jsem 😉. Píšeš samozřejmě v zásadě pravdu, ale ... já se musím vždycky smát, co za nové moudro se dozvím 😀. On ten život prostě není tak jednoznačnej a nejsou jen děti na vozíčku a ten zbytek 😉.

eficenka
30. kvě 2013

@orchidis
neberu to zle, jen si myslím ( pokud by ses asi denně setkávala s těžce postiženýma dětma jako já) že je jedno i kdybys měla 10 dětí stejného pohlaví že jsou zdravé! asi si ani nedokážeš představit co by za to ty rodiče postižených prců dali.
Je mi jasné že si žena může říct, ach jo, chtěla sem kluka když už holčičku mám nebo naopak, ale trápit se tím pořád? to snad ani nejde. nebo možná změnit přístup k životu - mám zdravého druhého nádherného kluka, co více si přát? nemluvě o tom kolik holek touží po dítěti a nemůže...

petule12
14. čer 2013

narazila jsem náhodou na toto téma, které je pro mě hodně aktuální....

máme 2 krásné a zdravé holčičky a tento týden se kamarádce narodila také holčička, ale doma mají už kluka......a přesně jak jste psali.........jé ono se jim to "povedlo"
Mě to normálně zvedá ze židle, co se jako povedlo a dvě holky nebo dva kluci se jako "nepovedli"?

ale teda mně přijde, že pořád ještě lidem přijde přijatelnější když jsou to dva kluci (pokračovatelé rodu) než dvě holky (to jste totální chudáci dle některých) Možná si to namlouvám, ale mám pocit, že jsem zaregistrovala i jisté soucitné pohledy.
Ach jo to je vlastně tak "pitomé" a ti co si to myslí jsou vlastně strašně omezení.

kachen
14. čer 2013

My mame teda jen jedno dite, ale pokud bych mela mit druhe, chteli bychom znova holku (kdybych si mohla vybrat). I z ciste praktickych duvodu. Ale kluka bychom si samozrejme taky nechali 😀 .

nadja73
14. čer 2013

mame 2 holcicky a ja jsem neskonale stastna a kluk mi nechybi 🙂

zuzau2
25. čer 2013

@petule12 ano, taky mi to tak přijde, že když to jsou dva, tři kluci, je to přijatelnější než dvě, tři holky 🙂))) s tím souhlasím

vlckulka
25. čer 2013

tak trochu tě chápu 🙂 Mám tedy dvě holčičky, takže já jsem v tomto ohledu plně spokojená, vždy jsem toužila mít holčičku a kdyby holky byly kluci, tak bych asi taky byla "zklamaná". Ačkoliv samozřejmě bych byla hlavně ráda, že mám zdravé děti, ale kamarádkám bych holčičku asi také trochu "záviděla". To ovšem neznamená, že bych kluky méně milovala. Bylo by to stejné, jen bych možná měla tužbu pořídit si další dítě, takhle naštěstí tyto roupy nemám 😀 😀 😀

jarunkaxyz1
25. čer 2013

Já názor "páreček jako ideál" beru trošku jako názor "ze staré prosté doby" . Něco jako "syna musím pojmenovat po manželovi".....Já sice páreček mám, ale rozhodně to jako ideál nepovažuji, byť to má i své výhody. Navíc holčičku mám povahy divokého kluka a chlapečka naprostého andílka. Dvě holčičky nebo dva kluci si podle mě víc rozumí v hraní, názorech....ALE - znám zase spoustu případů, kdy si brácha rozuměl se ségrou víc než dvě ségry.....fakt má všechno svý....dvě děti stejného pohlaví jsou výhodou už jen z praktického a finančního hlediska 😉 A ve finále, hlavně, že jsou v dnešní době zdraví!

apollo11
10. črc 2013

Jako malá jsem nikdy netoužila mít ségru, mám bratra a přišlo mi to hrozně fajn 😵 Z hlediska rodiče je mi to úplně fuk, nenapadlo by mě řešit pohlaví, brala bych pro malou jakéhokoliv sourozence.

caroliine
18. lis 2013

Nám se ted v červenci narodil druhý kluk,doufala jsem že to bude holčička,moc jsem si jí přála a ted konečně po 4 měsících jsem se s tím vyrovnala že to jiné už nebude ,holčičku už skoušet nebudeme nevěřím tomu,že by se povedla 😀 jsem štastná že máme dva zdravé kluky a ten nejstarší že na toho mladšího nežárlí,toho jsem se moc bála 🙂 myslím si že když je párečewk,mohlo by to být i horši v tom žárlení ,já nemůžu posoudit 🙂

loafeer
18. lis 2013

@lucy222 ještě jsi vynechala bod: první a co svatba, a druhý: když svatba má být tak: A vy musíte? :o))))

andreasek82
18. lis 2013

@vlckulka Cítím to stejně jako ty! 😉 Já si prostě přála mít dvě holčičky a mám je. 😵 Jsem takto plně spokojená. 🙂

lucy222
19. lis 2013

@zuzau2 ja uz jsem take maminkou 2 naaaadhernych cacorek a priznam se, ze stastnejsi uz snad ani nemohu byt. K prvni dcerce jsem si moc prala dalsi holku,takze jsem stastna jako blecha 😵 😵 😵
Manzel by rad jeste tretatko a pry vubec ne proto,ze by mu chybel syn, ale ze jsou ty nase holky uzasne 😵 samozrejme z okoli zaznivaji kecy typu "tak jeste,aby se povedl ten kluk" apod..jdu vzdy do vrtule 😝
Za mne - at si okoli trhne, my s MM jsme maximalne stastni 😵

@loafeer jj, pravdu mas 🙄

shine2015
3. črc 2015

ja chápu, že si žena přeje mít jak chlapečka, tak holčičku...máme dve holky a nyní čekáme chlapečka a upřímně, jsem štastná, vnitřně jsem si chlapečka přála, už kvuli manželovi, aby mel podporu i mužského elementu, ale i kvuli sobě. SAMOZREJME že nejdůležitější je zdravé dítě, o tom žádná....já se i modlila za zdrave dítě....vnitřně me hřeje pocit, že první dve holky, navíc po roce, mají k sobě opravdu hodně hodně blízko....myslím si, že je pro decka je stejne pohlaví lepší....kdybych si mohla vybrat, beru zase dve holky a ted snad i zdraveho kluka.....holky jsou báječný, miluji je neuvěřitelně a děkuji Bohu za ně....a na chlapečka se těším moc. Srašně mě s*rou ty kecy okolo, jakože druhe zase holka?? švagrová nenápadně - chlap má splodit syna, postavit dum, zasadit strom....to je na ránu a nejvíc o mrzí právě od lidí, které máte rádi.....já jsem ted ráda, že máme dve holky za sebou a přibyde do rodiny kluk, že až tady s mužem nebudeme, budou mít sebe....ale to by měly i kdyby byly jen samé holky, nebo jen kluci.....
Takže naprosto chápu, že maminka nebo i tatínek by chtěli oboje pohlaví a neznamená to, že by se rouhali nebo nechtěli zdrave dítě....zdrave díte si vybere bez rozmyslu každý, o tom žádná... 😉

frankie
3. črc 2015

Já chtěla prvního kluka, narodil se kluk u druhého už mi to bylo jedno co se narodí, narodil se další kluk, tak do třetice jsem si řikala, že už by to mohla být teda ta holčička a koncem srpna se narodí třetí kluk 😀 Ale nevadí mi to, kluci jsou fajn a hlavní je zdraví 🙂

evcann
3. črc 2015

Já mám kluka a teď čekám druhého, oba po ivf a jsem za ne neskutečné šťastná. Hlavní je zdravý, nebuďme nevdecne 🙂

irinka
3. črc 2015

Máme chlapečka - 3 roky - je to adopčátko a narovinu - po 7 letech snažení, X pokusů IVF a jednom potratu jsme šťastní, že ho máme. No a máme danou žádost o druhé a reakce u většiný lidí - takže druhé máte psanou holčičku? Mě by kleplo, copak to není jedno? Vždyť je nejdůležitější to, že jsou děti zdravé....

verdos
3. črc 2015

Já mám 2 kluky a je to to nejlepší, pořádně se spolu vyblbnou, báječně si rozumí, mohli jsme využít všechno oblečení, jsem strašně ráda, že jsou to oba kluci. Teď u třetího je mi to nějak jedno. Když bude zase kluk, vůbec se zlobit nebudu 🙂. A bude-li holka, tak taky bezva. Jak píše @evcann - hlavní je zdraví. A nemyslím si, že "páreček" je nějaký ideál. Já měla bráchu a byla bych mnohem raději za ségru, měli jsme úplně jiné zájmy, neměla jsem se komu svěřit... Nevím, jestli to přejde, protože osobní zkušenost nemám, ale pokud vám děti přinesou radost a budete je milovat takové, jaké jsou, a uvidíte, jak si budou spolu hrát a rozumět, tak si myslím, že vám to ani nějak líto nebude 🙂. Prostě se z nich budete přirozeně radovat 🙂.

akankeo
3. črc 2015

Ja mam zase 2 holky, chtela sem pokazde kluka, ale samozrejme jsem stastna, ze jsou holky zdrave. No a ted cekame treti a vsadim boty ze to bude zase holka. Ted to sice na UZ vypadalo spis na kluka, ale o tom pochybuju a vic deti uz ne eeeee, to bych se zblaznila 😀. Moje holky jsou pomerne dost cisla, takze nejdriv me to mrzelo a pak sem byla rada, ze to jsou holky, protoze kdyby byly kluci s nasimi geny, tak to se zblaznim uz jen z tech 2 😀

mariti
3. črc 2015

Tak já mám staršího kluka a mladší holčičku. Napoprvé jsem "cítila", že to bude holčička - a vida, mateřská intuice mě zklamala. Napodruhé jsme si to nenechali říct, bylo to překvapení a bylo to moc fajn. Jinak mi všichni říkali, že to bude natuty zase kluk, že mám špičaté břicho. Jasně, hlavně, ať je to zdravé, ale co si budeme nalhávat, prostě přála jsem si holčičku. A v duchu jsem se za to miminku omlouvala, že budu milovat i chlapečka, samozřejmě. Brala jsem to tak, že když to bude kluk, bude to praktické (budou po sobě dědit, chodit na stejné kroužky atd.) a když to bude holčička, bude to prostě pěkné. Nejvíc samozřejmě záleží v budoucnu stejně na povaze dítěte, zda se nedá na drogy apod., ale prostě myslím, že pro hodně žen je to jiný druh zážitku mít holčičku a není třeba si to vyčítat.

ronyx
3. črc 2015

A ja čekám druhého chlapečka a jsem za to hrozně ráda.už se toho druhého raubíře nemůžu dočkat 🙂 do 20 tt mi tvrdili,že je to holčička a když mi na velkem utz dr. řekl,že je to kluk jak buk ani na vteřinu mi to nezabylo líto 🙂 nechápu,co je to za divnou módu toužit po párečku a být sklamaná z toho co nosím v bříšku,co je kus mne 🙂

jaja01k
3. črc 2015

Když jsem byla podruhé těhotná, hrozně mě vytáčelo, jak mi každý přál, aby to byla holčička, když už kluka máme. Já ale toužila po druhém chlapečkovi. A když mi řekli, že to chlapeček bude, měla jsem radost a bylo mi líto, jak z toho bylo okolí zklamané. A sotva se narodil, už jsem zase poslouchala "tak ještě by to chtělo tu holčičku", to opravdu nesnáším. Kdybychom měli kluka a holku, měli bychom "splněno" a o třetím dítěti by nikdo nemluvil 😠

granda
3. črc 2015

mam dvě holky .... kluka jsme chtěla kvůli manželovi... nevím,zda třeba ještě někdy nebude třetí těhotenství ,ale vím, že to je jedno... dvě holky jsou super a mají se rády.. a to je nejdůležitější...

pavly
3. črc 2015

Tak já taky nevím, proč je tak super mít páreček....... Jen přiznávám,že jsem prostě moc chtěla holčičku. Bylo mi jedno zda první či druhé dítě,ale aby byla......nějak jsem si sama sebe neuměla představit jako matku kluka-táhla jsem prostě k holčičkám....
Ale když jsme čekali mimi, tak jsme ani u jednoho pohlaví vědět nechtěli. Zajímalo mě jen, zda je mimi zdravé a brečela jsem štěstím-a to doslova (bylo mi tak hrozně zle vždy,že toto byl pak doják).
První byla dcera-manžel z ní měl nakonec větší radost,než já-za mě 😀.
U druhého miminka jsem pak chtěla spíš opět holku-ale proto,aby měla ta první kámošku......Nakonec jsem pak chtěla holčičku i proto,že se tu všichni modlili,aby to byl kluk a já jim ho proto dát nechtěla,bylo mi líto té případné holčičky.....Když se malý narodil, byla jsem neskutečně šťastná. Ale po dvou týdnech začal ječet, prořval celé dny a já pak fakt dostávala pitomé myšlenky,že jsem chtěla tu holku, že snad ona by tak nevyváděla?? Navíc si pamatuju,že jsem byla i smutná,že nebudu mít komu dát to dívčí jmého,které jsem si tak pracně vybojovala..........Jak to tak ale chodí, samo že si mě omotal kolem prstu a je to moje láska největší. Je opravdu jedno, jaké má dítě pohlaví, hlavně,že je zdravé a moje!

ev.ka
3. črc 2015

Mám dva syny. Bylo mi jedno, co se narodí a trošku jsem se té holky bála - jako že s klukem už vím co a jak 🙂
Obě děti jsme si nenechali říct, co to bude.
U druhého synka mi dokonce jedna návštěva v porodnici řekla:
"a já jsem Ti tu holku tak přála"
co ji na to máte jako říct proboha???
tak pardoooon, že máme krásnýho zdravýho a úžasnýho syna
takže tak tam držíte na chodbě ten uzlíček v zavinovačce a ani nevíte, jestli se máte vzteknout nebo rozplakat, že od prodnice je někomu líto, že není holka??? navíc když jste po porodu celá rozbolavělá a hormony s Váma mávaj
tohle si budu pamatovat ještě dlouho ☹
a možná o to víc je to můj mazánek, zlatíčko největší i když je to rarach na entou 😀