Jak maminky trávíte volné dny, když je manžel v práci?

teerka
3. únor 2013

Zrovna jsem reagolvala na otázku týkající se úklidu a napadlo mě, prodiskutovat, chod celého dne. Jak vlastně maminky trávíté své volné dny, když jsou manžílci v práci? Uvědomila jsem si, že vlastně jen pracuji (uklízím). A tomu se dovolená neříká :D Jinak můj standartní den (s rezervou): vstávám v 6:30 Verunce mléčko, zatopit v krbu( zajít pro třísky, dřevo...) kolikrát na půl hodiny. Budí se syn, chystám mléčko, snídani, krmim malou dceru, pouštim Myckeiho klubík , rovnám a vyklízím myčku, snídám já (kafíčko, rohlík, internet), pouštím pračku, poklízím, chystám oběd, rovnám prádlo. Je devět a dcera se dožaduje pozornosti, chce svačinku a spát. Mise v půl desáté splněna. Dcera spí, věnuji se Mirečkoj, většinou se mnou dodělává oběd. Následuje úklid ( pračka, steleme postele, s probuzenou Verunkou vysáváme a hrajeme si) Kolem dvanácté jíme, uklízím spoušť v kuchyni a vyrážíme ven. Vracíme se z nákupu, dcera se dožaduje spánku ( v kočárku neusne) Synovi svačinku a za chvíli se manžel vrací z práce. Pak je to individuální. Někdy si jdu lehnout, jindy jedem na návštěvu, příště zase umývám chodbu.. Mezi tím milionkrát přebaluji a utírám usmrkaný nosy. Jsem v tom sama?

lenicka07
4. únor 2013

Vůbec v tom nejsi sama, prostě není šance se za den moc zastavit. Zatím máme jen jedno děcko, ale je to obdobné. Vstáváme teda o dost dýl, potom co obstarám malou, poklidím binec co se vytvořil mezi osmou večerní a ránem (a že toho někdy je 🙂 pak se malé věnuju a mezitím udělám takové menší práce (nacpat pračku, pověsit prádlo, vyndat nádobí z myčky, rozdělat oheň apod.). Udělám přípravy na oběd (manžel jí až se vrátí z práce, tj . cirka ve tři), přichystám co se dá, abych to dovařila, zatímco malá bude spát. Kolem dvanácté dám najíst malé, ukládám jí k spánku. Spí asi tak hoďku a půl, mezitím dodělám jídlo, a většinou na každý den v týdnu mi vychází nějaká práce - jednou umeju koupelny, podruhé utřu všude prach, potřetí vysaju a vytřu, počtvrté vyžehlím atd. Pak se vrací manžel, najíme se, to už malá je vzhůru, dám jí sváču a jdeme ven, když je hezky. Pak si hrajeme, kolem páté až šesté koupeme, pak chystám něco k večeři, meju nádobí, poklidím, kolem osmé dáváme malou spát. No a i když si někdy myslím, že mám konečně hotovo, tak stejně zjistím, že jsem na něco zapomněla a hotovo ještě není 🙂 Je to prostě takový stereotyp, většinou vůbec neregistruju který je den v týdnu a už vůbec nemám ponětí kolikátého je.

monad
4. únor 2013

ten nadpis mě rozesmál... 😀 😀
hmm tak to máme stejný, krom toho, že já si s nima už moc nehraji, oni si vystačí sami. Pracuji z domova, tak jsem ráda, že si oni vystačí. A když ne, tak práci samo nechám a hraji si s nima..
Jinak režim máme skoro stejný akorád že berunka vstává v 8h a spát před obědem jde v 10,30h
ven teď moc nechodíme, JINAK SI TAKY NESEDNU... 😕 😕 😵

katerinanov
4. únor 2013

Ráno vstáváme kome 7:30, Jiříček snídá, já snídám. Vyklidíme a naklidíme myčku, pustíme pračku, poklidíme nepořádek co se vytvořil mezi 6 večer a ránem 😀 Pak si hrajeme, Jiříček jde v 10:30 spát a kolem 11:00 vstává. Když spí, uvařím mu oběd, kolem 11:30 obědvá. Pak si chvíli hrajeme, uvařím oběd pro dospěláky, malý jde spát kolem 14:00, obědvám. 14:30 je malý vzhůru a svačí. Pak jdeme ven nebo si hrajeme. Po 5. hodině se jde koupat, kolem půl 6 večeří, do 6 je obvykle v postýlce. Pak pouklízím nepořádek, který se vytvořil během dne a sedím u TV, na koníku, žehlím nebo si dělám co potřebuju 😀 Manžel chodí z práce ve 22:30, povečeří a tak kolem půlnoci jdeme spát. Většinou jednou nebo 2x týdně, jak je potřeba uklízím byt - utírám prach, myju koupelnu, vysávám, vytírám. Naučila jsem se to dělat co nejrychleji takže to je na hodinku a to stihnu při odpolením hraní nebo když malý spí.

ivajaro
14. bře 2013

Můj den začíná tím, že ve 4 h ráno odchází manžel do práce. Malá se mi budí kolem půl7 nebo v 7h, tak jí udělám mlíčko, přebalím převléknu s pyžámka a dám do houpačky, během té doby umyju nádobí, utřu prach vytřu podlahy , uklidím nádobí přebalím malou a dám jí pod hrazdičku, a pak si udělám kávu. Když je hezky tak jdu pak z malou ven, když né tak si jde na hodinku odpočinout do postele, během té doby zapnu pračku a uklidím koupelnu. Pak se vrhám na oběd, na tož se mi malá probudí tak si hrajeme.... pak jde spát po jídle kolém té 13h a spinká do půl5 pak jí vykoupu a hraje si na houpačce ....to kdyžtak žehlím prádlo ... no a v půl 7 jde malá spinkat na noc ... nacož se manžel kolem 7h večer vrátí domů ...a já padám unavou do postele, a tak je to den co den ...

alibeli
24. bře 2013

Prostě furt lítám kolem dětí a mezi prádlem a nádobím, taky chci stihnout pročíst něco na netu. Někdy se ani nedokážeme vypravit ven. Systematicky neuklízím, jen co je třeba. Chodí mi paní na úklid jednou za týden. A na čas to nevedem, jak tady píšete některé. Budíček je mezi 8.30 až 9.30 a pak dál jak se to vyvrbí. 😉

sexymilacek
18. srp 2013

@teerka Až na to, že já netopím v krbu a nedávám mlíčko to máme jinak stejné 🙂.Mickeyho klubík máme taky přes den puštěný a auta animovaná.Jinak makám do večera což je starání se o domácnost a děti.Řádí přes den jako bílá nemoc takže volno když po obědě usnou 😀

lu777
19. srp 2013

tak to čtu a vynořily se mi drsné vzpomínky 😀
no jsem ráda, že jsem už v práci 😎 tam si můžu v klidu (a sama hlavně!) dojít na záchod, najíst se a nikdo na mě nezvyšuje hlas 😀

a tím, že jsou děti ve školce (denně jí žehnám, teď jsou právě na příměstském táboře), tak nemusím vařit a úklidu je taky o hodně míň... každý rok se to zlepšuje a zlepšuje, dokud nedorazí puberta, tak každé narozeniny fakt slavím 😎 😎 😀