Jak moc se vám změnil život s mimčem?

berus
13. kvě 2007

Ahoj holky. Už dlouho si vás tady pročítám a načerpávám inspiraci.
S manželem jsme se dohodli, že květen je poslední měsíc, co beru antikoncepci. Po miminku toužím už asi 2 roky, ale teď nějak začínám mít strach.
Došlo mi, že budu muset odejít z práce, kterou mám hodně ráda, že na sebe s manželem už asi nebudeme mít tolik času a hlavně mě děsí to, jestli budu dobrá mamka. Jak jste na tom vy?

chechta
24. črc 2007

zevi to je pravda. I když do káváren, čajoven a cukráren chodím většinou s kámoškama, ale ono takovejch pidi u nás moc není to byl jen takovej příklad 😉

brendi
24. črc 2007

život se s miminkem změní radikálně to jste tu už napsaly, uplně se posunou hodnoty a pohled na život.
Já sama nijak nestrádám, je to hlavně tím že máme opravdu hodně dobré hlídání, a kdykoli někam potřebujem jít nebo jen si tak vyrazit, můžeme prakticky kdykoli. Vubec si nepřipadám jako nějaká mamča od plotny, možná právě naopak.
Strašně jsme chtěli toto léto k moři ale to až příští rok až bude malý větší, sama bych nikam bez něj nejela, to by mi utrhlo srdce a nic bych z odpočinku neměla.
Mateřství mi jen a jen dalo, 😎

ivcar
24. črc 2007

Ahojky, tak samozrejme miminko a materstvi ma neco do sebe, je to proste zvlastni,kdyz koukate na clovicka , ktery je kousek z vas a samozrejme jako kazda mamina i ja jsem na dcerku hrozne pysna a miluju ji, ale k otazce.... s mimi se zmeni od zakladu zivot, asi je rozdil v tom , kdyz je mimi planovane nebo ne, kdyz je planovane, prijde mi ze to maminky lepe zvladaji .... chtely to, tak si to uzivaj, tesi se atd.... v mem pripade to planovane nebylo, samozrejme chtene potom uz ano, ale nejak jsem se s tim na zacatku nestihla vyrovnat, chvili mi to trvalo, mela jsem pocit , ze tehdy ve 24 letech jsem na to moc mlada a obcas jsem mela sobecke myslenky, ze neco nemuzu, ze mi neco uteklo... atd. Cim je mala starsi, je to daleko lepsi, uz jsem se s tim davno zžila , ze jsem proste mama a naucila jsem se delat ruzne aktivity uz jako rodina a dnes samozrejme jsem rada, ze ji mam a za nic bych nemenila, ale to je az tak 1,5 roku zpet, jak uz jsem nekde psala miminkovsky obdobi me teda nevzalo... 😖 🙂 Zivot se proste zmeni hodne a je dobre kdyz je zenska na to pripravena a CHCE TU ZMENU 😀

markeeta
24. črc 2007

nas to teprva ceka, ani jeden z nas neni nejaky hospodsky posedavac nebo paric, mame radi vylety do prirody, fotografovani atd., takze miminko bude nas verny spolecnik. Jeste tedka tesne pred porodem jezdime na kratke vylet, ona je zvykla byt vydrncana z auta. Nevidim duvod, proc neco menit. Uz se moc tesim.

Jinak ohledne sestinedeli. Dulezita je psychicka a fyzicka pohoda, pokud se dobre citite, tak muzete delat cokoliv, vcetne vychazek. To bych doma umrela, kdybych nikam nemohla.

Hezky si uzivejte materstvi a ja vam poreferuju za par tydnu 🙂 .

natalie77
21. bře 2008

A jak to změnilo vztah s manželem-partnerem?
U nás třeba hodně...