Jak moc se vám změnil život s mimčem?

berus
13. kvě 2007

Ahoj holky. Už dlouho si vás tady pročítám a načerpávám inspiraci.
S manželem jsme se dohodli, že květen je poslední měsíc, co beru antikoncepci. Po miminku toužím už asi 2 roky, ale teď nějak začínám mít strach.
Došlo mi, že budu muset odejít z práce, kterou mám hodně ráda, že na sebe s manželem už asi nebudeme mít tolik času a hlavně mě děsí to, jestli budu dobrá mamka. Jak jste na tom vy?

krista
13. kvě 2007

Berus to asi vrtá v hlavě každému kdo ještě nemá děti a já nejsem jiná 😀 Myslím si ale že každá mamina ti sem napíše, že teď je o moc šťastnější a miminko posunulo život zase o jednu příčku výš 😉

martinnaa
13. kvě 2007

Ahojky taky jsem mela veeeliky strach jestli budu dbrou mamcou pred porodem jsme mela depky a tak.Jak se mimi narodi tak je to uuuplne neco jineho.Clovek s ezmeni k nepoznani.Kdyz s eti narodi miminko tak je vzdycky v prvni rade a pak manzel. 🙂 (Moje zkusenost)Drzim palecky at s evam to brzy povede 😉

krista
13. kvě 2007

A něco podobného je i tady: 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

berus
autor
13. kvě 2007

Já chápu, že s mimčem se toho hodně změní, asi k lepšímu, ale chtěla jsem od zkušených mamin slyšet, jaká je realita. Jsem prostě holka zvědavá 😉
Chybí vám něco, co se prostě s prckem dělat nedá?

kamhajek
13. kvě 2007

Berus: rozhodně přijdeš částečně o svobodu. Už se nemůžeme sebrat a jen tak jít někam pařit, musíme to mít naplánováné aspoň týden dopředu kvůli hlídáná. Dovolenou si taky vybíráme z ohledem na mimi a vlastně všechno co děláš částečně podřizuješ děťátku, ale je to nejkrásnější omezení, které jsem kdy zažila. Když jsem byla těhotná, tak jsem taky přemýšlela jak to zvládnem, ale pak když se ti mimi narodí a ty si ho chováš, tak je to ten nejkrásnější pocit. I po porodu jsem měla chvíli depky, jak to budu zvládat(takové normální šestinedělí 😉 ), ale neměnila bych ani za nic.
Když jsem někde bez Ondry, tak už se těším až budu zase s ním, ale nic se nemá přehánět, takže i já s manželem potřebujeme mít čas kdy jsme jen spolu a mimi hlídá babička. Neměli by jsme zapomínat na své koníčka a aspoň v omezené formě se jim věnovat, protože čas letí jak splašený a Ondra za chvíli bude mít své záliby a kamarády a nás už nebude tolik potřebovat.
Mimčo je velká odpovědnost, ale ještě větší radost a štěstí. 🙂

mnauu
13. kvě 2007

berus my jsme zjistili, ze spousta veci, ktere jsme delali sami dva, jde delat i s mimcama, jen neco trochu prizpusobis. Ono detatko neni zase uplna cukrova panenka, ktera by nic nevydrzela 🙂 Jen pro upresneni, nez se na me nekdo vrhne ja na krkavci matku 😀 : Nemam samozrejme na mysli brat s sebou mimco do zakourenych hospod nebo na hlasitou diskoteku. Jasne, toho casu je trochu min, vzdyt driv clovek neutiral xkrat denne pok... prdelku 😀 ,nekrmil apod. Ja nastesti vim, ze se v hlidani muzu spolehnout na manzela, takze pro me treba nebyl problem odjet do Brna na miss a vratit se az druhy den. A spolecenskych akci,kde by se prtatum nelibilo se momentalne prilis nezucastnujeme oba najednou, coz neni ovsem jenom kvuli mimcum. Takze mimco ti zivot samozrejme zmeni, to je jasne, ale urcite neni nutne )a podle ani vhodne) vzdat se uplne vseho ostatniho.

mnauu
13. kvě 2007

jo a konkretne na tvoji otazku: nenapada me nic, co jsem rada delala pred detmi a ted to vubec nejde 😉

alcatko.j
13. kvě 2007

Mnauu, ty moje tajnustkarko 😵 Gratuluju 😵

mnauu
13. kvě 2007

alciii ahoooj, no dekuju 😀 pry vytvarime Klapzubovu jedenacku 😀 , tak to doufam, ze ne 😔

alcatko.j
13. kvě 2007

Mnauuuu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

consti
13. kvě 2007

mnauu ty čekáš mimičo??Až teď jsem to pochopila 😀 .Si říkám, proč ti Ali gratuluje, když už je to nějakou dobu, co se ti holky narodily 😀 .Takže taky gratulace.Hele s klapzubovou jedenáctkou a dvojčátky mě manžel taky straší, takže možná půjdeme ve vašich šlépějích 😀 😕 😎

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lazenka
13. kvě 2007

Jak se nám změnil život??Totálně 😀 všechno je vzhůru nohama a nic není jako dřív.Je to náročný,ale úžasný.Za nic na světě už bych to nevrátila zpátky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kristi
13. kvě 2007

taky se pridam: u nas se to zmenilo spis k lepsimu, jeslti to jeste vubec lepsi byt muze. Sice si nemuzeme vyrazit do kina atd, pac tady nemame hlidaci babicky, ale s malou se da delat skoro vsechno, takze v tom nevidim nejaky moooc omezovani. Nejvic se asi zmenil nas spanek, ten uz asi nidky nebude jako driv 😀

haluskacz
13. kvě 2007

my si delame kino doma: booka si dame do postele a poustime se Simpsonovy 😀

mnauu
13. kvě 2007

gedren dalo by se rict, ze to bylo v ramci trenovani na dalsi mimco 😀 takze ne uplne planovane tak brzo, ale proste priroda usoudila, ze neni uz nac cekat 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
0401
13. kvě 2007

taky musím říct, že nám naše princezna úplně změnila život, ale nelituji toho! Naopak se dozvídám nové věci i o sobě, nedovedla jsem si představit, jaká budu matka. I náš vztah s manželem je teď o něčem jiném 😉
A taky bych nevěřila, že v sobě můžu mít tolik strachu o své dítě.

karotky
14. kvě 2007

Ahojky!
Abych pravdu řekla...........bylo na čase,když se nám Adámek narodil.Jsme spolu(manželé)6let a poslední dobou už jsme si neměli pomalu co říct-probírali jsme jen neutrální témata.Sice jsme se nehádali,ale už ten vztah zůstal na jednom bodě měli jsme dost stereotipní život.
Asi to taky bylo tím,že jsme s početím měli dost velké problémy a tak se stalo,že když se nám Adámek narodil,že nám spadnul oběma kámen ze srdce.
Je sice fakt,že se Adam někdy vzteká,ale zase si říkáme,že máme alespoň "normální" a zdravé miminko.
Jsem ráda,že nám Adámek změnil život.Manželství bez dětí.........to není ono. 🙂

chechta
23. črc 2007

berus - mám 6 týdnů do porodu a taky se strašně bojím jestli to všechno zvládnu a jeslti budu dobrá mamka atd.. no jsem zvědavá jaká bude realita

llucinka
23. črc 2007

Chechti: To jsme na tom podobně... 😉 Taky mám ten pocit, hlavně se děsím těch obrázků a popisků v knížkách ohledně porodu ☹ Věděla jsem, do čeho jdu, ale snažím se teď nějak zaměstnant, abych na to nemyslela, pač včera jsem se tím probírala a až se mi chtělo brečet, že jsem měla ještě počkat... Ale pak večer mimísek kopal a dával o sobě vědět a kdy si pohladím to bříško, hned je to lepší... Je fakt, že tam mám strií, že nejdou spočítat, ale to je do jiného tématu 😀
Myslím, že to všechno dobře dopadne a bude to tak, jak píšou holky - zkušené maminky 😵 Že bude všechno ok a budeme všichni spokojení 😉

chechta
23. črc 2007

luci - porodu se ani nebojím ( i když někdy na to taky myslím a hrozím se, ale to hned zaženu - nějak to mimi jít ven musí 😀 ), ale spíš co bude po tom. Manža je naprosto vklidu - co by se stresoval - mi vždycky říká že to přeci zvládnu levou zadní. Nevím kde ve mě bere takovou důvěru - taky bych ji potřebovala 😀 😀

nikka.vo
23. črc 2007

Tak mě nechybí vůbec nic, byli jsme aktivní už asi týden nebo dva po porodu, různé výlety a tak. Jasně, že mě může někdo kamenovat, že v šestinedělí má být matka i dítě doma, ale mě by asi hráblo. 🤐 Byli jsme tak zvyklí a chci, aby Dominik byl společenský tvor a neschovával se jen za mou sukní 😝 , které nenosim 😀
Zajdem si odpoledne klidně na véču na zahrádku do pizzerie atd tad....
Po práci se mi vážně nestýská 😀 a jinak večerní posedávání v hospodě mě neláká a kdyby náhodou, tak pohlídá babí 😵

Záleží jak ty se k tomu postavíš a jestli se ,,nezahrabeš,, doma 😉

Miminko je to nejkrásnější, co tě v životě potká, tak neotálej, ostatní věci ti neutečou... 😅

Přeju ti co nejrychleji 2 čárečky 😀 😀 😀

chechta
23. črc 2007

nikka tak to si myslím, že už je snad v dnešní době překonané sedět 6 týdnů s mimi doma ne? To by mě asi taky hráblo - chci s bejbíkem chodit na procházky brzo ať nedejchá ten panelákovej vzduch 😀

llucinka
23. črc 2007

chechti: Joo, já mu nebráním, ať jde ven, ale nemuselo by to bolet 😀 😀 😀

Taky si myslím, že už by se to mělo překovat, jako že být těch 6 týdnů doma, pokud to půjde a bude hezky, půjdu na procházku a ven, ať dýchá ten čerstvý vzduch 😉

nikka.vo
23. črc 2007

No, taky si myslim, že už se na tom tolik nelpí, ale myslim, že se takový maminky ještě najdou.
Asi v dnešní době neni nikdo zavřenej doma celých 6 týdnů, když nepočítám doktory a zařizování, ale zas tolik jich nevejletí,jak já 😀
Skoro denně jsme v trapu 😀 , ikdyž třeba jen na 3 hodky, ale to je jednou návštěva, pak nakupování, pak třeba tenis, výlet někam atd...

V králíkárně taky bydlim, tak proto 😀

zevina
23. črc 2007

náš malý byl prvně v pizzerii když neměl ještě 2 měsíce 😅 babička sice šílela, že taháme děcko po hospodách ☹ a trvalo, vysvětlit jí rozdíl mezi zakouřenou knajpou a posezením v nekuřácké restauraci nebo na zahrádce, v zimě jsme ho brali na bowling, výlety jsou naprostou samozřejmostí a nemám pocit, že by jsme se museli v něčem zvlášť omezeovat, jen se přizpůsobit jeho režimu jídla a spánku a pokud jdeme někam na oslavu, bereme ho s sebou, je to opravdu společenský tvoreček, nevadí mu větší mumraj, nebo spousta "tet" co se s ním chce pomazlit 😉 pořád kojím, takže si ho večer nakrmím a uložím sama, nastoupí babi se zásobou mlíčka a já můžu pokračovat 🙂

chechta
24. črc 2007

nikka já myslím, že je to úplně vpohodě - myslím si, že jít někam do přírody je rozhodně lepší než trávait čas na úřadech a nebo po doktorech 😉 - já se těším až taky budu vyrážet a doufám, že s náma konečně bude chodit i manža od doby co začal pracovat a má auto neudělá krok pěšky, že prej by mu upadli nožičky 😀 , ale s prckem prý na výlety chodit budem tak to jsem zvědavá - tak to doufám, že se to změní, že s prckem budem zase trochu aktivnější rodina 😀

zevi myslím, že je to úplně vpohodě - já se vyhejbám zakouřenejm hospodám i normálně takže to nebude pro mě žádná změna, akorát tam budem muset někam vtlačit kočárek - takže nebude připadat v úvahu nějaká kavárna o rozměrek 3x3m 😀

majka07
24. črc 2007

ahojky, pro nás se toho moc nezměnilo 😀 jen tam není už taková volnost co bývala, nevysedávám na MK jako dřív, ale vůbec mi to nevadí, věnuji se více malé, páč ona je pro nás prioritou. Jak starší generace říká, nikam se nesmí, to je myslím blbost, my tedy měsíc byly zavřený v nemocnici, naštěští pak už manžel jezdil za mnou s kočárkem aby malou bral ven, ale po příjezdu, žádná půl hodinka venku, byli jsme všichni asi 4 hodiny a jak nám bylo krásně 😀 😀 😀

zevina
24. črc 2007

chechti, jestli budete chtít jít do kavárny 3x3m, tak uděláš radost manžovi, pojedete autem a mrňouska si vezmete s sebou ve vajíčku 😀 😀


















































😀