Jak relaxujete na mateřské?

lucisuska
12. srp 2015

Předem upozorňuji, že to není nějaká urýpaná otázka.🙂 Chtěla bych se zeptat, jak "dobíjíte baterky" nebo relaxujete na mateřské? Mám téměř půlroční miminko a sama na sobě cítím, že potřebuji nějaký relax nebo prostě oddechový čas, kdy budu mít volno sama pro sebe. Co v takové chvíli děláte nebo jak relaxujete? Na ruční práce jsem bohužel antitalent a hlídání nemáme žádné, jen manžel, když není v práci, se malému věnuje. 🙂 Také mám většinou volné večery, když malého uspím a přemýšlím, čím vyplnit tyto vzácné volné chvilky. Jen tak sedět na internetu nebo u televize mě nebaví...🙂
Od září/října nastupuji ještě dodělat si VŠ, takže mě bude asi hodně zaměstnávat studium. Přesto bych si chtěla najít nějakou chvilku jen sama pro sebe.
Předem prosím maminky, které tráví 100% času jen se svým dítětem a pokud děťátko spí, tak sedí u postýlky a čekají, než se vzbudí, tak prosím nepřispívejte...🙂 Myslím si, že každá z nás si někdy zaslouží čas jen tak pro sebe 🙂

stelar
19. srp 2015

@slunickova123 ta spanelstina se mi libi, taky ted nad ni uvazuji..ucis se z nejake ucebnice pro samouky?

barulina
19. srp 2015

Já si jdu tak jednou za měsíc za dva zatancovat. To je pro mě totalitních restart. Poprvé jsem byla když malá měla, 7mesicu.jinak čtu, pro mě je relaxace i pečení, vaření, když to Teda nemusí být honem. Jinak si zajdu sem tam má kolo. Čtu knihy.

chris_n
19. srp 2015

@barulina ty ještě taky žiješ? 😀

loafeer
19. srp 2015

S dvěma dětma je toho času čím dál tím míň, ale pokud čas a počasí dovolí, po manželově příchodu z práce se utíkám tak na hod´dku proběhnout a je to pecka, fakt si člověk vyčistí hlavu....Taky zkouším upravovat fotky a naučit se s programem k tomu určeným...ale ten běh venku je nej nej

barulina
19. srp 2015

@chris_n jasně :D

slunickova123
20. srp 2015

@stelar jj, ucim se z ucebnice pro samouky, myslim,.ze je docela dobra - Ucebnice soucasne spanelstiny G Macikova, Mlynkova), je k tomu i CD.

consti
10. lis 2015

Od 6. měsíců malého jsem chodila jednou týdně na bazén. Opravdu se večer sbalit a vypadnout (dojít tam pěšky nebo jet městskou, sluchátka do uší 😀 😉 . Parádní relax, časem jsme to vychytali tak, že jsem odcházela ještě před večerním kolotočem (mlíčko, koupání, pohádka a spát), to obstaral manžel, a to pak byl fakt relax!! Pak to šlo teda nějak do ztracena, ale aspoň jednou za čas jdu s kámoškou na víno nebo večeři, na kafe, zaběhat si apod. Myslím si, že každá mamina potřebuje občas vypnout! Mně třeba nepomáhá to, že mám volný večer a strávím ho doma. Stejně je syn ve vedlejším pokoji a já pak reaguji na každé zavolání apod. Mně se prostě nejvíc osvědčilo vypadnout fakt z domu, do jiného prostředí. Zbývá mi poslední necelý rok na mateřské a tak zase začínám žít i svůj život (vím, zní to hrozně 😅 😀 ). Takže začínám chodit na cvičení dvakrát týdně, opráším cizí jazyky (snad mi na to vyjde čas) apod. U nás je to s hlídáním podobné, ale tatínci se většinou umí dobře postarat. 😉

malaeva
18. bře 2016

Já si ráda sednu do křesla, zachumlám se do deky, uvařím si nějaký dobrý čaj a čtu si. Teď ale na čtení nemám tolik času, tak si tyto vzácné chvilky moc užívám. 🙂 Taky jsem začla cvičit jógu podle pana Krejčíka tady: https://www.vimvic.cz/kurz/kurz-jogy-pro-zacate....
A je to prima, soustředím se jen sama na sebe, na své tělo, a mám ze sebe radost, že jsem se naučila zase něco nového. 🙂

lidadv
20. bře 2016

@malaeva Možná to je hloupá otázka, když já nevím, jakou jógu si vybrat. Je jich několik a která je správná pro mě? O panu Krejčíkovi jsem četla, je to jeden z nejlepších lidí na jógu u nás... 🤐 🤐

malaeva
26. bře 2016

@lidadv Máš pravdu, pan Krejčík je vážně top 🙂 Já jsem právě taky nevěděla, proto jsem zvolila tenhle kurz jako základ a až ho dodělám, tak se budu taky rozhodovat, jakým směrem se vydám dál. 🙂