Jak se dají sterilizovat plyšové hračky po miminka?

oililygirl
9. črc 2013

Jak se prosím dají čistit a hlavně sterilizovat takové ty plyšové hračky pro miminka? V obchodech to většinou visí prostě nezabalené a pak kdyby to miminko žužlalo, hrozná představa.
Díky.

lomanta
9. črc 2013

Já to vyprala v pračce na 60 v dětském gelu, četla jsem, že maminky perou i takové ty hrací a stojek to vydrží 😉

ange_de_la_morte
9. črc 2013

Už při wýběru hračky přemýšlím nad tím jak se bude čistit, takže mám jen hračky které se dají wyprat nebo umýt , pokud jsou hrající tak pokud jde hrací část wytáhnout. ( omlouwám se za ,w,)

oililygirl
autor
11. črc 2013

@lomanta děkuju, asi to zkusim, snad to vydrží 🙂
@ange_de_la_morte já vím, ale některým se nedá odolat..

Nějaký tip na prací prášek pro miminka?

Děkuji.

numinek
11. črc 2013

já to dělám tak, že je v zimě když je hodně pod nulou dávám vymrznout v létě do mrazáku.

olusenka
11. črc 2013

...anebo do mikrovlnky? Já to teda pro první mimčo neprala, třeba novou světlušku od Lamaze apod., teď pro druhé, když už je to ušmourané, tak jsem to naházela do pračky, ale jen ty šustící, se strojkem nebo pískací radši ne.

hojda
11. črc 2013

Pračka a o zbytek se postará sušička, ta zabije snad vše 😀 prý i klíšťata, která v pračce v klidu přežijou.

petrusew
11. črc 2013

Mě radil doktor v nemocnici dát vymrznout do mrazáku🙂

olasek
11. črc 2013

Ja peru vse 🙂 v Lovele, avivaz Qual Batole baby (jako jedina kraasne miminkovsky voni). Pokud to ma strojek tak vyndam baterky a taky to tam soupnu. Ted mam dilema jen s pejskem od Fisher Price - mate nekdo zkusenost s jeho pranim? Jinak pokud to neni usmudlany, ale jen oslintany tak mrazim normalne v mrazaku.

hojda
11. črc 2013

Stejně, proč to neprodávají zabalené, když jsou to vyloženě hračky pro miminka 😠 😠 😠

ange_de_la_morte
11. črc 2013

@oililygirl : použíwám na wšechno praní prací prášky SA8 - mají celou řadu pracích prostředků wčetně dětského, jsem maximálně spokojená

lomanta
11. črc 2013

@oililygirl já peru v Batole od Qalt, je i ekologický a pere výborně. mám gel 😉

pajula
12. črc 2013

Peru v Batole, jak prášek tak aviváž 🙂 a nemůžu si stěžovat, vše vyčistí a krásně to voní 😉

oililygirl
autor
12. črc 2013

To je fajn nápad, do mrazáku 🙂
@ange_de_la_morte
@lomanta
@pajula

děkuji za tipy na prášky

16111980
1. únor 2017

Prosím poraďte mi, jak mám vyčistit hracího pejska od Fisher Price? Děkuji

terezapetrova
1. únor 2017

Vim, ze je to stara diskuze ale sterilizovat hracky 🙂🙂🙂, ja bych dala sterilizovat zemi a urco i vesmir 😅

kafr
1. čer 2018

Přímo sterilizovat bych to nenazvala, ale přesně tenhle dotaz jsem hledala taky 👍
Jdu to naházet do pračky.

kveta1
1. čer 2018

Protože jsme alergici, vím, že vyprat nejlépe na 60, pokud se na tolik stupňů nemůže, tak na 30-40, ale po uschnutí zamrazit, to zabije veškeré roztoče, já musím mrazit stále, takže každý den vyměnuji plyšáky v mrazáku, aby se postupně vystřídali 😀 Horší je to u hrajících hraček, to nejdříve strojek vykuchám a pak ho tak zpět zašiju 😀 Ale to dělám jednou za dlooouhou dobu.Ale hrající už raději pořizuji plastové co jdou omýt 🙂

terezapetrova
1. čer 2018

@oililygirl ja tedy nevim ale kočárek taky nebudeš rvát do sterilizatoru a taky ho bude dite používat tak co ted s tim ze

terezapetrova
1. čer 2018

HA a zas sem se nachytala nicméně treba sterilizovat hračky napadne jeste někoho 🙂

ajronka
2. čer 2018

A jak vyčistit hřejivou hračku, ve které jsou pecky? To můžu taky hodit do pračky?

tasmyska
2. čer 2018

Plyšáky se mají prát pouze s octem. I nejšetrnější prášky mají v sobě spoustu chemie, které z nich dítě vycucá. No a pak do sušičky 🙂

xxx3d
2. čer 2018

Mražák. Všechno, co se tam vejde, cpu do něj. Máme velkej, tak zatím všechno plyšovýho šlo tam 🙂

ajronka
2. čer 2018

@xxx3d no joo, když já do mrazáku nestrčím obřího plyšového tučňáka 😂

guinea
2. čer 2018

@ajronka Tak po tomhle jsem se pídila, a jediný způsob jak jí vyčistit je rozpárat, vysypat pecky, hračku vyprat případně vysušit v sušičce. Pecky vyvařit ve vodě, nechat pořádně uschnout, pak zas nasypat a zašít... (Tedy pokud jsou to ty třešňové pecky)

guinea
2. čer 2018

Jinak s tím mrazákem teda nevím, bakterie mráz přežijou v pohodě, problém mají s vysokými teplotami. A v nemocnici občas radí taky nesmysly, takže to, že to řekne doktor, bohužel nic neznamená. Byly tu maminky, co jim radily v porodnici dokrmovat novorozene z injekční stříkačky (bez jehly, samozřejmě!!!) a pak že tu stříkačku vyvařit. Přitom je to plast co se vařicí vodou deformuje a buhvíco se z něj může uvolňovat - taky na balení stojí, že je pro jedno použití...

xxx3d
2. čer 2018

@guinea k těm, stříkačkám... nebylo to spíš sterilizovat?

xxx3d
2. čer 2018

@ajronka jo chápu 🙂 obrovskej plyšák by mi tam taky nevlezl

guinea
2. čer 2018

@xxx3d Ne, přímo psaly, že jim v porodnici radili prolejt vařicí vodou nebo vařit v hrnci... Bylo to tady v nějakém vláknu a zarazilo mě to, protože jsem tehdy také tímto způsobem dokrmovala..

xxx3d
2. čer 2018

@guinea já taky (jsem takhle dokrmovala) no, tak to asi radily nějaké sestřičky... které ve škole nedávaly pozor, jinak si to neumím vysvětlit.

guinea
2. čer 2018

@xxx3d Já jsem to myslela jinak - taky jsem takovýmhle způsobem dokrmovala, to je asi OK. Ale tu stříkačku jsem vždy jen prolila teplou vodou, a po dvou použitích jsem jí vyhodila a vzala si novou. Nebyly moc drahé. A pak jse stejně přešla na lahvičku, tohle bylo děsné babrání...