Jak se vám ráno vstává s dětma?

yellowbanna
2. lis 2010

V mnoha tématech se tady řeší, jak miminko večer usíná, případně jak spí v noci. Ale mě by zajímalo, jak to máte ráno? Opravdu všechna miminka vstávají brzo ráno a nedají maminkám a tatínkům po probdělé noci dospat? 😉 Můj půlroční syn se obvykle budí kolem šesté. Přebalíme ho a pak si ho beru k nám do postele, kde ho v leže nakojím. U toho on spolehlivě usne. Probudí se pak někdy kolem osmé, kdy můj muž odchází do práce, ještě se chvíli "válíme" a pak vstanem. Ale někdy - jako třeba dnes - chrní až do desíti. A ja s ním 😀 Jsem sova, takže si to docela užívám... přikrmuju zatím jen v poledne, takže snídani ani svačinu ještě neřeším, ale vím, že už na mě brzy dojde 😀

A jak je to u vás? Myslím samozřejmě maminky, které mají první miminko a nemusí řešit školky či školy starších sourozenců případně další věci... 🙂

monare
26. led 2013

Přesně naopak 😖

petrusew
26. led 2013

Malá chodí spát kolem šesté, nejpozději o půl sedmé a ráno je vzhůru kolem sedmé, do osmé ležím v posteli a ona v postýlce. Vykládá si se zajíčkem nebo ji půstím na mobilu pohádku a ona je v naprosto v klidečku 😀

ia.
26. led 2013

já to dávám těžce, páč mladší vstává mezi 4.45-5.15h, starší tak max do 6.30h....naštěstí manžel je skřivan a nevadí mu ke klukům občas vstanout, takže se jakž takž střídáme, ale je to pro mě kruté... 😖

svha
28. led 2013

vstávání my nevadí, pokud není ve 4h ráno 😉 ,tak jsme to měli sem tam do půl roku,ale už se najížděl systém dát si mléko kolem 5h a spát až do 9h,postupně odpadal spánek po mléčné dávce a ustálilo se spaní do 7-8 h, podle toho, v kolik jde dcerka spát večer, což bývá v rozmezí 19,30-20,30 h

kozlenka
28. led 2013

Kdyby náš Davídek spal klidně celou noc, tak by mi ani nevadilo vstávat v pět 😀

oblecdetimoderne
7. dub 2013

Co bych dala za to, aby děti spali aspoň do 8-mi..mám dva kluky 2 a skoro 4 roky a minimálně jden z nich vstává po šesté, když spí dlouho tak do třičtvrtě na 7..takže nic moc ☹ hrát je samotné moc nechat nemůžu, protože hned něco vyvedou

boobinka
7. dub 2013

Emča vstávala vždy kolem 10h, teď ji musíme vyloženě budit v 8h, pak ji totiž nevychází denní režim. Jen nám to kazí Vojtík, který vstává kolem 6-7h, ale on se ráno dívá na pohádky a nás nechá spát 🙂 oba dva chodí spát v 19:30h 😵

andelka
7. dub 2013

Tak moji vstávají oba mezi 5.30 a 6h..ať je čas (letní zimní) jaký chce. Starší od 10měsíců a mladší taky tak. Musím s nima chtě nechtě, muž odchází po 6h do práce a sami sobě jsou nebezpeční. Když byl jen starší, stačilo mu nachystat jídlo pití, pustit pohádky a člověk pohl ještě poležet..ale když jsou hore oba, tak to už nehrozí.
Starší chodí spát po Máje, do 19.30..mladší jak kdy, poslední dobou neusne před 20h..asi že je světlo.

cuma
7. dub 2013

od narození spala malá krásně, od ruhého měsíce celou noc, od sedmi do sedmi 🙂 někdy si ještě dáchl ai do osmi, kolem půl roku s eto ustálilo na 7 hodině, od roku potom mezi 6:30 a 7 a od roku a půl, co přestala mít na noc plenu se to pět posunulo na 5:30, ve dvou letech to šoupla na 4:30 ☹ teď spí po změně času do 6hodin...chodí spát od narození v estejnou dobu +-

loupacek
11. dub 2013

6,5m kluk v noci co tři hodiny prudí na mlíko, vstává kolem 6h. Já nevstávám, ležím a pospávám, než se ještě vzbudí holka a obvykle vstaneme všichni tři tak kolem 7h. Ale já s nadávkama, že bych ještě spala.