Jak to máte doma od té doby, co se narodili mrňousci?

sexymilacek
17. srp 2013

Každá máme své úplně jinak.A mě by zajímali Vaše názory na to co se děje kolem vás a jak to vnímáte.Jak se k vám přítel chová a jak jestli Vám občas pomůže?A pokud máte některá z vás problém se svým protějškem tak šup a pokecáme.Děkuji za diskuzi s Vámi.Sedím teď doma, děti spí a potřebuji doslova pokecat.🙂V otázce mám chybu.Místo chodá má být chová 🙂

adusmamus
17. srp 2013

mam 5ti leteho syna-mam pritele s otcem syna nejsem,a ted cekam druheho kluka-28.tt,pritel krom toho,ze chodi do prace doma absolutne nic nedela,jsem unavena a ztrhana,syn je dost hyperaktivni,takze se modlim at se pritel po porodu zmeni a zacne mi pomahat,pujde k porodu tak uvidime,jinak na to prdim,uz ted nemuzu a nebudu (budu obskajovat deti-rada) a ne jeste lineho chlapa asi tak

rozarka65
17. srp 2013

Ahojky,tak to jsi měla spíš založit diskuzi a ne položit otázku...takhle si moc nepopovídáš...
Já mám doma dvě holčičky - 2 a 5 let...A tatínka mají úžasného...zvládne se postarat o holky i domácnost...a ani nemusím říkat - vidí a udělá.. 🙂 A když potřebuji něco "extra",tak řeknu a taky udělá.. 🙂 A když je doma, bere holky hodně ven...milují procházky s ním...je to větší dobrodružství než s mámou... 😀 😎 Takže já si nemám vůbec na to stěžovat... 😉

romcovaklarka
17. srp 2013

Máme 2letého kluka a půlroční holku. Když byl syn miminko, tak mě štvalo, že s ním muž moc nepomáhá, ale holt s miminkem si neměl moc co říct 😅 Akorát ho většinou koupal. Teď, co máme holku, tak mi pomáhá neuvěřitelně tím, že zabaví nebo jakkoli obstará právě staršího - ačkoli když je třeba, postará se zčásti i o malou, že ji přebalí, převlíkne atd. ...

Jinak kdyžtak popros adminy, ať ti tuhle zamknou a založ na to diskusi, anebo si vyhledej, jestli už neexistuje, podle mě taková nějaká tu už musí být 🙂

lucifereeek
18. srp 2013

Přítel nasliboval, že jak se malá narodí, že bude pomáhat a přestane hrát hry, ale nic se nezměnilo, o malou se nestará, o mě taky ne, má jen ty své hry, takže aby ji dal najíst, nebo šel s ní na procházku nebo vykoupal, to u nás nehrozí, bohužel je to čím dál horší, jsem stejně pořád sama, tak nevím jestli to má vůbec smysl s ním zůstávat.

zamilovanadonej
18. srp 2013

Tak já bych chtěla hlavně říct to, že doufat, že se muž po narození dítěte změní je dost naivní. Možná tak jeden z milionu.
@adusmamus Nechci ti brát iluze, ale raděj si přítele srovnej teď, buď to pochopí nebo ne, po porodu bude pozdě.
Já jsem teda vdaná podruhé, a přesně to vidím. Jak se chlap chová před děckem, chová se i s děckem. První muž nehnul doma prstem ani neuklízel, ani nevařil, s dítětem nepomohl. Druhý manžel doma pomáhá (je lepší hospodyňka než já 😀 ), vaří, uklízí, ale zase má jiné vady. Někdy mi přijde, že si člověk stejně nevybere 😕 😢 ... JInak vím z vlastní zkušenosti: Než zůstávat s někým o kom vím že není ten pravý, to raděj být sama...

bellka
18. srp 2013

předně si myslím,ž e je naprostá blbost někomu radit, protože to máme každá jinak a hlavně tam asi taky hraje roli vzájemný vztah, láska a důvěra a není to tak jednoduché, jako, že nepomáhá, tak balím kufry a odcházím 😕
Hodně záleží na rozpoložení pisatelky, jestli je dobře či špatně naladěná 😉 když mám všeho plné zuby a jsem unavená, štve mě každá maličkost a vidím problém i tam, kde vlastně není, ovšem jakmile se srovnám a trochu dospím, hned je svět růžovější 😉 jsem na vše, co se týče domácnosti i malého, sama, ale můj muž, ač mě to někdy neskutečně štve, zase maká kolem baráku, hospodárky a ještě chodí do práce, tak mu přece nemůžu zasahovat do jeho zálib, pokud to nejsou ženské a hospoda, že 😉 nicméně chtít někoho měnit, je naprostý nesmysl 😉
Takže přeji hodně štěstí všem, ať už to máme jak chceme 🙂 🙂 🙂

blahova_andrea
18. srp 2013

my máme tátu doma docela málo, ale když, tak pečuje o nás i o bydlení a auto. samozřejmě ne vždy se dá stihnout vše, ale mít chlapa, který zvládne sám spravit auto, postará se o vše kolem domu, klidně uvaří, umyje nádobí nebo upeče buchtu...je prostě zázrak 😉 to, že to nejde stále a všechno je prostě realita. upřímně...která z nás by toho vážila, kdyby to byla denní rutina, že? 😀 je super, když udělá pro všechny snídani a je super ho pozorovat, jak si hraje se synem nebo ho něco "učí" venku. nikde nic ale není stále růžové a to asi známe všechny! 😉

mafeska
18. srp 2013

@sexymilacek
no náš vztah se začal měnit už během těhotenství, přítel bez práce nedokáže žít, každou volnou chvilku kterou měl byl v práci. Když jsem krátce před porodem potřebovala jezdit na kontroly do porodnice, sehnal mi odvoz, nejel prostě nemohl. Byl u porodu a nezměnilo se tím nic. V den propuštění z porodnice byl na facku, pořád že honem honem, dělalo mu problémy zasatvit mi v obchodě pro koj vodu a lékárn pro UM, vysadil nás doma a hned jel. Spadla jsemdo toho po hlavě a ani nevěděla jak. NO aspoň jsem si dokázala že nejsem neschopná a zvládám novorozeně, domácnost, nákup atd. Hrozně mu vadily její věci, hromádka obleček nebo tetra plína na gauči. Viděla jsem v tom prostě žárlivost. Postupem času se hodně začly řešit peníze a to že nezvládne měsíční rozpočet (i když jsme měli vše propočítané a ujištoval mě že nás v klidu uživí a nemám si s tim lámat hlavu), byly hádky, najednou mu vadilo že malou nevidí protože pořád pracuje, úplně otočil. \do toho všeho ještě přibyly moje snížené chutě na sex. Trvalo to dlouho, letos přišla velká krize že jsem navrhla rozchod. To nechtěl. Dohodli jsme se že budu chodit na částečný úvazek do práce a budu pomáhat s placením, byl to ode mně hodně velký ústupek, jsem vychovávaná tak že máma má být s dítětem doma a chlap má živit rodinu, v mém okolí to tak funguje všude.V tom úvazku jsem začala vidělt nějaký ty pozitiva kdyby to přeci jen nevyšlo a zůstaly bysme s Alenkou samy, měla bych aspon nějaký příjem. Od té doby to klape, hádky ustaly, začal si všímat malé, když jsem v práci hlídá on a dokonce i po sobě uklidí. Jediný na čem se nikdy neshodneme jsou hlídací chůvy, zastává názor že roční dítě zvládne přespat mezi 5 cizíma lidma kde jsou ještě k tomu 2 psy. Holt je to dítě a od dítěte se čeká že bude brečet. To jsou jeho slova. JInak teda aby to nevypadalo že mu ubližuju 😀 když o požádám o pomoc pomůže a udělá co požaduji ale nic ho nenapadne, zkrátka se musím ozvat.

michaela_2
18. srp 2013

Jak to tady tak čtu, tak já si asi nemůžu stěžovat ( ale stejně to občas dělám 😀 ). Manžel se malé hodně věnuje, prakticky už od narození, čím mě hodně překvapil je to, že téměř přestal večer někam chodit, i když jsem to po něm nevyžadovala. Ke mě se chová pořád stejně jako před narozením malé ( samozřejmě není to pořád super a sem tam se vystřídá nějaká ta hádka, ale to bylo i předtím). Naopak teď jak malá už více vnímá, tak se snažíme před ní nehádat pokud to k tomu směřuje, takže v tomhle je to spíš lepší.
Co se týče domácích prací, úklidu, vaření atd. tak v tomhle se neangažuje vůbec, ale to nedělal ani předtím a já to po něm nikdy nevyžadovala. Jsem ráda, že mám doma chlapa, který je schopný cokoliv opravit, když je potřeba, i nás zabezpečí, takže o domácnost se starám já a nějak mě nikdy nenapadlo to po něm vyžadovat.
Samozřejmě v situaci, kdy jsem třeba nemocná mě zastoupí a to zvládne v pohodě něco jednoduchého ukuchtit i se tady o vše postarat.
Jsem tedy zvědavá, jak to budeme zvládat za dva měsíce, až nám k té naší žížale přibude bráška 🙂

mafeska
18. srp 2013

@michaela_2 to máš super manžela. Můj přítel na chlapské domácí práce není zručný takže to dělám já ale mě to baví tak mi to ani nevadí 🙂

blahova_andrea
18. srp 2013

@mafeska my byli pro pobavení všech s expřítelem. on třeba vařil večeři mezi tím, co já montovala nábytek 😀

mafeska
18. srp 2013

@blahova_andrea no asi tak nějak, pekla jsem předloni cukroví, 2 kuchaři od montování nábytku běhali k troubě ahlídali a já se v klidu hrabala ve šroubkách 😀

ivanka8485
18. srp 2013

Tak my máme skoro dvouleťáka. A řekla bych jak píšou holky, jaký byl předtím, takový je i teď. Můj manžel má na starosti chlapské práce a práce kolem domu a zahrady a já spíš tu domácnost. Ale když je potřeba dokáže uvařit, umýt nádobí, vytřít... to není problém, ale není to jeho denní činnost 🙂 A k malýmu jako miminku jsem byla spíš já. Prostě mimčo je víc maminčino, ale jak rostl, tak víc a víc jsou spolu a je vidět, jak ho malý bere jako vzor. Nakonec táta říká bez problémů a máma jen, když je vzteklý :D Ale i jako miminko vzal kočárek ven, to jako bez problémů, i párkrát se povedlo mu ho uspat. Přebaloval no... tak snad 3x za život :D ale já to po něm nevyžadovala. Chodí do práce, nemohl v noci vstávat. Od toho jsem doma já. Takže já bych řekla, že tak jak jsem si to představovala, tak tak to i fungovalo. Koupali jsme oba, když byl miminko, teď je to tak, že on si s ním ve vaně hraje a já ho pak umyju 🙂 Takže tak u nás. Nečekala bych, že po porodu bude někdo lepší... je to zápřah pro oba partnery, je to více méně i zkouška vztahu, protože fungují hormony, nevyspání, změna režimu a vůbec celého středobodu vesmíru 🙂 Ale stojí to za to to ustát 🙂

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@adusmamus To tě chápu.Ignorovat ho a on doleze.

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@rozarka65 Tak to jsem tady teprve chvíli.No tak to udělám změnu, zkopíruju otázku a založím diskuzi 😀Tak šup vedle

elvira
18. srp 2013

Začátek byl těžký - pro oba obrovská změna.
Jsme na malýho opravdu sami dva - prarodiče nefungují, jiné hlídání není, takže manžel pochopil, že potřebuju občas voraz, tak ho vzal ven, hrál si s ním, já jsem brzy začala chodit tak dvakrát do týdne na dvě hodiny do práce, což bych bez manžela nemohla.
Co se týká domácnosti - nepřetrhne se, ale pokud jsem třeba nemocná, nebo malý byl marodi, tak bez řečí umyje nádobí, vysaje, nákupy dělá, dá se říct samozřejmě...
K vaření se nehrne, ale krupici uvaří, čaj, namaže chleba...
Žehličku taky v ruce nedržel, ale ani to nepožaduju.
Vidím, že je manžel skvělý otec, dobrý manžel, který mě poslouchá, co mu říkám, ví, jaké jsou potřeby rodiny, prostě funguje a já taky, jak je potřeba.
Nikdy mi neřekl slovo o tom, že byl doma binec - snažila jsem se ho eliminovat, ale víme, jak je to s dítětem za zadkem...
Co se týká "chlapských" prací - je šikovný, zručný, hodně věcí dělá sám, popřípadě zařídí nějakého řemeslníka - koupili jsme totiž zrovna jak se malý narodil - starší chaloupku.
Takže změny s příchodem dítěte u nás proběhly, ale opravdu si, aspoň zatím, nemám nač stěžovat. 😉

kacenka1987
18. srp 2013

Mám to úplně stejně jako @ivanka8485 🙂

leikkka
18. srp 2013

my máme 2 a 3/4 roku a 6m snyky - od roku 2008 stavíme domeček, takže taťku máme každý den buď do vdčera v práci a nebo na stavbě, ale šli jsme do toho a ty oběti přinášíme. Když je doma,tak se snaží klukům věnovat jak to jen jde, ale toho času moc nemá, na mě je vše - uklízení, praní, vaření, starání o děti, ale nákupy aspoň zvládá on. Mé rodiče bydlí 150m, cele 2 a3/4 roku sjme je moc neviděli - nejsou babičkou a dědou, ale teď je mamka moje v důchodu, tak se snaží velmi, tchyně a tchán bydlí 25km od nás - tchán je super, ale ještě pracuje a když ne, tak je s manželem na stavbě, tak ho kluci moc neznají, ale zase ho milují a tchýně - to je televizní povaleč, moc velkou cenu pro ni nemáme - sice nám uvaří a můžeme tam přespat, ale s kluky si nehraje a nechodí ven, takže je jendo zda jsem s nimi doma či u nich. Teď tam už nejezdíme.

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@leikkka No koukám, že to nemáš jednoduché, ale zase máš chlapa, který se postará a poblbne s klukama 🙂

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@mafeska 😀

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@michaela_2 Miško, tak mohu říct máme to hodně podobné.Mám skvělého chlapa, který nikam nechodí, pivko si dá raději doma.

leikkka
18. srp 2013

@sexymilacek - uz to neresime.... holt je to tak jak je.. 🙂 chlapa mam super... a pristi rok uz to bude jine 🙂 ale 3 roky poradny zahul - do toho vazne nemocna, 14 dni pred porodem mi onemocneli manzel i starsi synek a lecili se celkem 3 mesice, ale i tak jsme to zvladli - porodit, uzdravit je a uzivat si jeden druheho

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@mafeska Teda klobou dolů, jsi správná ženská 🙂

sexymilacek
autor
18. srp 2013

@leikkka Ale držíš se i když to nebylo jednoduché.Hlavně ať vám to vydrží a jste šťastní.Tak to má být.

sexymilacek
autor
4. říj 2013

@blahova_andrea Stím souhlasím, já jsem vděčná, že když ho doma mám, tak postará se o děti, uvaří,upeče a ještě zvládne lítat kolem mě 🙂.Nechci to mít každý den, jsem ráda, že to je jak to je, protože kdyby to bylo jinak pak by mě ten život méně bavil.🙂

sexymilacek
autor
4. říj 2013

@leikkka To je hlavní.🙂

cenichmat
12. říj 2013

Tak u nás se po narození malé změnilo úplně vše a bohužel k horšímu 😢 Pořád jen manžela poslouchám, že malou nechtěl, teď dokonce řekl, že mu zničila život.... Vůbec mi s ní nepomáhá, když už musí chvilku pohlídat, je to pro něj veeelkej problém, nepřebaluje, nekoupe, neuspává, skoro si s ní nehraje. Prý když jsem si jí pořídila, tak ať se starám. Pořád sedí u počítače, vztah na bodu mrazu. Kdybych byla schopná to finančně zvládnout, už bych s ním asi nebyla. No a nejhorší je, že to "veřejně" vůbec nedává najevo, že jsme pro něj jen přítěží...

anchapancha
12. říj 2013

@cenichmat No to je dost drsný. Copak sis ji "pořídila" sama? Nebo jsi ho snad nějak podvedla, myslím nebrala tajně antikoncepci nebo tak něco?

cenichmat
12. říj 2013

@anchapancha No to právě ne, bylo to naplánované. Celé těhu mě hladil po břiše, chodil se mnou na prohlídky, vypadalo to, že se docela těší. No a pak sešup... on toužil po klukovi, jako asi každý chlap. Ale malá je celá po něm, tak nechápu, co ho bere. Je fakt, že na tom nejsme úplně skvěle finančně, máme hypotéku. Ale jsou rodiny, které jsou na tom hůře a jsou v pohodě. No asi se projevila jeho povaha-je to sobec. Jo a to ještě někdy poslouchám kecy, jako že pořád otravujeme doma, ať vypadnem ven na procházku, aby měl taky někdy "svůj" klid apod. Sorry, že to sem píšu, ale už se opravdu potřebuju vypovídat....

kristi84
12. říj 2013

@cenichmat preboha !!!! Tak to je otrasné ! :(((( "Milujuci otec rodiny" . Veľmi ma mrzí že niečo také prežívaš!