Jak venčíte psa v těhotenství a s miminkem v kočárku?

uztotakbude
8. lis 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi, protože mám doma opravdu velikého bafáka. Zajímá mne, jak to děláte, máte-li doma velkého psa, který je sice hodný, ale občas mírně neposlušný. Např. vám startuje po kočkách. Jde mi hlavně o maminky z bytovek, co jsou závislé na vyvenčení, páč není zahrada, kde by psa vypustily a nestaraly se. Jak jste to dělaly v těhotenství? Neměly jste strach, že pes zabere a vy tím ublížíte miminku v bříšku? A co pak s kočárkem? Chodily jste beze strachu, že vám pes v záchvatu lovení či výměny názorů se psem za plotem převrátí kočárek? Nebo jste vyvenčily ráno, než šel chlap do práce (zatím co on třeba hlídal dítě) a pak jste znova venčily až po příchodu chlapa z práce? Tj. bez kočárku.

murc
18. črc 2016

Máme 2 psy,ridgebacka a staforda (45 a 18 kg).Venčím je oba současně, a budu to tak dělat i s kočárkem.Nemyslím,že je problém kombinace pes/kočárek. Problém je necvičený/nevychovaný pes. Pes prostě není plyšák na hraní,kterého stačí vyvenčit. Člověk se mu musí věnovat.U menších plemen spousta lidí hřeší na to,že je to drobek,kterého lze v nejhorším vzít do náruče,a na cvičení kašlou,ale u těch větších už prostě musí být disciplína.
Nejvíce mi vadí ty všudypřítomné chlupy,takže lepicí válečky a houbičky v pračce jsou každodenní realita.