Jak venčíte psa v těhotenství a s miminkem v kočárku?

uztotakbude
8. lis 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi, protože mám doma opravdu velikého bafáka. Zajímá mne, jak to děláte, máte-li doma velkého psa, který je sice hodný, ale občas mírně neposlušný. Např. vám startuje po kočkách. Jde mi hlavně o maminky z bytovek, co jsou závislé na vyvenčení, páč není zahrada, kde by psa vypustily a nestaraly se. Jak jste to dělaly v těhotenství? Neměly jste strach, že pes zabere a vy tím ublížíte miminku v bříšku? A co pak s kočárkem? Chodily jste beze strachu, že vám pes v záchvatu lovení či výměny názorů se psem za plotem převrátí kočárek? Nebo jste vyvenčily ráno, než šel chlap do práce (zatím co on třeba hlídal dítě) a pak jste znova venčily až po příchodu chlapa z práce? Tj. bez kočárku.

clare01
16. únor 2014

My jsem chodili na cvičák od štěněte, ale stejně zlobí 🙂 . No, je to chlap 🙂 .
Když jdem s kočárkem tak celkem v pohodě cupitá vedle nás, ale běda, když potkáme jiného pejska, nebo fenku , která se mu líbí, to je konec, byl by schopnej nás vyklopit a táhnout za sebou. Já mám vodítko přivázaný u kočáru, asi bych neměla 🙂

uglyduckling
31. črc 2015

Bydlíme v paneláku a za barákem máme takové větší travnaté prostranství. Koupila jsem chůvičky s dobrým dosahem a ráno venčím tak, že malého nechám v postýlce (buď ještě spinká nebo si kouká na kolotoč nebo tak něco) a fičím ven za barák, samozřejmě pouze tam, kde má chůvička dosah (osvědčilo se nám házedlo, ať se hafík hrochu proběhne). Pak většinou následuje dopolední procházka s kočárkem i psem a pak odpolední procházka taky s kočárkem i psem nebo jdeme odpoledne k mamce na zahradu. Každopádně ale mám labradorku, která je jednak vycvičená na chození u nohy i bez vodítka a taky je poslušná, takže když jí dám "volno" tak si běhá a ňufká a když si ji zavolám, tak přijde (a je jedno jestli vidí psa, kočku nebo kus žvance). Jinak co můžu doporučit, tak super jsou vodítka, které zapneš např. za svůj opasek. Teď v těhu asi né, ale pak na procházky s kočárkem bych řekla super. Pes se projde a ty máš volné ruce.

nikcule
9. srp 2015

Z tou elektrikou bych byla opatrnější. Známí si pořídili elektricky obojek a vypálilo to psovi díru do krku... Já osobně jsem toho velkým odpůrcem a nikdy bych to svému psovi nedala a už vůbec ne teď, když vím co je to za hnus...

domca89
9. srp 2015

@nikcule No ono taky na obojku záleží, jakou nastavíš sílu rány. Jsou tam slabé pro malé pejsky až po velké rány pro velké a dlouhosrsté psy. Pokud dáš velkou ránu pro dlouhosrsté psy malému pejskovi, může mu to ublížit. My to máme, aby jsme naší fenku odnaučili utíkat ze zahrady, naučila se to od sousedovi psa a el. obojek zabírá. Jinak my psy venčíme na zahradě buď hned ráno, kdy malej ještě spí a nebo se postarám o malýho, dám do cestovní postýlky v pokoji s hračkama a jdu na cca 10 minut ven s hafíky. Malý má u sebe chůvičku, abych slyšela kdyby něco, pak už jdeme společně na procházku, nebo na zahradu.

cocking
16. led 2016

Ahoj dámy, řeším stejný problém, přitel si chce najednou pořídit ridgebacka, jenže chceme i miminko, zatím nám mimčo nevychází, takže bych se psem neměla problém, ale děsím se jednou toho až na těhotenství dojde, nedovedu si představit jak to budu se psem a miminkem dělat. Další problém je ten, že přítel je většinu roku pracovně v zahraničí, takže psa budu mít na krku já a až bude mimčo tak fakt nejsem schopná vymyslet, kdy toho psa budu venčit. Budu ráda, že se naučím zžít s mimčem a nechci mít na starost ještě takhle velkýho psa.

lindaaax
16. led 2016

Nečetla jsem všechny příspěvky, jen můj názor - pokud plánujete mimi, psa si nepořizujte. Mimčo je náročné časově i fyzicky a do toho ještě pes, neužijete si pořádně nic, budete v jednom kole. Vím od kamošek, jsou z toho nešťastné. Velká komplikace nastává, když onemocníte. Ne vždy se najdou v okolí lidé, kteří vám přijdou vyvenčit nebo si psa na týden dva vezmou k sobě a postarají se. Dále otázka dovolených. Každá maminka se s mimčem těší, že vypadne na dovču, další komplikace se psem... Závěrem jen na vysvětlenou - psy mám ráda, není to nic proti nim, s jedním přestárlým pomáhám, ale dobrovolně bych si takto život, když plánujeme mimčo, nekomplikovala 😎 Prostě priorita mimčo 😵

evulina77
16. led 2016

já bych při venčení měla mimčo v šátku nebo v ergonomickém nosítku. Ale otázka je jak je velký pes, pokud je to velký pes asi bych se bála, že mě může povalit na zem a táhnout. Takže v případě velkého psa je důležitý výcvik psa a jeho poslušnost. A taky je hodně omezený denní režim dítěte se psem. Na hřiště, do herniček a podobně se se psem nedá chodit a člověk musí hodně venčit i přes den. Za mě je mít psa s mimčem dohromady bez pomoci s venčením někoho z rodiny hodně velký omezení. Pes se tak může dostat na druhou kolej a nemusí to všechno dobře dopadnout...

yrsa
16. led 2016

Zatím normálně,az se mimi narodí,budeme MIT manducu,máme velkého psa,ale už 10leteho,takže klidnější a lip rozhodime směny na venceni 😉 všechno jde

lindaaax
16. led 2016

Kamošky, co mají mimi a psa, mají většinou mimi v ergo nosítku, ale tam je komplikace naklánění pro sběr hromádek 😎 Obecně kamoškám hrozně vadí, že musí kombinovat sběr hromádek s dítětem a nemají si kde umýt ruce - nosí jednorázové vlhčené kapesníčky v kapse, ale i tak jim to připadá k mimču fuj. Dále psa nikdy nepouští z vodítka, pouze ve výběhu, protože s dítětem v nosičce psa prostě na větší vzdálenosti nedoběhnou. Jedné kamošce, když byla těhu, napadli psi pejska v parku, když ho pustila z vodítka, protože jednoho z nich znala a byli vždycky v pohodě. Její pes nakonec utekl, ona s břichem za ním, nemohla ho stihnout, naštěstí ho nesrazilo auto, našla ho u domu. Nikdy nevíte, co se může stát a s břichem nebo dítětem už to není jako dřív.

yrsa
16. led 2016

@cocking tak do RR bych při plánování mimca nesla, máme jeho křížence a tu pubertu,kterou mela naše cubina,dejte pokoj,nervy jako spagaty jsem mela,mylejdy neposlechla,furt divocila,tahala,občas utekla,no s mimcem si to nedovedu představit. Tak od 4 let je úplně v pohodě,ale předtím,tvrdohlavá jako bejk. A přesně jak Pisou holky,stačí,když je na psa jeden a onemocní,nebyla jsem kolikrát schopna dolizt ani před dum na trávník. AC naší hafinu miluju,tak příští pes bude malý.

keny123
16. led 2016

kámoška bydli v panelaku a když jí malá usnula tak šla s pejskama kolem sidliste a mela chuvičku

yrsa
16. led 2016

@keny123 hmm,o tom jsem taky uvažovala,ale jelikož pes nemůže po schodech a vstah není úplně spolehlivý,tak tohle riskovat nebudu,proste budeme chodit komplet 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
keny123
16. led 2016

@olga_ tak a co jinými ji zbyde?bože nestresujte co by se. Mělo stát když je před domem?

alboo
16. led 2016

@cocking ja osobne mam tri psy, ale teda mame dum a zahradu, ale i tak sem slychavala v těhotenství jak to pak budu zvladat... no a uplne normalne. Všechno jde kdyz se chce. Jinak v byte a jedno psa vidim uplne v pohode, i pokud bych byla sama, pes se dobre nauci rezim. Venceni bud s kocarem nebo bych si i kuli psovo porodila satek a rychlovku pred domem klidne nachuvicce - kdyz jdete do sprchy. Tak dite taky nevidite. Ale jak ctu dotaz, tak mam pocit, ze kdyz nad tim takhle uvazujete a psa vidite uz ted jako komplikaci mohl by pozdeji skončit nekde odloženy jako spousta dalsich jen kuli diteti. A jeste nase dite ma ke psum supr vztah a oni k nemu, spousta lidi zasne. Ale je to vychove.

anetadr
16. led 2016

@cocking já mám 38kg vážícího křížence, měli jsme ho cca 4 roky před prvním dítětem a zvládla jsem vše naprosto v pohodě. Je ale nutné podotknout, že velkého psa je opravdu nutné dobře vychovat. Ze začátku při procházkách zabere energie stejně jako malé dítě, které se učí chodit. Táhne na vodítku, nepřijde na zavolání, vběhne do silnice apod. Stálo mě hodně energie ho vychovat. S malým dítětem si to neumím představit. Dítě by šlo jedním směrem, pes by tahal druhým.... Náš pes v době, kdy jsem měla děti, už poslouchal jen na zamlaskání či písknutí. Navíc věděl, že se mě musí ve městě držet, chodit přímo u mě, zastavit, když zastavím já, zastavit před silnicí apod. V podstatě mě teď při procházkách nestojí skoro žádnou pozornost (a to chodí v drtivé většině případů bez vodítka) a můžu se věnovat dětem. V těhotenství to taky nebyl naprosto žádný problém, ale opět to bylo proto, že už byl vychovaný. V době, kdy se snažíte o dítě mi to přijde dost riskantní. Může se vám to za dva měsíce povést (a moc bych vám to přála!!!) a pes bude zrovna ve fázi, kdy bude potřeba ho cvičit. Bude tahat na vodítku apod. a pak je pro tebe tak trochu i nebezpečný. Já osobně bych raději počkala až se sžiješ s miminkem a uvidíš, kolik ti zbude energie. Navíc je tu skutečnost, že když přijde do rodiny první pejsek, může pak na děti žárlit (měl původně pozornost páníčků jen pro sebe a teď se musí dělit), když je to ale opačně, stát se to nemůže - pes od začátku dostává jen část pozornosti.

Držím palce, ať se miminko brzy podaří a pokud si pejska pořídíte (zase na druhou stranu za sebe píši, že je to radost🙂), tak ať jste s ním spokojení🙂

gracinka7
16. led 2016

@lindaaax Myslím, že dítě a pes je naprostá brnkačka. Co máme říkat my, co máme i jiná zvířata? A časově náročnější než pes? :D

ppejskova
16. led 2016

U nás jediná změna zatím s bříškem od 4.měsíce jí nepouštím na volno(ráda si s ostatníma psama vyměňuje názory) už bych jí nedoběhla, no a pak díky našemu prac. režimu je zvyklá v základu chodit 2x denně ráno a večer (teď chodíme i odpo tak bonus pro ni) takže šátek nebo nosítko, ale docela mě teď upoutala poznámka o sběru hovinek, to mě vůbec nenapadlo ale tak teď to taky zvládám (sáček na ruku a vůbec s tím nepřijdu do kontaktu) a mimčo přidržím druhou...jinak naše psice ví že když jdem samy tak jdem jenom "honem" venčit tak je to max 15min když i s mužem tak klidně 2-3 hodky 🙂 zatím to zvládáme všichni

evaamy
16. led 2016

Mám dítě a psa, co musí být na vodítku a venčení je peklo. Táhne a porad kolem mě obíhá dokolecka a musím furt odmotavat vodítko z kocaru nebo si prehazovat vodítko z jedné ruky do druhé. Musím před dítětem na psa občas zakricet. A doma je to taky k vzteku. Rozhodne už bych psa nechtěla. Oddelavas z miminka psi chlupy. Pes venku sežere kde co a pak olizuje dítěti ruce a obličej, kolikrat i pusu. Okusuje dítěti hračky a dítě ozuzlava psi hračky. Privres dveře od ložnice, kde spí, abys ho slysela, že se vzbudilo. Pes furt chodí tam a zpátky a dveře otevírá, pak jde do ložnice hluk z TV, kterou sleduje manžel. Dítě se zrovna zabavuje samo a prijde pes, že si chce hrát. Večer už by sis mohla jít lehnout, ale musíš venčit. Nesmíš je nechat samotné. Dítě psa tahá, pes vrčí, ale neodejde, naopak, porad se kolem ditete motá. Bojím se, že ho pokouse. Tož tak u nas☹

alboo
16. led 2016

@evaamy nedalo mi to a zkoukla sem tvůj profil a nejak nechapu, takovej malej ratafak a vy ho nezvladnete... nas nejvesti pes je kdyz si stoupne na zadni velkej jako ja... a problem neni a kdyz se nejakej objevi, zapracujeme na pristupu a vyresi se

gracinka7
16. led 2016

@evaamy nechápu, proč si někdo pořídí zvíře a hned při prvním problému by se ho nejradši zbavil :(

keny123
16. led 2016

@evaamy stačí si psa vychovat aby netahal a chodil slušně na vodítku .. to není všechno koupit si psa a tečka...

keny123
16. led 2016

@evaamy mám doma dva psy a dve deti na cestě třetí a rozhodně to nikdy nebyl problém..dítě si zve usínat i při telce i při ťapání psa...je to o zvyku...

lindaaax
16. led 2016

@gracinka7 No, klobouk dolů samozřejmě 😉 Myslela jsem to spíš pro ty, které se teprve rozhodují, zda toho pejska teď pořídit, když chtějí mimčo.

misinnka
16. led 2016

No to je síla. Pes za to nemůže, můžete si za to sami když neumíte psa vychovat.. Je snad normální že si chce hrát a být ve společnosti. A to že venku něco sní?? Proč ho necháváte? Taky nechápu ..

gracinka7
16. led 2016

@lindaaax Všechno jde, když se chce ;)

cocking
16. led 2016

@anetadr Děkuji moc za názor, sdílíme ho stejně 🙂 ráda si ho pořídím až budou děti odrostlé, ale tohle by pro mě byla jen starost a nervy navíc

cocking
16. led 2016

@lindaaax děkuji, vídím to stejně, přítel na tom vidí jen to hezké a ne tu starost a to co ponesu na bedrech nakonec já sama 🙂 takže mu to budu muset ještě rozmluvit

kika_21
5. únor 2016

Lepší než elektrický obojek je slovo, nebo lépe gesto. Nejdříve asi vychovat psa, pak je vše vpořádku. Pes poslouchá jím uznanou autoritu- a to je zakladatelka-musí být- bez problémů. Není to o velikosti, ani o křiku. Spíše hraje roli rozum, důslednost. A taky nenechávat dítě se psem nikdy samotné, i kdyby pes byl ,, Pán Bůh."