Jak venčíte psa v těhotenství a s miminkem v kočárku?

uztotakbude
8. lis 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi, protože mám doma opravdu velikého bafáka. Zajímá mne, jak to děláte, máte-li doma velkého psa, který je sice hodný, ale občas mírně neposlušný. Např. vám startuje po kočkách. Jde mi hlavně o maminky z bytovek, co jsou závislé na vyvenčení, páč není zahrada, kde by psa vypustily a nestaraly se. Jak jste to dělaly v těhotenství? Neměly jste strach, že pes zabere a vy tím ublížíte miminku v bříšku? A co pak s kočárkem? Chodily jste beze strachu, že vám pes v záchvatu lovení či výměny názorů se psem za plotem převrátí kočárek? Nebo jste vyvenčily ráno, než šel chlap do práce (zatím co on třeba hlídal dítě) a pak jste znova venčily až po příchodu chlapa z práce? Tj. bez kočárku.

latkovkybrno
21. lis 2013

Jo a absolutně nesouhlasím s lidmi, co nechávají svoje psy plašit zvěř. Je to totální nerespektování daného místa. Sama o tom něco vím, byla jsem majitelkou rhodeskeho ridgebacka se silnymi loveckymi pudy + bydlim asi 100m od obory.. Měla 4 zkoušky poslušnosti a v oboře se nikdy na volno neproběhla. Nosila jsem 15m stopovaci voditko.
Jsem pejskař tělem i duší, ale kdybych byla myslivec, psi v oboře na volno nekompromistě postřelim. Les patří jiným zvířatům než jsou psi. Psi jsou k lesu v podřízené pozici, měli by respektovat zdejší zákony a pokud to nedokážou protože buď jsou špatně vychovaní nebo si nemohou skrze pudy pomoci, měli by to za ně udělat jejich páníčkové.
Stejně tak nesnáším lidi co u nás v oboře krmí zvěř věcmi jako je cukroví a apod a už jsem dokonce viděla lidi jak divokým prasatům házeli pizzu..
Zřejmě se do mě vy, co psy na volno v lesích puštíte, pustíte. Ale je mi to jedno.

sarinka_nevesta
21. lis 2013

@zuza2008

@mantaray z myslivců mám taky vítr, ale na druhou stranu ona má vždycky takovou radost, když se za něčim pustí, že jí to úplně zatrhnout nemůžu :D a z podzimu začnu vždycky dávat reflexní obojky, (aby nemohl říct myslivec, že si je spletl z divočákem) a nechávám jí odběhnout jenom kousek, mám fakt štěstí, že spolehlivě poslechne, snad to mladá bude mít taky tak ;) naštěstí se nám vyhnul el. obojek velkym obloukem, byla to dřina, ale jsem za to ráda 🙂

sarinka_nevesta
21. lis 2013

@latkovkybrno proč bychom se měli do někoho pouštět, je to názor každýho..mě by osobně bylo dost líto psa v lese, na louce nebo poli nepustit...mě zase přijde celkem ujetý, když psi choděj na takovejch místech na vodítku ;) každej podle toho, jak mu to vyhovuje....a u nás v lesích dělaj lidi takovej kravál a bordel (cyklisti, běžkaři) že si myslim, že jsou z nich zvířata mnohem víc na větvi, než když za nima na vzdálenost tak 200metrů od nich nechám psa vyběhnout tak 50 metrů...pouze nepotlačuju jeho pudy, ale jsem schopná si ho zkrotit..nechám vždycky jen vyběhnout, pokud je zvíře v dostatečný vzdálenosti a včas si psa odvolávám zpět, je to jako by atlet trénoval "start"

latkovkybrno
21. lis 2013

@sarinka_nevesta Jo, lidi dělaj větší bordel v lese než psi, o tom žádná, ale diskuze je o psech, proto jsem psala o nich.
Pouštět jsem psala proto, že už jsem asi tady z těch diskuzí jakoby zblbnutá, že když někdo napíše nesouhlas bývá lynčován.
Já třeba nenávidím i ohňostroje u přehrady, děsí to zvířata a to FAKT hodně. Zkrátka u mě je les na prvním místě, čím divočejší tím lepší a na Fatře a v Tatrách už nemáme psa ani na 15m vodítku, ale max 5m, i kvůli medvídkům.

sarinka_nevesta
21. lis 2013

@latkovkybrno jasně, jakmile někdo s nkym neosuhlsí jde do tuhýho :D on je taky les a les..tady u nás v městských lesích je to o něčem jinym než v "přírodnim" lese...a nenechala bych svoje psy přímo zvěř hnát, když vidim, že něco zbystřili, dám chvilku zvířátku náskok a nechám čubku vyběhnout, kolikrát mi přijde, že to zvíře ani neví, že za nim ten kousek něco letí ;)
jsou to ohařky, tak jim nebudu úplně bránit v tom, co je jim přirozený, to bych si pak místo nich mohla pořídit nějakýho společenskýho smetáčka a chodit si s nim po promenádě ve městě :D

latkovkybrno
21. lis 2013

@sarinka_nevesta V tom případě je to ok. Já jsem psala, že mi vadí ti, co psi nechávají záměrně pouštět, aby si procvičili a uvolnili pudy. Pokud svého psa dobře znáš, což by pán měl, víš, jestli se mu dá věřit nebo ne. Já jsem mojí Norince věřila hodně, ale pokud šlo o zajíce, srny atd, tak ne. Proto jsem to ani nepokoušela.

mantaray
21. lis 2013

@latkovkybrno přesně tak! souhlasím se vším!

latkovkybrno
21. lis 2013

@mantaray děkuji, docela se divím. Vždy, opravdu ve 100% když napomenu lidi se psem v oboře, který běhá na volno bez náhubku a plaší zvěř, aby šli pryč nebo si ho uvázali, vznikají ostré hádky. Ještě nikdo se mnou nesouhlasil, všichni jsou do opozice, nejlepší obrana je asi útok si myslí... A to je vždy žádám asertivně, nikoli útočně ani vulgárně.
Totéž když osočím pejskaře, který právě odchází od nadílky na chodníku/trávě a nechává jí tam. Většinou nabídnu sáček se slovy "Jé, vy jste si asi zapomněl/a sáček, že ? Mám nějaké navíc, prosím.." Nejčastější odpověď jsou - Bež do prdele a nebo Starej se o sebe krávo....

monasek84
21. lis 2013

@latkovkybrno ahoj, ty mluvis o obore v Kohoutovicich?

latkovkybrno
21. lis 2013
monasek84
21. lis 2013

@latkovkybrno to si delas srandu, ze tam nekdo chodi se psem na volno??? 😕 tam by me to teda v zivote nenapadlo 😔

latkovkybrno
21. lis 2013

@monasek84 ?? šmarjá, skoro všichni tam chodí se psama na volno, někdy mi přijde, že sme jediní, kdo ne

mantaray
21. lis 2013

@latkovkybrno tak to já už asertivní nejsem - nemám na to nervy, obzvlášť teď! U nás to ani tak není, že honí zvěř, ale maj nezvládnutý psy na volno, který si začnou dovolovat na mýho psa (AST), kterej se po zkušenostech prostě nekamarádí...

veru324
21. lis 2013

@latkovkybrno jj s tou psí nadílkou to ostatním pejskařům takhle říká můj přítel, ten je schopnej ty lidi dohnat a ten pytlík jim vnutit. Kamarád to řeší i drsněji, ale to radši nebudu popisovat. Nechápu to. Mám psi dva, v sídlišti, kde je jich fakt spousta. Uklízím to všude. Jako stalo se mi, že sáčky nedostačili, nebo sem ho někde vytratila, ale to snad tak 2x...Jak to mezi panelákama vypadá si asi každej umí představit. A to máme 10 kroků přes silnici pole a přírodu, kde se venčí skvěle.
Jinak v lese (nemyslim v městském lese) je nepouštím, toho menšího občas, protože poslechne, ale fenu ne, má lovecké pudy veliké a na přivolání zatím neposlechne (máme ji z útulku půl roku, jde to pomalu). Ačkoli tuhle nám vyrušila v křoví divočáka (a nebylo to nikde v lese, prostě mezi zahrádkami) a nestačila se divit 😀

monasek84
21. lis 2013

@latkovkybrno tak to jsou pak asi takovi ti burani, co tam vezmou psa jednou za 2 tydny a maji pocit, ze tim pro neho udelali prvni posledni 😠 vzdyt tam je to snad i u vstupu volny pohyb psu zakazany, nebo ne??

@mantaray ja mam s timto problem tady na dedine..... 2x mi psa strhl vlcak kterej nekomu utekl ze zahrady, takze od te doby nema proste psy rad.... ja ho mam na voditku, nebo na volno a odvolam ho a takovy ti oresi co se motaji jen okolo zahrady zacnou vzdy dotirat... pokud dojdou az k nam, v tu chvili psa poustim a je mi uprimne jedno jak to dopadne.... po nasi oblibene trase uz dostali 4 poradne za usi, ale uz k nam aspon nelezou a jen stekaji za plotem... bohuzel... ale ja si nenecham okusovat psa, proto ze nekdo venci psa stylem, ze ho rano vykopne na ulici....

mantaray
21. lis 2013

@monasek84 nj když já mám pořád ten blok, že nechci, aby tomu psovi bylo ublíženo, protože za to nemůže..ale teď mám ten paralyzér tak doufám, že když něco tak to toho psa vyděsí...

monasek84
21. lis 2013

@mantaray to ja taky ne... ale nas pes ma 50kg a ve chvili kdy bych ho pritahla na obojku a branila mu to resit, tak by byl jeste vzteklejsi... takto si toho mensiho vetsinou strhne pod sebe a ja ho hned odvolam.... vetsinou jim to takto staci... ale je to neprijemny, to mas pravdu.... ja premyslela o takovym tom spreji (podobny jak peprovy)

latkovkybrno
21. lis 2013

@monasek84 no právě, napsané to je na každém vstupu.. asi jsou brno kohoutovice na tom s gramotnosti jako Uganda, nikdo neumí číst.... ☹ Nekrmit zvěř, nepouštět psy na volno... lidi dělaj přesný opak.

monasek84
21. lis 2013

@latkovkybrno tak to je pak potom strasne smutny ☹ byla jsem tam jen jednou a je to tam krasny... fakt by me nenapadlo tam tu zver jakymkoliv zpusobem rusit ☹

latkovkybrno
21. lis 2013

@veru324 jo, taky nejsem 100%, dvakrát do roka mi sáček chybne (většinou nosím s sebou cca 5 kousků - v bundách, kočárku, batohu apod) a to se pak nestydím zepta lidí co jsou okolo jestli nemaj sáček. Když nemaj, stydím se a někdy, pokud je to blíže domovu, si dojdu pro sáček, vrátím se a seberu to. Fakt, nekecám. Teď mám syna po mě, milovníka přírody, a furt chce trajdat po trávě.. se dycky modlim, aby do něčeho chutného nestoupl..

latkovkybrno
21. lis 2013

@monasek84 děkuji, myslim, že si přesně pochopila, jak jsem to myslela. Hafany miluju, ale jsou místa, kde jdou jejich potřeby stranou.

veru324
21. lis 2013

@latkovkybrno jojo, taky se vracím domů, když je to poblíž 😀

monasek84
21. lis 2013

@latkovkybrno presne tak, je potreba rozlisovat mista...tam bych ho fakt na volno nenechala... tady u nas v lesich ho nechavam (ale nenechavam ho zver stihat, i kdyz nekdy vystartuje, to nepopiram, ale jen vystartuje, pak se otoci)

veru324
21. lis 2013

mě tedy i hodně vadí to, když se koná nějaká akce, kam psi mohou, a spousta lidí je tam má navolno. Viz příklad - u nás jsou často venkovní koncerty u rybníka, odpoledne i večer, vše nádherné, člověk si natáhne deku a relaxuje. Protože je to u lesa, je tam spousta pejskařů. A hodně lidí tam prostě psy má navolno (nemyslím takové, kteří leží u páníčků, a nikam nepobíhaj), poletujou mezi lidma, otravujou další psy atd. Nehledě na to, že tam často pobíhaj i děti, pak se něco semele a malér na světě. Ale lidi jsou v tomhle jak tupci. Jako ano, chci ho mít na volno, tak zalezu prostě stranou od lidí a mám ho pořád na očích, jako OK, to beru, ale co kolikrát na těch akcích vidím, to by mi trefil šlak.
ještě podotýkám, koncerty jsou to vesměs folkové, takže žádná divočina, kdy by psovi praskali bubínky (to pro případné rejpaly...)

mantaray
21. lis 2013

@veru324 to je všude i třeba u vody! musíme jezdit na místa, kde se lidi moc nekoupou páč jet na nějakej písek je z říše sci-fi

veru324
21. lis 2013

@mantaray jo, tak to u nás už u rybníků zatrhli volnej pohyb psů, a to i mimo koupací sezonu, a myslim, že i koupání, takže jezdíme úplně mimo...

mantaray
22. lis 2013

@veru324 ty jo tak to je hodně přísný!! pro našeho psa je plavání druhá přirozenost...

whitelilith
16. pro 2013

Tak sem si to tu přečetla a děsím se stále víc.
Máme psa-bude mu 5 let, 40kg, hrozný tele, hrozně hyperaktivní, tahá na vodítku-šíleně, hlavně když není vyběhanej, než někam dojdem, kde ho pustím a unavím. Jako ví, co je "netahej!!", ale musím to na něj řvát co dva kroky. Asi si někde půjčím kočár a půjdu to trénovat, ještě bez dítěte :D

whitelilith
16. pro 2013

Jinak Vám docela závidím ty chlapy, co se psa snaží unavit a cvičí s ním apod. Ten můj s ním jde 5 minut do hospody, kde si dá 30minut kafe a pak s ním jde 5 minut z hospody a myslí si, že pes je vyvenčenej. 😖

whitelilith
18. pro 2013

Děvčata, nemáte někdo tip na cvičitele-nejlépe Praha /4. a 10. Někoho na individuál. Skupinové lekce absolvovat nechci, řeším konkrétní 3 problémy a nepotřebuju učit psa sedni a čekej. 🙂