Jak venčíte psa v těhotenství a s miminkem v kočárku?

uztotakbude
8. lis 2013

Ahoj. Zakládám tuto diskusi, protože mám doma opravdu velikého bafáka. Zajímá mne, jak to děláte, máte-li doma velkého psa, který je sice hodný, ale občas mírně neposlušný. Např. vám startuje po kočkách. Jde mi hlavně o maminky z bytovek, co jsou závislé na vyvenčení, páč není zahrada, kde by psa vypustily a nestaraly se. Jak jste to dělaly v těhotenství? Neměly jste strach, že pes zabere a vy tím ublížíte miminku v bříšku? A co pak s kočárkem? Chodily jste beze strachu, že vám pes v záchvatu lovení či výměny názorů se psem za plotem převrátí kočárek? Nebo jste vyvenčily ráno, než šel chlap do práce (zatím co on třeba hlídal dítě) a pak jste znova venčily až po příchodu chlapa z práce? Tj. bez kočárku.

mina_
8. lis 2013

@uztotakbude tak tohle je dobrá diskuse 🙂
My máme fenku křížence z útulku, teď jí bude 7 let, takže je v nejlepší kondici... je to nejspíš kříženec ptibula a dobrmana nebo dogy, takže žádný drobek... 33 kg svalů a elánu a souhlasím s @jennyparadise že základem je výcvik. A myslím, že je důležitý stejně jak pro malé tak velké psi! Neznám totiž nic horšího, než když se do nás pustí zamindrákovaný rozmazlený polštářák a ňafe a skáče mojí feně po nohách a slabinách i když jí mám u nohy. Kdybych jí pustila a ona se bránila, tak to samozřejmě odneseme my! Protože je to prostě větší pes a nikoho by nezajímalo, že se bránila, tak to dnes chodí.....

Nejdřív jsme bydleli v Praze, takže je naše Madlenka socializovaný a vychovaný pes s celkem dobrou poslušností, umí se správně chovat ve smečce psů, kde jsou psi, feny, štěňata, staří i mladí... to je výhoda města... zvládá MHD všeho druhu vč. eskalátorů.... chození na chodníku, čekání na přechodu a pod.. Pak jsme se kvůli výši nájmu přestěhovali kus za Prahu a je zde zcela jiné prostředí, bohužel tu nejsou psi se kterými by mohla běhat a hrát si...to se zkrátka na vsi nenosí a když už nějakého psa potkáme, tak je to nevychované hovado, které se jde rovnou prát.... ☹

Na vsi nastal problém se zajíci na poli a vysokou v lese... i když mám za normálních okolností ovladatelné zvíře, tak lovecký pud je prostě silnější... toto jsem vyřešila měsíc před porodem, pořídila jsem el. obojek a začala s ním cvičit základní povely, resp. je dotáhnout do dokonalosti.... první měsíc používání byl krušný, několik impulsů prostě dostat musela, ale pak pohoda.... obojek máme přes rok a neměnila bych, Majda nezná vodítko a je to naprosto svobodný pes, zajíce ani vysokou nehoní, jen se kouká 🙂 Už dávno nepoužívám impuls, jen varovné písknutí.

V těhotenství jsem chodila ven každý den na cca 2-3 hod, když bylo počasí a nikdy jsem problém neměla a teď také chodíme ven denně, pokud to jde. S chodícím dítětem je to trochu složitější, musí se "ovládat" dítě i pes, ale jde to. Občas to vypadá jako pěkná groteska... jednou rukou řídím kočárek, v druhé mám dítě a ještě volám na psa 😎 😎 😎

Přeju hodně trpělivosti!

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@mina_ Je krásná!!!! No vidíte a já si myslela, že tím jak děcko začne chodit, se to vyřeší a bude lépe. Elektrický obojek je sice asi fajn, ale ta cena. Za kolik Kč jste ho kupovali? Ani nevím zda se to vyplatí. Popravdě jsme tento týden hodně diskutovali o tom, zda psa nenechat uspat. Má opravdu zdravotní problémy a sype se jak domeček z karet. To je prostě pořád něco, tisíce u veta jen lítají. Nakonec jsme se rozhodli, že ho ještě necháme s námi žít svůj psí život, i když není moc veselý. Jestli kupovat takovému psovi el. obojek a učit ho něco nového, když člověk neví, zda zde bude týdny, měsíce, nebo roky, to je trošku těžší rozhodování.

martinkaalesek
8. lis 2013

@uztotakbude 3500,- na akci na vystave....
Co mas za rasu? My jsme k tomu museli vzit extra nasady, protoze by se mu to nedostalo pres chlupy.... Myslim, ze kdyz to das na nejvic, tak minimalne zpozorni a poslechne na zavolani....
Nas pes poslechne na zavolani, tohle je opravdu jako krajni mez... Nosim s sebou i paralyzer, kvuli ostatnim psum, jiz nam do napadl krizenec pitbulla s RR... ☹

uztotakbude
autor
8. lis 2013

@martinkaalesek amerického buldoka. Je to pes jak vrata od stodoly.

cacenka_d
8. lis 2013

@uztotakbude Tak tehotna jsem byla jeste v panelaku a chodila jsem proste vic aby min vysilovali, mame sice bigla, ale 2x a 2x jezevce, takze jsem je brala po 2 maximalne. Starsi bigl je presne pako jebne mu vylitne a je to tahoun jak blazen. Proste hold hledat zapadle ulicky, pakr kdyz prsi nikdo tam neni apod. ale jde to zmaknout i pres to sem tam skubnuti.
S kocarkem jsem byla uz na vesnici, ale stejne. A mela jsem fakt problemy s kocarek, sice mam tezky nemuzou ho prevrhnout, ale proste se blbe jde, najedes na psa apod. Takze kolem baraku kdyz spi a na chuvicku 🙂 Nebo jsem s ni chodila s krosnou na zadech, to mi fakt vyhovovalo nejvic, volny ruce, lucka mela rozhled pes spokojenej, ze muze poradn ke me apod.

nessie30
8. lis 2013

Pročetla jsem diskuzi - dítě bych samotné nenechávala, ale to záleží na každé z nás jaký z toho máme pocit.
Když tak na tu mateřskou vzpomínám, období těhotenství a s kočárkem bylo vlastně nejednodušší, i když jsem si ke konci musela dávat pozor na břicho, mám velkého psa.
Nejnáročnější je, když chceš psovi dopřád dlouhou procházku a máš dítě, které už nechce být v kočárku a ještě nikam nedojde. Ale taky se člověk přizpůsobí. Aspoň jsou moje děti díky psům zvyklé být každý den venku, i když není úplně hezky.

sislik2010
9. lis 2013

@sylvik0000
Jeden u kocaru to dava. Dokonce ten starsi to bere velmi zodpovedne, a ten mladsi ted chodi mimo dedinu bez voditka. Je nemocnej tak za srnou asi neutece. Ale Veru uz ma skoro tri tak uz je chce vodit a prochazku ujde celou nebo jede na odrazedle. Taky chodila v krosne a to dobre videla a byla spokojena. Diky psum se naucila rychle chodit, chtela se rychle premistit za psem a pak se jich drzela za chlupy. Ted spis resime problem ze je chce do postele nebo spat venku v kotci jako maxici. Tchyne ma jezevcika a ten spi v posteli a Veru to nechape, ze on muze a oni ne. Ted cekame dalsi a uz zase budou starsi a klidnejsi. I kdyz vim kterou ulici radeji nechodit. A jdu-li s Veru na prochazku tak si radeji vyjedeme az za dedinu do lesa at se vyhneme stekani jinych psu, atd.

veru324
9. lis 2013

@uztotakbude jsem v paneláku, dva psi a doma samotný dítě ani na chůvičce nenechám. Nikdy sem si nemyslela, že budu řešit požár v domě a řešila - dokonce na patře ve vedlejším bytě. A dokonce i majitelka byla doma. Chytla jí někde elektřina a už to jelo. Takže to není jen o tom, že bys ty neodešla od zaplého sporáku. Jasně, ta pravděpodobnost je relativně malá, ale bohužel prostě je 😖
Jinak my teda máme dva, oba křížence, malý 10 a 12kg, jeden poslouchá bez problémů, ale fenka je teprv dvouletá, má v sobě něco z loveckýho a to je šílené. Jsme na konci města, za náma pole, lesy, je spousta možností, kam jít, ale potřebuju u ní co nejdřív zvládnout přivolání a hlavně vůbec udržení pozornosti. Už zvládá povely jako zůstaň, sedni, k noze (na vodítku), nesmíš; už si nás i docela hlídá, když jí pustíme, ale jakmile vidí křoví, stačí blbej pták tam a bere roha je prohnat. a pak člověk i 20 minut neví, kde pes je :( Máme jí teprv přes půl roku, jde to pomalu, ale pokrok už je vidět.
Když je na vodítku, tak tahá jako blázen, škubání k ničemu. Občas používáme haltinu, ale tu se snaží si sundat a už to docela zvládá. Jak tu někdo psal o kšírech, nepomáhá....Protože na cvičák se dostanem asi až na jaře, poraďte, jak jste to tahání odnaučili?

sarinka_nevesta
9. lis 2013

my máme dvě výmaračky, jedný jsou tři roky, druhý pět měsíců, já začínám 4. měsíc..holky jsou celkem poslušný, ale taky živý (jak už to u ohařů bývá), tak jsem zvědavá, jak to bude s kočárkem :D

glimmer
9. lis 2013

@veru324 hele mám takový to co se připíná na vodítko a připneš na to 3 psy najednou ... takže mám tři psy na jednom vodítku. Vodím je jen na konec vesnice, tam je pustím, jedu s kočárkem po cestě a psi si běhají kde chtějí.
tady, aby jsi viděla co myslím : http://www.obojky.cz/rozdvojky-voditek-voditka-...

mina_
9. lis 2013

@uztotakbude to je krásný pesan 🙂 Kolik mu je, že má takové problémy? O penězích za veta mi ani nemluv.... je to něco přes měsíc, co jsme málem o Madlu přišli.... chytila bakteriální infekci do ledvin a začalo to selhávat... takže naše veškeré úspory jsou v hájí... nemám ani na pořádný fusak, který by se mi líbil a v inzerátech taky nic moc ☹ Tu infekci asi dostala od svého psího kamaráda a nebo jí chytili z něčeho stejně a Majda vydržela dýl... Byl to srnčí pinč a bohužel nemoc nevydržel, umřel mi v náručí, majitelé ho nechali uspat...
Co se týče el. obojku, nemám nový, ale přes aukro.. takže cena bylo o cca 30% nižší než za nový a máme ten nejnižší model d-contro,l, tuším že označení 400. Pak ho zase klidně člověk může prodat.
@veru324 já si tedy fenku cvičila uplně sama, brala jsem si jí když jí byl cca rok a byl to mazec, ani netušila, že se v bytě nekálí.... netahání jsme taky dělali na kšírách a nejlépe fungovalo toto: když pes začne tahat, tak se zastavit a zavolat ke mě - prostě vrátit psa k sobě a když je v klidu, tak zase jít a když zase tahá a jde dopředu, tak zase zastavit a vrátit a tak dokola... je to možná zdlouhavé, ale pes je inteligentní zvíře a pochopí, že když bude tahat a moc chtít vpřed, že se vlastně nikam nedostane, protože ho zastavíš, ale když půjde u tebe, tak se dostane všude 🙂

uztotakbude
autor
9. lis 2013

@mina_ Je mu necelých 6 let. 🙂 On má v háji kyčle, už od štěněte.

mina_
9. lis 2013

@uztotakbude displasie je mrcha, trpí tím hodně psů velkých plemen, ale i těch menších. Naše kamarádka stafordka, je taky chabrus na kouby. Přes rok chodí na dlouhé procházky, aby měla svaly a v zime s ní chodi plavat na veterinu a celkem to zvládají...

uztotakbude
autor
9. lis 2013

@mina_ No my ji máme v nejhorším stádiu a ještě kombinovanou s artrózou.

mantaray
9. lis 2013

Ahoj, jsem ráda, že jsem narazila na tuto diskuzi!! Máme 6ti letýho AST, je to naše miminko (sice náročný ale naše 😀 ) Je tu někdo se zkušeností s paralyzérem? Momentálně o tom hodně uvažujeme... Já mám psa VŽDY na vodítku a pod kontrolou, ale už se několikrát stalo, že ho napadl pes. Ozzy psy už nesnáší (ne feny), ale když nějakého potkáme je kontrolovaný. Ale když se mi opět stane, že mi ho napadne na volno pobíhající pes, tak je teď od sebe prostě trhat nemůžu. Přemýšlím, jestli je paralyzér správná volba...nechci tomu psovi ublížit, on za to nemůže, že má nezodpovědnýho pána, ale buď se něco stane mě (nebo v nejhorším mimču) nebo dostane kouř pes od Ozzyho nebo Ozzy od něj. Chtěla bych se tomu momentálně co nejvíc vyhnout....

betysek
11. lis 2013

Mám fenku středního plemene (váha kolem 24 kg). Štěně jsem si barala, když bylo starší dcerce 13 měsíců. Na kočky taky startuje. Na procházce musím byýt pořád ve střehu, abych viděla kočku dříve než ona a mohla se na to připravit a dát povel před tím, než stihne vystartovat....Jinak taky celkem jde u nohy....Od té doby co ji jako štěně kousnul do zadku rotvajler (paní tvrdila, že nic nedělá, ale nějak ho pak nestihla odchytit), tak s sebou nosím pepřák - tekutá střela. Naštěstí jsem ještě nemusela použít....Mám celkem i strach, aby to nezasáhlo i mojí fenku nebo třeba i dítko v kočárku....Když jsem byla těhu s druhou dcerou, tak jsem chodila na procházky jen mimo vesnici, když byla starší ve školce...U nás je nejvyšší koncetrace volně pobíhajících psů ve vsi (paradoxně nejvíce běhají na volno po vsi psi místostarosty,který sám vymyslel před rokem vyhlášku, že psi mají po veřejném prostranství chodit jen na vodítku....jak se říká všichni jsme si rovni, ale někdo rovnější...)

sarinka_nevesta
18. lis 2013

a děláte s psama nějaký sport nebo výcvik?? já te´d spíš tak nějak řešim, jak to budu všechno dělat...starší je agiliťačka a s mladou jsme zašli dělat záchranařinu, agility budem muset brzo skončit, páč už teď tam spíš tak vlaju a tak nějak to flákáme, ale zajímalo by mě, jak to děláte vy ostatní ;)

allinka_k
18. lis 2013

My máme sice malého psa, ale venčení s kočárem nezvládám. Problém je v jeho nadšení - když jde ven z bytu dělá hrozný virvál, štěká a kňučí a letí aby byl co nejdřív venku. Když jdu s kočárem, musím nejdřív nachystat podvozek k hlavním dveřím (= sprint s chůvičkou), potom obléct malou (aby se mi mezitím neuvařila), uložit jí do korby, vzít bundu a boty, vysvětlit psovi, že jdu bez něj, nasadit korbu a odejít z domu (a ignorovat zoufalý psí štěkot za dveřmi bytu). Jednou jsem ho zkusila vzít s sebou, ale to jeho ječení znásobené tím, že mi chvíli trvá, než nasadím korbu a tak, se nedalo vydržet, navíc vzbudil malou, takže se navzájem přeřvávali a já bych brečela. Takže jsem řekla, že s kočárem už nevenčím, leda v šátku nebo v nosítku až malá poproste (jsou jí tři týdny). Je mi to líto, ráda psa venčím, ale tohle se nedalo. Takže u nás venčí manžel ráno, odpoledne když přijde z práce jdeme na delší procházku všichni a večer komu se chce. Na dlouhé vycházky chodíme o víkendu všichni.

jaajaa
18. lis 2013

@sarinka_nevesta ja teda chodila v tehotenstvi i po porodu na agility a cvicak s beagle. Ted mame nove stene (4 mesice) chodim zase na cvicak. Takze se to urcite da. 😉

sarinka_nevesta
18. lis 2013

@jaajaa mladá má pět měsíců, na klasickej cvičák chodím s obouma, ale nemůžu moc běhat s tou starší na agility, jsem bohužel na rizikovym, takže spíš trénujem tak dvě max tři překážky za sebou nic delšího..je to výmarka, takže je šíleně rychlá :D ale jsem ráda, že vidim, že to někde funguje ;) to jsem ráda...spíš jsem se většinou setkala s tim, že lidi dávají psy pryč, když čekaj miminko a to mě teda dost rozčiluje, že jsou takový lidi!!

sarinka_nevesta
18. lis 2013

@allinka_k a nedalo by se s tim něco udělat? vždyť musí bejt chudák pes hrozně nešťastnej....a zřejmě si spojí s kočárkem, že se pro něho něco změnilo a to není úplně dobrý....zkusit třeba nějaký zákazový povel, který má naučený, aby teda neštěkal apod. při odchodu a velice rychle pochopí, žže když bude ticho, tak mu bude "odměnou" že nebude muset bejt sám doma

mantaray
18. lis 2013

@allinka_k myslím, že by pomohlo, kdybyste si dali trochu práce a naučili ho povel např. "čekej", kdy by čekal buď doma nebo venku na vodítku než se sbalíte a vyrazíte.

allinka_k
18. lis 2013

@sarinka_nevesta @mantaray On je na tuhle frekvenci venčení víceméně zvyklý z dob, kdy jsme oba chodili do práce, takže nešťastný není...zatím je mimčo maličké, takže chodíme jen jednou denně ven a to jdeme právě s manželem a kočárkem, takže si to zatím nijak špatně nespojuje. Povel čekej má naučený, jen to jeho těšení se ven v tu chvíli převáží...ale muž ho teď učí čekat ještě důrazněji, takže až začneme chodit ven častěji, snad už to bude zvládat..

zuza2008
18. lis 2013

Ahoj holky, my máme doma ohařku a venčíme převážně na volno. Je to lovec, takže se běháním za zvěří máme pár nervujících zážitků. Už přes rok ji máme na el. obojku a musím říct, že ted už se jí nebojím pustit nikde. V postatě chuděrka dostala dvě šlupky na začátku, když honila zajíce a od té doby stačí použít jen zvukový signál. No ale v těhu bych jí to sama neučila, na to bych neměla nervy- ale chlap by to mohl zvládnout 😉

sarinka_nevesta
21. lis 2013

@zuza2008 tak to musim "zaťukat" naše výmarky(zatim spíš ta starší) sice s radostí jim vlastní loví, ale na první odvolání se okamžitě otáčí a přibíhá vzorně k noze...naštěstí bez el. obojků a podobnejch záležitostí ;) mladá si troufá zatim akorát na holoubky a jiný drobný ptactvo :D

mantaray
21. lis 2013

@sarinka_nevesta to je fine! Když mě začal pes lovit, byla jsem podělaná strachy. že mi ho myslivec střelí. Je to tvrdohlave blbec, tak ho vyblbnem na klacky, ale nepouštíme a el. na něj použít nechci.Včera mi přišel paralyzér, tak doufám, že ho nebudu muset použít...

sarinka_nevesta
21. lis 2013

@mantaray myslivci jsou hrozný no....z těch mám taky vítr, ale když ona má vždycky takovou radost, když může někoho prohnat, že jí to úplně upřít nemůžu :D

zuza2008
21. lis 2013

@sarinka_nevesta
@mantaray no holky, včera mi ulovila něco jako křečka velikosti morčete, koza jedna. jo chápu, že el. obojek se moc používat nechce, my se dlouho bránili, ale teď jsme rádi, že je ta naše rozmarka v bezpečí. no a z myslivců jsme právě taky měli pěknej vítr, teď dobrý.

latkovkybrno
21. lis 2013

Taky máme tahače a navíc hyperaktivního, i když má za 3 týdny 8 let. Venčíme ho 3-4 krát denně na cca 15min, v 04, v 11, v 16 a mezi 20-21. První a poslední venčení dělá manžel, prostřední já. S manducou to bylo ještě ok, ale teď už syna do manducy nedávám (16,5kg) a je to někdy o nervy. Náš je celkem ok, ale jakmile přiběhne cizí pes a začnou se vadit, tečou mi nervy. Takže - náš pes ok, cizí psi - škoda mluvit...

latkovkybrno
21. lis 2013

Jo a dodám, že o víkendu ho bereme na delší procházky. Manžel s ním chodívá dálkové pochody cca 50km, chodí i na hory a nějakých 1800 m.n.m. pro něj není problém (naposledy v srpnu Babí hora na Slovensku). Chodíval dálkový dogtrekking, ušel 116km za 19hod, třetí nejrychlejší v republice za rok 2010 myslim. Takže je to fakt drak.