Jak zvládat domácnost s dětmi a vše kolem ní?

kralovna79
7. črc 2011

Bohužel jsem si, když jsem byla na mateřské dovolené, zhýčkala přítele natolik, že je zvyklý na teplé večeře. Nicméně jsem nyní nastoupila do práce a bohužel musím říct, že vážně nestíhám. Nejhorší na tom je, že nejen, že nestíhám vařit, ale jsem ve stresu už z vymýšlení jídel, z nakupování a o úklidu ani nemluvím. Jak jste na tom vy, ženy? Podělte se a poraďte... 😉

kukynka2
7. črc 2011

Zatím jsem na mateřské,ale už teď z toho mám hrůzu jak to budu stíhat ☹

hasky24
7. črc 2011

ahoj tohle jsem si vypěstovala u manžela když jsme spolu začali bydlet hned co jsem přišla z práce tak ke sporáku a skončila jsem až když jsem šla spát pak se narodil malej a už jsem občas nestihla vařit večeři prostě jsme si dali zbytky od oběda a teď také vařím alespoň na 2 dny abych měla klid a až začnu chodit do práce budeme se s mužem střídat protože budu jezdit daleko tak bude muset(vařit umí)zkus se s ním také domluvit pokud neni proti 🙂

bocinka
7. črc 2011

ahoj

bocinka
7. črc 2011

ahoj, přítel to snad chápe, ne???? I on se teď musí zapojit, oba chodíte do práce a ty navíc ještě celou domácnost plus dítko..... takže pokud přítel nevaří, tak ať aspon zamete, nebo vytře, neříkám, že má žehlit, ale něco pomoct může.... a holt se musí teplých večeří vzdát aspoň přes týden..... buď zbytek oběda, nebo vajíčka, i chleba s pomazánkou je jídlo... i když u nás manžel taky tvrdí, že se z toho nenají.... tak si dělá večeři sám.... 😉 😉

kristi
7. črc 2011

var na dva dny dopredu, jak jiz bylo receno - chleba je taky jidlo, např. tousty jsou vděčnej teplej kus žvance, obcas si neco objednejte a pokud muze, tak at se taky snazi

babulinkab
7. črc 2011

pokud má oběd v práci, tak jako proč vařit teplé večeře? jestli na ně má chuť ať si je vaří sám. Neříkám občas něco uvařit, ale jako každej den, to mi přijde trochu přeháňka.
A u nás třeba nakupuje manžel, podílí se i na úklidu - takže moje rada víc přítele zapojit do domácnosti, a třeba ho přejde i chuť na ty teplý večeře 😀

fangi
7. črc 2011

Upřímně - zatím si nedovedu představit, že by se dalo s úsměvem stíhat chodit do práce, mít uklizeno, nachystat i kdyby tedy jen studenou večeři pro rodinu, s dětmi si hrát, udělat úkoly apod., k tomu dobře vypadat, mít čas s partnerem sami na sebe atd atd, a to mám partnera, která dělá opravdu vše a dělá to rád, takže vím, že na to budeme dva, nicméně i tak si to zatím nedovedu představit, děti zatím nemáme, ale často s nimi trávíme čas a připadá mi to prostě nemožný, ale asi to nějak bude muset jít, všichni to nějak zvládli 😀 😀 Snad nebudu upachtěná matka 😒 😀

fangi
7. črc 2011

@kralovna79 K Tvé otázce - vůbec bych si s teplými večeřemi apod. nedělala hlavu, řekni přeci normálně příteli, že se změnila situace, teď jezdíš do práce, že jsi mu ráda vařila teplé večeře, když jsi byla doma, ale že teď na to opravdu není čas a že bys potřebovala od něj pomoci s nákupem a úklidem. Pokud je normální, tak to pochopí a bude se snažit pomoct 😉 A když to bude klapat, tak se můžete třeba domluvit, že jednou týdně uvaříš teplou večeři, pokud on si vymyslí, co by si rád dal a nakoupí suroviny (pokud neumí vařit například). A je to 🙂 Vůbec bych si nedělala hlavu, není malé dítě přeci 😉 I když asi se mi to mluví, protože můj partner je v tomto fakt skvělý, naopak rád uklidí a uvaří on mně. Ale zase ještě nemáme děti, takže v tomto nemůžu radit 😉

kristi
7. črc 2011

@fangi nebudes, ty rozhodne ne, mas totiz chlapa, kterej funguje, takze to das naprosto v pohode 😉

fangi
7. črc 2011

@kristi Díky, chlap funguje výborně, sám od sebe, v tomhle jsem měla fakt velký štěstí, ani jsme to nikdy nemuseli řešit, ale když vidím sebe teď, tak stíhám tak akorát a děti nemám, takže nevím, kde udělali soudruzi chybu, ale něco se bude muset změnit 😀 Ale asi jo, asi to bude v pohodě, ženská se většinou dost dobře přizpůsobí situaci a pokud chlap pojede dál ve svých dobrých zajetých kolejích, tak je velká šance, že to třeba i s tím úsměvem dáme 😀 🙂

kralovna79
autor
8. črc 2011

Holky, máte pravdu, bude se prostě muset přizpůsobit i chlap, a já doufám, že to bude fungovat. Občas i sám rád něco uvaří, to je pravda, ale potom to peklo v kuchyni, to je jak špatnej sen, ale to určitě některé dobře znáte 😉 . No, i když je to vlastně schopnej udělat už jenom při krájení chleba 😖 ..Jde o to, že v práci na obědy nemá čas a večer prostě doráží příliš pozdě, takže mě asi čeká to, že budu prostě vařit na dva dny a kombinovat, jak jen to půjde...Nechci být ulítaná mamina, která na sebe nemá čas, to teda v žádném případě 😵

hejnak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kralovna79
autor
9. črc 2011

@hejnak Budu mít zanedlouho narozeniny, že bych doma podala tento návrh 😉 ? Koukala jsem na stránky a docela se mi to i líbí. Mě by tato služba stačila třeba pouze na 1 týden v měsíci, aspoň na zkoušku. Je fakt, že to asi člověku pomůže i v tom, že se po práci neplahočí s dítkem pro nákup a nemusí pořád a dokola něco vymýšlet....A když si vezmu, že jdu na nákup pro pár věcí a mám z toho beztak věcí 3x tolik, tak to doma asi navrhnu 😎

lala15
9. črc 2011

Cau holky, chci se pripojit k zajimave diskuzi chlapy a domacnost. U nas se vari kazdy den hlavne kvuli detem, studene jim nejak nejede. Nastesti muj muz vypomaha, kde to jde. Ale porad nevime co varit, zajima me ta sluzba, o ktere se bavite, zni to dobre, muzes mi napsat vic informaci? Diky

kralovna79
autor
9. črc 2011

@lala15 Jestli jsem to ze stránek dobře pochopila, tak jde o to, že si až do domu objednáš kvalitní a čerstvé potraviny s recepty pro rodinnou večeři na celý pracovní týden. Můžeš si tak objednat buď na jeden týden v měsíci, dva, tři nebo na celý měsíc, jak asi chceš..Přivezou Ti to až domů a nemusíš běhat po krámech, a hlavně nic vymýšlet. Koukala jsem na ukázky receptů, které máš k přivezeným potravinám k dispozici a musím říct, že mě to nadchlo, i když čerpám hodně receptů z netu, jejich recepty jsou netradiční, zdají se mi jednoduché ( údajně jsou hotové do půl hodinky) a hlavně zdravé, hodně zeleniny, ryby...,apod...

lala15
9. črc 2011

@kralovna79 To zni fakt dobre, a dodavaji po cely Praze? Jak se to jmenuje?

gilotek
9. črc 2011

😀 představ si to se 3 dětma a hned se budeš cítit líp 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kralovna79
autor
9. črc 2011

@lala15 Nejen po Praze, ale i okolí, všechno mají popsané na jejich stránkách Rodino k večeři, ty Ti sem vložit nesmím, ale to vypátráš 😉

kralovna79
autor
9. črc 2011

@gilotek To už tedy musíš mít organizačně dost zmáknuté 😎 . Když to člověk nezažije, tak si to neumí přestavit, jako např. já

lala15
14. črc 2011

@gilotek dej nam nekolik typu jak zvladas 3 deti. Ja mam 2 a nevim co driv, takze kazda pomoc v domacnosti se hodi, pani na uklid, takze rozhodne kouknu na stranky Rodino k veceri. Ty zvladas domacnost sama a 3 deti k tomu? Diky za typy

gilotek
15. črc 2011

@lala15 ano, sama, paní na úklid nebo hlídání si dovolit nemůžu, navíc bydlíme na vesnici, kde bych stejně nikoho nesehnala a platit si někoho, to fakt nejde.

Jak to zvládám? Nějaké tipy se říct asi nedají. Prostě ráno vstanu, jedu jako fretka a večer padnu za vlast.
Nééé tak strašné to není, i když jsou někdy dny dost náročný, tak si i tak najdu čas na to abych si třeba zacvičila, nebo přečetla knížku - samozřejmě večer, když už děti spí.
Ale abych se z toho všeho nezbláznila, tak prostě nesmím řešit neuklizený obývák, prádlo v pračce aj.
Děti jsem musela naučit aby si vystačili i sami, ne že u nich budu celý dny vysedávat, takže asi tak. 🙂

Jídlo vařím jen doma, žádné dovážky a tak --- to by stejně sem nešlo 😉

romana29
15. črc 2011

@kralovna79 Hold si bude muset zvyknout a taky přiložit ruku k dílu nebo pomlčet, když večer dostane jenom chleba s máslem, že jo....
U nás jsem dřív dokonce příteli meloun krájela na malé kousky a ještě z nich vybírala ty semínka (je z toho vidět, že ženská bez dětí, FAKT nemá co dělat 😀 ).
Přítel v práci obědvá, pak si doma dá taky teplou večeři a neštítí se ještě nacpat sladkostma a navíc nepřibrat! 🙂
Ale poslední dobou jsem mu taky řekla, že jako nemůže počítat s teplým jídlem každý den, takže má občas párky, kuřecí tlačenku nebo ten toust a žije

Já věřím, že manžel to pochopí a co, třeba se to časem nějak zajede (no mě se to říká, když mám ještě dva roky doma pohov, že?)

hejnak
18. črc 2011

@lala15 Určitě se koukni, myslím, že je to dost dobrá služba pro všechny, které řeší domácnost a každou minutu v ní 😉 . Moje žena si Rodino k večeři opravdu nemůže vynachválit. Neříkám, že je to řešení všeho, ale určitě velká pomoc to je, a určitě ne jenom pro ženy, znám i pár svobodných otců, kteří občas taky nevědí co sami se sebou 😎

jasekd
18. črc 2011

@romana29 To s tim melounem delam doted 😀 Kvuli sobe a malymu, manzelovi je to jedno. Takze pitvam meloun a kolem me bordel jak v tanku, holt kazdej mame jiny priority 😀 Pravda, ze jsem jeste doma, do prace jdu jen obcas na otocku, az to bude kazdy den, tak asi nebudu kupovat meloun 😉 Si z toho delam srandu, ale ono to jinak nejde.
@kralovna79 Nepises, kolik mas deti a jak stare atd. Pro me je obrovska pomoc mrazak, nebydlet v 1+1 40 metru, poridim si obr mrazak. Teplou veceri mame temer denne, protoze jsem na to byla zvykla, v praci obedy nebyly a manzel by musel do hospody, coz se mu nechce financne i kvuli zdravi. Takze v praci nejak prezije o hladu nebo rohliku se salamem a vecer vetsinou varim, ovsem jime, az nejak odbavime deti, cili treba az ve 21 😅 Uvarim vetsi mnozstvi a mam to druhy den i k obedu nebo prave zamrazim, delam tak polivky i druhy jidla, nebo aspon omacku na testoviny, abych pak uz varila jen ty testoviny. Malej ma taky obedy navareny v mrazaku a kdyz neni cas na cerstvej, dostane to. V kostkach z tvoritek na led mam zamrazenou treba jahodou, merunkovou dren, mrkvovou stavu a z toho mu micham ovocne svaciny, treba do nastrouhanyho jabka. Na trhu koupim vetsi mnozstvi zeleniny, driv jsem to krajela na kosticky, mam to radsi, ale ted v ramsi uspory casu do robota, nasackovat, zmrazit, pak odpadne ten nejvetsi opruz pri vareni polivky, priprava zeleniny, coz nesnasim 😝
Uklid je horsi, mame furt binec, co uklidim, kluk a manzel rozhazeji. To me vytaci a uprimne uklizet moc nezvladam, pac po vecerech varim, peru a zehlim. Uklizim kdyz deti po obede spi. Pocitam s tim, ze az pujdu do prace, tak zas takovej binec nebude, kdyz budem pres den pryc 🙂 Na uklid radim zbavit se zbytecnosti, prebytecnejch kramu (potrebovala bych se stehovat, to se to tridilo radikalne), jenze manzel je syslici typ a nic nevyhodi, vetsina kramu je jeho 😠 Ja stiham navecer poklidit, co se kde vali, ale luxovat a vytirat a mejt koupelnu atd, to je slabsi.

crca
18. črc 2011

Zvládám to jak se dá a neřeším to,někdy prostě nestíhám tak nestíhám a koneckonců manžel má taky ruce a nohy,tak si jídlo může udělat sám ne? 😅 Já lítám celý den kolem plotny,dřezu,-to,kolikrát se ohnu pro něco na zemi ani nepočítám,pak z děckama ven,večer připravit zase vše na koupání a spaní.........prostě to neřeším a jestli to manželovi vadí.....tak se může jednou sehnout a zvednout si sám aspoň ty ponožky co nechal na zemi 😀

lucenek
18. črc 2011

@kralovna79 Jak dlouho pracuješ?
Mě trvalo cca 3-4měsíce než si to všechno "sedlo" ono papír resp. monitor snese všechno, ale realita..záleží i na tom jak náročnou práci máš, jak budeš schopna dále fungovat po příchodu domů atd....
kolikrát si podáváme kliku u dveří ale já navařím na 3 dny, manžel vysaje event. utře prach...jak, to radši pomlčím, vyperu vyžehlím, prádlo pověsit taky dokáže...
teplé večeře jak kdy, ale je schopnej si navařit obstarat dceru a tak...má mouchy to jo..ale holt nesmím se dívat na detaily jako např plína nacucaná u kolen...a zrooovna teď se vyčůrala (pracuju od 15m věku dcery)

mnislava
Autor odpověď smazal
Zobraz
mnislava
20. čer 2019

Mám doma taky něco podobného. Vyčítá mi, že je doma bordel, že nic nedělám a jen vysedavam u rodičů.
To, že ráno chystám děcka do školky, pak letím s malou nakoupit, něco nachystat na oběd, vyprat, zamést, vytrit, nádobí pomyt, kojit uspavat dopo i odpoledne, to nevidí. S děcka ven nechodí, zahradu ještě nemáme uzpusobenou tak, aby si tam děti nerozbily hlavy o trčící kameny, cihly že stavby, takže tam výletě nemůžou, není si tam kde hrát. Když jdu k rodičům s nima, tak mi vyčítá, že jsme tam furt. Mimochodem, rodiče už nejsou při plném zdraví, takže jsem ráda i oni jsou rádi, když tam jsme. Vyčítá mi, že se vymlouvat na malou, že neuklizim. A podle něj musí být všude sterilno. Jenže nechápe, že s malým detma to nejde. A pořád se ohání, tím že ostatni matky to všechno stihaji. Když uklízí, vyčítá mi že malou nehledám, že pořád někde padá, když jsem s malou, tak zas že neuklizim. Pořád se kvůli tomu hadame.