Jsem na děti sama. Jak jste na tom s nervama vy?

mamula1178
8. únor 2011

Ahojky holky, mám doma 2,5letou holčičku a 7 měsíčního kloučka. Problém je v tom, že nemám pro děti hlídání a jsem s nimi neustále sama a pak mi ujíždí nervy a křičím na ně. Pak je mi to všechno moc líto. Samo manžel chodí domů na 17.hodinu a babička bydlí jednu stanici od nás, ale děti nehlídá a tchyně bydlí půl hodiny od nás a taky nehlídá. Obě jsou kousek, ale za tu dobu bych spočítala na prstech kolikrát malou pohlídaly nebo jely s kočárkem ven. Jste na tom některá podobně a nebo jak to řešíte?
Je mi to všechno strašně líto a zároveň mám děsný vztek, když vidím jiné babičky jak vedou svoje vnoučátka.

kristi
8. únor 2011

a rekla sis o hlidani? nebo jake mate vztahy? My mame teda jedno dite a babicky 2 z toho jednu nepouzitelnou a druhou 110 km daleko, takze pres tyden zadny hlidani..ovsem s jednim to jde, 2 uz jsou chvilema na palici. kazda z nas obcas vybouchne, snaz se to ale eliminovat, deti si to pamatuji, radsi se zavri na wc a mlat hlavou o zed, oni za to nemuzou. A zapoj muze kdyz prijde z prace, taky mas narok na odpocinek...mne to jde nejlip ve vane s knizkou, zavru se a 45minut mam klid 🙂

abhaya
8. únor 2011

Taky mi občas rupnou nervy a to mám jen roční holčičku. Moje tchýně s tchánem bydlejí ve vedlejším vchodě. Tchán byl s kočárkem jednou asi na hodinu a tchýně na 10 minut, protože nás potkala na zahrádce. Že by přišli k nám domů se podívat na malou, to taky nehrozí. Tátu nemám, mámu nemám daleko, ale je vážně nemocná, takže té ani říkat nechci. Manžel chodí domů z práce nejdřív v 17:00 a v 18:00 malá večeří, pak se koupe a jde chrnět. Buď sobota nebo neděle má manžel fotbalový zápas a 2x v týdnu trénink, takže jsem na všechno totál sama.

mamula1178
autor
8. únor 2011

@kristi
jojo to víš,že jsem si řekla o hlídání,ale to pohlídali a pak zase rychle spěchali domů jako kdyby jim něco uteklo nebo jsme měli doma lepru.Tchýně navíc nechodí ani do práce a je doma,takže má na práci prdlačku.Máma se stará o bráchu ten je mamánek a je mu 25let a chodí mu pomáhat do práce.☹.Já se snažím ani nevíš jak abych nevybouchla,ale ono to prostě nejde.Jak člověk nemá aspoň chvíli pauzu což nemám končí mi de až když jsou v posteli.A pořád dokola.Jo,když bylo jedno to byla pohodička to jsem poznala až ted.JSvé děti miluji a udělám pro ně cokoliv,ale taky potřebují odpočatou mámu,když nemám kde orazit tak je to bludný kruh.

mamula1178
autor
8. únor 2011

@abhaya

ahojky tak ty je máš ve vedlejším vchodě to je taky dobrý☹ já to nechápu jestli není zájem nebo co?

booboovs
8. únor 2011

Neboj, rozhodně nejsi sama. Já mám tchýni i maminku asi tak 160 km daleko. Mám osmiměsíčního prcka a jsou dny, kdy mám chuť ho nechat brečet a utéct někam hodně daleko. Pak jsem taky zlá, křičím na na něj, on brečí ještě víc a já pak s ním, protože je mi to hrozně líto. Manžel pracuje na dráze, takže neexistuje ani nějaký pravidelný režim, jako třeba tak a každé úterý budeš vozit kočárek ty. Obě moje švagrové mají taky miminka, jenže obě tu mají taky své rodiče, kteří jim pomáhají. Spoustu mých kamarádek, které mají taky malé dítě, potkávám docela často ve městě. jenže bez dětí. S úsměvem si jdou nakupovat, k holiči, na nehty....mají babičky. To se mi chce brečet. doma sice není nepořádek, vzhledem k tomu, že máme psa, tak prostě musím každý den vysát a vytřít. Ale vaření, to už každý den nestíhám, žehlit občas. Pak přijde nějaká známá a začne se rozplývat, jak to jejich cérka úžasně zvládá, jak má i s dítětem uklizeno, uvařeno....ale že tam je a pomáhá jí 3x do týdne, to už nějak zapomene zmínit. Na druhou stranu, je to moje dítě. Moje vymodlené a draze zaplacené sluníčko. Já jsem jeho máma. A já se o něj dokážu postarat i bez cizí pomoci. Jednou se nám to holky určitě vrátí 🙂

vernero
8. únor 2011

@mamula1178 ...já mám teda jenom jedno dítě a teprve 4měsíční, mamku i tchýni, které o víkendech (chodí do práce) ochotně a rády vozí a občas toho mám taky plný kecky, jak píšeš, manžel jezdí z práce večer kolem šesté, půl sedmé, tím chci jen říct, že tě chápu, a že určitě nejsi špatná máma...
Co se domluvit s manželem, že by pohlídal a ty by sis někam třeba na hodinku na dvě vyrazila, třeba na kafe s kamarádkou. Já jsem si vzala zpátky dvě hodiny učení týdně a je to teda fakt relax, člověk prostě potřebuje občas vypnout.

majkee.
8. únor 2011

mamul - já myslím, že v prvé řadě by měl pomoci tatínek. Je to otec dětí, chápu, že chodí do práce, ale ty také doma zrovna neležíš... Když byla Emma malá, tak jsme měli s manželem dohodu, že každou sobotu dopolko hlídá on a já měla volno... Lhostejno, jestli jsem zůstala ležet v posteli a četla si nebo šla do obchodů... Taky jako kristy volný čas řeším vanou, kdy si ji prostě napustím, vezmu si tam časák a mám půl hodiny klid.

ad to křičení) myslím si, že to, že někdy rupnou nervy a zakřičíš, tak neznamená, že jsi špatná matka, ale určitě by to mělo být naprosto minimálně a v prvé řadě by měl člověk se s dítětem snažit domluvit a vysvětlit... Možná i trošku slevit ze svých nároků a říct si, že za to to prostě nestojí. Jak už tu bylo napsáno. Děti si to pamatují.....

wjerushka
8. únor 2011

@mamula1178 Souhlas s holkama, zapoj manžela. Nepíšeš nic o tom, jeslti pracuje i o víkendu, ale určitě by si našel aspoň jeden půlden čas, ne? A využij ho podle sebe. ze svý zkušennosti doporučuju ze začátku odcházet z domu, aby si manžel zvykl, e se fakt postará sám, apk už klidně doma zůstaň a dej si vanu nebo si polež v posteli. A uvidíš, jak to bude zvládat. Oni jsou taťkové šikovní, když chtějí nebo mají tu možnost se o ratolesti postarat.
Pak by byla ješt ěmožnost placeného hlídání, ale to si musíš rozvážit, jak jste na tom a jak se u vás pohybují ceny a tak ynajít někoho, komu bys děti svěřila, to je trošku složitější

mamula1178
autor
8. únor 2011

holky díky moc,že jste mě uklidnily,že v tom nejsem sama.Nejhorší je,že babičky nepracují obě dvě a přesto jsou tak blízko a děti si nevezmou.Musím jim ty děti vnutit a to se mi nechce jak jste napsaly ano chtěli jsme je tak se starám to je jasný,ale mě by bohatě stačilo aspon jednou za 14 dní přeci nechci tolik.Co vy volaly by jste at si je vezmou a nebo čekaly až se ozvou což už taky trvalo i dva měsíce☹.Manžel sice pomáhá,ale jak řekl on chodí do práce a je unavený,ale jelikož s dětmi nebyl ani jeden celý den sám tak pochybuji jestli ví co je to být unavený.Asi ho budu muset více zapojit at mám pro sebe taky chvilku.

mamula1178
autor
8. únor 2011

ne manžel nepracuje o víkendu jen po-pá do 17.hodin pak lítám já s jedním dítětem a on s druhým a stejně nemám klid.Natož,abych si napustila vanu to by bylo řečí☹ udělala jsem si to asi sama budu muset někam jít.Snažím se fakt,ale už melu z posledního..

mamula1178
autor
8. únor 2011

Hlídání nehrozí placené jsme rádi,že táhneme hypotéku,ale občas mi na to taky padne myšlenka🙂

moudivlacek
8. únor 2011

@mamula1178 me taky nikdo nehlida a taky bych to moc potrebovala,kazdej jen pochovat,pohrat a jen se vyskytne problem (jidlo, prebalovani) sup uz ho mam zase ja,s kocarkem mi o vikendu jezdi manzel,aja mezitim uklizim a varim,takze asi tak 😉 ale je fakt,ze ja mam jedno ditko, i kdyz vyda min za dve 😀

moudivlacek
8. únor 2011

a copak hlidani,ale moje mama tu byl na navsteve naposledy v listopadu!!!!!!!!!!! takze jsem tu taky dost izolovana,my jsme puvodem z Prahy,takze tu nikoho moc neznam,placeny hlidani je reseni,pokud na to je,coz v dobe nezamestnanosti a hypotek je orisek
pevne nervy vsem

crca
9. únor 2011

@mamula1178 neboj se fakt nejsi sama 😉 😉 Mám dvojčátka jsou ve věku kdy zkoušej a to je mazec, 😅 a jak píšeš,taky na ně když zařvu,tak pak řvu s nima,jak mooooc mě to mrzí,když je uspávám tak se jim miliooonkrááát ještě omlouvám a pusinkuju 😔 jsem z toho taky hotová,ale někdy už to prostě nejde.Tchýni mám přes silnici,ta si je sice vezme občas ven,nebo k sobě domů-to nemůžu říct,ale že by to bylo něco závratného....Manžel chodí domu jak kdy,někdy ve 4 někdy v 5-ale prostě se nají a jsou jeho 😅 -problém je v tom,že když už jsem náhodou bez dětí,tak si nelehnu a neodpočívám,ale dělám to,co s nima moc nejde,nebo nestíhám.Nejvíc mě dorazila teda teď tchýně,(jde zítra na opraci s kolenem)a řekla"já jsem zvědavá,jak to budeš zvládat když ti je nebudu moc pohlídat) 😅 😅 No já myslela,že se pose.u,když to vyslovila 😀 😀 Od narození jsem s nima sama celý den i v noci se o ně starám a ona řekne tohle 😀 😀 Ale ujišťuju tě,že fakt nejsi špatná matka-jsi prostě taky jen člověk,jako každý z nás 😉

kefir
9. únor 2011

mamulo znám to dobře, taky mi občas ujedou nervy a odnese to malá, je mi pak z toho hrozně, ani ne tak že bych si myslela že to nějak malé ublížilo spíš nechápu sama sebe co se ze mě na MD stalo za hysterku která neumí udržet nervy na uzdě. manža je pryč skoro pořád, vrací se třeba v 10 večer a víkendy buď taky není doma a když je tak se vyvaluje na gauči a nezájem, prý je unavený, naši mi malou hlídali snad jen 5x a to tak že jsem jí dala uspanou pod okna a letím narychlo k holiči, tchýně si občas malou vezme ale to tak stihnu akorát doma pořádně vygruntovat, rozhodně neodpočívám. taky je mi to líto obzvlášť u těch našich, protože bráchům hlídají děcka pořád, jsou tam skoro denně. když jsem byla nemocná tak mi malou naši hlídali 4 hodinky a pak jsem se dozvěděla že řekli mýmu manžovi že si na to nemám zvykat že jednou jsem máma a ta musí fungovat i kdyby měla 40 horečky. na kafe s kámoškama bez malé jsem nebyla už tak od podzimu. Ale myslím že to tak mají všechny maminy doma s děckama, není to o tom že bysme je neměli rádi jen prostě jsme jenom lidi a občas nám z toho hrabe 😉

beruska1989
9. únor 2011

mamulo nejsi v tom opravdu sama, taky už se mi to občas stalo že mi rupnou nervy. tedka už je to o nečem jinym, malá už běhá v chodítku takže si dojde tak potřebuje. doteď to byl děs, ona se neotáčela, neumí si sama sednou, lézt taky ne. prostě jen ležet a mámo bav mě, a to jsem byla kolikrát fakt na palici, když jsem odešla od ní jen na záchod a začala řvát. jinak přítel chodí do práce do 5. a pak nezájem, sedne si k televizi k počítači, sám s ní doma být nechce. aby jí vzal s kočárem ven neexistuje, ještě s ní nikdy nebyl sám, se mnou jen 2x. mockrát jsme se kvůli tomu pohádali ale pak je akorát uraženej a odjíždí k mamince☹. bydlim ve městě kde bydlí i mamka se ségrama. jenže máma chodí na odpolední, dopoledne je u nás, jenže to Natála v 7 vstane, a v 10 do 12 zase spinká a ségry nechtějí chodit s kočárem ven (13 a 18let) to chodili když byla natálka maličká. Takže jsem na to taky sama. a přítelova mamka by hlídala jenže je to daleko☹.

collette
9. únor 2011

@mamula1178 Hele, přijeď se podívat k nám a budeš se cítit lépe 😀 Chodím do práce na 3/4 úvazku, hlídá babička, manžel se snaží být do půl 7 doma, víkend tak nějak pytlíkujeme napůl. Doma už nikdy nebude takový pořádek, jak býval před porodem, já jsem ráda, že jsem ráda a na Kubíka taky občas vyjedu a hned bych si nafackovala. Jsme jenom ženský, proboha, ne roboti. A i když můj muž říká, že ženská vydrží víc než člověk, tak někdy toho je prostě moc. A mít doma dva raubíře a "nefunkční" babičky? Tak jsem do týdne na teplém, měkkém, tichém místě a mám na sobě slušivou košilku s extra dlouhými rukávy.

Pořád si to nechceme připustit: zvládat děti a domácnost je stejně náročné jako vykonávávní vysoké manažerské pozice s nadřízeným workoholikem. A fakt, že máme milionové dluhy proto, abychom měli kde bydlet na klidu taky nepřidá. Tak prostě někde musíme polevit. A děti to teda nebudou. Já třeba už měsíce neviděla vršky komod - jsou schované pod haldami věcí, které musím přebrat nebo zašít nebo nafotit a dát na net atd. atp.

Uvažuju o tom, že manžel bude v sobotu hlídat a já si půjdu restartovat mozek. Při tak dlouhé abstinenci mi to moc dlouho trvat asi nebude 😀 Nějaká zájemkyně na dvojité ctrl+alt-del? 😀 😀 😀

kefir
9. únor 2011

Collett🙂) prej v košilce s rukávy🙂)

abhaya
9. únor 2011

@mamula1178
Jo, taky mám unaveného manžela z práce :D.
Jela jsem na jeden den pracovně pryč, musel hlídat malou. Přijdu večer domů, on obklad na hlavě a ptal se, jak to celej den můžu vydržet 😀 .
Že by od té doby víc pomáhal, to se říct nedá.
Na malou teda neřvu, to je v poho, ale manžel to teda ode mě často schytá. A už zase jsem pěkně natlakovaná. Horko těžko si ušetřím týdně dvě hodiny pro sebe, abych aspoň vypadla na 1 hodinu břišních tanců.
Tchána mám v důchodu a tchýně dělá jen přes týden nenáročnou práci. Už když jsme jí byli říct, že jsem těhotná, tak nás pěkně sprdla (už jsme v tu dobu byli s manželem 6 let, sice jsme se vzali až když jsem otěhotněla, ale už 5 let jsme spolu žili v bytě) Děti jsou prý jen problémy a my jsme si na ty problémy zadělali sami. A prý, že doufá, že aspoň budem mít holku, kluky moc nemusí.

booboovs
9. únor 2011

@collette Tys mě docela pobavila. Je fajn, že to dokážeš brát tak s humorem. Já se snažím, ale nějak mi to nejde. Holky. dneska nám opadl kus stěny. Kvůli mě. Ano, kdo hádáte, že jsem třískla dveřma tak, že to muselo být slyšet na druhém konci města, hádáte správně. Ruply mi totálně nervy. Kvůli blbosti. Manžel nechává pořád v ložnici svoje věci na oblečení. Přijde, vytáhne ze skříně, obleče, vyzlíkne a odloží na postel. Přitom skříní máme dost. A pak je tam hromada jak blázen. No a dneska už jsem mu to začala házet vše na zem, u toho slovník, za který by se styděl i dlaždič a už to jelo. Nejhorší bylo, že sme na sebe řvali a malý začal tak hrozně brečet. Já pak s ním. Děs. Naštěstí sme si to s manžou vyříkali. Prý si musím jít sednout 1x týdně s holkama někam na kafe, ať z toho tak nemagořím. On bude hlídat. V pátek jdu na malý restartíček mozku. Na velký restar podle Collette si troufnu, až přestanu úplně kojit. Takže holky, hlavu vzhůru. Dětičky jsou starost, s tím se muselo počítat. Ale když se pak usměje a přitulí, tak si říkám, že to musím zvládnout. Že to za to fakt stojí!!!

didi07
9. únor 2011

@colette - košilka fakt dobrá 🙂. beru to tak nějak stejně - vršky skříní, prostory pod gaučem nebo vnitřky komod mě celkem nechávají v klidu, nakonec lézt tam nemusím a co nevidím mi nevadí 🙂. uklizeno stejně vydrží přesně do příchodu dcerky ze školky, tak proč to dělat denně, že?

na malou tedy nekřičím nikdy, ono se mi to totiž nevyplatilo - nechci aby pak ječela ona na mě a to se mi fakt stalo - jednou jsem na ní zařvala na hřišti, když jsem myslela, že sletí z klouzačky - a ona pak na mě zaječela doma ve sprše, že je voda horká - když odhlédnu od toho, že jsem se hrozně lekla - tak jsem jí řekla, až na mě neřve, protože nejsem hluchá, ale normálně mi řekne, co chce, tak mi s přehledem odpověděla, že jsem na ní taky odpoledne křičela a že to ode mě nebylo hezký - tak jsem se omluvila a od té doby si dávám bacha, nechci abychom byli jak dvě trhovkyně 😉. tak když mám vztek, a občas ho mám, jsme lidi - tak jdu vedle do pokoje a nadávám si pěkně nahlas, ale tak aby to neslyšela ona ...no, a pravda je, že manžel to občas slízne, když mě něčím vytočí 😉.

takyja
10. únor 2011

Ahoj holky,
přidám se - doteď nám nikdo nehlídal - babičky žijou mimo Prahu, kamarádky sourozenci atd. pracují - všichni se teda před porodem vyptávali, jestli si ji budou moci půjčit s kočárkem ven, jak se moc těší, atd. A co myslíte, ozval se někdo? Neozval. Jen o tom mluví, ale skutek utekl. Babičky žijí jinde a navíc obě stále pracují, takže po těch opravdu nemohu nic moc chtít.
Manžel chodí domů pozdě z práce, já částečně pracuji z domova, takže veselo. Dnes jsem vysávala po dvou týdnech. Nedá se prostě jinak, byla jsem navíc týden nemocná (a starala se o malou přitom).
Musím se ale pochválit, že na malou jsem zatím nevyjela - ale je to otázka sebekontroly, občas mám nervy na špagátcích.
Držte se 😉

@collette Košilka mne pobavila 😉 😎

glimmer
11. únor 2011

Ahoj, myslím, že nejsi špatná máma. Já mám jen jednu babičku a dědu (oba pracují, bydlí v Plzni, my v Praze), ty občas přijedou, ale nehlídají, pže moje mamka, mi řekla, že přebalovat nebude, pže to smrdí a jí to vadí, takže Aničku chová, ale jen co je pokaká nebo začne brečet tak mi jí strká zpátky do ruky. Hodně mi pomáhá manžel (ale ten dělá "dvanáctky", buď dennní nebo noční) a manželova sestra (ta přijede třeba jednou za 14 dní na celý den a přespává u nás, tak to mám Aničku opravdu jen na kojení :o). Ale když už Aničku někdo hlídá, tak bohužel nelenošim, ale dělám to co nestíhám (úklid, vaření, venčení psů, ... ) občas se naložím do vany a čtu si ... to je super relax. Bohužel už jsem párkrát na Aničku "zařvala" (tím se mi uleví) ... ale to mě pak zase strašně mrzí a je mi z toho do pláče, tak jí pak hned mazlím a omlouvám se jí ... myslím, že to je začarovaný kruh :o(

vysocanka
11. únor 2011

ahoj holky, to je presne tema ktere sem hledala... Mam ted doma peklo ven musim litat i nekolikrat denne protoze nas malej rve a rve navic se naucil silene ve trech mesicich vztekat.
Kazdy v tehu byl nadseny jak bude vozit a jestli dokupy byli 3x tak to bylo hodne a kdyz uz nekdo chce jit tak leda se mnou :( desne me to mrzi.
Ja sem z toho ze malej furt place otravena rikam si ze jsem selhala jako matka ze kdyby byl spokojenej porad nebuli :(

vysocanka
11. únor 2011

@crca to je vtipny s tou tchyni to si dela prdelky? :D nadhera ? jezis no jak ty to teda bez ni zvladnes to netusim 😀 😝

mamula1178
autor
11. únor 2011

@vysocanka Nebud smutná to přejde ma prostě jen blbé období a navíc cítí z tebe že nejsi v pohodě tak brečí i on.To zvládneš jsi šikula🙂.Mě to taky trvalo než jsem se zajela a ted se dvěma je to teprve mazec,ale dá se.Horší je jak říkáš,že když už někde hlídá tak nelenoší,ale makám luxuji,prach a že bych si sedla to prostě neumím je to moje vina.Příště zkusím si lehnout.Jak říkáš ty že si je někdo vezme,ale jdeš s nimi to je jako kdyby hlídání nebylo.To chodím k mamce já jelikož ona by nepřišla má to jednu stanici a tam se starám o děti stále já,takže jen změna prostředí to je všechno.Pořád jen každý sliboval až se narodí a co bude dělat a pak prd.Dneska volal manžel tchýni proč se neozvala 2 měsíce a řekla,že je vidí na fotce tak mě to urazilo☹

mamula1178
autor
11. únor 2011

Prostě holky nervy máme jen jedny a snažím se křičet minimálně,ale prostě to nejde stále být v klidu.Děti moc dobře vytuší co v tu chvíli mohou a zkouší to potvůrky.Hlavně období vzdoru to je labůžo.Moje holčička co byla andílek a poslouchala na slovíčko tak za to ted je samá ne a ne a ne a jak mám být v klidu,když mi vzteky pak řve druhý a já spěchám haha🙂

vysocanka
11. únor 2011

@mamula1178 to mi pripomina meho tchana ten kdyz videl lUKASKA(PODOTYKAM ZE DO PORODNICE SE NEOBTEZOVAL ANI PRIJIT) TAK REKL JEDINE: JEZIS TEN JE ALE MALEJ. TO BYLO VSE ZE BY REKL GRATULUJU TY KRAVO(PARDON) ANI .... NO A OD TY DOBY SME TAM BYLI JESTE PARKRAT ABSOLUTNE SE K NEMU NEMA. NEREKL ANI PRD ZE JE HEZKEJ NEBO NECO... PRITOM VI JAKY TO BYL BOJ ABYCHOM TO DITE MELI. NO A TUHLE SEM POTKALA TCHYNI NA MESTE A ONA KOUKA DO KOCARU A ON JI SERVAL CO TAM CUMI ZE HO SNAD VIDELA DEN PREDTIM DOST DLOUHO(ASI HODINU) IDIOT S PROMINUTIM FAKT ZE JO!

mamula1178
autor
11. únor 2011

@vysocanka to je teda síla.Přeci po nich nikdo nechce,aby dítě hlídali každý den,ale jednou týdně by si ten kočárek mohli vzít to jim přeci nic neudělá.No jedno vím určitě,že já budu jednou hodná babička vždy si vzpomenu na sebe🙂

vysocanka
11. únor 2011

@mamula1178 TAKY SI RIKAM JE TO SMUTNY NEVIM PROC KAZDY KAFRAL JAK BUDE JEZDIT KDYZ HO NEKOMU TED NEVNUTIM TAK NEJDOU A TO ZE BYCH SI SLA LEHNOUT SEM UDELALA JEDNOU JEDINKRAT KDYZ UZ JSEM MELA POCIT ZE FAKT PADNU NA HUBU JINAK SEM VARILA NEBO UKLIZELA...