Kočka nechce žrát kvalitní krmivo

pocestny
28. kvě 2018

ahojte mám problém Má kočka je 14 dní po kastraci koupila jsem ji proto kvalitní krmivo od značky Calibra granule pro kastrované ,ona mi je ale nechce žrát je to kvalitní krmivo.Problém je v tom že jsem ji dříve krmila whiskasem FRISKIE APOD to mi žrala ted jsem koupila toto krmivo které nebylo zrovna levné Myslíte si že mám ještě počkat jestli mi to nezačne sama žrát nebo jí koupit jiné krmivo,máte stímto zkušenosti DĚKUJU MOC za odpovědi

hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz
mazeret
28. kvě 2018

Oni dávají do Friskies a podobných zvýrazňovače chuti a pak je to pro ně bez chuti...
Ségra dělá asistentku na veterině, poradila mi to původní krmivo lehce zamíchat do nového kvalitního. A ona si zvykne. Navíc ona prostě začne jíst hlady v nejhorším 😀

zmrz_lina
28. kvě 2018

Ono ani Calibra není bůhvíjaka výhra. Já mám kastrovaneho kocoura s atopickou dermatitidou na Taste of the Wild, rybí receptura.

janapetrvalska
28. kvě 2018

Ciciny jsou potvory, cim drazsi tim min zerou, micham s cat chow ty maji nejradsi a uz jsem ponaucena, max menim prichute kureci rybi, pro kastrovane, apod.

horsiee
28. kvě 2018

Také u nás byl problém s granulemi. Raději by umřela hlady než by snědla něco lepšího, míchání nových a starých nepomohlo. Různé značky .... Nakonec si moc oblíbila Purizon rybu.

priefi
28. kvě 2018

@pocestny musis na ni postupne. Dej ji to, na co je zvykla a primichej nove granule, prvne malinko a postupne pridavej az se dostanes do cile, kdy bude uz jen nove krmivo. Jinak royal hodne chutna. Teda nevim jak kocici, ale pejskovi teda royal chutnaji nejvice. Kocour dostava purina ona namixovane s whiskasem. A je taky kastrovany, ale je to hrozny divoch a hodne casu travi pres den venku.

lucie01
28. kvě 2018

Mám dvě kočky - obě kastrované a i kdyby se měly vyvrátit hlady, tak granule pro kastrované kočky ( zkoušela jsem vícero značek ) jíst prostě nebudou :D Zakotvili jsme tedy u Josery a měníme maximálně jen příchutě.

michelle_01
28. kvě 2018

Whiskas a podobne jsou jen plne srajd a zvyraznovacu chuti, aby to kockam vonelo. Same obiloviny a po mase ani stopa. Chce to zkouset, radeji po mensich balenich. Ja mam 2 kocky, kazda jedla sve oblibene znacky a az ted snad po 4 letech jsem nasla ty, ktere ji obe, takze je konec svedskym stolum 😀 Doporucuju Purizon, Taste of the wild.

newwi
28. kvě 2018

Doporucuji Hills... pro kastrovane...

newwi
28. kvě 2018

Jinak k tvemu dotazu... nejspis ti to papkat uz nebude!

horsiee
29. kvě 2018

@priefi No Royal, Whiskas, i Purina je šrot pro slepice. Paní chce kočku krmit kvalitně.

vicinity
29. kvě 2018

Máme 2 kastrované tygry a vždy když přecházíme na nové krmivo, tak mícháme, a zatím všechno víceméně žerou. Nejčastěji teď kupujeme Taste of Wild, Acanu nebo Orijen.

marii90
29. kvě 2018

Whiskas atd. jsou pry vic slany, a proto jim to vic chutna. Mam taky kastrovanou a beru podle akce - whiskas, friskies, kitekat, purine one, brit, sanabelle... zkratka vsechno mozny ☺ zere vse, mozna to je tim stridanim, mozna je proste rada tlusta 😂

blahova_andrea
29. kvě 2018

to mě vůbec netěší číst :-/ byla jsem zvyklá vždy na kočky, co sežraly to co dostaly. teď máme nové kotě a to mi zatím granule odmítá. mám tu ještě jeden druh a pak teda nevím. není pro nás prioritou cpát vše nej jen do kočičky, abychom sháněli kdo ví co ☹ je možné, že ve dvou měsících je pro ni na granule brzy? zatím preferuje konzervy a kapsičky, prostě měkkou stravu. sirové maso se nestihlo v misce ani ohřát. na kitekat mi ale teda z vysoka... 😀

hojda
29. kvě 2018

Tak já se přidám s kočkotématem, třeba mi tu poradíte. Minulý rok se nám na zahradu přitoulala kočka a letos má koťata, bohužel je to taková divoška, nakrmit se nechá, ale pohladit zatím ne. Už je zvykla, že přijde k misce, když tam dávám žradlo, ale je pořád vestřehu a nenechá na sebe sáhnout☹. Problém, je že bych jí potřebovala nechat vykastrovat, ale jak to udělat? Za jak dlouho to porodu jde? A když jí necháme koťata, tak snad nehrozí, že bude mít letos ještě další, nebo ano? Předpokládám, že jedno koťě ji necháme a ostatní snad rozdáme. Jsem zvědavá kolik jich dovede a jestli se nám povede je ochočit, když je máme taková divoška☹.

astracreek
29. kvě 2018

@hojda No, pozor na to, naše kočka zvládala mít koťata i 3x do roka. Takže vykastrovat hned, až odstaví. Ideální je 8-12 týdnů, ale je možné, že tou dobou už bude zase "v tom". Takže volbu kastrace rozhodně chválím 🙂 S odchytem může být problém, to by mohl poradit veterinář. Nebo jí dát krmení do přepravky a zavřít, ale nebude se jí tam líbit 🙂
@blahova_andrea Náš starý kocour začal baštit granule až po roce, jinak baštil kapsičky a maso. Ve dvou měsících může být ještě malá. Ale pokud je to kočka domácí, tak bych rozhodně do trochu lepšího než supermarketového krmení investovala.

blahova_andrea
29. kvě 2018

@hojda my si v neděli brali dvouměsíční kotě a mamina opět mrouskala, takže tím se ukolébat nenechejte. kastrace by byla fajn, ale to odchycení teda... :-/

blahova_andrea
29. kvě 2018

@astracreek díky, rozhodně zůstaneme u levného krmení a to ještě jen v akci. kočičku sice bereme jako člena rodiny, ale pokud si mám vybrat zda koupím lepší krmivo dětem nebo kočce, tak neváhám 😉

zmrz_lina
29. kvě 2018

@blahova_andrea ono kvalitní krmivo má nižší denní dávku, takže vydrží déle a po přepočtu často vychází levněji, než levná krmiva plná hnusu.

priefi
29. kvě 2018

@horsiee royal canin by mely byt super premiovky a nejsou zrovna nejlevnejsi. I na veterine je chvali.

newwi
29. kvě 2018

@hojda divoke kocky se odchytavaji do pasti na kuny... je to takova klec... kdyz je zvykla,ze dostava papu,tim lepe... tim spis tam vleze-ale chce to hlidat,aby tam nebyla zavrena dlouho 😕 pak k vet. ten uz si poradi.My jsme jeste odchytavali podberakem na ryby,ale to uz je trosku vyssi level... drzim palce a kastraci ROZHODNE CHVALIM!!!👍👍👍

denny27
29. kvě 2018

Nejlepší je Carnilove pro kastráty...nebo pak ještě Taste of The Wild.. nevím, zda vyloženě i pro kastráty, ale naše kočky zbožňují obojí..a je to jedno z těch top krmiv

vicinity
29. kvě 2018

@blahova_andrea zkuste kouknout na zoohit.cz, kupujeme tam velké pytle kvalitních granulí za dobrou cenu a naše osmi kilová maina a čtyř kilová britka mají 7kg prémiových granulí na cca čtvrt roku (občas dostanou i maso nebo kapsičku), takže vám by určitě vydržel na rok.
A navíc mají kočky lepší vylučování a nesežerou jich tolik jako těch levnějších, takže se vám investice vrátí.
Jestli budete mít cestu do Brna, můžu vám kilo Taste of Wild odsypat a můžete vyzkoušet 🙂

horsiee
29. kvě 2018

@priefi býval dobrý kdysi. Každý veterinář není odborník přes výživu všech mazlíčků. Jednoduše je to jen člověk nemůže vědět všechno. Royal je drahý Whiskas, slaný a kořeněný. Čtěte složení, na prvním místě má být maso a ne obilí. Pes je všežravec, kočka výhradní masožravec - neumí trávit rostlinou složku. Pak kočkám odchází ledviny, jsou tlusté, mají i horší srst ( například černá kočka má chlupy dohněda i dozrzava). Je to jako když člověk ji každý, celý život jen hranolky a hamburger.

horsiee
29. kvě 2018

@zmrz_lina přesně, dobré krmivo nevyjde dráž. Třeba Brit care má dobrou řadu krmiv za dobrou cenu a lepší dát za lepší krmivo než tisíce za léčbu kočky která je zničena kvůli krmivu

ivuse20
29. kvě 2018

Zkus mix.. půlku ty a půlku ty. Pak postupně po malých dávkách vyřazuj ty co nechceš

veronika546
29. kvě 2018

Já dávám Fitmin a spokojenost 🙂

blahova_andrea
29. kvě 2018

@vicinity jé, to jste děsně hodná. takové nabídky si fakt vážím. z brna jsem se zrovna vrátila, ale pokud tedy bude zas možnost vyjet a menší množství odkoupit, tak ráda zkusím co čičina na to 🙂 máme právě teď britku

blahova_andrea
29. kvě 2018

@horsiee které přesně krmivo brit care prosím?

kizii
29. kvě 2018

@horsiee To teda souhlasim! ;)