Malé miminko a pejsek v domácnosti, jak to zvládáte?

nastasia25
5. únor 2013

Chtěla jsem se zeptat. Ještě miminko nemám,ale v záři už snad bude🙂 Mám doma pejska - jack russel teriéra, který je celkem hyperaktivní. Jak zvládáte chodit na procházky s pejskem a navíc s miminkem? nebo když jste doma a pes potřebuje vyvenčit? Mimi přece nemůžete nechat samotné doma - když je manžel v práci samozřejmě. Mám z toho trochu obavy. A jak se choval pejsek když jste miminko přinesli domů? neskákal na něj nebo tak? Nemám strach z toho že by kousnul nebo tak, je moc hodný ale je moc hrrrr, tak jsem zvědavá jak to funguje v jiných rodinách, kde je taky takový hyperaktivní rošták. Dejte vědět.

ivaanka
14. únor 2013

Ja mam deti 1,5 a 2,5 a velkeho psa. Zijeme v baracku, takze s ranim a vecernim vencenim pohoda. Ale kdyz se kluci narodili, bydleli jsme v byte a psy jsme meli dva, 13 a 6 roku. Venceni jsme zvladali nejak napul s manzelem, teda to kratke a velkou prochazku s kocarkem, nositkem nebo obojim🙂 Nekdy jsem zajela autem nekam na louku, mlademu psovi jsem hazela balon a kluci se batolili kolem a stary pes si lehl a vyhrival se. Kdyz se chce, vsechno jde.
Zenske, ktere nuchnaji pejska v posteli a v okamziku, kdy otehotni nebo porodi, jde pes z domu, nikdy nepochopim! Je to clen rodiny, za ktereho jsme jednou prijali zodpovednost a je potreba se k tomu postavit celem. Ja jsem nekdy padala na hubu, dve deti rok od sebe, jeden pes stary, hluchy, skoro slepy a chromy a druh hyperaktivni blazen. Ale vsichni meli, co potrebovali, protoze jednou jsem si je poridila, tak se musim starat.
Jinak souziti u nas v pohode, pes s klukama blbne, honi se, hazou mu micky a uplne se milujou. Kdyz vidim, ze uz toho ma dost a ze kluci uz to prehani, zavru ho do loznice, kde ma pelisek.

ivaanka
14. únor 2013

Jo a jeste dodam, ze k nam v lete pribude stenatko. Kdyz blazinec, tak poradny 🙂))

kamilka007
25. únor 2013

Ahoj, my máme maďarského ohaře, taky abnormálně aktivního a k tomu velkého psa, ale problém nebyl vůbec. Ze začátku jsem se bála třeba nemocí nebo "hnusek", co může na malou přenést, ale několik veterinářů a doktorů (ano, několik, jsem blázen 🙂) mě ujistilo, že pokud je pes pravidelně odčervovaný a sám žije v čistotě, nemusíme se bát. A náš pes malou zbožňoval už když byla v břiše, lehával mi hlavou na pupku, pořád ho očichával a strkal do něj, moc dobře věděl, co se asi děje. 🙂 I ke mně byl daleko něžnější a mazlivější.
Po porodu jsem venčení řešila tak, že když malá spala, zběhla jsem se s ním vyčůrat, a na procházky s kočárkem a psem jsme chodili společně s manželem, takže taky nebyl problém. Myslím, že vzdálit se od dítěte na 10min., pokud je bezpečně v postýlce/ohrádce, není žádné drama. Sama taky přece musíš někdy na záchod nebo trochu poklidit a ani doma nejde nosit dítě všude s sebou. Tak to bylo u nás a všichni čtyři jsme doteď úplně spokojení. 😀

kamilka007
25. únor 2013

Zapomněla jsem na fotečku - z léta 🙂

albrabantik
25. únor 2013

My máme malého pejska. Je to fenka Brabantíka. Teprve čekáme naše první minko. Musím říct, že ačkoliv nevím, jak to naše fenečka zjistila, vím, že to cítí. 😉 Nikdy by mě ale nenapadlo řešit, jak to zvládnu. Už teď se těším z toho, jaký ty dva budou parťáci! Myslím, že pro dítě je to dobrá příležitost, když vyrůstá ze psem. Naučí se o něho starat a má sociálnější přístup.
Pamatuju si, že mi jako malé dědeček před spaním vyprávěl své zážitky z dětství a z mládí, kde VĚTŠINOU hrál svou roli pes. Když starý člověk takhle rád vzpomíná na dětství se psem a lidé takhle žijí již po generace před námi, jsem si jistá, že je to správně.

kajalka
25. únor 2013

@kamilka007 Jéé, maďárek, taky máme jeden kousek doma 😀 On je k dětem (zatím cizím) jak dělanej, bývá opatrnější, dokonce se ani jednou nestalo, že by nějaký vzal ocasem, a to nás mydlí furt 😀 Jen je trochu nebezpečnej, když je dítko zrovna ve výšce jeho držtičky, hrozí ulízání, to ho držím dál, chápu, že ne každý dítě i jeho rodič je nadšený z velmi přátelskýho psa.
Ale dost mě vždycky šokujou otázky od mužovy rodiny, kdy se ho zbavíme, když budem mít dítě, popř. jestli už nějak preventivně řešíme možnost pokousání 🙄 Za psa bych strčila ruku do ohně, ani když ho morduje veterinář, se neožene, natož aby kousnul. Ale samotnýho s dítětem ho nenechám, zatím nemám strach, aby on neublížil dítěti, ale aby dítě neublížilo jemu a nemělo to odpovídající odezvu.

albrabantik
25. únor 2013

Sorry, ale lidi, který tohle vůbec řeší by si psa ani pořizovat neměli!!!!

petrusew
25. únor 2013

Ahoj holky, tak taky přidám svou trošku do mlýna. Máme fenku křížence setra a labradora, letos bude mít šest. Naše malá měla teď rok a jsou v pohodě. Je teda fakt, že Shelby raději vyklidí pole, než aby došlo na konflikt. Strach nemám, ale když je malá venku z ohrádky a řádí, tak na ně dávám neustále pozor. Malá se snaží chodit a o Shelbynku si stoupá a ta drží. Jo a teď teda malou miluje, protože jí krmí sušenkama, že 😀 Takže pozor, dítě znamená pro psa nebezpečí obezity 😀 Teď vážně, ani na minutku jsem neuvažovala, že bych jí dala pryč, je to právoplatný člen domácnosti. Ráno ji venčí manžel, odpoledne podle toho, jaké je počasí, ale většinou se střídáme. 🙂 Určitě to jde zvládnout a je to fain, když dítko vyrůstá v přítomnosti zvířat (máme ještě kocoura) Jo a bydlíme v bytě 🙂

ivaanka
25. únor 2013

Holky, to je náhodička, taky mám doma stejnou zrzavou potvoru 🙂 A brzo, doufám, přibude další.

@kamilka007
Můžu se zeptat, jestli je s PP? Mě totiž ten jeho kukuč někoho připomíná, tak by mě zajímali rodiče.

@kajalka
Z toho si nic nedělej, já jsem na otázky, kam půjdou psi, až se narodí dítě, odpovídala pořád. Ze začátku jsem měla tendenci vysvětlovat a pouštět se do zbytečných diskuzí s lidma, kteří to nechápali. Později jsem odpovídala " já ještě nevím, jestli je dám do útulku nebo nechám utratit". Věř mi, že po téhle větě už žádná diskuze nenásledovala 😀

Věřím, že pes dítě může jen obohatit, naučí ho lásce k živým tvorům a taky částečně k zodpovědnosti, že je potřeba se o někoho postarat a že není jediné na světě.

kajalka
25. únor 2013

@ivaanka Tak jsou tu zrzouni asi v převaze, to je dobře, jsou to úžasní psi. Nad jinou rasou ani neuvažuju, leda tak nějakýho útulkáčka, ale spíš vyhraje zrzek. 🙂 Mám v plánu dalšího, někdy mezi prvním a druhým dítětem, to asi muže klepne 😀 Vždycky jsem si přála děti, psy a další zvířectvo na jedný hromadě 🙂 Ale byli jsme tady na vesnici s mužem dost za exoty, když jsme si pořídili štěně do bytu a jako společníka. To bylo předpovědí, jak ho nezvládnem, jakej je to chudák v bytě atd. 😠

soleilll
25. únor 2013

@nastasia25 Podle mě záleží hodně na věku psa. My máme taky maďara, jako @kamilka007 (jen fenku), ale měla jen 8 měsíců, když se malej narodil. Je to hyperaktivní neřízená střela a i když nejsem nijak extra choulostivá, držíme ji zatím radši dál. Sice když se k ní nahnu s malým v náručí, vrtí ocasem jak blázen, ale už mu dala pac na hlavičku a pokusy o olizování celýho obličeje se mi taky nelíbí. Takže až oba trochu vyrostou, doufám, že ona se uklidní a on nebude tak zranitelnej. A starat se o psa s miminem budeš holt podle toho, jak to čas dovolí - předpokládám, že tvůj pes umí poslechnout a např. zůstat v pelíšku, když budeš potřebovatchvilku klid. Na delší procházky pak nejspíš bude muset partner, až se vrátí z práce nebo půjdete spolu. Takže podle mě hraje roli věk a ovladatelnost psa. Držím palce, ať ti to všechno vyjde.

soleilll
25. únor 2013

@kajalka Někteří rodiče jsou zřejmě všichni stejní. 🙂 Tchán když se dozvěděl, že si pořizujeme štěně, ťukal si na čelo a dost nepříjemně opakoval, že místo psa bychom si měli radši pořídit dítě. Navíc do bytu a vůbec. Od chvíle, kdy fenku poprvé uviděl, je z ní úplně hotovej a zajímá se snad víc, než o vnuka. 😀

kamilka007
26. únor 2013

@ivaanka Papírový má jen rodiče, a brali jsme si ho z vesničky někde u Liberce, ale kdybys mě zabila na jméno si nevzpomenu. 🙂

kamilka007
26. únor 2013

@kajalka Ten náš rarach má abnormálně dlouhý ocas (jako vážně), švihá s ním jak s pomlázkou, takže návštěvy vždycky varujeme, že náš pes je nebezpečnější zezadu než zepředu. 🙂 Malé neolizuje ani tak obličej jako prdelku v plínce, po té se může umlátit. 😀 Jinak jediné, čeho se můžu bát je že ji při hře drápne - jak spolu blbnou a ona po něm leze sem a tam, tak se ji snaží postrkovat tlapkou a kolikrát už to bylo těsně, takže taky pořád strážím. Na příbuzný se vykašli, pejsek je pro dítě skvělej kamarád a antialergizující pomocník, hned tak nějaká špínka ji pozděj nevyvede z míry. 🙂

kajalka
26. únor 2013

@kamilka007 Polesí u Rynoltic?!

kamilka007
26. únor 2013

@kajalka Nee, bylo to takový hrozně legrační jméno, ale fakt nevím.

kajalka
26. únor 2013

@kamilka007 Ve mně hrklo, jestli nejsme příbuzný, náš čoklík je z toho Polesí. To je taky u Liberce.

jajino
9. bře 2013

@nikollita táák holky potěšili ste mně mooc..taky čekáme mimi a máme pejsánka-křížence..k dětem kámošek se chová podle věku a nálady..když ho zloběj zaleze si pod sedačku a čeká než odejdou aby mněl svůj klídek..ted bude mimi doma pořád 🙂 ...snad to jerrýsek zvládne..je dost temperamentnej tak s procházkami to bude problém než se naučí chodit vedle kočárku...a venčení je zvyklí 3 krát denně tak to s manželem nějak sladíme..ale dík holky už jsem spokojenější...

nasticka
9. bře 2013

Já mám doma 3 psice, v bytě na vesnici. Když se nám narodilo první dítko, tak byly 2, obě mladé. Nějak to poznaly, že čekáme dítko, taky se dost tulily a byly na břicho opatrné. Těch keců, co jsem poslouchala od rodiny: co s nima uděláte, až se to narodí, kam je dáte 😠 Kam bych je dávala, nikam, jsou to členové rodiny, takové moje chlupaté děcka. Když jsem čekala druhé, tak jsem byla březí zároveň s naší bíglou, štěňátka se narodily 3 měsíce před mým porodem. Zase zděšení okolí, co bude a nebude, kdo se o ně postará. No postarala jsem se, myslím, vzorně, chlupáčci šli do světa měsíc před porodem, tak jsem si ještě zvládla trochu odfrknout a prospat se po nocích (což s nima nešlo 😀 ). A jeden nám zůstal, taková polochcíplá, poloslepá, polochromá mrška. Takže máme 2 děti a 3 psy.. a zvládám to, myslím, naprosto bez problémů, nikdo nestrádá a určitě bych neměnila! 😝 Pokud je pes vychovaný a nenecháš s dítko samotné bez dozoru, pak se není čeho bát. Kdo jiný by měl předvídat chování psa a v případě nepřístojností zasáhnout, když ne jeho pán?

wrtulka
9. bře 2013

Zdravím. My máme miminko a k tomu dvě bíglice.
Mám to dokonce tak že v obýváku má malá potýlku a bíglice pod ní pelech. Holky sou zlaté. Fakt strašně moc. Důležité je hlavně miminko před pejskem neschovávat a nechat ho pořádně očuchat aby ho přijal do "smečky". U nás byl trošku boj že tchýně se bála aby malé psiska neublížily a jak tu se mnou když jsme si ji přivzeli domů byla tak to právě nešlo nechat jí pořádně očuchat..A bylo toznát. Holky nevěděly co se děje tak různě skákaly na kočár a tak.. Takže jsem pak x krát dala malou očuchat (hned jak tchýně odjela😀) a od té doby pohoda. Velká fenka hlídala kočárek (malá je ještě štěndo teď jí byl rok takže ta to bere vůbec v pohodě).
Teď když už malá leze a staví se tak už psí holky pěkně zlobí. Jako nebojím se vůůbec nechat je spolu v obýváku bez dozoru, ale nedělám to (max si odskočím na WC) Nedávno sem třeba přistihla malou jak velké fence "tancuje" po hlavě..a ta ležela a ani se nehla.. (mohla si zalést do pelechu kam na ně malá nemůže) nebo si z nich malá dělá chodítka..to je taky krásně vidět jak dávají pozor a nikam nejdou než se jich pustí aby nespadla.. a tak dál.
Ono hlavně musíte tomu psovi na začátku dát najevo že dítko je ve vaší ochraně a jakoby nad ním aby neměl tendenci ho byď v dobré vůli "vychovávat sám" Pak je taky důležitý nemít psa maximálně rozazleného..protože pak může žárlit..u nás to trošku občas na holkách vidím..že když se tulím s malou že příjdou taky..ale dávám jim najevo že když se tulím s malou tak ony ne a jim dávám dost pozornosti a myslím že to fakt funguje na jedničku.
Jo a já se strašně bála jak zvládnu procházky kočár plus dva bíglové protože mi táhnout. Nakonec pohoda 🙂 mám dvojvodítko takže je na něj dám uvážu za kočár nakrátko aby mi ho nepředbíhaly a jdeme..a kupodivu ony s kočárem ani tolik netáhnou..(až na vyjímky) zjistily že narozdíl od ruky kočár ať táhnou nebo netáhnout rychlejc nepůjde¨)

nasticka
9. bře 2013

@wrtulka Taky máme dvě bíglice a k nim kříženku 🙂 Já teda vodítko moc nepoužívám, holky jsou zvyklé chodit na volno, jen tu nejmladší "pošahanou" musím brát na vodítko, než dojdeme na pole. Ona se strašně všeho leká a bojí a byla ze strachu schopná skočit pod auto (i když to není od nás na pole dál než 200 m). U kočáru mi malá taky chodit nechtěla, bála se ho, zato se vozila v košíku pod kočárem (to byla ještě štěnisko). Velké neměly s kočárem problém nikdy, ale když už jsem je brala u kočáru na vodítko, tak vždy jen na ruku (taky máme rozdvojku), ony mají spolu dost velkou sílu a bála jsem se, aby kočár v nějaké blbé situaci nepřevrátily. Jinak moje tchýně má "jorkšíráka smetáka" a ta to zas s tou integrací přehání. Cpala čokla k dětem, když byly ještě miminka a kdybych nezasáhla, tak ho nechá i je olizovat 😠 já toho jejich přismrádlýho čokla nemusím, je to rozmazlený zmetek a neustále si dovoluje na moje psice a ty jsou pak on tchýně bity, když se po něm v obraně oženou 😝 )

wrtulka
9. bře 2013

@nasticka jéé tak to máš bíglice vychované! že můžete na volno.
Holky sice výchovu mají ale v tomhle směru..by letěly jak švinhlý a přejelo je nějaké auto (bydlíme u silnice) takže vodítko to jistí. Sílu mají a ano musí kočár držet aby taky se bojím aby ho v nějaké situaci nepřevrátily..nicméně dávám pozor a pak je to ok.
oblizovat nenechávaám..ale očuchat si malou musely 😀
jinak já s velkou fenkou mám udělané canisterapeutické zkuošky takže na je fakt "prověřená" malou to čeká za skoro měsíc.. 😉

jaajaa
9. bře 2013

Ahoj, tak ja mam 4 letou biglici a 8 mesicniho prcka. Jsou spolu od zacatku, pes byl v podstate i u porodu. Ale uplna duvera tam neni, neudelala mu do dneska nikdy nic, ale je proste tak nejak nervozni, prekvapena z jeho pritomnosti a reakci. Neni to proste muchlovaci a ochranitelsky pes. Ona sama se z jeho pole tak nejak klidi.
Ja teda delim pozornost a snazim se ji venovat o samote bez prcka- prochazka bez kocarku atd. Ted jsem zvedava, jake to bude, az se prcek rozpohybuje a zacne ji sam pronasledovat...toho se trosku bojim.

nasticka
9. bře 2013

@wrtulka Mám je "vycepované", bydleli jsme dřív v Praze a tam to byla nutnost, aby pes poslechl a šel bez utíkání u nohy. Ony ale ani nemají utíkací povahu, jen hrozně žrací, seberou venku, na co příjdou a tam jsem i s výchovou v háji, pak pomůžou jen "kopací" obojky (koupené právě kvůli tomu požírání čehokoliv - už se nám tak 2x přiotrávila ta starší bígla)

@jaajaa pokud pes sám vyklidí prostor, tak je to ok, hlavně musíš hlídat, aby i prcek respektoval psův osobní prostor a nepronásledoval ho. To jsou holt situace, kdy musíme být ve střehu. Já zas musím občas zahnat tu nejmenší fenku od dětí - miluje je a pořád by se s nima mazlila, kolikrát jim i vlezla do postele, když za sebou nezavřely dveře 😝

jaajaa
9. bře 2013

@nasticka jj, ja vim. HOlt to tak je. Treba se to jeste zlepsi, az prcek pobere vic rozumu. 😉
Ja s ni chodim porad na cvicak a probirame to i s trenerkou- holt tohle se psa naucit neda, bud tu lasku k miminkum ma nebo ne. 😉

irennn
9. bře 2013

Holky, taky se musím přidat...my máme pejsky dva, ještě takový štěňata: kólii a šeltii. Jsou něco jak ten jackrussel, ale povahově hodnější. Taky se malinko bojím jak budu zvládat kočárek a dva pejsany k tomu, naštěstí nemusíme chodit na vodítku...poslouchají, jen když půjdeme do města, aby se lidi nebáli........no doufám,že to zvládneme. 😉

brego112
12. bře 2013

No aj ja pridám skúsenosť. Máme doma 4 deti dvoch chlapcov a dve dievčence z toho najmenšia ma 1 rok. Máme doma pasterského psa taká velká krava (pardón za výraz). Našli sme ju vyhodnu v lese. Popravde dosť som sa obával ako zvládne naše 4 decká vzhladom k tomu, že sme nevedeli nič o jej minulostiz toho David je dosť hyperaktivny a žiaden pes pri ňom nevydržal viac jak 5 sekund. Voláme ju Noah a musím povedať, že ten pes ma viac trpezlivosti ako my s manželkou. Decka sa po nej vlaju ťahaju ju za uši, sem tam mali johnny. Najmenšia dcérka keď je na zemi na deke Noah s radosťou ožužlava uši a pes? úplny flegmoš. Inak čo som čítal na nete tieto psy aptria medzi bojove a su náchylne k vysokej agresivite ale to som zatial nepostrehol. David teda jej nervy skúša riadne a sa divim,že ten pes ho ešte neprizabil pretože psa sem tam mlati čo mu príde pod ruku a ten pes sa nechá. Ale naše babo s tým nemá problém. Akurát čakame trojčata a Noah nas predbehla takže miesto 4 deti a jedného psa máme doma 4 deti a 7 psov. 😀

mafeska
12. bře 2013

@brego112 to jste teda ale hodně odvážní, pořídit si psa o kterém nevíte vůbec nic k dětem.
Já bych teda neřešila to jak zvládnu kočár a psa ale měla bych dost velký obavy o to jak a zda vůbec přijme do své "smečky" malé miminko a aby se pak nestalo neštěstí, jedno je tu napsané a druhé (není to tak dlouho) jsem četla na internetu jak jack russel zakousl pár dní staré miminko.

pinkpet
24. bře 2013

Ahoj,máme 4letého chlapečka a 5.5letou jack russelici. Milujou se, ale hlídám....člověk nikdy neví!

kmotrice
24. bře 2013

ahojky, my máme fr.buldočka a malého si někak ze začátku nevšímal. Jen vždycky zvedl hlavu když zaplakal. Ted jsou kamarádi. S kočičkou to bylo horší, pořád ho očichávala, hlídala ahlídá do ted. Kdy jí nemůžu najít vím, že spí u malého