Malé miminko a pejsek v domácnosti, jak to zvládáte?

nastasia25
5. únor 2013

Chtěla jsem se zeptat. Ještě miminko nemám,ale v záři už snad bude🙂 Mám doma pejska - jack russel teriéra, který je celkem hyperaktivní. Jak zvládáte chodit na procházky s pejskem a navíc s miminkem? nebo když jste doma a pes potřebuje vyvenčit? Mimi přece nemůžete nechat samotné doma - když je manžel v práci samozřejmě. Mám z toho trochu obavy. A jak se choval pejsek když jste miminko přinesli domů? neskákal na něj nebo tak? Nemám strach z toho že by kousnul nebo tak, je moc hodný ale je moc hrrrr, tak jsem zvědavá jak to funguje v jiných rodinách, kde je taky takový hyperaktivní rošták. Dejte vědět.

whitelilith
1. črc 2014

Jdu se k Vám přidat. Mám 5ti letého křížence labradora (40kg) tele a 3 týdenní miminko. Zatím to je docela "v pohodě"-je pěkně. Jednou denně jdeme na dlouhou procházku a večer už jen rychlé čůrání, když malej usne. Když malej křičí, pes většinou odchází z místnosti. Jinak k němu jde občas čuchnout, když kojím a zbytek ho ignoruje. Trochu se přiznám, že se bojím, až začne malý lézt. Sice jsem si vybírala plemeno vhodné k dětem, ale povahu člověk neví nikdy dopředu. Náš pes má rád děti tak 5let plus-protože to už jsou pro něj partáci na hraní-aporty. Ty mladší obchází a vyhýbá se jim. Tak uvidím, jak to u nás bude vypadat. Jinak jak tu psalo víc z vás... kdybych věděla, jaké šílené tele z toho štěnátka vyroste a jaký s ním budou starosti (agrese na psy, vysoká aktivita, neopatrnost vůči sobě i okolí), asi bych si jej znovu nevzala, i když je to miláček. Teď trpí on i ostatní. Potřeboval by té aktivity víc.

jitulka188
1. črc 2014

@elielizabeth Moc se mi líbí tvůj příspěvek 🙂 Podobně doufám, že to bude i u nás . Já mam dvě psí slečny (jezevčici a p. krysařici) a až se nám zadaří ráda bych aby to u nás bylo stejně . Aby nikdo nestrádal a byli všechny naše "děti" spokojený 🙂))

xy2000
1. črc 2014

@zmrz_lina Jasně, to chápu, může být flat, labrador, nebo i curly ...tito tři mají černou barvu 🙂 Jen mě zajímalo, co má na mysli paní kikca za plemeno, navíc hodně lidí jak to tak pozoruji si myslí že světlý labrador je krátkosrstý golden 🙂

Ty znaky a barva štěníka by mě možná v tomhle věku utáhli na to, že to může být toller, ale pokud by byl bez pp tak bych ho tam rychle zase položila a mašírovala do pořádné chovky.

Každopádně přeji nové majitelce prima život s novým parťákem a ať se jim vyhýbají zdravotní nešvary ....

zmrz_lina
1. črc 2014

@xy2000 tak vycházela jsem, asi mylně, z toho, že černého lr nebo snad "karlika", za goldena nikdo nezameni 🙂 gr a fcr muze laik zamenit. Já osobně si myslím, že to štěňatko je krizencem borderky nebo austr.ovčáka. Povahu goldena, takovou jakou má mít a pro kterou si je lidí kupují, bude ale mít těžko. Sama mám doma černého labika (s pp, splnil i chov.podmínky) a už kolikrát se mi stalo, že mi lidí tvrdili, že to neni lr, že je moc malej(je podle standardu)/tlustej(zrovna nás je mohutný a do tlustocha má fakt daleko), černej (podle jedné paní černý lr neexistuje) atp.

zmrz_lina
1. črc 2014

@whitelilith agrese je z velké části dedicna, mezi retrivry s pp se téměř nevyskytuje. Agresivní psí nemůžou být uchovneni a tedy mít štěňata s pp. To bývá často u štěňat bez pp po rodičích s pp se(anebo nevyhovující výsledek rt kyčle příp.loktu). Nezavrhujte tohle úžasné plemeno 🙂

xy2000
1. črc 2014

@zmrz_lina Hehe, no já po zkušenosti, kdy mě jedna paní s kamenou tváří tvrdila, že nemá přece retrievera, ale labradora bych se nedivila už ničemu 🙂

Jak píšeš, kvůli povaze pro kterou si lidi Goldeny pořizují by si měli opravdu vybírat z prověřeného spojení a rozhodně s průkazy původu ... a to platí o všech plemenech. V opačném případě nechť navštíví útulek, krásných kříženečků všemožného zbarvení, věku je tam nespočet ....

elielizabeth
1. črc 2014

@jitulka188 Moc děkuji 🙂 Snažíme se, aby ti naši chlupatí kluci nežárlili. Od té doby se naše "smečka" rozrostla o syna, kterému už je 5 měsíců. Kluci se na miminko moc těšili už jak byl v břiše. Ten nejmenší yorkšírek do něj pořád chodil dloubat pacičkama a epileptický maltézák Maike na něj v noci pořád lehával. Až nás překvapilo, že ten Maike se s malým v břiše a pak i po narození tak moc sblížil. On je totiž trošku retardovaný a všechny změny bere hůř než ostatní. Ale Ondráška si oblíbil a pořád ho hlídá 🙂 Akorát mám teď větší problém s Bunnym, protože jako nejstarší psí člen si vzal do hlavy, že musí svou smečku ochraňovat, takže když se kdokoliv cizí přiblíži k ostatním psům nebo kočárku, tak okamžitě vrčí a cení zuby. Ono to spíš vypadá u takového malého maltézáka směšně 😀 Ale kousnout umí taky. No a ten mini kilový Matýsek se to od něj teď učí taky, tak si to dokážeš představit 😀 😀 😀
Občas uvažujeme, až tu ti naši tři chlupáči nebudou, co budeme dělat s tolika volným časem 😀
Jen se nám bohužel stalo to, čeho jsem se chtěla vyvarovat. Když jsme pořizovali pejsky, tak jsem říkala, že nikdy nevím, zda nebude dítě alergik, takže psy jedině pro alergiky, kteří nelínají. Naštěstí jsme se pro tato plemena rozhodli, protože v těhotenství se synem jsem totálně odpadla s astmatem a pořád se mě to drží. Jen díky tomu, že máme psy pro alergiky, kteří mají i pravidelnou hygienu... Si je můžeme nechat. Nevím, jak bych teď řešila to, že musí psi z domu 😒 S jakýmkoliv jiným psem nemůžu být v jedné místnosti, okamžitě nemůžu dýchat...

jitulka188
1. črc 2014

@elielizabeth Ahojky, ta posledni fotka je nejlepší 🙂 takhle sama sebe jednou vidim 🙂 S tím astmatem jsi mě trošku zaskočila . Nikdy mě to nenapadlo . Máme holky už 7 let . Nikdo v rodině mojí ani přítele nic podobného nemá . Tak snad ani já ani prcek nic mít nebudem :( Neumím si představit dát holky pryč.Jsou to naše děti 🙂 😉
já mám trošku obavy jak vemou to že už nejsou jediné. Stačí mi jejich útrpné pohledy když jsme hlídali moje mladší sourozence (ted je jim 5 let) koukaly tak jako my to vydržíme , ale ať už jsou pryč :DDDD
Jinak jezevčice(Laura ) děti má moc ráda sama je venku vyhledává . Ale mrňousek Daisynka ta má přesně krysařičí povahu z dětí má hrůzu a utíká před nima . A i se ožene když ji moc tahaj , ale nic tragickýho spíš jen vyhrožuje 🙂)Segra ji honila tak dlouho až pak daisy rezignovala a sama si k ní šla sednout 🙂)Tak snad se nějak pak domluvěj 🙂
Jinak moje tchýně má taky maltezáčka jsou boží 🙂 😉

jitulka188
1. črc 2014

@jitulka188 už zase píšu přítel 🙂) už je to manžel 😉

jennifer
1. črc 2014

@elielizabeth super fotka, my zatím teda miminko nemáme,ale v budoucnu plánujeme a u nás to bude zase vypadat mimčo,manžel teda říká dvojčata, u nás se už nějaký v rodině vyskytli a 3 pudlíci.

elielizabeth
1. črc 2014

@jitulka188 My jsme po příjezdu z porodnice drželi malou nahoře v autosedačce a klukům vysvětlili, že je to jejich nové miminko a musí být opatrní, že je moc maličké. A pak jsme autosedačku s dcerkou položili na zem.
Kluci si ji prohlédli, každý ji olízl a bylo to 🙂 Jestli se Daisynka dětí bojí, tak bude lepší ji nijak nestresovat a učit mimčo, ať ho nechá na pokoji a hraje si s druhou fenečkou. My jsme tak museli malou hlídat kvůli toho retardovaného epileptika. Vždycky jsme ji vysvětlili, že k němu může přijít pomalu, pomazlit se s ním nebo hodit hračku, ale takové to lítání po čtyřech, ječení a honění šustící tašky... může dělat s Matýskem a Bunnym 🙂
Ale že Maike je nemocný a musí na něj být opatrná.

elielizabeth
1. črc 2014

@jennifer Tak to budete mít pak stejné jako u nás. 3 pejsci a miminko 🙂 Ale s dvojčaty to bude asi větší makačka 😀

jennifer
1. črc 2014

@elielizabeth uvidíme co nakonec bude, jestli jedno nebo dvojčátka, na to času dost,zatím neplánuju, ale časem určitě. 😀

kikca29
2. črc 2014

@xy2000 super děkuji za informace 🙂

kikca29
15. črc 2014

Dneska máme na návštěva naší novou členku rodiny a za měsíc už tady bude s námi 🙂

honzahelca
29. čer 2017

Dobrý vecer, prosim moc o radu. Mame skoro 3 letého výmarského ohaře zijeme s nim od narozeni v bytě. Ted se nam narodila dcerka, po prichodu domu, šla nejprve zena aby se s pejskem přivítala, to proběhlo v poradku. Pam si vsiml malé a pes ne uplne k jak šílenej.. Sice si ji jen ocucha ale musim ho drzet aby ji něco neudelal.. Nemuzeme vsichni spolu spat v jedné místnosti, protoze pes po male porad chce cmuchat a tak.. Asi by ji nic neudelal ale nevim
..kdyz se zavřu do jine mistnosti se psem tak pes ceka u dveri a ani nejde spat.. Jakmile se zena vrati za nami do mistnosti bez male tak sen pes uklidni.. Ale všichni v jedné mistnosti je nemozne.. Prosím o nejakou radu, jakoukoliv, aby SME ho nemuseli davat pryc.. Jinak je totiž hodny a poslušný, ale uvidi malou a vykuli oci zacne rychle dýchat a pořád by ji cuchal a se zenou mame opravdu strach aby ji neco neudelal.. Dekuji za vsechny rady a nazory.

Jan Havlicek

martyina
30. čer 2017

Když jsem otěhotněla nás pes u mě přestal ve většině případech spát🙂 k břichu vůbec nechodila. Malou vždy ocucha a zatím v pohodě, ale když přijde návštěva je jak z divokých vajec a kdyby malá lezeka na gauči šlápla by i na ni. Takže malou nenecháváme v ničem na zemi máme sedačku na stole🙂. Mám strach spíš co hračky. Je zvyklá že vše je její takže se jí to bude blbe vysvětlovat🙂. A pes co máme venku tak miluje tenisák že když mu spafne pod kočár za každou cenu ho musí mít, jinak zatím nijak na malou nereaguje.

hermelinah
30. čer 2017

@honzahelca Pokud je hodný a poslušný, tak v takové chvíli u nás zabíralo "dost!" případně "fuj", psa položit, pohladit, uklidnit - cílem je, aby bral dítě jako normální běžnou věc, takže ok pojď očuchej, ale jen opatrně, a pak stačí. Určitě to není věc, proč dávat psa pryč, on si za chvilku zvykne potom bude děti srážet k zemí, ujidat jim jídlo, brát hračky a na to všechno pak stačí to stejné - dost, fuj, klid a nebo zlý pohled 🙂)

kamino
30. čer 2017

My jsme nechali prcka po prijezdu.z porodnice poradne ochuchat, ppr olizat hlavicku, rucucky, seznamit se a pohoda... od.stenete jsme Komina ucili,.ze do.loznice je.zakaz, lezi pred prahem, normalne otevrene.dvere, ale dovnitr nevkroci i kdyby.mu.tam.spadla hracka. To.byla obrovska vyhoda pri kojeni a prebalovani, kdy jsem chtela mit klid. Ja myslim,.ze vymarak chce miminko jen poznat, poradne se s nim.seznamit. Dejte mu prilezitost,.pri.sebemensi znamce agrese ukoncit raznym Ne. I pro.toho psa.je to.nova situace, dejte mu cas se s tim.srovnat.

kamino
30. čer 2017
honzahelca
2. črc 2017

Tak nas vymar to zvládá po par dnech celkem dobre. Na rázně povely. Ne reaguje a uz si nekdy male ani nevšímá.. Pomalu se s tim vyrovnává. Sem tam vezme pokakanou plinu ale jakmile zjisti ze je tam nakadeno tak ji pusti. U kojení pekne lezi u mamy a kouká. Takze moc děkuji za Vase rady.