Malý byt, věčně se věnuju dítěti. Nezvládám

janicka006
26. kvě 2010

Ahojky všem,
chtěla bych poprosit o radu,jak se dostat do nějakého normálního životního rytmu,protože teď mám pocit,že žiju pod obrovským tlakem,který vychází od našeho miminka...
Jedná se mi o to,že máme byt 2+1,nijak velký.Takže když dáme malou spát,tak se bojím(vyloženě bojím) cokoli tady dělat,abych jí neprobudila.Takže nádobí myju až když je manžel doma,normálně jsem se nenajedla ani nepamatuju(jen to,co se dá čapnout do ruky-takže místo abych hubla,tak tloustnu- rohlík,banán,zmrzka,sušenky),s vařením jsem na štíru,jsem na manžela nepříjemná,když večer pustí televizi,šeptáme.....Připadám si jako blázen a nepřijde mi,že žijeme normálně.
Další věcí je to,že mám špatné svědomí,když malou nechám jen tak na dece nebo v sedačce.Přijde mi,jako že jsem se jí zbavila,je mi na obtíž,že se jí prostě musím pořááááád věnovat....ale je pravdou,že jsem z toho už docela dost vyčerpaná..jak fyzicky,tak i psychicky.
Co s tím????Chtěla bych si normálně udělat snídani,chvilku si přes den odpočinout,poklidit doma to nejnutnější.....

janula2008
7. čer 2010

Martul:měla jsem to naprosto stejné 😉 ale věř mi, bude líp, i když každý to období je nějaký 😔 teď už mi malá řekne i : mami nech mě zavře se do svýho pokojíčku, to jsem to dopracovala po 2,5 letech 😀kackaa: no kočárek už nepoužíváme vůbec, všude si dojdeme, malá je takhle moc šikovná 😉 a to ježdění v autosedajdě nám pomohl vyřešit dvd přehrávač do auta, je to blbý, ale aspoň někam dojedem, zapnu pohádku a je klid 😔 jinak ke krému, my máme daylong z lékárny, příjde mi fajn 😉

lidiab
7. čer 2010

Zatim nejsem maminka, ale stejne musim napsat ze holky maji naprostou pravdu s tim tichem behem spani, nesmi se s tim prehanet. Mam v blizkem okoli pripad kdy se maminka snazila nastolit doma uplne ticho kdyz maly spal a ted z toho maji celkem problem. Snazila se co nejmin pohybovat po dome, nemluve o nejakem vareni nebo televizi. Daly dokonce kocku k prarodicum protoze ho budila tim jak se hrabala v pisku na zachode. Ve vysledku jsou klukovi dnes 3 roky a neusne dokud neni v celem baraku (maji dvoupodlazni domek) uplne ticho. Probudi ho kazdy zvuk, a uz mu to pochopitelne dochazi a radne toho vyuziva kdyz se mu nechce spat. On fakt nikdy neusne dokud neni uplne a absolutni ticho.