Malý byt, věčně se věnuju dítěti. Nezvládám

janicka006
26. kvě 2010

Ahojky všem,
chtěla bych poprosit o radu,jak se dostat do nějakého normálního životního rytmu,protože teď mám pocit,že žiju pod obrovským tlakem,který vychází od našeho miminka...
Jedná se mi o to,že máme byt 2+1,nijak velký.Takže když dáme malou spát,tak se bojím(vyloženě bojím) cokoli tady dělat,abych jí neprobudila.Takže nádobí myju až když je manžel doma,normálně jsem se nenajedla ani nepamatuju(jen to,co se dá čapnout do ruky-takže místo abych hubla,tak tloustnu- rohlík,banán,zmrzka,sušenky),s vařením jsem na štíru,jsem na manžela nepříjemná,když večer pustí televizi,šeptáme.....Připadám si jako blázen a nepřijde mi,že žijeme normálně.
Další věcí je to,že mám špatné svědomí,když malou nechám jen tak na dece nebo v sedačce.Přijde mi,jako že jsem se jí zbavila,je mi na obtíž,že se jí prostě musím pořááááád věnovat....ale je pravdou,že jsem z toho už docela dost vyčerpaná..jak fyzicky,tak i psychicky.
Co s tím????Chtěla bych si normálně udělat snídani,chvilku si přes den odpočinout,poklidit doma to nejnutnější.....

imiska24
29. kvě 2010

Jo jo,dudlík je dudlík 😅 ,dětičky co ho přijmou jsou takový hodnější,páč je můžeš zašpuntovat 😀 Naše malá má od aventu 0-3 koupila jsem ji ty další 3-6měsíců a ty mi teda vyplivává,snese jen ty dva starý,tak doufám že to nebude mít nějakej vliv na vývoj zoubků?

momin
29. kvě 2010

imis. ptala sem se na to lekarky a se zoubkama to nema nic spolecneho-taky sem se bala... 🙂 😉
Maly ma 0-3mesice do dnes.. je mu 14 mesicu... 😀 😀 😎

monja
31. kvě 2010

Holky, ja mu dudlik prave chci dat,ale Lukas ho nechce...pripadne mi taky, ze se mu z toho dela zle a je nastvanej, kdyz mu strkam dudlik do pusinky.Pritom pred 14dny dudlika cucal asi tri dny, a pak ho zase nechtel..jo, kdo se v tom ma vyznat 🙂 snazim se, abychom chodili spat az tak kolem 21hod., to potom u toho prsu vytuhne rychle - je to holt veda🙂

janicka006
autor
31. kvě 2010

Ahojky všem,
moc díky za všechny vaše rady a zkušenosti.MOc mi to pomohlo..opravdu.Uvědomila jsem si,že rpostě musím jíst normálně,nemůžu lítat 7 hodin venkku,aby malá spala.Takže ráno se nají ona,pak jí dám do sedačky,najím se já.Jdeme ven,vrátíme se k obědu,nají se a jde spinkat do postýlky..a já mám tak 2 hodinky na relax a svůj oběd.Dveře máme přivřené...telku jsem si třeba malinko utlimila,ale ne tak,abych k ní musela mít odposlouchávadlo,ale jen aby prostě vyloženě neřvala,už se nebojím pustit mikrovlnku,vyndat si příbor ze šlupíku,nandat si na talíř.....a holky..je to báááájo!!!!🙂))
Monja a máte v pokojíčku,když malý usíná nějaké světlo???Já si koupila v Ikee super lampičku a dala jsem jí pod postýlku..měli jsme to tak už porodnici....je v ní nějaká strašně slabá žárovka,takže manželovi to nevadí,já se nepřizabiju,když jdu k postýlce okoukávat malou a ptala jsem se na to mudry v poradně a moc nám to schválila,že je to lepší i do budoucna....
Dudlík dáváme taky,ale je to podle nálady,někdy si ho vezme a někdy zase prostě plive a "chce řvát"...
To co píše Iluss mi říkala kamarádka- její holčička odmítala dudlu až do 3 měsíců.

benjik
31. kvě 2010

Ahojky, musím souhlsit se vším co tu holky píšou a jak už jsi jistě zkusila je hned líp. Taky mě na začátku občas přepadly záchvaty dokonalosti: mít navařeno,naklizeno,být upravená a naplno se věnovat dítěti,naštěstí mě to vždy rychle přešlo,i když občas to zažiju i ted. Máme jednopokoják,takže malá je na provozní hluk zvyklá. Abych uklidila,tak jsem jí od mala nechávala hrát samotnou a ted se mi to zúročuje. Nel je živel, navíc minulý týden začala sama chodit,takže sice jí mám na očích a povídám si s ní,ale ona si zatím hraje a já vařím.
Přeju Ti,at ti dcerka dělá jen radost a roste jak z vody ve společnosti usměvavé a odpočinuté maminky.
P.S.: Pokud by některá návštěva měla kecy k tomu, že nemáš dokonale uklizeno,tak se zeptej,jestli ti s uklídem nechtějí pomoc. To je spolehlivě umlčí a příště už ani nepípnou.

monja
1. čer 2010

janicko: super, ze uz se Ti dari lip 🙂 ja jsem taky byla na nervy,ale ted uz je to mnohem lepsi.Lukas je nastesti po ranu spac,tak aspon snidani mam v naprostem klidku.beru ho s sebou i do koupelky - proste vsude a je celkem hodny...
svetylko mame taky, je to bezdotykove a tlumene svetlo - je to fakt prakticky.jenom mavnu rukou 🙂 a svitim 🙂
dudlika bude ale dal zkouset,uvidime

momin
1. čer 2010

jani sem taky moc rada ze ste na tom lip!
Ono je to hrozne moc o te psychice... nekdy staci jen nakopnou a vsechno jde.... 😀 😎 taky sem to tak mela.... 🙂

luthien.k
1. čer 2010

Jani, super 😉

brumdinka
1. čer 2010

ahojte, janicko sem ráda že už je to lepší, a vyprdni se na to mít dokonalou domácnost - jdsou důležitější věci na světě 😉

jinak já osobně bych dítěti dudlík necpala když nechce, náš malej ho dlouho neměl, pak mu ho jednou nějaká dobrá duše babička nacpala když byl větší a pak sme se ho nemohli zbavit - takže pokud nechce tak mu to necpěte 😠 jelikož fakt je děsný, když děti co jdou pomalu do školy maj v puse dudlík, jelikož se ho nechtěj vzdát 🙄 😀

salikova
1. čer 2010

Ahojky! I já se připojím se svým názorem 😅 sem ráda, Jani, že už se ti daří líp. On je to za začátku prostě šok a snažíš se dělat všechno, aby bylo Ok. Ale ono to nejde. Nikdo není superhrdina. A taková ta super maminka z TV seriálů je opravdu jenom televizní 😉

my máme byt 2+kk a k tomu psa. A od té doby, co sem se vrátila z porodnice sem v podstatě přes týden celej den sama. Přítel hodně pracuje a rodinu mám daleko.. Přes den normálně funguju - malej spí v lehátku nebo v postýlce a opravdu není dobré, abys prcka zvykala přes den na absolutní klid (ten by měl mít večer - aby tak líp poznal, že teď je noc, klid a to se spí), takže já i vysávám, když malej spí. Navíc dítě nepotřebuje pořád tvou přítomnost. Bez špatného svědomí můžeš dát michalku na deku, ať si hraje sama. Mimi potřebuje nejen objevovat nové s mámou, ale taky být prostě samo se sebou. A postupem času víc a víc zjišťuju, že malej mě až tak moc nepotřebuje, je šťastnější, když může sám lozit, sám oběvovat nové věci a jen stačí, že sem někde poblíž. Existuje zásada spokojená matka - spokojené dítě... A s vařením to mám tak, že vařím obden - většinou vařím dvě jídla naráz a pak mám na dva až tři dny navařeno (přítel si můj oběd dává k večeři). NO a samozřejmě je taky důležité vypadnout. Až bude malá větší, přenech péči o ni tátovi nebo nějakému příbuzenstvu a di někam ven! to je super relax!! Já si zakazuju mylset na malyho a hlavně - nepátrám po tom, co se s dítětem během jeho hlídání dělo.. Je krásné, když je mimi a máma má o něho starost a chce být dobrá máma, ale nic se nemá přehánět...

janicka006
autor
2. čer 2010

No tak máme momentálně další problém.....Malá začala sabotovat kočárek...jakmile jí do měj dáme,tak řve jako tur.Koukala jsem,zda tady není nějaký tip.Ale nejsme vyjímkou a na každé miminko platilo něco jiného,na některá vůbec nic.
Zkusíme plínku přes obličej a zavinovačku.....
Začne být za chvilku hezky a my budeme trčet doma..ach jo🙂))

kackaaaa
2. čer 2010

@janicka006 - právě řeším podobný problém. Moje princezna do 3 měsíců v kočárku spinkala i klidně 4 hodiny, já si v klidu nakoupila, poklidila a někdy i hodila chrupku, což momentálně je jen sen. Od 3 měsíců, z ničeho nic se ji v kočáře přestalo líbit. Do kočárku ji položím s dobrou náladou (a úsměvem), a jen co ji tam položím, začně histericky brečet. Jsou dny, kdy je to lepší, ale i kdy je to horší. Tvoje malá je ještě malinká, třeba to bude zítra lepší - uvidíš. Mě pomůže, když takhle začne brečet, vytáhnout ji z kočáru, vzít ji na hodinku domů, hrát si s ní, unavit jí a pak teprve druhý pokus. To už většinou klapne. Horší je, když jsme někde objednaný k doktorovi na určitou hodinu. To pak prostě musím jet stůj co stůj 😖

imiska24
2. čer 2010

Kackaa,to jsem zažila včera prvně,naše dáma začala ječet v kočáru tak,že si ji tatínek musel vyndat a n es ji na ruce až domů 😀 .Ale myslím,že to udělala snad jen proto,že jsme byli hned ráno po prvním koju a to je zvyklá si hrát na dece.Odpo už pak byla v klídku.Jestli mi jim to nějak nenarušujeme ty jejich rituály 😀 😝

janula2008
3. čer 2010

Nám to bohužel už zůstalo, od toho cca třetího měsíce dost často plakání a plakání,naprosto nepřicházely v úvahu nějaké delší prochajdy, zlepšilo se to jen tak, že putovala kolem 5-6 měs. do sporťáku, kde byla teda taky skoro úplně narovno, ale líbilo se jí tam mnohem víc. A nebo jezdila sem tam i na bříšku když už byl velký řev na půli cesty, to hned přestala a koukala kolem, to byla spokojená. 😉 Do teď nesnáší když musí třeba jen chvilku sedět v autosedačce a někam jedem, je to prostě živel a dojet s ní někam je o nervy 😝 😅

janicka006
autor
3. čer 2010

Já bych holky řekla,že máme prostě všetečný miminka a už neba jen tak ležet v kočárku,ale potřebujou sledovat okolí....
Potvrzuje se mi to tím,že jakmile jí vyndám a nesu,tak je klid a nebo někdo říkal,že byl klid,když koupili klokanku....
Včera jsme totiž šly ven vykaděný,vyprděný,přebalený,najedený,tak akorát oblečený,s dudlou...takže neměla jediný důvod,proč by měla dělat takové scény....
Jsem z toho dost špatná..manžel si ze mě dělá legraci...ale ono když mám jít do krámu něco koupit a ona mi tam řve jako tur(má opravdu silný hlásek)tak to zase taková prča není...
Ale na druhou stranu si říkám,že nikdy není tak zle,aby nemohlo být ještě hůř a co bych dělala,kdyby mi třeba sabotovala postýlku(ve které je teď moc hodná)
A jak na to koukám,.tak to máme všechny tak nějak stejně od 2-3 měsíce.....
Třeba se ale s touhle mojí "pozorovací" teorií pletu....

bajusik
3. čer 2010

janicka: tuhle zkušenost ti můžu popsat hned na 2x, mám kamarádku, která má o den mladší holčičku než je náš chlapeček, v tomhle období já nechávala vyřvat a asi po týdnu se to uklidnilo s tím, že pochopil že prostě v tom kočárku bude a od té doby kočár miluje. Kamarádka nosila, a nepomohl ani sporťák, malá prostě v kočáře nebude, no a nosit takových deset kilo jen na rukou sama si nadává, že ji nenechala vyřvat.

kackaaaa
3. čer 2010

Janicka006, souhlasím, že je to velmi nepříjemné, když malá spustí na celé kolo. Všichni se za námi otáčí, fakt nápor na nervy. Janula2008 - to jsi mě moc nepotěšila, že tvá dvouletá holčička stále sabotuje autosedačku, ale aspoň že v kočárku chvíli vydrží.

janicka006
autor
5. čer 2010

Tak včera zase v kočárku byla v pohodičce..až v podvečer,ale to už byla mrzutá a měla hladíka a prdíky..Snad to byla jen nějaká rozmrzelost a bude to zase v pořádku.
Včera mě ale namíchnul manžel..poprvé jsem si lehla,když spala i Michalka a on mě začal šťouchat do nosu a myslel si,že je vtipný...vrrrrrrrr.Myslí si,že když malá přes noc spí,tak že já spím taky....ale je fakt pravda,že už spaní asi dlouho nebude to co dřív...i když ona chrní,tak mne vzbudí každý její pohyb....

kackaaaa
5. čer 2010

Tak jsem to asi zakřikla. Tuhle jsem psala, že malá v noci spí - tak už omyl. Nespíme ani v noci. Dneska jsme čumákovali do 2,30 a pak po brečení usnula. Nemá žádný bolení, nic, jenom prostě kouká, a když si jí nevšímám, tak začne fňukat a pak brečet. Asi si chce hrát či co. A to jsme dneska chtěli podniknout nějaký malý výlet po okolí když je tak hezky - a nic - budeme doma, páč slečna naspává teď. 🙄 . Já mám hlavu jak pátrací balón, jak bych spala, ale copak to teď jde...? Kde že jsem četla, že se dítě přizpůsobí domácnosti, do které příjde...? No, nevím - u nás se vše podřizuje prckovi... 😖

jeudi
5. čer 2010

@kackaaaa někde jsem četla že ,když má dítě takhle obrácený režim,že se má koupat ráno ,ísto večer..zkus to a uvidíš 😉

pett7
5. čer 2010

koupani rano nepomuze, nepomuze nic...maly to mel prevracene vic jak 2 mesice..postupne se to srovnalo...

kackaaaa
5. čer 2010

Ahojte - ona nemá převrácený režim, zatím pokaždé večer usne a spí s jedním krmením do rána. Včera to byla (doufám) nějaká výjimka. A navíc mám pocit, že u nás koupání nehraje velkou roli - koupeme po 7, usne až v 9, od té doby je na prse 🙄 asi si musím zvyknout, že je to každý den jiné.

janicka006
autor
6. čer 2010

kackaaaa to je pro mne nejhorší..že si na něco navyknu a malá to má další den úplně jinak....Snažím se nám najít nějaký režim,ale někdy to jde dost těžko.Manžel,když už jsem z toho byla nějaká moc vykulená, mi řekl větu " a to sis myslela,že bude na klíček"....no teď mi tou větou pomáhá,zasmějeme se a jdeme dál.
Malá včera poprvé za celou dobu jen tak ležela v kočárku,koukala na zavěšené zvířátko a nebulela.Bylo to úúúúžasný🙂))
Jinak my to máme taky tak nějak..i když zase,jak kdy.....večer se vykoupeme takve čtvrt na osm a usíná až tak za hodinku....byť flašku vyzunkne jako nic.
HOLKY MÁM DOTAZ - jak chránit teď v tom vedru dětskou pokožku...můžu už jí mazat nějakým krémem(třeba 50 faktor) nebo prostě musím dbát na zakrytí.Malá se ale obecně dost vrtí,takže jí velezou kalhoty a čouhají jí nožky..

jajik25
6. čer 2010

janicka006 - v lékárně určitě najdeš nějaký ten krém pro děti nebo se zeptej oni ti poradí.

jeudi
7. čer 2010

já jsem poslední dobou taky na prášky malýmu lezou zoubky,k tomu dostal kašel ,takže ho to v noci budí.dnes jsme spali opravdu minimálně,když má spát ,tak se vzteká,taky už se těšim až to skončí..do kdy jste dávali mlíčko v noci?já se těšila ,že až bude starší jak se vyspím a ono je to ještě horší na mlíko se zbouzí minimálně dvakrát a pak ještě jen tak že mu vypadne dudlík.taky to přestávám zvládat .

janicka006
autor
7. čer 2010

jeudi..tak to já mám proti tobě lehárnu..malá se nají v osm,do devíti se teda většinou vrtí v postýlce,někdy je to s "hudbou",takže tam k ní musím jít,aby přestala bulet a pak na další mlíčko se budí až tak okolo 6 ráno.Celou noc chrní...
Z kašle a rýmy mám obrstrach..manžel to naopak zlehčuje...ale nechci si ani představit,že bych musela v tomhle věku Michalince tahal nudle...chudince☹((
Jinak jsem dneska koupila malé klobouček,ale jsem z toho taková rozmrzelá...manžel totiž byl se mnou a nechala jsem si od něj poradit..nemám moc ráda kraječky,flitry a tak....takže jsem chtěla nějaký holčičí,ale sportovnější..no nakonec to má Michalka samý kanýrek a připadá mi jako Rettigová🙂))) nebo takový ty babky co nosí čepeček k noční košili...... 😝 😝

pattie
7. čer 2010

janicka: Hlavu vzhůru, bude líp!!!! Hlavně se nenech malou moc ovládnout, nebo jí budeš tahat na rukou ještě až začne chodit. Seš tu sice pro svoje dítě, ne že ne, ale opravdu se nenechte s manželem moc usurpovat. Jak si to uděláte teď, tak to budete mít dalších pár let. A výčitky neměj? Proč bys měla mít výčitky, že jí chvíli necháš na dece samotnou? Naopak, musí se naučit se zabavit sama!!!!! Tak si jí vezmi s sebou do kuchyně ve vajíčku, dej jí hračku do ruky a povídej jí a ona bude ráda, že je s Tebou, nemusíš jí mít pořád na rukou. A s tím spaním? Malé dětičky mají docela silnej spánek, my měli naší Bětku v ložnici vedle obýváku a nedovírali jsme dveře, abychom jí slyšeli a Bětka normálně spala i při televizi a musím říct, že se to vyplatilo, teď spí moc pěkně, kdekoliv a kdykoliv.
Neboj, zvládneš to!

pattie
7. čer 2010

Na krém se poptej v lékárně, třeba Daylong je dobrej, akorát dělá fleky. My mažeme Babylove z DM, myslím, že je to faktor 50, ale asi radeji malou přikryj třeba plenkou na přímém sluníčku, přeci jen je ještě maličkatá

martulikk
7. čer 2010

ahoj holky, zrovna hledám inspiraci na krém na sluníčko, vaše předchozí příspěvky něco zmiňují a proto jsem skočila k vám do diskuze... přečetla jsem si pár posledních příspěvků a nedá mi to a musím reagovat...
pattie: nezlob se na mě, ale jak se má ani ne 2 měsíční dítě naučit samo zabavit??? promiň, ale to je teda reakce... 😒 chápu, že to myslíš dobře, ale ono se to posuzuje jinak, když máš už o dost starší dítko...
bohužel, my jsme si prvních 5 měsíců s malou fakt užili, byl to děs... nespala, hodně brečela, abych jí někde (do postýlky, na hrací deku, do houpačky) byť na chvilku odložila, neexistovalo... sama si uvařit jsem neměla šanci, když jsem si jí zkoušela vzít v sedačce do kuchyně, že jí budu povídat, zpívat nebo prostě cokoliv, tak z toho stejně nic nebylo... museli jsme hodně nosit nebo když jsem si chtěla aspoň chvilku psychicky odpočinout, nechávala jsem jí spinkat u sebe v náručí po kojení... byly dny, kdy jsem spala v součtu tak 3-4 hodiny... bylo mi mizerně... babičky nepomohly... takže žádná sláva... během 6.měsíce se to začalo měnit a v 7 měsících se nám podařilo nastolit denní režim, takže přes den malá hezky spinká, hraje si sama i s námi a všechno se prostě komplet změnilo... každé dítě je jiné... jediné, co nám maminkám zbývá je, vydržet, uf... jednou přijde chvíle, kdy bude konečně líp 😉

kackaaaa
7. čer 2010

@janicka006 - tvoje Michalka je ještě malinká, režim se tvoří, a hlavně stále se mění i starším mimčům. Paradoxně, moje Lucka spala lépe, když byla menší, měla tvrdší spánek. Teď jenom vrzne parketa a je vzhůru (ale u nás je to dědičné 😝 ). Taky jsme při ní měli zaplou telku, ale časem se začínala budit, rušilo ji to. Teď stačí, aby kolem nás venku projelo auto, a jsme s brekem vzhůru.
Včera jsme z klimošky z auta chytli parádní rýmu i s teplotou. Takže včerejší noc a dnešní dopoledne stálo za prd, páč měla teplotu a taháme soplíky 😀 .