Mateřská, deprese, špatná nálada

nikkka189
10. čer 2017

Dobry den vsem maminkam, kdyz sem otehotnila starsne sem se tesila na miminko ale ted neustale mam spise jen same deprese a strasne se citim sama a prijde mi ze muj chlap mne vubec nechape... Malemu je 10 mesicu neni nejak narocne mimco spi krasne cely vecer...ale se snim 24 hodin dene, matku mam v zahranici malickeho jeste nevidela otec a jeho sestra se semnou nebavi...
Ziju v cr 5 let takze ani spousta pratel nemam.. den co den vstanu rikam hmm zase nakrmit maleho umejt nadobi uvarit uklidit pak si sednout na zahradu a tak dokola,,, Pritel neustale maka kdyz se tesim ze bude mit volno najde si praci na baraku takze zase prdime s malym na zahrade ma dva syny ktere ma jeden vykend v mesici ja se obcas tvraim jak kakabus ale jak jinak se ma clovek tvrait rikam supper zase prijedou a cely vykend budu u plotny kdyz reknu chlapovi beres si je tak se starej rekne mi ja mam praci na zahrade a za mne ji nekdo neudela... ☹

Kdyz sem chtela odjet na brigadu jeden vykend rekl mi ze sem blazen ja povedela ze bych si taky chtela odpocinout ze sem jen porad doma a jeho odpoved byla- Ja sem taky porad v praci 🙄☹ no malickeho asi tak jednou prebalil a asi dvakrat vykoupal a to ze sem se ho zeptala.. Prijde mi ze mne vubec nechape nebo je mu fuk zda ja sem stastna hlavne ze je doma uklizeno a navareno ze,, Citim se jak v jednou dulku kam kudy cesta nevede nekam... Mateto nektera taky tak?

kometkak
11. čer 2017

Já už jsem doma 3,5 let. děti 3,5 a 8m. Chlap chodí do práce, vrací se nejdříve 17.30. Ale většinou ještě něco jede zařídit, vyzvednout, občas nakoupit, s kamarády na pivo.. takže minimálně 2x týdně jezdí třeba v 20h i později. Hlídání mám naprosto vyjímečně. Starší syn byl za celou dobu 3x u babičky na víkend. Pak jednou za měsíc ho pohlídí prababička přes den. To je vše. Nikdo mi nejezdí s kočárem, nikdo nehlídá, když jdu k dokrorům.. jedině že si muž bere dovolenou z práce.. Děcka mám ve dne v noci na krku. Hodně mi z toho hrabe. Už jsem začala mit vážne deprese, tak teď 2-3x týdně jdu na hodinu běhat a hlídá manžel po práci. Ale že bych si šla s kámoškama posedět do kavárny bez dětí nebo a akci, to nehrozí, když kojím.. (kámošky už vlastně ani nemám, jelikož když se jim nemůžu aktivně věnovat.. tak už se neozývají).

blahova_andrea
11. čer 2017

@zuzineckah bohizel take setrvavam v nevyhovujicim vztahu.ani to vztah moc nejde nazyvat.ale nemam koule zustat s detmi sama.nedokazu se o ne postarat a stale doufam, že aspon nektere veci se zmeni do roka k lepsimu.ale uz tomu neverim jako driv.je mi jasne,ze fakt stastna nebudu.

nikkka189
autor
11. čer 2017

@dora13 no posledne co sem si po dlouhe dobe chtela neco koupit na sebe a tekla o penize rekl uvidime.. Pak nebylo .. Mel splatky po ex a plati na deti.. Penize navic jen z diskoteky co vydela coz nikdy ma pekny vydelek ale vzdy pouzije penize do baraku :( jako na jidlo mi da kdyz nevyjdu nebo na enzin 200 kc prijde mi to tak smesne se porad doprosovat a vzdy tak kouka jako ehm ja ze zacatku mu rikala ty budes olatit jidlo ty penie bdou pro maleho a in ze nee a tak to nakonec je :( ja uz premyslela si skratit rodicak abch mela vice penez aby sme vecne netrcely doma ale to pak si kratim cas sama s malym :( na brigady nemohu a hledat huvi buhvi kdo to bude ze... Nemyslela sem zle jak sem napsala placam vyristala sem od mala v cizine moje cestina neni tak dokonala..

nikkka189
autor
11. čer 2017

@kometkak to taky nemate lehke no :( mne tchyne pohlida tez obcas za cas a jeste ji ho musim privezt pred panelak a to nikdy aj privezt vytahem 🙄 asi uz neni ta doba kdy fungovaly babicky jak mely... To muj chlap nastesti na pivo nechodi ale pracuje na tri smeny do toho na diskotece takze nikdy jede v kuse kdyz mu vyjde disko a pak nocni v nedeli... Ale stale je mezi lidma a pak prijede stastny domu ze ale halooo ja sem tu jak pes ktery ceka aby si popovidal nebo neco podniknul a ono pak hovno...

nikkka189
autor
11. čer 2017

@blahova_andrea To chapu take bych nejradsi odesla ale kam? Plus male dite... Jo to ja tez doufam ze budou lepsi dny uz aj honekrat vecem nadhlizim a delam ze nic ale nikdy uz toho mam dost😠 nemyslim si ze chci hodne ale asi hodne to je.. Jak rika moje prababicka v pristim zivote budu tak dlouho v tom brise dokavat mi ten pindour nenaroste 😀 ty chlapi asi nas neumi pochopit nebo je to ani nezajima..

normalnimatka
11. čer 2017

no mě jen fascinuje, jak jako, že ty dáváš rodičák za plíny a jídlo a musíš si říkat o víc peněz? jako jávim, že nejste manželé, ale pokud jste partneři, co vychovávaj dítě, nechápu, jak můžete fungovat s rozdělenejma financema. to přeci nejde. ste rodina.

a jasně, autorka by se asi mohla víc snažit, ale u spousty věcí bych taky řekla, že je to prostě smůla a takzvaně po funuse. možná měla uvažovat dopředu, že bydlet v zakopaný vesnici není pro ni úplně super a že není úplně super mít dítě s ignorantem...

jajulin
11. čer 2017

Docela zajímavá diskuze 🙂. Přečetla jsem ji zběžně celou a přijde mi, že se ti neděje nic zlého, žádné rány osudu atd. Chyba není v přítomnosti, ale v minulosti - vybrala sis člověka, se kterým se nedokážeš domluvit, a usadila se v místě, kde se ti nelíbí. Teď jen sklízíš následky toho, pro co ses rozhodla - nic víc, nic min. Při čtení podobných diskuzi si kolikrát říkám, kolika ženám by prospělo, kdyby předem přemýšlely, s kým vlezou do postele a s kým si udělají dítě. Pak už moc prostoru na nápravu není.
Jinak musím souhlasit s tím, co už tady několikrát zaznělo : kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Jsem na RD 8 let, máme 3 děti a mateřská je pro mě dobou úžasných možnosti. A to musim říct, že nemám k dispozici auto, takže jsem pouze odkázaná na naše maloměsto, kam jsme se před pár lety přistěhovali. Založila jsem si živnosťák, vedu kroužek pro malé děti, takže mám i svou "práci" a příjem. Ale veškeré finance v rodině máme na společném účtu, z kterého oba platíme, co je potřeba. Jak můžu mít s někým společné dítě, když s ním nemám ani společné peníze? Ale to nejdůležitější ze všeho je mít toho správného parťáka pro život a výchovu dětí. Nemusí to být táta, který je s dětmi každé odpoledne (ten náš pracuje od nevidím do nevidím a fakt mu věřím, že je z práce unavený), ale musí to být člověk, se kterým me pojí něco mnohem víc než jen společné děti. Život je otázkou priorit a jaký si to uděláš, takový to máš 🙂.

nikkka189
autor
12. čer 2017

@jajulin no my sme si pred tim velice rozumely on mel svoji praci a kolem baraku a ja si hledela sveho mela sem svou praci a kdyz on nechtel vzala sem se a jela sama vzdy sme si povidaly ale ted ja sem jen nasrana on si povidat mot nechce... Ano jake si to clovek udela takove to ma je pravda , v 18 mne matka vyhodila z baraku zily sme v cizine, po case sem zacala cestovat a bydlela v jinych zemich po nekolik letech mne to prestalo bavit tak sem se chtela vratit do cr muj otec byl nadsen predsava ze budu bydlet snim a prispivat na domacnost( otec nikdy nic nepracoval) coz byl sklaman pac sem zacala byt vsechen cas u pritele ale kdyz sem sem nikdy pohadala a prisla pak uz cekal jakoby kde odejdu ... A dite bylo bud ted nebo pak nemusite uz mit deti.. Mely sem spousta operacih a problemu... Takze doipravdy ja si vzdy dvala pozor co delam ale holt obcas veci nejdou jak maji..

normalnimatka
12. čer 2017

asi nemá moc cenu to tady propírat, jestli si za to můžeš sama nebo ne, a řešit to, co je tady a teď. já to nevidim jinak, než že to prostě musíš vykomunikovat s parterem.
popřemejlšej si dopředu, co tě KONKRÉTNĚ trápí a rovnou si promysli, jak by to šlo vyřešit. napsala bych si body k řešení, např.:
- jsem POŘÁD sama doma s děckem, tudíž budu se snažit si najít kamarádky v okolí, výletovat atd., ale i dohodnout s partnerem, že aspoň 1x-2x tejdně bude hlídat odpoledne on a já se jdu bavit, nebo někam jet společně
- probrat finance - je blbost, abyste je měli rozděleně. barák je sice fajn, ale do toho budete investovat celej život, tam se to hrozně ztrácí. ale pokud potřebuješ něco koupit pro prcka, a pak už ti nezbyde na to jet na vejlet občas, tak je něco špatně.
- možná se odcizujete, měli byste si najít i čas sami na sebe, stanovit si třeba aspoň jednou tejdně čas, kdy budete jen spolu, intenzivně, mluvit atd.
- ....
většina problémů ve vztazích je o komunikaci. je možný, že se přítel opravdu s dítětem změnil. možná jsi ho jen špatně odhadla, nedostatečně znala... to už je bohužel vedlejší. komunikuj s ním o všem, co tě trápí. že nechce mluvit je sice na hovno, ale prostě ho k tomu přiměj. dej najevo, že je to pro tebe opravdu důležitý, a že už to takhle dál snášet nehodláš...pokud by se z toho furt vykrucoval, přitvrzuj. klidně řekni, že v tom případě musíš uvažovat i o rozchodu, a že to teda opravdu nechceš, a že snad minimálně kvůli dítěti je snad dospělý nastalej problém řešit a ne to hned rozseknout.... chápu, že to může bejt těžký, ale prostě buď tvrdá a nekompromisní. když ot necháš bejt a budeš jen ustupovat, třeba to nějak přežiješ ten rodičák, najdeš si nějaký aktivity, abys mohla fungovat. jenže problém ve vztahu to nevyřeší, jen odsune, a bude to čím dál horší. čím dál větší odcizení mezi váma, dítě bude třeba strádat nedostatečným vztahem s otcem, a tím, že nebude mít dobrej vzor rodičů jakožto milujících se partnerů, atd atd, no a samo se to opravdu nikdy nespraví. spíš se to třeba "vyřeší" tím, že si jeden z vás najde jinýho partnera.:/

japona
12. čer 2017

@nikkka189 Pokud chlap pracuje a ještě má přivýdělek o víkendu, nebude to o tom, že peníze nemá, ale že je nechce dát.. Což na jednu stranu chápu: byl by "blbej", kdyby něco řešil, když má doma o vše postaráno, dítě zabezpečeno, aniž přiloží ruku (či korunu) k dílu. Jediné, co musí přetrpět je pár stesků zakladatelky a jede se dál..
Takže bud nasadit tvrdší kalibr, aby se na péči o domácnost (alespoň financne) podílel, a nebo se se situací smirit jakožto spatnou volbou partnera a brečet na diskuzích.

ilonne
12. čer 2017

@verkaver Pockej, zakladelka ma pochopit manzela a je v poradku, ze on nechape ji? Promin, ale ona tak pracuje, byt doma s ditetem a ma pravo mit sve naroky a potreby. Proc by se mu mela "podrizovat"? Partnerstvi je o kompromisech. Ano ja chapu, ze nasi muzi to nemaji v praci lehke, ale zeny doma take. A zavrit s narozenim potomka zenu do socialni izolace a vypustit ji az bude dite samostatné moc nechapu.

verkaver
12. čer 2017

@ilonne Vůbec jsi nepochopila,co jsem napsala. Pravděpodobně narážíš na můj první příspěvek,tak si ho zkus přečíst ještě jednou. A pak ty další dva,ať máš ucelenou představu. Jinak je nesmysl něco takového psát... 🙂

ilonne
12. čer 2017

@verkaver promin, uz jsem to stihla projit vsechno. Bude to zrejme o necem jinem.

ilonne
12. čer 2017

@verkaver Jj, nastartoval me ten prvni prispevek. Jeste jednou se omlouvam.

verkaver
12. čer 2017

@ilonne To není vůbec za co,já nejsem urážlivá,jsem věřící člověk a nechci nikomu ubližovat. Jen mi za všech zakladatelčiných příspěvků přijde,že vina nebude jen na straně jejího partnera,no... 🙂 Přeji pěkný den!! 🙂 🙂

nikolatje
12. čer 2017

od dcerina pul roku jsem v praci a doma je manzel. Ted jsem tehotna a uz za par dni materska! 🙂 Asi si zavarim, ale co 🙂 Kazdy den, kdyz prijdu z prace domu kolem seste a mala me privita, je to krasa....asi tak na 15 minut. Pak na me dopadne celodenni unava (podotykam ze i pred druhym tehotenstvim).
Chci se nekam zavrit. S manzelem jsme to nekolikrat probirali....on je unaveny, ja jsem unavena - a vlastne kazdy jinak, ale vysledek je stejny 🙂 Uz ted vim, ze si nikdy nedovolim mu rict, kdyz prijde po praci domu, at se ted stara chvili on 🙂 Ted budu 3roky doma. Abych to zkratila - manzel by mel pomahat i v klasickem scenari (zena doma, muz pracuje). Spolecny bankovni ucet mnohe resi. Vycitky a nadute chovani ani jedne strany nepomohou. Pokud byl chlap vul a zenska krava uz pred pocetim, potomkem se (vetsinou) natura nezmeni. Vse je o pristupy, odstupu a pochopeni toho druheho. Drzim palce, depka je svinstvo, ale jste silna zenska a nedate se! Nejste v tom sama, jen si kazda prozivame to svoje a kazda jinak.