Mohlo se astma objevit až po 2 měsících, co máme kočku?

jana100
11. črc 2014

Ahoj, mám dotaz. Již delší dobu malá kašle, ale není to nic hrozného. Jen občasné pokašlávání. Cca před 2 měsíci jsme si pořídili koťátko, zatím je doma. U mě se až teď projevily problémy s dýcháním (jdu na vyšetření, ale s velkou pravděpodobností je to astma). Jsem alergik, ale až do teď jsem to s kočkou zvládala celkem dobře. Občas trochu rýma, ale nic extra. Plánuji, že kočka bude venkovní (bydlíme na vesnici), proto jsem ji pořídila i přes to, že jsem alergická. Nevíte někdo, zda je možné, aby se u mě astma objevilo až po 2 měsících, co máme kočku doma?
Moc vám děkuji

maxpex
11. črc 2014

Ano, je to možné. Reakce nemusí nastat okamžitě. Já sama jsem také alergik, cca od svých 10 let a asi týden po 18tinách jsme měla 1.astmatický záchvat a od té doby jsem astmatik.
Kamarádky dcera se narodila do prostředí se zakrslým králíčkem, byla s ním i jako miminko v jedné místnosti a kolem 3 let jí propukla alergie a astma, králík šel z domu.

jana100
autor
11. črc 2014

moc díky. teď budu svádět vnitřní boj. samosebou se nechci udusit, ale zase nedokážu hned dát kočku pryč....chjo. Je to přeci jen větší mazel než králík, prostě už je to parťák 🙂
no budu jí muset dát ven, snad se nezatoulá.... :´(

zuzana_ka
11. črc 2014

@jana100
Ahoj, chovala jsem činčily asi 7 roků. Prvních pět let ok a ty dva poslední roky totální astma a každodenní dušnost ☹ činčily musely z domu ☹

fressa
11. črc 2014

Za mě taky ano..já si ho takle v pubertě pěkně vypěstovala,když mi naši koupili perskou kočku..ani kopec jsem nevyšla bez foukátka.. pak jsem jí musela darovat ,ale nemizelo to. Když mě brácha vzal k moři,úplně se to vyčistilo a já jsem od té doby bez léků 🙂 je mi už 32 🙂