Nechci ještě další dítě. Jak mu to říct?

sonije
14. srp 2008

Maminky, poraďte, mám ročního prcka. Už když mu bylo 6 měsíců, jsme se s přítelem domluvili, že po svatbě v září zapracujeme na dalším, že to zvládnem. Jenže jsem si našla bezva domácí práci, s mateřskou si přijdu skoro na ty samé peníze jako přítel, jen doma se nic nezměnilo. Veškerá starost o domácnost (včetně menších oprav, které jinde dělají chlapi) i o prcka je na mě. Pokud už mi v práci něco hodně hoří, musím se dožadovat, aby si s malým aspoň dvě hodiny hrál. Nemám nárok ani na nějakou volnou sobotu, protože to by nemohl jít s kamarády na fotbal a do hospody. Je mi jasné, že pokud do téhle situace budeme mít druhé dítě, ztvrdnu doma už úplně. Ne že by mě péče o dítě nebavila, ale znáte to, prostě bych tak jednou za měsíc potřebovala vypnout, jít se pobavit s kamarádkama o něčem jiném než o plínkách a práci. Hlídací babičky nemáme a cizím bych dítě nesvěřila, ale až povyroste, budu ho moct dávat občas ke kamarádce, což bych kojence nemohla.. Přítel ale pořád počítá s tím, že to druhé mimi zkrátka bude a já mu neumím říct, že teď ještě ne. Ošidit to nijak nemůžu. Antikoncepce mi od porodu žádná nesedí, takže používáme kondom a ten mu tajně nenasadím... Co dělat?

sirinka
14. srp 2008

no, ja to mojmu hned poviem, ked su nestihacky a on sa zlakne, ze naozaj, tak zacne pomahat 😅
a ked nemozes inu antikoncepciu, tak ziadny sex, sak si moc unavena, vela roboty, nepomaha, ty dieta nechces a hotovo...sa zbada, ked ho budu ruky boliet...

andrealiskova
22. zář 2009

Tak co? Jak to dopadlo?

vinifera
22. zář 2009

Nooo. Tak dieťa má jedno. Len by som rada vedela, či sa teda kočka vydávala alebo nie...Asi treba poslať IP.