Netěší mě role matky 😞((

lenkagsxr
1. čer 2014

Ten pocit ze mě musí ven. Mám 3 měs. miminko a namísto toho, abych si užívala roli matky, tak jsem nešťastná a dítě mi leze na nervy ☹ 😨 Po 6 nedělí, kdy jsme se zbavili kolik, jsem si říkala, že teď už snad bude jen lépe. Role matky mě začínala těšit. Ale posledních pár dní se Tobiáš začíná vztekat stále častěji a málokdy se stane, že dokáže být 20min. v klidu. Hrazdička s hračkama mu spíš začala lézt na nervy a vzteká se v ní, tak ho do ní radši nedávám, v košíku být nechce, chovat ho věčně taky nebudu protože mi připadá, že si na to začal zvykat. Chovám jen když už opravdu se vztek mění v pláč. Kolikrát ani to nepomůže ( a to si ho beru i ven na zahradu ). Navíc mám problémy s usínáním. Usínám 2 hodiny. Tobiáš chodí spát v 9 večer, vstává v 5 ráno. Často bývám unavená, nevyspalá, a z toho následně vzteklá. Přes den když Tobiáš usne třeba na 2, 3 hodky, tak nemám šanci si jít lehnout s ním, protože než usnu, už se probouzí. Málokdy se mi povede že do hodiny zaberu . Večer... když už usíná, se děsím následujícího dne, kolikrát se zase navzteká a zvládnu to, aniž by mi ruply nervy??? Manžel mi naštěstí pomáhá ale také bývá často na nervy, např. když se celý týden těší na oblíbený závod Moto GP a nemá tu chvilku klid, protože malej večně kňourá. O víkendu spí u něj on, takže alespoň o víkend se vyspím. Ale od pondělí do pátku je to boj ☹ Říkám si poslední dobou, kdybych mohla vrátit zpět loňský rok, kdy jsem se rozhodla otěhotnět, protože mě ten stereotyp nebavil, rozhodla bych se nyní pro to: nemít dítě. Všude kolem sebe jsem slyšela jak je krásné být matkou, jak se ti změní život k lepšímu ale já to tak necítím. Je mi do breku když se tu o tom rozepisuji a nenávidím se za moje pocity. Ale já už to neumím v sobě dusit. Musí to ven i za cenu odsuzujících komentářů . Má matka mi cca v 1měs. věku Tobiáše nabídla, že si malého vezme na pár dní (bydlí 100km od nás), ale to jsem zavrhla. Jednou jsem jí řekla, že Tobiášek užívá tyto a tyto léky a že si nepřeji aby ho v období 6nedělí brala kočárkem do obch. center a nedokázala to respektovat. Není to jen tento důvod, proč jí ho nechci půjčit. Dalším důvodem je ten, že by mi moc chyběl, i přes to, co tu teď píši. Na druhou stranu si nedokážu představit, že bych o něj přišla. To bych nepřežila.
Jen si říkám, kdy budu zažívat ty pocity, které tu všechny matky pociťují: užívání si role matky, nejšťastnější období v životě, nepopsatelná mateřská láska apod. Kdy? Přijde to vůbec někdy nebo budu jen zažívat ty nepříjemné pocity, které zažívám poslední dny a děsí mě to!!!
PS: tento příspěvek prosím nekomentujte pokud mě chcete soudit, jak špatná máma jsem.

ivaflo
3. čer 2014

@laska.nezna.hranic tvoje slohovy prace nectu...staci mi prvni vety te hruzy cist....jinak ty jsi matka dokonala a docela radikalni...vid...je mi z tebe smutno a nejvic je mi lito tvych deti

irennn
3. čer 2014

Neboj se,já měla podobný pocity, furt se mi chtělo brečet a bála jsem se s ním být sama bez manžela,že to nezvládnu, bříško nás trápilo do 4.měsíce a navíc je Davídek náročné dítě...a teď? Pořád je straaaaaaašně náročnej,ale já se naučila,jak na něj...nejdřív jsem si pořídila mimivak od Emitexu a začala malýho nosit v něm..nádherně se uvolnil a byl klidný,vlastně jsem ho nosila u sebe často....kočárek pro nás moc nebyl,jen na spaní...když jsme si hráli,tak jsem ležela pod hrazdičkou s ním a šermovala s hračkama a dělala blbosti,to děláme dodnes, na bříško jsem ho pokládala na sebe a on mi ťapal obličej a já ho hladila po zádech nebo jsem si ho vždycky položila na stůl na deku,když jsem něco potřebovala udělat, vydržel zase jen chviličku..vydržel u toho třeba pár minutek,důležité je atrakce střídat...dodnes nemůžu umýt ani nádobí ani uklidit,vše dělám,až se vrátí manžel...no a vidíš, přežili jsme to. 🙂
S usínáním je fakt problém...pořídili jsme si hacku plus..mám ji v albu,je to úžasný vynález...dáš miminko do ní a uhoupeš ho, někdy to trvá dýl a někdy jenom chviličku,náš v ní spí dodnes...teď se naučil, že v ní usne na noc,vždycky jsme ho přenášeli,ale on teď usne a za 10min.chce z ní ven a honem ke mně do postele na prso a spíme do rána,někdy už od 19h...nemůžu vylézt z postele,protože jak vstanu,vstal by taky....takže si třeba čtu a jsem připravena kdykoliv mu nabídnout prso a přitulit se....role matky mě společným spaním a pochopením jeho potřeb být se mnou, začala hrozně bavit...miluju ty večery a noci,miluju,když ho můžu mít u sebe a jak se ke mně oddaně tulí..čím dál víc mě to baví.....manžel je vždycky s námi v ložnici a kouká si do noťasu,sedí pod postelí,aby nesvítil a drží mě za ruku a kouká třeba na zprávy nebo na filmy... https://www.modrykonik.cz/blog/irennn/album/dav...

Ano přiznávám první měsíce byly snad za trest...furt jsem hypnotizovala hodiny až bude večer a koupání a půjde spát, ale věř mi..všechno se lepší

laska.nezna.hranic
3. čer 2014

😀

@pisisvori - oháníš se slovy, která se mi snažila vnutit zakladatelka. prvně si přečti, kdo tu co prohlásil, zamysli se nad tím a pak reaguj 😉

@nov777 - moudré rozhodnutí. ono se taky těžko odepisuje na něco, co čteš jen napůl nebo vůbec.

@elllenka - tak popis tvé švagrové spíš sedí na zakladatelku a jí podobné, tedy zřejmě i tebe, ale rozhodně ne na mě. kdo tu koho soudí a hraje si na dokonalou? posloužit dětem mi problém nečiní. zřejmě ti unikl můj první příspěvek, mohla sis ten elaborát odpustit 😉 je vidět, že jsi moje slova vůbec nečetla nebo jsi je jako holky výše absolutně nepochopila. pokud jsi ho četla, udělej to ještě jednou a čti, co je psáno, ne to, co si myslíš, že tam je, jen proto, že můj názor považuješ za útočný, namísto doporučujícího.

@ivaflo - mým dětem, na rozdíl od mnohých jiných tady, nic nechybí 😀 rozhodně ne po citové stránce 😉
zakladatelky Tobík je přenádherné miminko, co by za něj leckterá jiná dala... bohužel místo matčiny milující náruče startuje do života s tím, že je svým rodičům na obtíž. tomuhle přece člověk, který se nazývá matkou, nemůže vyjadřovat podporu 😒

je třeba rozlišit mezi maminkou unavenou, která si sem jde pro radu, vypovídání se, nebo jen relax od matky, která je nevděčná a myslí na své pohodlí víc, než na základní potřeby svého dítěte. a kdo to nakonec odnese? takže ano, v tomhle směru radikální skutečně jsem 😠

ps: všimly jste si, že většina maminek, které se mnou souhlasí, případně reagují neutrálně, nezůstávají schované pod rouškou anonymní ikonky? 😕 😉

kathy.skal
3. čer 2014

@laska.nezna.hranic tyjo, tak ale na tohle už se fakt nedá nereagovat...no hlavně, že tvoje dítko ti odpovídá slovy "hovno" a pod., viď? Přečti si, jak se jmenuje název tématu, a pak se prosím zamysli nad tím, proč máš potřebu sem přispívat, když se tě to vůbec netýká...

elllenka
3. čer 2014

@laska.nezna.hranic : hlavně, že ty sis můj příspěvek přečetla. Je mi líto, ale nepsala jsem o paní dokonalé a ani o dokonalosti. Rozhodně nikoho nesoudím a můj příspěvek ani nebyl určen tobě- stačí číst. Pouze jsem tě tam zmínila.

K tvému P.S.- jsem tu už pár let, nejsem nováček a nikdy jsem ikonku neměla a ani ji mít nebudu, není důvod a tobě se to líbit nemusí.

ivaflo
3. čer 2014

@laska.nezna.hranic Nikdo se nerodi jako dokonala matka, ale ty zrejme ano. Ty proste nepochopis, ze nekomu neni dano a nezvlada to. Ja mela stejne stavy jako zakladatelka tematu, takze vim, jak ji je. Nastesti uz se vse v dobre obratilo a materska laska postupne prichazi. A to, ze nemam profilovku, opravdu nesouvisi s nazory...jen sem necpu milion fotek deti jako ty...protoze nevim, jaky uchylaci si to tu prohlizi...takze tak, pani dokonala

jannka15
3. čer 2014

@laska.nezna.hranic od někoho s přezdívkou láska nezná hranic bych čekala spise pochopení,povzbuzeni,respekt a ne věty typu 'nezaslouzite si miminko'. To mi připadá krute a odsuzující.

ivaflo
3. čer 2014

a uzivatelka vylozene chtela znat mamky s podobnymi zkusenostmi a rejpalky, aby nepsaly, ale madam se tu proste musi realizovat a kazat tu, co je a co neni normalni. Jdi se zahrabat, fakt.....

bonavoxa
3. čer 2014

Internetový svět je ošemetný. Když člověk potřebuje najednou hodně názorů, dostane je. Ale závěr a rozhodnutí si musí stejně udělat sám. Tak to chodí, že ne každý nás pochopí, ne každý je dostatečně empatický, prožil to jinak,..ale i to má svoje pozitiva. Někomu pomůže obejmutí a nastavené rameno, někoho nakopne právě to ,,seber se". Jsme matky svých dětí, žádná nejsme dokonalá. I neúmyslně uděláme spousty chyb. Ale každá jedna, jak tu píšeme, bojujeme svůj každodenní boj. Končící většinou dobře. Klidnějším dítětem, úsměvem, odpočinkem. Bez lásky by to nešlo, bez oběti už vůbec.Matka často musí vymyslet tolik nouzových řešení,... Odměna je ale sladší než cokoli na světě. I když to stojí občas mnoho sil. Jak už tu někdo psal, přiznat si, že něco nezvládám, je cesta k řešení a žádná hanba 🙂

regresa
3. čer 2014

to me moc mrzi, ze ti je takhle psychicky zle :( neodsuzuju te, nejsem ten typ, ktery kazdymu vyklada, co je kde spatne a nemyslim si ani, ze ja jsem ta nej - z tvyho osani je videt, ze malyho milujes, a protoze te tvoje pocity trapi, chces to resit, coz je obdivuhodny. Malokdo prizna, ze neco nezvlada, natoz aby otevrene priznal, ze mu deti jdou na nervy.
Tohle je trosku zacarovanej kruh: rika se "spokojena mama, spokojeny dite"...jak to ale zaridit, kdyz jsi tak nestastna prave ze svyho kloucka, vid? Muzu ti rictjen takovy ty obecny veci - zkus si najit neco, co te hude dobijet, delat te stastnou a bude se to opakovat, aby ses mela v tech nejvetsich navalech zoufalstvi na co tesit. Se spankem te naprosto chapu, taky mam hroznej problem s usinanim, kolikrat se mi v dobe, kdy bylo maly jen par mesicu, povedlo i tyden nespat - maximalne jsem se dostala do alfa spanku, ale ten je k prdu, kdyz vsechno vnimas :( a rozhodne to nebyla chyba Andulky, ale nakonec to vetsinou odnesla ona, nemela jsem na ni tolik trpelivosti, nechtela jsem si ji tolik uzivat...
U nas na urvany nespokojeny miminko pomahalo navazani do satku - ale pokud se ti to prici, tak ti to radit nebudu. Nektery deti se dost vzpouzi a naopak to vyoada, ze jim satek ublizuje, takze to maminky vzdavaji. Ja jsem nastesti prisla na to, ze jde jen o chvilku, pak vetsinou vytuhla nebo se alespon ukłidnila a ja sla treba zehlit nebo do knihovny...jedno nutny zlo, druhy zabava 🙂
Drz se...a kdyby ti nic nepomahalo, nebo se to zhorsovalo, neboj se hledat odbornou pomoc.

lenkagsxr
autor
3. čer 2014

@ev.ka Jak jsi řešila v tom daném okamžiku synovo vztekání? ;)

lenkagsxr
autor
3. čer 2014

@marcinek Má mamka ani nemá zájem jezdit na otočku, prostě ho chce a pár dní. Říkala jsem jí, že může přijet, kdykoliv má volno, marně. Je pravdou, že jsem čekala, že to bude těžké období ale když čtu tady Vaše komentáře (vstávání každou hodinu v noci apod.) tak jsem na tom skvěle a fakt je ten můj zlosynek zlatej 🙂
PS: bojuju.

somalicats
3. čer 2014

@lenkagsxr A nešlo by odjet i s malým na pár dní k mamce? Ona pomůže a Ty si odpočineš...

jannka15
3. čer 2014

@lenkagsxr chápu,jak se asi cítíš.pro me byly ty první měsíce s miminkem také hodně náročné. Naše mala porad plakala,chtěla byt porad u prsa,kdykoli jsem ji kamkoli položila,tak brecela. Nikdy nebyla v kočárku,v lehatku,na hraci dece,...porad jsem ji mela u prsa nebo ji nosila a chodila s ni. Když ji byly tři měsíce,pořídili jsme si nositko manduca a to byla pro nás spása.možná bys mohla také zkusit šátek nebo ergo nositko,třeba by se to malému líbilo a zklidnil by se. Miminko ma i jiné potřeby než je jidlo a sucha plina,potřebuje kontakt,cítit maminku,pohyb... zkus si přečíst třeba něco o kontaktním rodičovství,třeba ti to pomůže dívat se na miminko a jeho potřeby trochu jinak. Urcite se to bude u vas casem lepsit,z revu bude knourani a z knourani prvni sluvka. Vecne mami mami mami uz se snasi mnohem lepe nez vecny rev 🙂 V noci ti malý spi od devíti do pěti,nasi male jsou dva roky a takhle dlouho v kuse ještě nikdy nespala 🙂 ve veku tveho chlapecka spala pres den trikrat dvacet minut u me na ruce. Kdyz jsme poridili nositko tak v nem spala dele,ale musela jsem s ni chodit. Takze take neexistovalo,ze bych si pres den odpocinula. Noci byly horor. Takže oproti nám to mas luxusní 🙂 jestli ti vadí když malý řve,zkus si třeba v tu chvíli v hlavě přehrát jak na něj jsi ošklivá,kricis na něj,ale ve skutečnosti jdi a pochovej ho a řekni mu,ze ho mas rada,ze ho chapes,ale ze si unavená,ze už nemůžeš. Určité nejsi špatná maminka,své dítě milujes,děláš to nejlepší co umis.napsala jsi sem otevrene své pocity a to myslím chtělo dost odvahy.

kocka5
3. čer 2014

@lenkagsxr přesně,,,,, bojuj,,,,,, když si ten den řekneš na konci...... může to být ještě horší ....... a zítra to určo bude lepší....... tak takhle přežiješ ...... několik měsíců ...... a za chvíli už bude lézt..... a bude to lepší...... zajdeš na kávičku...... necháš ho ožužlat celý dětský koutek...... a budeš na sebe hrdá jak jsi to přežila😀

evik19
3. čer 2014

@lenkagsxr Ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, tak je docela možný, že už ti to někdo poradil - neboj se, že by si malý zvykl na to, že ho pořád nosíš. Obzvlášť když je to kluk, jakmile se naučí trochu pohybovat sám, což může být klidně už za tři měsíce, nebude toužit tolik po tom, abys ho chovala, ale spíš po prostoru. Každý dítě je jiný, ale moje zkušenost je taková, že když jsem malého vzala už ve chvíli, kdy začal natahovat, ani se nerozbrečel a okamžitě se uklidnil. Když jsem ho třeba nemohla hned vzít, rozeřval se do vřískotu, který popisuješ, a to je mnohem mnohem náročnejší na uklidnění.
V třech měsících našeho malého jsem taky pořídila Manducu - ergonomické nosítko. Začala jsem ho hodně používat tak v jeho 5-6 měsících, kdy přestal spávat v kočárku a bylo to super, hodně ho to zklidnilo, takže za sebe určitě tuhle pomůcku hodně doporučuju. Není to tak vyčerpávající jako nosit mimčo na rukách. Holky si tu taky hodně pochvalují Hacku - takovou jakoby houpací síť pro mimčo, ve kterém všechny mimina zázračně usínají a uklidňují se v ní. Nemám sama vyzkoušeno, ale prý je to super věc.
Tím jsem ti určitě nepomohla co se tvých pocitů týče, sama jsem to nezažila, ale moje kamarádky ano a u všech tyhle pocity cca do roka dítěte přešly samy a teď jsou z nich nadšené mámy. Přeju ti, ať je brzo líp a věřím, že když se vám povede nějak vychytat, aby malý tolik neplakal, hned budeš spokojenější. Může to být každým dnem🙂

ev.ka
3. čer 2014

@lenkagsxr to záleží kvůli čemu se vzteká... omíláním dokola, jaké ma varianty na výběr, nebo jen vyjádřením pochopení jeho citů, ale že to prostě jinak nejde (např odejít v určitý čas k doktorce s miminem na očkování), někdy objemutím a tisknutím a počkáním "až vychladne"... jinkdy nijak, vztek byl v době, kdy jsem zrovna řešila třeba něco s miminem... fakt různě

lenkagsxr
autor
3. čer 2014

@redrosse moc hezký 😵

marcinek
3. čer 2014

@lenkagsxr a proc si teda nevezme par dnu dovolene+vikend a neprijede teda? ja mam mamku 250 km daleko a kdyz se mi narodila dcera, tak prijela, aby pomohla (bylo to prvni vnouce, tak nevim jak to mas ty). Akorat ze u nas to bylo spis na skodu, snazila se mi vnucovat rady co se delalo pred 30 lety, tak jsem byla pak rada, ze zas odjela 😅 A nebo se muzes sbalit ty a dojet k ni, prece to neni na konci sveta. Treba zmena prostredi by ti pomohla. Jeste jsem ti chtela rict, aby sis nasla v okoli nejakou cinnost se synem, co by vas vytrhla ze stereotypu, treba plavani miminek nebo cviceni a masirovani miminek. Na to jsem chodila ja a bylo to super, pak ani nemela prdiky...

andelka
3. čer 2014

@lenkagsxr hned na staršího jsem taky pořídila manducu. Nosila jsem teda až od 4-5měsíce, to už bez vložky seděla dobře.a najednou mnohem větší pole působnosti než s kočárem. V kočárku to býval občas horor, zvlášť v tomhle věku (pohoda byla v kočárku až tak od 10-12m kdy už mohl sedět a koukat, jinak pokud v kočárku nespal, za chůze samozřejmě, tak řval), ale šupla jsem ho do nosítka, vyšla z baráku a byl tuhý. Mohla jsem kamkoliv, i nakupovat, s manducou jsem jezdila i na úřady, na návštěvy, do mateřských center. Člověk musí trochu rozšířit svůj akční rádius. A hlavně ven ven ven. Strašně mi pomáhalo být venku, procházet se, cítit vzduch, slunce, nabíjelo mě to. Já teda jak jsem lehla tak jsem usla, ale v noci to bylo tak 4-5h po kouskách a někdy ani to. To máš výhodu že aspoň v noci můžeš spát. To by chtělo pořešit, abys fakt usla a nevysilovala a nenervovala se tím že nemůžeš dlouho usnout. Všude se píše, že i přes den, když spí dítě, má spát i matka. Ale když ti to nejde, tak na to kašli, a snaž se odpočinout jinak, přijít na jiné myšlenky, zabývat se něčím co ti dělá radost.

ev.ka
3. čer 2014

@lenkagsxr ale tady nejde o konkrétní příklady, jak jsem řešila vztek, to bylo prakticky stejné pořád.. ale že jsem prostě "přepla" na režim, ANO mám tě ráda takového jaký jsi a chápu, že bojuješ sám se sebou a nevíš si rady se změnou - mimčem. Nastavila jsem pozitivní vlnu. Aneb obraťmě list a začněme od začátku, co bylo bylo. A ono to fungovalo 😉
Děti to vycítí a podvědomě přestanou "bojovat"... stejně jako ty cítíš, že si s někým sedneš a s někým ne (a přitom to chování v obou režimech se nemusí nijak výrazně lišit)

je to těžké popsat....

briliantka
3. čer 2014

myslím, že ses jen dostala do začarovaného kruhu, neboj,...vše bude dobré hlavu vzhůru 🙂

elllenka
3. čer 2014

@lenkagsxr : vztekání jsem si s dcerkou užila až až. Dokonce bylo období, kdy jsem se s ní bála jít ven. Prostě sebou z ničeho nic praštila na zem a začala řvát. Do náručí jí vzít nešlo byla jak kdyby neměla páteř, hrozně se kroutila jak žížala. Nejhorší bylo, že pomáhalo jediné, nevšímat si jí. jak toto udělala tak jsem se k ní otočila zády a poodešla. Většinou to zabralo, jak viděla že odcházím tak bylo po řvaní. Jen jsem teda musela rozlišovat, kdy jí opravdu něco bylo. Je to citlivka, takže když jí třeba sedla mucha na ruku tak byl řev. A co jsem si vyslechla od kolemjdoucích ... ale většinou, když jsem se snažila ji uklidnit tak to bylo ještě horší.

A ještě u mě zabíralo, když jsem řekla úplnou kravinu. normálním hlasem, třeba že na stromě je kámen ... nebo něco šílenýho. ji to většinou zaujalo a zapoměla že řvala a proč.

Ale jinak to bylo hrozné období, jsem zvědavá jak to budu zvládat s klučinou až začne toto dělat :(

lenkagsxr
autor
3. čer 2014

@elllenka 😀 😀

petronelaaa
3. čer 2014

Holky, je fajn, že skoro všechny víme, že spaní od 21 do 5 je labůžo.....ale je potřeba neopotřebovávat mamku i ve dne. Skorocelodenní řev je na psychiku děs, zvlášť několik dní po sobě. Takže moc nechápu, proč to tu tolik lidí píše 😠 😝
Alespoň já jsem teda měla pocit, že selhávám jako matka a nemám dostatečně ráda vlastní dítě, protože nesnesu ten řev dýl jak dvě hodiny v kuse 😖

Každá máme své zkušenosti a svůj názor... ale některé jsou fakt pro pobavení 😀

Já ti lenkagsxr vůbec nezávidím tuhle diskuzi....nápad dobrý hodit to sem, ale dle mě je lepší probrat s kamarádkou, maminkou, tchýní, babičkou, sousedkou, doktorkou. 🙂

berynka
3. čer 2014

@lenkagsxr podle výše uvedeného... mateřství s malým miminem prostě nebude tvůj šálek kávy 😉 . To se tak někdy stává. Prostě se vzchop! A snaž se přistoupit na myšlenku, že bude jednodušší duševně i fyzicky se přizpůsobit dítěti, než se snažit bojovat s větrnými mlýny a být frustrovaná z toho, že to není naopak 😅 .

raada
3. čer 2014

Ahoj, taky jsem si představovala to mateřství více růžově, kolikrát jsem padala na hubu, v kuse jsem v noci nespala už 4,5 roku, člověk si to nedovede představit, jak je to těžké a jak moc se mu změní život. Rozhodně ale radím, pořídit si šátek, manduku a nosit a nosit. Miminko máte dráždivé, potřebuje vás cítit a nezvykne si na to, nebojte, za chvilku vám uteče z náruče objevovat svět sám, zatím nemá jinou možnost než pozorovat ho z vaší náruče. Přeji hodně trpělivosti a sil, všechno zvládnete a jednou budete v dobrém vzpomínat!

lenkagsxr
autor
3. čer 2014

Tak po hodině a půl jsem dočetla všechny komentáře od včerejška. Nelze odpovědět na vše. U některých jsem se nasmála, některé jsou k pláči (tedy od jednoho konkrétního člověka), a od všech ostatních maminek: jak jsem psala.....rady si cpu do hlavy a moje dnešní probuzení ve 2 ráno, kdy syn plakal,bylo takové, že se mi vybavovaly Vaše rady a světe div se, šlo to bez vzteku a Tobiášek zas do hodiny usnul. Včera jedinkrát nezaplakal a já mám ze včerejšího dne radost. Hroznou radost. A tak pokračujeme i dnes. Nosítko jsme nezkoušeli, uvažovala jsem o něm, jen se obávám, že pro malého bude nepohodlné, i držení hlavičky apod. Plavání s miminkem? Dnes na to mrknu zda se v našem městě koná. A s tou mou mamkou.....je to složitější.....pohádaly jsme se po tom, co jsem jí řekla, že jí malého na pár dní nenechám. A spát u nás nechce. 😠

@laska.nezna.hranic co ty jsi za zlého člověka? Píšeš tu mamkám, aby si pořádně přečetli tvé příspěvky, ale jak tu bylo řečeno, ono stačí přečíst tvé první věty a nemá smysl pokračovat. Neznáš mě a po celou dobu ve všech komentářích mě jen ostatním mamkám znemožňuješ a překrucuješ fakta. Jak už tu bylo x krát řečeno, tuto diskuzi jsem založila pro to, abych si pokecala s maminama s podobnými pocity, ale co ty jsi z toho udělala za drama. Dokud jsi sem nepřidala příspěvek, byl tu klid. A nevšimla jsem si tedy, že by s tebou některé matky plně souhlasily. Máš na mysli své přitakající ,,tosemilíbí" sestry? S těma se chytni za ruku a založte si diskuzi svou vlastní, jak dokonalé jste, jak mateřství 100% zvládáte a od narození svého miminka jste překypovaly samou láskou. Já se teprve učím být matkou a omlouvám se, že jsem nezahrnula láskou své mimnko již v prvním okamžiku a že jsem takový sobec. Je těžké být tolerantní k tomu, že jsem chtěla pokecat s obdobně se cítícíma maminama a proto jsem již v prvním příspěvku žádala o zdržení se odsuzujících komentářů? Takhle tolerantní jsi i ke svým dětem a manželovi? Nechtěla jsem být hnusná a vytahovat to tu ale možná proto, jak zlý člověk jsi, o tebe nezakopl průměrný český chlap.

anetka1701
3. čer 2014

@lenkagsxr je super, že se cítíš líp :o) Nosítko si pořiď ergonomický (Manduca, Becco...) nebo šátek (ráda ti poradím s výběrem) a o hlavičku mít strach nemusíš :o)

Když jsem měla první dcerku, maličkou a drobnou, v jednu chvíli jsem s ní seděla na posteli, ona řvala a řvala, celej den byla úplně říčná a prostě jsem nevěděla, co chce, proč tak strašně huláká, já jí držela v ruce, její hlavičku v dlani... A v tu chvíli jsem pochopila matky, co svoje dítě vyhoděj z okna, do popelnice nebo mu hlavičkou praštěj o zeď... Prostě jsem se úplně přesně dostala do situace, že jsem ty matky pochopila, protože jsem tam byla taky... Od tý doby se mi to stalo ještě párkrát, ale to pochopení bylo bolestné :o( :o(

somalicats
3. čer 2014

@lenkagsxr Nosítko nebo šátek bych určitě zkusila. Jestli máš možnost si od někoho v okolí půjčit šátek na vyzkoušení, tak sama uvidíš, co se bude malému líbit. Starší dceru jsem nosila ve vaku - tenkrát těch vymožeností tolik nebylo. Ona sice nepotřebovala tolik chovat, ale bylo to praktické - tam, kde jsme tenkrát žili, nebylo možné vjet do sámošky s kočárkem, na úřady do schodů, bezbariérové přístupy žádné. A mladší nosím až teď, když už drží hlavičku, protože v šátku v kolíbce se jí těžce nelíbilo.