Neustálý pláč a časté kojení novorozence, máte rady?

senduskaa
5. srp 2014

Ahoj maminky určitě je tu spousty takových diskuzi, ale otvírám tuto novou, protože nevím jestli se v těch starých ještě diskutuje;) a nenašla sem to co hledám..Takže k věci moje 4 týdenní miminko chlapeček neustále strašně pláče nebo spíš řve;( přes den spí nanejvýš hodinku v kuse, ale nejraději na mě jak ho dám do kočárku hned procitne;( a v noci se budí tak po hodině a půl a tak hodinu ho kojím musím ho tím prostě uspat, jinak opět pláč;( Jediné co na pláč zabere je prso u kterého je klidně hodinu a půl a prostě pořád hlad nehlad..Vím že to asi není dobře aby byl pořád takhle u prsa , ale já ten řev nemůžu vydržet tak mu to prso dám zezačátku pije pak už jen dudlá( ale dudlík nechce ) takže pořád jen ležím a malýho kojim nejsu schopna ani uvařit prostě není kdy;(( Vůbec nevím co sním takhle sem si to mateřství vůbec nepředstavovala ;( máte někdo nějáké rady nebo Vaše zkušenosti?? Jo a ještě je zajímavý že u manžela chvilku vydrží v náruči jen tak ležet a koukat , ale jak si ho vezmu já tak hned pláč?? Ale proč? Cíti prso které si tím vyžaduje nebo co??Mrzǐ mě to že u mě neustále tak pláče je to o nervy;(

wahu
5. srp 2014

Projdi si skupiny kontaktní rodičovství, kojení přirozeně a intuitivně..
https://www.modrykonik.cz/group/2294/
https://www.modrykonik.cz/group/2356/

Miminko je ještě maličké, potřebuje čas.. koj, mazli, spěte společně.. Zlepší se to.. 🙂

wahu
5. srp 2014
loafeer
5. srp 2014

Ahoj...těch příčin může být spousta....Jednak miminko pozná, že jsi nervozní a snadno se to přenese na něj a to si můžeš 100x říkat, že jsi ok, děcko neošulíš:o)...druhá věc je, zda je mlíka hodně, jestli mu stačí, jesti nemá bolesti bříška....a vyzkoušela bych ho fakt naučit na dudlík...
ještě vydrž s nervama, šestinedělí je mazec, ale dej tomu ještě pár ní a ono se to poddá, musíte se spolu naučit fungovat, naučíš se rozlišovat pláč a pochopíš jeho potřeby, a to těch šest týdnů fakt trvá....uvidíš, jak píšou holky výše, bude to lepší, jen ještě chvilinku vydrž...držím pěsti

handula83
5. srp 2014

@senduskaa První co mě napadlo,jestli má dostatek mléka.Já neměla žádný a malá pořád brečela až potom jsem poznala že má vlastně hlad.

astra13
5. srp 2014

@senduskaa to je normalni, spete spolu v posteli, koj kdy chce, nech ji spat na sobe, nos v satku. Citi z tebe, ze sji nervozni, hod se do klidu a bude to lepsi, uvidis 🙂

michaelazim
5. srp 2014

Může to být nedostatek mléka určitě, u nás to byly extrémní koliky...syn ječel celý den, dokázal ječet i více jak 10h denně a spal za celý den dohromady tak hodinu....bohužel se u něj nedalo ani poznat, proč zrovna pláče, protože plakal pořád ☹ Nebudu tu raději psát, jak dlouho to trvalo, protože u vás se to určitě brzo zlepší 🙂

tarra27
5. srp 2014

@senduskaa ono se to časem srovná, neboj....šestinedelí a řekla bych až 3 měs jsou náročný...pak se to zlepší a pak zase zoubky, ale ono se to poddá....
na dudlík bych ho neučila když ho nechce...a moje holky byly taky často u prsu....hlavně ta první..ony se uklidnují....neboj, brzy se to srovná, je důležitý, aby sis odpočlla...pkud mužeš, dej muži kočárek a at jede ven a bež si lehnout a spát...vše ostatní počká....

senduskaa
autor
5. srp 2014

@michaelazim jejda to muselo být taky hrozny;( ja myslím že prdíky to nejsou mám kapičky a probiotika a taky sem zkoušela tu trubičku do zadečku, ale žádný prdík.. Mléka si myslím že ma taky dost protože si i dost přibral, teda na noc občas přikrmím aby spal trochu dýl.Spíš chce pořád to prso jako dudlík a vždy si ho tvrdě vyřve akorát venku je problém těšila sem se na procházky ale moc to není možný po hodině se probere a chce prostě prso ale na dlouho tak přece nebudu někde sedět hodinu na lavičce nebo v obchodě;(

michaelazim
5. srp 2014

@senduskaa Taky jsme dávali všechny možný kapičky a probiotika a prdíky to byly ☹ Tak zkuste ten dudlík.....

andelka
5. srp 2014

@senduskaa dokud máš jedno dítě, tak můžeš. Věř mi, starší se v tomto věku kojil furt. Hodinu a co dvě hodiny maximálně. Delší pauza byla jen když spal, a to jen v kočárku za chůze, musela jsem ho uhoupat, a pak 2,5-3h spal. Prvníé měsíc jsem byla nervní, nevěděla jsem co a jak, malej furt brečel, dudlík nechtěl..tak jsem to prostě pak přestala řešit, kojila jsem kdykoliv kdekoliv, projezdila desítky kilometrů s kočárkem. V 6měsících se kojil co 2hodiny ve dne v noci, pak se začalo všechno srovnávat, byly příkrmy, naučil se spát i doma, od 8m skoro celou noc..Hlavní je naladit se na mimčo, všechno ostatní vypustit a dát mu co potřebuje. Maminku. Některým dětem chybí čtvrtý trimestr a potřebují co největší kontakt, uklidnění, chování, srovnat se s novým světem.

vera_p
5. srp 2014

@senduskaa Malej nám taky řval, napřed jsem nevěděla proč, a pak jsem zjistila, že hladem. Odstříkávala jsem, abych věděla kolik vypije, ale když už jsem mu dávala ve dvou týdnech po necelé hodině 90 mlika (mělo to efekt takový, že byly úplně pročůrany plinky a najedený nebyl), tak jsme přešli na umělé. Nevím co mu chybělo v mateřskym mličku, ale po 60 umělyho spinkal 2,5 hodiny a je dodnes spokojené a usměvavé miminko.

terezas4
6. srp 2014

třeba chce jen být s tebou/u tebe, je to pro miminko spolu s kojením jediná a nejpřirozenější potřeba, pořid si šátek a nos 🙂

pisisvori
6. srp 2014

@senduskaa je opravdu důležité, abys přestala být nervózní. Moc dobře tohle znám, první dcera plakala celý den, když nebyla u prsa nebo se nenosila a prakticky přes den nespala. Takže není možné nebýt z toho nervózní, vyčerpaná a unavená...jediná možnost je pomoc manžela, babičekm chůvy...aby sis oddychla, vyspala se a "odreagoval" a chvíli byla jinde než s plačícím miminkem🙂(objednej třeba obědy někde v jídelně pokud to jde, ať uvaří manžel nebo babička...žehlit taky může někdo jiný...a podobně...zaplaťte paní na úklid třeba..není to žádná ostuda na nic se neohlížej co kdo řekne....ty potřebuješ být v pohodě to je teď nejdůležitější, .). Já jsem tu možnost neměla a myslela jsem, že se zblázním únavou a vyčerpáním psychickým i fyzickým. Ale neboj přežila jsem a okolo 6-7 měsíců se to zlepšilo, když víc reagovala, seděla, byla ve sporťáku....Neboj se požádat o pomoc opravdu to pomůže pokud máš koho požádat. Druhá věc je, aby ses rozhodla u každé věci co chceš, jak to intuicí cítíš a tak to udělal...nennechala se zvyklat co kdo říká (např chceš aby měl dudlíka, tak mu ho prostě dávej až si ho vezme...nechceš nechat plakat tak prostě nenechávej)...pak když to máš v sobě jasné a nepochybuješ jde vše mnohem líp...ono se to nezdá, ale děti tu nejistotu,nervozitu...hrozně moc vnímají. Věř, že opravdu vím co prožíváš a o to víc držím palce!!!!! ať je brzo líp.

senduskaa
autor
6. srp 2014

@pisisvori děkuji za rady i za pochopení;) ty jo až v 7 měsíci se to zlepšilo;( tak to je opravdu síla... No musím to nějak vydržet já jen nevěděla jestli dělám dobře že ho nechávám tak často u toho prsa ... Dudlíky budu zkoušet zatím se na žádný bohužel nechytil..tak uvidím jak to bude pokračovat.. Jídlo si nechávám vozit protože opravdu nemám šanci navařit,nedovedu si představit být na to vše sama a ještě třeba řešit finanční situaci to by bylo opravdu na zblázněni;(Snad se na mě ten můj chlapeček i někdy usměje...

senduskaa
autor
6. srp 2014

@terezas4 no o šátku jsem přemýšlela asi to vyzkouším ...

katyxq
6. srp 2014

https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete ... miminko pláčem komunikuje, některé holt výrazněji, ale je potřeba si taky sebekriticky říct, jestli uspokojuju veškeré potřeby dítěte ... kojení není jen o příjmu potravy, má spoustu funkcí a dát UM z důvodu delšího spánku je docela špatný důvod (víš, že tak zvyšuješ riziko SIDS, střevních infekcí, zánětu středouší, narušení střevní mikroflóry?) - https://www.modrykonik.cz/kojeni

nariel
6. srp 2014

@senduskaa u nás to bylo to samé když se prcek narodil...Pořád křiče, měla jsem ho neustále na prsu..Byla jsem na vše sama, takže se to na me podepsalo. A nakonec jsem zjistila že pláče hlady. Ikdyž jsem pořád kojila, prostě jsem měla málo mléka, přešli jsme na umělé a 100% obrat.. Byla jsem zastáncem kojení, ale moje mlékárny nefungovaly, možná kvůli nervovému vyčerpání. A jakmile byl napapanej bylo to to nejhodnější mimi. Třeba je to jiný případ a potřebuje jen tvou blízkost, protože cití že jsi nesvá. Zkus si najít rytmus a uvolnit se a budete to zvládat lépe. 😉

senduskaa
autor
6. srp 2014

@nariel já právě nevím už sem zkoušela i nutrilon vypil ho byl spokojený , ale jen půl hodiny pak zase pláč a opět pomohlo prso ...;(

vera_p
8. srp 2014

Nutrilon hodně dětí nesnáší, nám doktor taky říkal jedině nutrilon, ale prostě mu po něm bylo špatně, přešli jsme na hami, to taky nic moc, blinkal po něm a teď máme bebivitu a prcek je plně spokojený a plače jenom když má hlad a nebo je mu horko. Takže za mě, já bych zkusila UM a neohlížela se na to jestli je někdo zastánce kojení a řvaní u dětí, prostě když to nejde, tak to musí jít jinak. A být totálně vyčerpaná a skoro z toho kolabovat, to miminku opravdu neprospěje!!! Každý si to musí srovnat jak uzná za vhodné!!!

cracky
8. srp 2014

Dcera mela od 3ho tydne uplne silene koliky. Rvala cele dopoledne, odpoledne se vyspala a pak nanovo klidne do 1 rana. Myslela sem, ze to nepreziju, byla sem z ni uplne vycucla. Ze ho boli brisko poznas, ze se bude propinat a tak. My davali taky vsemozne kapky. Taky chtela porad prso, ale proto, ze se u toho uklidnovala. Pak sem zkousela vysadit ruzne potraviny, nejvic ji vadilo co obsahuje kravske mleko. Postupne sem jedla uz skoro jen suchy chleba. Toto obdobi trvalo 2 mesice, zkusili sme prejit na UM, Nutrilon Allergy Care plivala, tak sme dali Bebu HA a od te doby mame klid 😉

lejlax
8. srp 2014

@michaelazim Přesně ten samý případ byl u nás ☹ bylo to nejhorší období v životě ☹

brsh
8. srp 2014

@senduskaa Moje holčička doslova prořvala prvních osm týdnů svýho života...........jen u mámy nebrečela. Koupila jsem ergo baby, ona byla spokojená a já začala stíhat i něco doma, učesat se a vyčistit zuby dřív jak v poledne. Chce jen Tebe - psaly mi to tady holky a já nevěřila, ale je to tak. Prostě některým dětem trvá ta adaptace dýl. Od čtvrtýho měsíce jsme šťastný obě. Vydrž 🙂

alcar
8. srp 2014

@cracky to uklidňování u prsa právě taky ty koliky způsobuje. Je to začarovaný kruh. Měla jsem to tak s malou, taky jsem držela dietu, myslela, že snad přejdu kvůli tomu na UM, ale po domluvě s dr. jsem "prsní uklidňování" utla, dala dudlík, hodně chovala a do 4 dnů byl klid, pak se to zlepšilo a kojím doteď. Radši než uklidňovat u prsa, tak nosit v nosítku, šátku a přinejhorším zkoušet dudlík.

nasekuratko
8. srp 2014

@cracky u nás to stejné jako u vás! Malý měl koliky, pořád plakal, propínal se, nespal klidně, nedokázal spát delší dobu, prso chtěl po 20ti munitách!!! Nestíhala jsem se ani najíst nebo osprchovat. Výsledek byl ten, že jsem byla uplně vyčerpaná a Sebík taky.
Nakonec jsem zjistila, že jsem měla málo mléka. Začala jsem dávat UM (Po Nutrilonu to bylo ještě horší!!) a až když jsme našli vhodné UM, tak to přestalo. Zjistili jsme u něj potravinové alergie, takže taky jsme měli mléko HA.
Od té doby spinkal, budil se s úsměvem (to jsem do té doby nikdy nezažila), byl spokojený a já teprve poznala, co to je mateřská. Trvalo to několik měsíců a nikdy na to nezapomenu.
Lituju jen jediné věci-že jsem poslouchala lidi kolem. Kdybych dala na svůj instinkt a neřídila jsem se tím, co se "má a nemá" dělat a zaručenýma radama babiček, tak bylo dávno po problému.

ajurka
8. srp 2014

tak můj prořval první 3 měsíce a já s ním.. byla jsem z něho hotová... taky byl jen u prsu.. já vím, že se říká, že kojeným dětem se nemá dávat nic jiného, ale nám pomohl odvar z kmínu.. také jsem mu dávala kapky infacol a laktobacili swiss a pak to bylo ok.. .. první měsíce se musí hold vytrpět 😒 od té doby si ho jen a jen užívám 🙂

gepe
8. srp 2014

U nas na hulakani pomohl misto prsa na dudlani malicek, uklidnoval tak i manzel. Jinak na prdiky od 3 tydnu Bio Gaia, nahrivani, cviceni. Taky pomohlo zavinovani.
Je mozny i ten nedostatek mlika.. Nutrilon ee, spatne ho deti snasi a tloustnou. Jeste se da stale koupit Sunar Nutrasense ha 1, ten doporucuju ja s vybornymi zkusenostmi kdy jsem musela prestat kojit z minuty na minutu. Nebo jina HA um na dokrm.
Hlavne jak psala @pisisvory , naprosty souhlas! My meli az na kolikovy rev klidny a spaci dite, avsak jednou rvala uz od rana porad a odpoledne jsem pochopila, ze jak jsem nebyla v klidu a pohode, tak se to na ni promitlo.
Taky co hodne pomohlo, nesnazit se prizpusobit dite memu rezimu, ale prizpusobit se diteti. Takze mj. kdykoliv usnula, okamzite jsem lehla taky 🙂 i kdyz jsem treba neusnula, tak jsem si v tom tichu v klidu zrelaxovala.

michaelazim
8. srp 2014

U nas to trvalo tak do 9.mesice. Delala jsem pro nej vse ale bohuzel. Ted uz je to trochu lepsi, stale je ale hodne ubreceny. Satek, nositko? Ano, mam. Rval i v nem a nikdy v tom neusnul.

suzanna123
8. srp 2014

@senduskaa my měli taky nespavého uřvánka. Prostě to ber tak, jak to je (nesrovnávej, jak dlouho spí jiná miminka atd.) a snaž se být co nejvíc v pohodě (vím, že je to těžké, ale jak psaly holky, ty děti to fakt vycítí). A do kočárku mu zkus pustit z mobilu písničky - nám se to osvědčilo (ale žádné ukolébavky a pořádně nahlas 🙂)

pisisvori
8. srp 2014

@nasekuratko a dalsi pisete,ze jste nakonec zjistili,ze mate malo mlika.jak jste zjistili,ze nepribiraly? nebo pribiraly,ale po UM lepe spaly a byly klidne, neplakaky..?
@cracky

nasekuratko
8. srp 2014

@pisisvori Sebik byl proste opravdu hladny, vsechno kolem sebe cpal do pusy, vsechno zuzlal, cucal mi krk, ruku, cokoliv... kojila jsem kazdych 30 minut, pil jak o zavod asi tak 2 minuty a pak hrozny plac.... Porad byl uplakany a porad "hledal prso". S UM nehledal, byl klidny, prestal plakat, smal se a konecne se i vyspal.
Odstrikavala jsem, brala jsem kdeco na kojeni, pila caje, meltu, caro, bylinky, vyvary, oleje apod. Proste vsechno, co jsem se kde dozvedela, ze pomaha na laktaci. Ale asi jsem pak byla uz psychicky fakt vycerpana, ze by mi nepomohlo ani modre z nebe.

Druhy syn byl v pohode, s laktaci jsem mela problemy, ale zvladla jsem to nekolikrat ustat. Ten pil "jen" po dvou hodinach a za to jsem byla neskutecne vdecna.