Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

danfal
2. pro 2009

Ahojte. Verlad, tak to mě mrzí. Opravdu jsem si myslela, že ten tvůj dostane rotum a umoudří se, ale víš jak to je 😀 😀 😀 😀 . Písnu Ti potom do IP, abys věděla, jak jsem dopadla já. Ale teď se hlavně drž, zvládneš to, nenech si od nikoho diktovat, jak to má být, všechno dělěj podle sebe. Pokud to bude nutné, dej ho k soudu kvůli alimentům. Netuším, kolik ten tvůj frajer vydělá, ale má povinnost dávat peníze nejen na malého, ale i na tebe, navíc - teda pokud si to dobře pamatuju, měl by Ti zajistit stejnou životní úroveň, jakou má on. Vím, že je to o soudech, ale dokud se vždycky vzdáme a necháme to tak, tak oni si budou myslet, že můžou všechno. Moje známá se soudila šest let o peníze za dům, které do něj vložila, ale vyhrála a říkala, že by do toho šla znova.
Jinak naprosto chápu, jak se cítíte. Mám malého strašně ráda, ale už mi hodně chybí takové to chlapské pohlazení 😅 😅 😅 .

blacklyn
2. pro 2009

Ahoj danfal,to sem slysela i ja o tom ze ti musi muzskej zajistit stejnou zivotni uroven jakou ma on,ale nevim jestli to neplati jenom kdyz jsou manzele 😖 to fakt nevim,ale to vyzivne o to nech bojuje,bude to na dlouhe lakte,ale nakonec se ji to oplati,dite je draha vec a proto se penizky hodi a hlavne taky si to maly neudelala sama.Verled pekne mu to nandej 😉 Ja ted slapu po ex za dceru a pak jdu na svyho tzv. manzele pro malyho.Myslim ze hodna sem uz byla dost a je nacase si vzit to co mi patri teda ne mne,ale detem.
Jinak holky v nemocnici to dopadlo docela dobre na vanoce ma tam nedaji jen mam odpocivat,tak se tesim 🙂 jo az na to ze na mne leze nejaka choroba ☹
Holky drzte se,bude lip a slunicko zacne taky svitit i pro nas 😅 😅 😅 😅

danfal
2. pro 2009

Je to strašné, jak někteří chlapi dokážou ublížit. Toto jsem si neprožila, já měla těhu v pohodě - to mě manžel ještě miloval, ale my se naštěstí dokážeme domluvit i teď. Budou Vánoce, já je strašně miluju. Budu Vám každé přát zdravé a hodné miminko a potichoučku i toho hodného chlapa.

sasulec
2. pro 2009

ahojte babulky,tak ja uz som myslela,ze som za vodou,ale zaciname dalsiu metu..
prestal platit,ma na krku exekuciu takze neviem kedy a ci sa penazi dockam 😢
nuz nevie s kym sa dava do boja,ja za malu vybojujem aj nemozne.. 😠
ale mame predsa este vas,a aj ked neprispievam moc casto,citam vas,a drzim vsetkym palceky..
neviazte sa na tych ... lubte len svoje detiicky..tie si to narozdiel od tych... zasluzia 😉
posielame vasim drobcom pohladenie,vam vela si.. 😉 😉 😉

blacklyn
4. pro 2009

Ahoj sasulec,tu istu situaciu akurat riesim ja,ex neplati uz od jula a akurat riesim exekuciu ale este to potrva,vselijake papiere s advokatom a exekutorom a kym sa to rozhybe a odsuhlasi a tak budem rada ked peniaze dostanem do unoru. Babule chtela by som sa vas opytat na jednu informaciu,jak nezijete s manzelom lebo odisiel a rozvod nechce,jak to (po narodeni dietata) s platenim???viete mi poradit,mam pocit ze moj manzel nechce ten rozvod len aby sa vyhol financnym povinostiam.Dakujem,papa a pekny den holky pro vsechny 😉
Ps: prominte za tu moju cesko-slovencinu 😅

filipal
4. pro 2009

Blacklyn, musi ti platit na dieta aj tak. musis to dat na sud. pozri si diskusie v oddeleni Paragrafy. su tam aj nejake pravnicky

kristina25
4. pro 2009

blacklyn
tak podaj navrh na rozvod ty. Moj tiez nechcel, ale po troch pojednavanich suhlasil. Ak este nie ste rozvedeni, nezijete spolu aj tak ti ma na dieta platit. Ako pisala filipal musis dat na sud navrh na upravu prav a povinnosti k maloletemu dietatu.

filipal
4. pro 2009

inac, to si niektori chlapi myslia, ze ked budu oddalovat rozvod, vyhnu sa vyzivnemu...ale niekedy ani v manzelstve nechcu prispievat na dieta. ja som mala taky exemplar, ktory mi nedal ani korunu...je to fakt zufalstvo bojovat este aj o peniaze na dieta... ☹ ☹

blacklyn
5. pro 2009

Ahojte holky,no sak to len teraz akurat riesim rizikovu graviditu a natahovacky s ex kvoli vyzivnemu na dcerku,takze ten rozvod necham az ked sa syn narodi.Lebo to uz by bolo na mna vela a hlavne nemozem sa rozculovat.A to sa hovori nestupis dvakrat do tej istej rieky ☹ ale co uz,len potrebujem nazbierat informacie,aby som bola pripravena,ked na to pride,dakujem moc holky,jak budete este nieco vediet,tak si vas rada vypocujem.Skusim kuknut este paragrafy 😉 No a zjavne ked som sa vydavala v CR musim asi ziadost o rozvod podat tam 😒 No to este bude zaujimave.Tak baby krasny mikulas a nech vam aspon deti vycaria usmev na tvari ked uz chlapi nestoja zato 🙂

vm72
6. pro 2009

Ahoj holky!
S tou životní úrovní je to tak... Pokud jsou dva lidi MANŽELÉ a rozejdou se (ale nerozvedou),má manželka nárok na polovinu životní úrovně manžela.Pokud se rozvedou,je tam už nárok jen na jakousi pomněrnou část exmanželova přijmu.
Pokud se manžel odstěhuje ze společné domácnosti a neplatí,má manželka nárok na peníze,které jí on má platit i zpětně.
Přesně to jsem s mým ex řešila.A teď řešíme ten příspěvek na bývalou manželku po rozvodu.

blacklyn
6. pro 2009

No jenze manzel ako pan podnikatel se ted tvari ze nic nema a nemuze dat.Ja mam i odlozeny papiry a smlouvy k najmu co sem byvala sama s dcerou,ale aj tak je to komplikovany pak neco dokladovat,lepsi bude az budem rozvedeny,bude aspon klid.Chlapi jsou hodne zgrlavi na penize 😢 ale my se nedame 😠

filipal
7. pro 2009

jaaaj, tak to ano! aj moj ex chudacik je uz 10 rokov nezamestnany s 3 vysokymi skolami....je na socialnych davkach.
este sa mu vsetci z dani na ne skladame... 😠

blacklyn
7. pro 2009

filipal 🙂 to mas pravdu, kdyz jde o plateni jsou to chudaci a socialne pripady 😠

bara78
autor
7. pro 2009

Hm, tak to jsme na tom všichni podobně, dámy... Můj ex.partner dal v květnu výpověď v práci. Dělali jsme v jednom oboru, i když ne pro stejného zaměstnavatele. Nicméně všichni jeho kolegové mě znali a po jeho odchodu ode mně, když všidchni věděli, že jsem těhotná, mu dali jeho chování ať už přímo nebo nepřímo sežrat. Krom toho si tam nadělal i pár drobných pracovních průšvihů, jako že třeba nedorazil na poradu, protože měl den předtím večírek s tou svou novou přítelkyní a někde se válel s ní a kocovinou... Navíc ta jeho (nyní již tedy nejspíš také ex) přítelkyně je taky z toho okruhu lidí, se kterými jsme pracovali. Takže byl dost pod tlakem a místo aby si to ustál a problémy řešil, tak z té práce radši zdrhnul... jak je zjevně jeho obvyklý způsob řešení nesnází. Nicméně od té doby se tak plácá, má různé věci na černo, o kterých navíc vím, a myslím, že nijak netrpí, ale formálně je na pracáku... přestože má vysokou školu a dle mého by práci sehnal bez větších problémů. Tož tak u nás. Důsledky tohoto jsou nasnadě, že. Přestože tvrdí, jak bude na malého platit, tak se mu moc nechce a navíc ví, že soudně mu žádné vysoké alimenty nestanoví. :(
Dnes se s ním mám sejít a finance budou (opět) na pořadu dne. Posledně tvrdil, že uděláme nějakou dohodu, která by se doslala na soud, kde už je podaný můj návrh, a soud by to odklepl. řekla jsem mu, ať mi pošle mailem svou představu, jak by měla dohoda vypadat. zatím neposlal nic... soud má být za měsíc a já mám ve středu schůzku s advokátem, takže bych to fakt potřebovala řešit. Tak mi držte palce, ať to dnes nějak přežiju. Jestli se mi s ním podaří dohodnout, budu to považovat za zázrak. jestli ne, tak to rozhodne soud...
A to statečně opomíjím to, jak jsou pro mě tyhle schůzky s ním bolestné i z mnoha jiných důvodů...

vm72
7. pro 2009

Baru,pro mě je to taky strašný,setkávat se s ex.takhle tváří v tvář.Taky až se konečně dohodneme definitivně na nějaké té částce,budu chtít,aby mi to posílal na účet.Aby jsme se nemuseli vůbec vídat.Nedělá mi to dobře. ☹

mirka414
8. pro 2009

jedna super hlaska ale strasne pravdiva od mojho svokrika (ma 90rokov a strasne vela zivotnych skusenosti a co povie sa skor ci neskor splni)
ak vtak vladze spievat vyleti z hniezda a spieva vsade naokolo...ale casom mu sil ubuda a potom by sa najradsej vratil do svojho hniezda...

blacklyn
8. pro 2009

Ahojte holky 🙂 no co sa tyka tych financii,tak ma vie vzdy udivit ako sa vedia vyhovarat aj ked ide o vlastne dieta,s ex sme mali dohodu na 2tis.sk a aj to nebol schopny platit pravidelne,tak sme sa dohodli,ze je to aj tak malo takze 2,5tis.sk no to zaplatil tak dva mesiace a potom dalsi polrok stale len vyhovorky ze nema,tak som ho dala na sud a poviem vam,vymstilo sa mu to sud mu urcil 3,9tis.sk plati jak sa mu zachce a teraz uz 5mes. zabudol tak to riesim cez exekutora.A hlavne ze on nema,blbec zije u mamicky zadarmo,mamicka mu nakupi este jedlo,navari,napecie,operie,ozehli a uprace.A to ma 30r. 😠 na nic jej neprispieva financne,ma stabilnu pracu,sluzobne auto a este ho aj povysili,no on aj tak nema na vyzivne.Tomu sa uz hovori chudak.Toto mu nedarujem.No a moj manzel 😖 dnes je to 3mes. co od nas odisiel ☹ teraz to beriem hrdinsky pac je 130km od nas,ale keby sa ukazal neviem neviem,no ani jeho nenapadne prispiet,alebo zavolat ci napisat ako sa mame,co Viki alebo male,a ci nieco nepotrebujeme,predsa to je pan podnikatel a on proste nema.Su to vydrydusi a lakomci na deti a to je moc smutne.Neviem ako s nim budem taketo veci riesit,stale mi za nim srdce place,nehovoriac ze aj dcere,neviem si predstavit ako to bude dalej a za dva mesiace mam termin porodu.No ale baby diky vam som nabrala odvahu a pustila som sa do navrhu na rozvod,dakujem vam moc,dodavate mi silu.Takto sa zit dalej neda,bez penazi a bez istoty.A vam baby prajem vela sil v boji za prava vasich deti 🙂 Nedarujme to tym chlapom,ved nam nechali len dieta,slzy pre plac a bolave srdiecko a aj o tu korunu sa trhaju.Baby musime drzat spolu 😉

filipal
8. pro 2009

teda Blacklyn, ty si hrdinka! 🙂 😉
super to zvladas! a tvoja situacia je teda naozaj dost tazka... takze si sama s dcerkou a tehotna? ☹
a ma ti kto pomahat?
otrasne! a preco ste sa rozisli? (prepac, nie som v obraze!)
to vyzivne ho pocka, bude ti to musiet doplatit spiatocne. to je fakt neuveritelne, ze clovek s takymi podmienkami
nevie zaplatit vyzivne? nefinancuje nejake baby?
strasne ti drzim palce a napis este! 😎

blacklyn
8. pro 2009

ahoj filipal ja se snazim,ale neni den co bych tajne nebrecela,ale nejako to uz musim zvladnut.Precitaj si moj cely pribeh v diskusii manzelska poradna teraz som ho cely napisala a daj vediet.Lebo ja uz v dnesnom svete nicomu nerozumiem

blacklyn
8. pro 2009

a kto iny ti pomoze ked nie rodicia a skutocni priatelia 😉

filipal
8. pro 2009

Blacklyn, precitala som si tvoj pribeh... ako este skusana moze byt jedna zena???
jednoducho si mala smolu, ked si aj druhy krat narazila na darebaka....
idem reagovat do manzelskej poradne... 😉

blacklyn
8. pro 2009

Filipal dekuju moc 🙂

bara78
autor
9. pro 2009

U nás taky peníze na pořadu dne. Dnes jdu za advokátem. Jaromír opět nebyl schopen poslat včera návrh té dohody, jak si to představuje, přestože jsme se na tom v pondělí domluvili. Vždycky se opět spálím, když mu uvěřím, že něco udělá... a vesměs z toho není nic. Takže to vypadá, že to bude muset rozhodnout soud. Ten návrh na soud je stejně podaný, jen jsem si myslela, že se zvládneme domluvit a došleme na soud tu dohodu.

Hlavně, že si chce chovat malého, chlubí se tím, že má syna a už vymýšlí, jak si ho bude brát na víkendy, až bude větší... Jediné, co pro něj udělal, bylo, že ho zplodil, a to mu věru moc námahy nedalo.

Je mi fakt líto, že má Tomášek otce, který by chtěl slíznout jen smetánku a veškerou péči a povinnosti nechat na někom jiném. Jak malé dítě. Dobrý vzor...

blacklyn
9. pro 2009

baro tak to ti verim.Ja se snazila u ex jak blbec,vzdy nejake dohody a smlouvy bez soudu a jen plno reci a slibu,penize zadny a ani iniciativa.To vis dokonce i holky balil na to ze ma dcerku.On i jeho mama se jen chlubi jakou maji skvelou a hezkou holcicku,hlavne ze ji pres rok nevideli,nebo nemneli zajem.To vis chlubit se umi kazdy,ale ty starosti at si sezere nekdo jiny.Baro hlavu vzhuru a uz se mu neozyvaj a nic neres,toto by se mal snazit on,ne ty.Ty to res jen pres soud a hlavne mnej advokata,to je dulezite a jeste priprav se nato ze pred soudem,se bude tvarit jako ranneha srnka.Ako on ten hodny a ty ta spatna.Take divadlo sem si uzila ja.Takze hodne sil a sup do boje 😠 Drzim palceky 😉

mirka414
9. pro 2009

svokor mi dopovedal to o tom vtakovi.jeho brat bol velky fesak mal cervene ferari a aj ked mal zenu velmi peknu (co mozem potvrdit)nasiel si milenku (on 50rocny ona 20!!)takze cista laska 😀 ale dedo nepochopil ze to bola laska k auticku...manzelka trpela zradu,nerozviedla sa ale vychovalala deti..a co sa nestalo??dievcinke ferari nestacilo,vtacik nespieval ako mal a mily panko sa vratil domov..
teraz preslo par rokov a moj svokrik si starobu uziva u nas v dome a ja sa on spolu s manzelom starame,jeho brat,tento vtacik je v opatrovatelskej sluzbe lebo jeho manzelka mu zradu sice odpustila a aj ho navstevuje a to denne,ale ani ona a ani dcery aj keby sa mohli a dokazali otca postarat to neurobia.a On si az teraz ked je neskoro uvedomuje ako vtedy ublizil a vystrihal mojho manzela ABY NIKDY neurobil taku istu chybu,ze podvedie svoju zenu...krasny pribeh,ze?z toho plinie aj ked musi prejst vela rokov vsetko zle sa raz vrati ako bumerang.vela sil vam prajem.

filipal
9. pro 2009

Mirka, aj ja verim tomu, ze vsetko sa v zivote vrati!
pribeh ako z romantickeho filmu, ale tam by mu asi aj odpustili, zobrali ho domov, on by si poplakal a ziadal o odpustenie.... 😀 😝 plno cervenych ruzi by tam kvitlo... 😎
zivot je trochu iny a mam pocit, ze casto spravodlivy...ale ukaze sa to az po rokoch, ked sa to uz neda odcinit.
ja sa vzdy snazim v zivote konat dobro...aj ked ma to niekedy strasne laka... 😀

blacklyn
9. pro 2009

Ako sa hovori bozie mlyny melou pomalu ale jiste 🙂 tak jen doufam,ze na kazdeho raz dojde 😠

kristina25
9. pro 2009

ahojte baby
citam vas uz dlhsie. ja som zazila nieco podobne, pisala som v teme poradte ako dalej.
Pozerali ste modre z neba o tom chalanovi co ma nieco take aku leukemiu. Pil, nevazil si svoju manzelku az v nemocnici si uvedomil, ze robil zle.
Keby vsetkym nasim chlapom sa nieco take stalo a uvedomili si o co prichadzaju.

kalu
10. pro 2009

Mirko, krásný příběh 😉
Holky, já taky ráda používám tu frázi o těch mlýnech, ale bohužel, Filipal, si nemyslím ani trochu, že je život spravedlivý a každému se zlo vrátí. Kdyby byl život spravedlivý, tak by netrpěli a neumírali děti, které nikomu žádné zlo neudělali, netrpěly a neumíraly by statisíce týraných zvířat... ☹

To byla taková filosofocká vložka- jinak na ty mlýny spíše doufám, než věřím- a už se těším, až "semelou" mého ex- ten už by si to taky zasloužil jako koza drbání.

Jinak souhlasím s Filipal v tom, že co nás nezabije, to nás posílí. A třeba by nás ten život nakonec nudil, kdybysme si neprožily nějaké to krušné období a taky kdo poznal to krušné, bude si o to víc užívat toho případného krásného. 😉

bara78
autor
10. pro 2009

Tak děvčata, nakonec se ta dohoda podařila... Včera jsem expříteli nakonec poslala velice naštvaný mail, že jeho jedinou povinností je dodržovat domluvy a poskytnout nám finance, když už se nestará o nic jiného a že mě mi jeho nabídky, že když budu potřebovat, že se mám ozvat, připadají v kontextu toho, jak to vypadá v realitě, velice úsměvné a že za těchto okolností nechápu drzost, s jakou se chlubí, že má syna...
Poslal návrh dohody. S tím jsem nesouhlasila a poslala jsem svůj, se kterým nakonec souhlasil. Včera jsme to podepsali. Já jsem to odnesla advokátovi, který to pošle na soud. Dohoda je uložená i u advokáta a pokud bude problém s placením, tak můj advokát má ode mně plnou moc i na případné exekuční řízení... Dohoda tedy ano, ale pojistky mám.
Moc nevěřím, že to bude fungovat bez problémů, ale aspoň už mám od něj něco podepsané, na čem se dá stavět a co po něm můžu vymáhat.

Svět není moc spravedlivý, ale myslím, že aspoň některé věci se lidem vrací... A myslím, že expřítel přese všechno má malého rád a že časem mu bude docházet, o co přišel... myslím, že už mu to trochu dochází teď. Jenže jak jsem psala, chová se jak malý kluk a nevím, jestli někdy dospěje...