Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

bara78
autor
15. únor 2010

ahoj holky
kopa: dík. já vím, že to tak je, jen se mi s tím pořád nějak těžko smiřuje. Pro mě je samozřejmě nejdůležitější, jak se ten (budoucí) chlap bude chovat k Tomíkovi. Ale říkám si, že se všechno nějak v čase vyvíjí, a i když bude mít hezký vztah k němu, aby byl schopný taky akceptovat to, že Tomíkův otec tu vždycky nějak v pozadí bude a těžko zatím říct, jak to bude do budoucna vypadat, protože tomík je zatím malinký. Občas si říkám, jaké by to asi bylo mít doma mužského, který by byl nějakou oporou mě i Tomíkovi, a že si to vlastně neumím moc představit, i když bych po tom toužila, jaké to je... a tak jsem sama a zařizuju se sama a asi mi do toho aspoň nikdo nekecá. Krom mojí mámy 😉 která vždycky dvakrát do týdne dorazí, donese mi krabičky s jídlem a vynadá mi, že málo jím... a jak chci jako pořád toho nenažraného tomíka kojit, když se sama nenajím. 🙂 zaplaťpánbu za ní.
verled: taky děkujeme. no nezlepšilo se to. a nevypadá to, že by se to do budoucna nějak změnilo. peníze dává, občas se přijde podívat, ale nic víc. téma asi měnit nebudem, pořád je to samé na pořadu dne... Jsem ráda, že se máte s Tadeáškem dobře, trochu jsem měla obavy, když ses tak dlouho neozvala. ale miminko zaplní veškerý čas, to chápu.
Tomík je tak neskutečné hodné zlatíčko a jsem ráda, že ho mám. Kdybych měla jiné miminko s někým jiným, nebylo by to zrovna tohle miminko, které jsem si už zamilovala. a Tomík to všechno bude muset nějak přežít. Ale často si vzpomenu na kolegu, který mi po porodu napsal (když jsem byla úplně mimo z toho všeho, co se stalo), že nakonec zjistím, že Tomášek je to nejcennější, co jsem si mohla z toho vztahu odnést a že on po jiném osudu ani po jiných rodičích netouží a je šťastný, že tu je.

verled
15. únor 2010

bara:chytrej kolega.-)

vm72
16. únor 2010

Ahoj holky!
Koukám,že se máte všechny dobře a to je moc fajn!
Baru - Ty máš dokonce nápadníka a to je super zprávička! Rozhodně zastávám názor jako Ty - nechat tomu čas a nelámat nic přes koleno.A užívat si ten pocit,že o mě ( a moje dítě) někdo jeví vážný zájem - to hodně pozvedne sebevědomí a zlepší náladu,ne? Tak si to užívej a věř,že to nějak dopadne.Rozhodně ale jak říkaj holky - nedělat kompromisy mezi ním a Tomíkem! Ten je přece Tvůj MUŽ č.1 a s tím se musej nápadníci smířit. 😉 🙂

U nás zatím nic nového... Čekám na soud ohledně výživného na Klaudinku,který měl být 22.2.,ale přeložili nám to na 11.3. a já nevím proč... Ale ex jede v neděli na týden na hory a myslím si,jestli nepožádal on o přeložení,protože to akorát vycházelo,až bude pryč.Spolu se bavíme jen minimálně,takže jsem se ho ani neptala.Co se týká Klaudinky,tak taky žádná změna.Neptá se,nejezdí za ní,nic jí nekupuje.Nechápu to...Tohle byl skoro 13 let můj manžel... 😕 🙄 😖 ☹ 😠

bara78
autor
17. únor 2010

Ahoj děvčata. Tak dnes mám rande, tak držte palce. Jsem z toho nějaká mimo. Seznamovat se s někým s miminkem v náručí, je teda trochu divné... uvidíme. Krom toho jsem si asi na chlapy, se kterými se dá mluvit (vyjma mého bratra, táty a mého psychiatra... 🙂 nějak odvykla. Fajn je, že onen dotyčný jeví zájem jak o mně, tak o Tomíka a je z Tomíka nadšený... takže tam problém rozhodně nebude. Jen já si nějak vztah s někým zatím moc nedokážu představit. Když pominu praktické věci, jako je to, že všude chodím s Tomíkem, kterého kojím (včetně noci), které ten dotyčný musí respektovat, tak mám stejně pocit, že uvnitř sebe mám pořád nějakou nezacelenou díru... ale to ukáže čas, jestli se to zahojí. Času bude asi potřebovat nápadník taky dost, aby mě přiměl k tomu, že mu můžu věřit...
Ach jo, vm72: já jsem měla aspoň tu výhodu, že expřítele jsem znala pár měsíců... vy jste spolu byli 13 let... chování tvého manžela je mi naprosto nesrozumitelné. On se to asi snaží odstřihnout, aby si ty výčitky nemusel pustit k tělu. Tak se tváří, jak kdyby miminko ani nebylo na světě. Je mi to moc líto, musí to být pro tebe strašně těžké.

vm72
17. únor 2010

Baru,tak to budu moc držet palce,ať strávíš příjemné odpoledne.To je na tom všem momentálně to nejdůležitější - strávit příjemné odpoledne.Prozatím od toho nečekej VZTAH,ale kamarádství a blízkost někoho milého.To přece stačí a dál se uvidí,ne? Pak nám hlavně napiš,jak bylo. 😉 🙂

verled
17. únor 2010

baru:hmm tady se někdo má...zapomeň ještě na noci a podobně, je to první rande a vm má recht, bude to hlavně prima odregování.-)

vm72
17. únor 2010

Baruuuuuuuu!!!!! Tak JAK ??? 😨 😕 😉

verled
17. únor 2010

nás napímá🙂

vm72
18. únor 2010

Baruuuuuuu !!!!!! 😲

verled
18. únor 2010

achich...-)))asi se to protáhlo.-))mys Tádou kukame na hokej

bara78
autor
18. únor 2010

jejda, dámy, já jsem jen pak už nebyla u počítače. Měla jsem sraz v šest a přišla jsem v osm. Byli jsme v kavárně. Chudák tomík tedy se mnou, takže ten šel hned spát... No, já jsem z toho taková rozpačitá. Chlapík je milý a zajímavý, myslím, že to má v hlavě srovnané, ale já jsem nějak mimo. Jako kamaráda bych ho brala, ale nevím, jestli jsem schopná něčeho víc. Nejsem si jistá, jestli mě úplně fyzicky přitahuje a ani nevím, jestli je to tím, jaký je nebo jestli by mě nepřitahoval nikdo... No nic, v sobotu jdeme na procházku. 🙂 Nebudu nad tím přemýšlet a prostě se časem uvidí, jestli z toho něco bude nebo ne.

vm72
18. únor 2010

No čus,Baru! Jsme byly nedočkavé,no... 😉
Tak fajn,že to dopadlo takhle.Přece zatím o nic jiného nejde.A jestli by dotyčný nějak tlačil na pilu a Tobě to nebylo zrovna příjemné,nikdo Tě přece nemůže nutit v tom zůstávat.Co se týká přitažlivosti,tak to si myslím,že je taky ještě brzo.Nemusí to být přece úplnej manekýn,aby jsi k němu něco cítila.Ta pravá "krása" vyplave na povrch později (pokud to tak bude mět být) a pak uvidíš sama,jestli je,nebo není "hezký".
Držím palce,ať to jde dál dobře a užijte si sobotní vycházku. 😉

filipal
18. únor 2010

Baru, vm ti to pekne napisala! 😵
hlavne, ze si obcas niekam vyjdes a uvidi sa.... 😉

kocky- vm, varled 🙂 🙂 , vy to prezivate s Barou!..... 😎 ste zlate 🙂

vm72
18. únor 2010

fili - to víš,sama nápadníka nemám,tak se aspoň "přiživuju". 😀 😀 😀

bara78
autor
18. únor 2010

No, já to taky tak vnímám, nechám tomu čas. Nějak jsem z toho pořád všeho taková špatná a mám strach, jak se všechno bude v čase vyvíjet. Tomík poroste, jak to bude s ex.přítelem, nevím, měl se ozvat, a zas nic. Pořád mi taky nedochází, jak s tím může žít, že má někde dítě a nestará se o něj. Poslední dobou je to vůbec nějaké na nic, myslím, že asi zas někoho má, což by mi bylo celkem jedno, kdyby aspoň dodržoval to, na čem se domluvíme, ale to je asi marný boj, jen si na to nemůžu pořád zvyknout a pochopit, že je mu jeho syn úplně jedno. A někdo jiný by mě bral i s dítětem.

Nedá mi to a zkopírovala jsem vám dva úryvky z mailů, které jsem od nápadníka dostala, myslím, že to mluví za vše:

"Tomíkův otec bude samozřejmě nadále existovat, pro mě nepředstavuje nějakého nepřítele, pokud nebude Tobě a Tvým blízkým ubližovat. Pokud si navzájem připustíme, že my dva již v nějakém vztahu jsme, byť kamarádském a velmi raném, tak přesto cítím vůči Tobě jakousi základní odpovědnost Ti pomoct. A to především v tom, aby ses vyrovnala s tím, co Tě potkalo. Mě nemusíš teď nic vysvětlovat, budu mít radost spíš, když budeš myslet na příjemné věci."

"Je mi jasné, že by ses taky ráda sama provětrala na čerstvém vzduchu venku. Zkusím se pozeptat na ten vozejček pro miminko, ať už na kolečkách nebo na lyžičkách. Zatím jsem příjemně naladěn s Tebou a Tomíkem něco podnikat do budoucna, byla by to legrace. Sám taky hledám nějaký pevný bod a partnera v životě, tak uvidíme, co přinese čas. Přijde mi, že se lehčeji vyjadřuješ na dálku, hlavně takhle v mailu. Tak bych rád udržel otevřenost v komunikaci - kdybys měla nějaké zábrany mi něco říct osobně, tak se neboj to svěřit klávesnici. Moji důvěryhodnost si můžeš ověřit u našich společných známých."

frisbee
18. únor 2010

baruš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ...vypadá to seriózně a hezky,moc držím palečky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laura29
18. únor 2010

Baru - takhle podle pismenek pusobi fakt rozumne a dospele!

bara78
autor
18. únor 2010

Holky, díky. Já si jen asi začínám uvědomovat, možná i díky těm setkáním, že je na něco ještě fakt brzo. Jsem hodně unavená, však víte, co péče o mimi obnáší a nějak si nejsem jistá, jestli jsem připravená na to si někoho do života pouštět. Myslím, že potřebuju víc času se s tím vším porovnat. Sice je milé, že někdo jeví zájem, ale možná právě proto jsem začala cítit, když nad tím víc přemýšlím, že se na to proste necítím. Do ničeho se nutit nebudu. Asi to nechám běžet s tím, že pokud mi to bude milé, tak se s ním sejdu, ale nic víc.

verled
18. únor 2010

baru.no tak ad tim nesmíš tolik dumat, užívej si společnosti🙂)i kdyby z toho nakonec byl jenom fajn kámoš🙂to je paráda, hlavně že ses měla fajn🙂)jeee procházka je romantikaaaa🙂))

fili:no jooo, jako bychom to rande měli sami🙂))
vm:lepší bez nápadníka než víš s kterym.-)))nee

baru:teda ....asi závidim.......ty mejly mam na mysli.-))))pěkné a zralé 😉

bara78
autor
18. únor 2010

No jo, když já nad vším moc přemýšlím a všechno moc řeším... to je můj mor. A tu hlavu mám už od toho celou rozbitou... 🙂

verled
18. únor 2010

bara:tak to se nauč nějak vypnout, někdy je lepší nepřemýšlet nad ničim a jen dělat co chceš.-)

verled
18. únor 2010

holky tak mě napadá co blacklyn??rodí nebo co??.-)

bara78
autor
18. únor 2010

Taky jsem si na ní teď vzpomněla. Předpokládám, že už je v porodnici... tak snad se nám pak ozve, jak to vypadá.

filipal
18. únor 2010

Bara, fakt, ten napadnik vyzera dobre! 🙂 ale do nicoho sa nenut....nechat to volne plynut.... 😵

kocky, nebojte, aj vy sa dockate!!! 🙂 🙂

Black, by mala ist zajtra na ultrazvuk....ak neporodi do pondelka, v pondelok jej vyvolaju porod.
vraj bude mat zlateho porodnika - Rozemerga, prijemneho, fesaka....uz ho chcela balit! 😀 😀 😀
ak sa mu vraj zajtra nebude nieco na ultrazvuku zdat, rodi zajtra....

tak jej drzime palce 😝 😵

paaaaa vsetkym

marfuuuska
19. únor 2010

Ahojte maminky,
sem tam sem zajdu si pročíst jak se máte, ale ještě sem myslim nepřispívala 😉 .
Já si to taky kdysi prožila, zůstala sem sama ve třetim měsíci ve druháku na škole. Ste všechny moc silný a sržim vám palečky ať vám to dopadne aspoń tak jako mě 🙂
Baru píšu hlavně tobě. jak si psala o tom nápadníkovi. Já, když bylo malýmu, tak 7m tak se potkala MM, ale vůbec se mi nelíbil zato já jemu jo 😀 nijak jsem to neřešila byl to kluk o pár let starší, ale nevyzrálý tele, který chodilo pařit atd. a já se v tý době na vztah ještě necítila. Když byl malýmu rok, tak sme se potkali znovu a já si řekla, že co tak to zkusim a uvidim jak to půjde a ono to vyšlo. Dneska jsme spolu 6tym rokem z toho 2 roky manželé a máme ročníku prcka.
Jen sem tim chtěla napsat, že když se na vztah necejtíš tak se nenuť a uvidíš, že časem se všechno urovná a najdete i ty s malinkym toho pravýho taťku.
Myslim na vás všechny maminky a držim palce ať vám je všem líp 🙂

sasulec
20. únor 2010

jeej ahoj babulky,som tu uz dlho nebola tak len v skratke,nas otec odisiel naspat do Holandska,dufam len, ze bude posielat peniazky na malu..
snazim sa urovnat vztahy s jeho rodinou,bola som vonku s jeho sestrou a jej malou a stretli sme aj svagra,teda brata mojho ex..
volam ich tak,aj ked sme neboli zobraty,je to tak jednoduchsie..
mala dostala darceky,pohrali sa a ja som sa so svagrinou mohla v klude porozpravat..
samozrejme padla aj tema moj ex..velmi ich to trapi ako sa zachoval.. 🤐 ale o to sa mi uz nechce rozpisovat..
myslim na black a dufam,ze jej porod dobre dopadne..drzkam pasticky..
Baruska to je super stretnut niekoho takeho,kto ti chce byt podporou..podla skopirovaneho mailu to znelo velmi nadejne,tak uz len kustik stistka a dufam,ze vam to vyde!!! 😔
uprimne z celunkeho srdca ti to prajem,zasluzis si to ty aj tvoj malinky Tomik..
velmi si ma svojimi riadkami potesila,aj ja by som uz chcela mat niekoho blizskeho pri sebe.. 😔

filipal
21. únor 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
oznamujem radostnu zvest, ze sa dnes Blacklyn narodil Alex o 10:22, 3350g.
vraj je to velky fesak! 😎 😎 😎 😎 😎

verled
21. únor 2010

juuuuu vaaaaa gratulujem holce statečný🙂))a krásný jméno.......jinak nový fotky v albech kdyby byl zájem🙂

vm72
22. únor 2010

Taky MOC,MOC gratuluju!! A přeju hodně zdravíčka,to je to nejdůležitější 😉

A volám na Baruuuuu!!! 😲 Byla včera vycházka...??? 😕

bara78
autor
22. únor 2010

Jé, tak já se připojuju k gratulaci. Jsem moc zvědavá, až se nám blacklyn ozve, jak se má, jestli je vše s miminkem v pořádku... a jak to vypadá s jejím povedeným manželem... 😒

vm: na procházce jsme byli. chlapík je fakt milý, ale obávám se, že je opravdu příliš brzo... nechám to zatím fakt být, nebudu se bránit s ním někam zajít, ale na nic víc to nevidím. potřebuju fakt zatím čas, došlo mi to při těch setkáních, že i když bych si to přála, tak nejsem schopná zatím přemýšlet o vztahu. asi jsem i potřebovala toho nápadníka k tomu, aby mi to došlo, že nemám sílu se věnovat nikomu jinému, než tomíkovi a že rány jsou ještě hodně bolavé.

marfuska: díky za pozitivní zprávu a jsem ráda, že to může vyjít. jak jsi psala, že ses na to ze začátku necítila... já teď zatím taky ne. uvidíme, co přinese čas. Jinak nevyzrálý tele, který chodí jen pařit, to je popis, který se hodí spíš na mého expřítele... 😀

sasulec: po dlouhé době od tebe zpráva... tak jsem ráda. A jsem ráda, že třeba aspoň rodina tvého ex trochu funguje a přeju ti, aby ex posílal aspoň peníze... a ty jsi potkala brzy někoho jiného, kdo ti bude oporou víc.

Jinak dnes jsem mluvila s ex a souhlasil s tím, že půjde do té poradny, jak jsem zmiňovala před časem, abychom nějak vyřešili to, jak to bude s jeho kontaktem s Tomíkem do budoucna a jak ta naše komunikace bude vypadat. Což jsem ani nečekala. Takže i drobný posun na této frontě. Ale nejásám předčasně, jednak tam zatím nebyl a jednak ani nevím, jak to dopadne, i když tam dojde. Bylo mu dostatečně vysvětleno, že nejde o náš vztah, ten už je pasé, ale "pouze" o naší komunikaci týkající se Tomíka. Tak držte palce, abychom se nějak domluvili, byť skrze psychologa z poradny, když už je to tak, jak to je...

a na závěr chci ještě říct, že tomík je fakt zlatíčko. teď teda zrovna spinká, ale začíná s ním už být zábava a je to o moc lepší. začátky už bych radši zapomněla.