Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

bara78
autor
2. bře 2010

ahoj, sasulec, máš pravdu, pojďme to hodit trochu pozitivněji.
Tomášek se krásně směje, i když se zdá, že oproti jiným dětem s tím trochu šetří. Je takový rozvážný... Ale dokáže se už krásně usmát a když odejdu třeba na chvíli do kuchyně a přijdu zpět, tak se směje a celý je rozjuchaný, že jako mě po těch 10 minutách zas vidí... Už se snaží posadit, i když mu to moc nejde a pořád přepadává, ale jeho nejoblíbenější hrou je, že se přitahuje do sedu za moje ruce a pořád se snaží dostat do sedu i sám. Otáčí se na bok, na bříško zatím nee, ale to bude co nevidět, podle toho, jak se snaží. když je břiše, tak se odráží nohama a zvedá zadeček, takže to vypadá, že už se chce i plazit. Zatím je tedy na to dost malinký, ale snaživý je. Je takový pozorovatel a je moc hodný, občas si pěkně povídá a houká, ale většinou je v klidu. Dokáže se i půl hodiny zabavit sám s hračkami, což je super, tak i občas stihnu doma něco udělat. Pořád "žere", kojí se pořád přes den co 2 h, v noci už je to naštěstí trochu lepší, tak se i trochu vyspím. Přibírá jak ďas a chce pořád jíst, od porodu přibral každý měsíc skoro kilo, když jsem ho nesla z porodnice, měl 2,8 a ve 4 měsících už měl 6,5 kg. Uvažuju, že už zanedlouho dostane i něco jiného než mlíko, zhltá toho strašně a začínám mít pocit, že už mu to nebude za chvíli stačit. Tak uvidíme, za deset dní jdeme k doktorce, to už mu bude 5 měsíců, tak se s ním poradím, abych mu zas necpala něco moc brzo.
Teď je teda zrovna chudák trochu nastydlý, tak je takový rozmrzelý a unavený, ale snad se to brzo zlepší. No a chudáčka jsem dneska v noci omylem praštila... usnula jsem při nočním kojení, měla jsem ho v posteli, a pak se mi něco zdálo, rozhodila jsem ruce a chudinečka to nějak schytal, tak mi tam plakal. ale asi se spíš lekl, nic mu nebylo, ale já jsem z toho byla celá špatná...
vm: Hlavně je super, že je Terka hodná, je v pohodě s Klaudinkou, že jsou obě zdravé. chápu, že je ti to líto, když vidíš, kolik do učení dává sil, a jste statečné, že to tak zvládáte. jsou důležitější věci než známky. Moji rodiče pořád řešili jen a jen školu a i když jsem nosila samé jedničky, tak jak kdyby to nebylo dost... a já jsem z toho nakonec byla tak špatná, že jsem na gymplu začala nosit čtyřky a pětky, aby měli konečně důvod si stěžovat 😀 to teď sice zjednodušuju, ale skoro to tak bylo.

bara78
autor
2. bře 2010

filipa: tak se nakonec ty naše příspěvky pěkně minuly. Tak snad jsem do podrobna popsala, co Tomášek už dělá... 😅
Jo, jo, pořád se mi vybavují nějaké věci z minulosti, i když něco jsem pozapomněla, tak se to zas někde vynoří... ale už to není tak strašně palčivé, jako před časem. Dobré je, že už začínám mít občas pocit, že je nám s tomíkem docela dobře, i když jsme sami. Je to fakt zlatíčko, brouček, pusinka a už je s ním celkem zábava. A když je mi s ním nejlíp, tak skoro začínám mít pocit, že Tomíka ani s nikým nemám, že jsem si ho vyrobila sama... 😀 A ten chlap jak kdyby začínal být místy neviditelný.

verled
2. bře 2010

holky ať se nebavíme jen o tom soužení a nasrání🙂))) v albu mrkněte na nová fotky Tády🙂jsou veselééé

laura29
2. bře 2010

baro - matous taky desne zral (doslova) a v 5,5 mesicich jsem mu musela zacit davat vecer UM, protoze mel hlad a ciste kojeni uz nestacilo 🙂

laura29
2. bře 2010

verled - tadasek je krasnej!

verled
2. bře 2010

laura:děkuje🙂))
jinak Táda je taky žrout a mam takový podezření že tčíměsíční spurt má teď, mam kozy jak vozy zas, počíd nalitý a tvrdyyyy🙂ale to je dobřetřeba se mi podaří udělat nějakej fald konečně.-)

bara78
autor
3. bře 2010

verled: Tomík "žral" od narození pořád jak divý, období, kdy vydržel přes den déle než 2 hodiny, jsem považovala za zázrak a trvalo jen pár dní. Už jsem se usmívala, když mi někdo tvrdil něco o spurtu... 😀 Protože u nás to tak bylo pořád, kojení po cca 1,5 h - 2 h, včetně noci. V noci se to teď trochu zlepšilo, to vydrží od 8 do půlnoci a od půlnoci do cca 4 ráno, pak zas jede své obvyklé intervaly, které nejsou delší než 2 h.
Jo, a taky přes den skoro nespí. Spí tak 3 x za den po půl hodině... Fakt závidím těm, kterým děti spí třeba 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne... Já musím spoléhat na to, že ho dám na hrací deku a on se sám chvíli zabaví, abych mohla jít třeba umýt nádobí. Dokonce už přestal spát i venku... dám ho do kočárku, jedu na hodinu ven a on celou dobu kouká... 😅
Výhodou věčného kojení je, že jsem se naučila si u toho číst, takže jsem už spořádala několik knih... a vlastně si u toho trochu odpočinu.
Jinak faldy se nám už taky zdařily... jak byl ze začátku jak vyžle, tak teď je z něj pěknej pucek. S prsama si nedělej starost, já jsem je měla taky první dva měsíce nalitý a všude mi teklo mlíko, i když jsem nosila vložky do podprsenky, tak jsem měla pořád všechno mokré. A po těch cca 2 měsících se to upravilo a už je to v pohodě.
Taky dám nějaké nové fotky.
BTW se těším na tu novou verzi koníka, vypadá to, že bude fungovat to, co mě tu vždycky štvalo, že nefunguje a bude to přehlednější.

verled
3. bře 2010

bara:jako kdybych psala já🙂))))tak aspoň že se to ulepší🙂ale mě to nevadí ani tak...fotky omrknu

filipal
3. bře 2010

Bara, tak to je Tomasek sikulka! vidno, ze sa mu venujes a cvicis s nim.
moj syn bol taky isty papkac - kym cical mliecko. tiez tak rychlo priberal a ja som chudla. on mal tucne
nozicky a ja som zostihlela. asi 5,5 mesiaca som zacala prikrmovat....ale len lyzickou bananik, jablcko...
mrkvu vypluval.... 😒
ale v noci som sa vyspala. teda na kojene dieta vydrzal od vecera, do takej 5 tej rana! 🙂
ale cez den som sa mu musela vkuse venovat. kym nevedel sediet, tak musel byt v kociku na brusku, dala som mu dole strechu a obzeral cely svet
aj preto z neho asi vyrastlo nadane dieta 😅 ..

verled
3. bře 2010

bara.malej je moc pěkneeeej, já neviděla ani ty co tam máš teď, mi nějak unikly🙂jste super dvojka.-)filï:hmm tak Táda furt jenom jí, přibírá teda normálně, alefurt vypadáááá jak staženej králíček🙂)))a já jako prasááátko:-/mam furt 8 kil nahoře🙂

vm72
3. bře 2010

Ahoj holky!
Okoukla jsem nové fotečky a fakt nádhera! 😵 Ti chlapi pitomý - nevím,co by jako ještě chtěli... Takových nádherných a zdravých dětí si neváží,no škoda slov.

My jsme dneska byly na nastřelování náušniček.Tak Klaudinka si teda pěkně pobrečela,ale netrvalo to zase nějak dlouho.lBrzo se utišila a smála se,ale i tak jsem trpěla s ní a jsem strašně ráda,že je to za náma.

S tím jídlem to máme úplně stejné.I když Klaudi vydrží "až" 3 h bez kojení.Jen jsem si teda myslela,že v noci bude spát tvrději a třeba si to i protáhne.Ale to ne.Prostě si jede ty svoje tříhodinovky,aby se náhodou o něco neošidila.Minulý týden jsme byly u Dr. a měla už 7,30kg a to jí bude zítra 5 měsíců. 😕 Faldy má pořádný a tváře jako slabikáře,ale co nadělám... Je to prostě jen z kojení a všichni mě ujišťujou,že jak začne běhat,půjdou kilča dolů.
Jinak teda už se taky pořád přitahuje.Jak se mi chytí za prsty u rukou,hnedka se z lehu zvedá a srandovní je,jak se přitahuje v postýlce za peřinku.Beruška,strašně moc se snaží.Už i koupeme ze sedě.Sice se kácí na všechny strany,ale ležet na lehátku je pro ni asi už potupné 😀
Je to moje zlatíčko.Taky je celkem hodná - narozdíl od Terky,která fakt prořvala skoro do 2 let.Tak si toho užívám a nemůžu se jí pořád nabažit 😵
Zítra se pokusím vycvaknout ji s náušničkama a hodím do albíčka.Tak pak dám vědět,aby jste koukly 😉

bara78
autor
5. bře 2010

vm: klaudinka je taky krásná. Tomík je taky pěkný pucek. Jdeme k doktorce příští týden, tak jsem zvědavá, kolik bude mít.

Ach jo, je to nějaký náročný. Někdy už je docela dobře, ale někdy mám fakt vlny, kdy to na mě padne. 😔

vm72
5. bře 2010

Baru,to je normální.Já mám taky výkyvy.jako na houpačce.Teď se těším na jaro,že bude líp.Sluníčko mě vždycky hodně dobíjí.Teď se sice zase vrátila zima,ale já věřím,že to nebude už dlouho trvat a jara se dočkáme. 😉 😵

Já jsem byla dneska na kontrole u Dr.,který se mnou absolvoval celé to martýrium.Dělal nám všechny ty inseminace a umělka a moc nám fandil a prožíval se mnou celý ten zvrat v mém životě,celé těhotenství,porod... Je to zlatíčko a člověk opravdu na tom pravém místě.Tak jsme si krom prohlídky strašně hezky popovídali a je mi teď (aspoň na nějaký čas) zase líp.
Klaudinka a Terka jsou moje zlatíčka a nevyměnila bych je za žádnýho chlapa na světě.Příští týden budeme mít soud ohledně výživného na klaudinku,tak mám už te´d nervy jako špagáty,ale prostě nějak to dopadne a bude zase jedna z nepříjemností za mnou.Postupně to zmáknu všechno a těším se,že jednou si řeknu - zvládla jsem to,můžu být na sebe pyšná,jak jsem statečná! 🙂
Ty buď na sebe taky hrdá - za to,co jsi musela sama zvládnout a ještě toho bude spousta! 😉 Těš se z Tomíka a uvidíš,že prostě nějak bude.Určitě ale nebude hůř - to už je za námi.Tohle všechno jsou už jen takové "dozvuky",které jednou musí odeznít. 😉
Drž se kočko! 😉

deeky23
6. bře 2010

ahojky hoky pridavam se k teto diskuzi 😢 bohuzel jsme zustali bez tatinka

vm72
6. bře 2010

Ahojky deeky. To mě moc mrzí,ale jsme tu aspoň od toho,aby sis mohla ulevit,vypovídat se... Tak klidně piš,pokud Ti to pomůže a drž se!

verled
6. bře 2010

Ahojky deeky, to je nám všem líto, bohužel v týhle diskuzi nemůžem šíct, že jsme rádi že jsi přibyla 😖 chlapi jsou fakt dementi........tak povídej....

bara78
autor
7. bře 2010

deeky: jeje, tak to je mi líto, že máme další do party... napiš, jak se daří.

bara78
autor
7. bře 2010

jinak tomík měl dnes svátek. Jeho tatínek se ani neozval. Mám nějak asi zas nějakou špatnou vlnu, tak mě to štve. :(

verled
7. bře 2010

bara a tomík:všecko nej🙂.........................to je tim sněhem zas, na mě to taky leze, tak si furt hraju s Tádou🙂jak se na mě zařehní je rázem po smutnění🙂....a zítra jdem k dr tak se taky těším pojedem našim novym kočárem, jsem si udělala radost, bo mam za týden narozeniny a koupila Quinny speedi🙂..a na něj kašli, třeba něco donese v týdnu a jestli ne ať ide do dža🙂

sasulec
8. bře 2010

Barus,vsetko naj malemu k meninkam 😉
my sme boli v nemocke,mala chytila apal priedusiek a strasne jej stekali hlieniky do hrdielka,tak sme museli inhalovat..
este do zajtra bere atb,ale od piatka sme uz doma,len ja som sa citila cez vikend mizerne,musela som sa z toho celeho zotavit..
vm,mala je nadherna.. 😉

sasulec
8. bře 2010

verled tadeasko je krasnucky,prave som dopozerala foto,aj brusko ako si si fotila,hotove umenie,si talent,krasne spomienky,som rada,ze si vzala nase slova k srdcu a tak krasne si si vychutnala tehotenstvo,a vidiet to aj na malom,je to krasny smejusko.. 😉

mm1
8. bře 2010

ahojte dievčatá, mala som chvíľku čas, tak som si prečítala vaše príbehy a veeeeeeeeľmi vám všetkým držím palčeky, aby ste vždy boli také silné bojovníčky....

Baro a Tomáškovi dodatočne všetko naj k meninkám.. 🙂

blacklyn
8. bře 2010

Ahojte holky,tak sa ozyvam po dlhom case,ale akosi som nemala cas,sama s dvoma detmi je to troska narocne,ale sranda,Viki ziarli ale v ramci normy a moc mi pomaha a Alex je zlatucke dieta,len je teraz chorucky,ma zapalene hrdlo.Inak porod bol zly a dost bolestivy,som si myslela ze po druhy krat to bude lepsie,ale nie.Nastastie sme ako tak v poriadku,dokonca aj mm dosiel za nami,akosi mu to vsetko zacalo dochadzat a chce ziskat svoju rodinu spat,trvalo mu to ale pekne dlho kym dosiel nato co stratil,no teraz sa musi snazit a nacas si davam ja.Aspon ze kazdy den pise a zaujima sa o deti i o mna,a vraj mu je to luto,len aby mu to vydrzalo.Len mam zmatok neviem sa rozhodnut,dala som mu sancu,ale mam pekelny strach z toho ze sa to zopakuje a pri prvom probleme zase zdrhne.no nic bude to asi trvat kym sa rozhodnem,ale vsetko zle je na nieco dobre.Berem zivot s nadhladom a verim ze vsetko bude fajn.Babulky niekedy je lepsie byt same s detmi ako s chlapom co zato nestoji,takze hlavu hore 😉 😉 😉 😉

verled
8. bře 2010

sasuelec.ježíš děkujem oba s Tádou za pochvalu🙂je to moje štěstíčko malinký🙂
mm1:děkujem všechny my se jen tak nedáme, že jo holky.-)
blacklyn:super příspěvek, konečně sem zavanul optimismus, nedivim se že máš zmatek, to je docela pochopitelný, i ten strach, ale určitě se rozhodne správně, ale nedej mu to zadarmo, dobře děláš🙂

sasulec
8. bře 2010

Barus teraz som dopozerala tvoje foto,maly je cely ty! neviem si pomoct,ale strasne sa mi na teba podoba,tiez je to take spokojne dietko,verim,ze mas z neho radost preveliku.. 😉
Verled,mne nedakuj,dakuj sebe,ty si to vsetko zvladla,a vdaka tomu mas krasne zdravucke babenko,usmiatucke.. 😉
Blacklyn,neboj,mas to v sebe a aj keby doslo k zlomu, tfuj tfuj aby nedoslo,uz to budes zvladat z nadhladom..samozrejme rob podla srdiecka,a vlastneho uvazenia,netreba sa vo chvilkovej euforii nikam ponahlad,zelam ti aby vas zivot napbral uplne ine obratky a vsetko vsetulinko sa na dobre obratilo.. 😉
Uzivajte si holky vase deturence,kym su este malunkave a nerobia neplechu 😖 ,jak ta moja,no ale aj tak je to moje trdielko.. 😅

bara78
autor
9. bře 2010

sasulec: tak mě to moc nepřijde, že by byl podobný mně, ale já to asi nevidím. Přijde mi teda ale, že má oči po tatínkovi :( Tomík je veselé a spokojené miminko.
Já se taky snažím, abych byla spokojená. Na budoucnost se snažím nemyslet. Jsem teď nějaká unavená. Zítra má přijít zas "tatínek", tak už jsem z toho dopředu nějaká otrávená. Jediné, po čem teď toužím, je nic neřešit, mít klid a nemuset se zabývat ničím jiným než Tomíkem. Což bohužel někdy úplně nejde. A jak jsem si ze začátku přála, abych si brzo našla chlapa, co by to mohl sdílet se mnou, tak od té doby, co se kolem mě nějací motají, tak bych si spíš přála, aby mi všichni dali pokoj. Asi bylo potřeba si přijít na to, že je mi takhle celkem dobře a do ničeho se nutit nebudu.

blacklyn: to jsem ráda, že ses ozvala. Tak uvidíš, dej tomu čas. Ty jsi teď ta, kdo diktuje podmínky, jestli se manžel chce vrátit, tak ať se snaží. I tak to bude asi pro vás pro všechny těžké. Moc držím palce, aby se to v dobré obrátilo.

verled
9. bře 2010

bara:mluvíš mi z duše.-)))

sasulec
10. bře 2010

ahojte,ozyvam sa opat,
Bara,ja neviem,nepoznam ocka vasho,ale to je jedno,moja je tiez do ich rodiny,oci ma po mne,ale inak je im dost podobna..ale ked vidim,tie ,,babske vrtochy,, co chyta,no,tak v tom sa my dve nezapreme.. 😀
ver tomu,ze postupne budes objavovat v malom to, v com vsetkom ti je podobny,a na zaciatku aj mala bola cely tato,ale teraz sa dost zmenila,aj ked je crtami prevaha do ich rodiny.. 😉
ale su predovsetkym nase,tie male uzlicky,aj to moje velke,male trdielko.. 😅
nevymenila by som ju,aj ked niekedy v ,,euforii,, ked ma dobre nahneva jej poviem, ze ju pobalim a nech sa s nou tato jeduje,ale potom ma silno objime a povie ,,moooja,, a som z nej zas hotova..take pekne veci vas cakaju baby,jaj,ked ja uz to potom budem mat za sebou a mala sa mozno uz nebude chciet az tolko tulkat,ale ak bude po mne tak hej.. 😕 😅

sasulec
10. bře 2010

a co sa tyka tych chlapov,tiez som tym prechadzala,chlap mi nechybal,ani neechyba,len obcas to pohladenie,pritulenie,myslim teraz take to chlapske..obcas to na mna tak pride,ale potom zas vychladnem.. 😝

hadimrska
10. bře 2010

Ahoj holky,
já do tohohle tématu nepatřím, ale musím Vám napsat držím palečky a moc Vás obdivujem, mám jinou zkušenost, manžel od nás chtěl odejít nedávno, malé je rok a půl, mám příspěvek v tématu: manžel má kamarádku, jen kdyby to někoho zajímalo.
Fakt čučím co ti chlapi jsou za..............., ale bohužel vidím to kolem sebe i u kamarádek a známých, skoro nikdy není slyšet, že by ženská opustila rodinu, nebo něco podobného, ale snad všichní chlapi buď rodinu nechcou a jen si užívají a nebo ji chcou a zahýbají, a někdy ji i opustí, asi to mají v genech......., nevím, ale já se to třeba po letech dozvěděla i na chlapi co teď už jsou v důchodu.........
Já si taky furt opakovala, že malá je pro mě nejdůležitější a že to spolu zvládneme a ať jdou chlapi někam, ale malou to dost poznamenalo, teď už je zase jako dřív, můj malý smíšek, oni to bohužel ti prckové všechno nějak vycítí, ale já na tom taky nebyla jako malá nejlíp, tak přidávám zkušenost, je lepší mít aspoň jednoho pořádnýho rodiče, co Vám dá lásku na celý život...........
Tak se držte a posílám pusinky prckům