Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

bambi09
15. říj 2009

kočky,neviete,ako je na tom baru?? 😕 asi je už po pôrode,dúfam,že je v poriadku

sasulec
15. říj 2009

bambi aj my sme v ocakavani..teda na Barunku nie ze by inak 😅 😉

bambi09
15. říj 2009

sasu,tak môže byť aj inak,keď príde ten pravý 🙂 😉
ja len či baru nedala vedieť niektorej kočke cez mobil,že ako to zvládla,viem,že sa ohlási,keď bude môcť

sasulec
15. říj 2009

no mne nedala a ma aj moje tc 😕

lili01
15. říj 2009

holky Barunka je určitě i s chlapečkem v pořádku,ale po císaři musí hodně odpočívat a pustí ji asi domů později
snad se ozve až přijdou domů

bambi09
15. říj 2009

lili,veď my vieme,že sa nemôže sem ohlásiť,ja len či neposlala niektorej sms,že čo a ako,jasné,že má teraz iné-krásne starosti 🙂
verím,že sa určite potom podelí s nami o nové pocity,len nech sú obaja zdravučkí a zladia sa 😵

vm72
16. říj 2009

Ahoj holky!
Taky na Baru myslím.Jak to asi všechno zvládli i s Tomíkem. 😵 A doufám,že jsou v pohodě a že se nám brzo alespoň kratičkou zprávičkou ozve.

My jsme s malou zatím v úplné pohodě.Je tak strašně hodná,že jsem z toho úplně mimo. 😕 Mám tady taky mamku,která mi pomáhá (i když - ono ani tak moc není s čím... 🙂 ) a i Terka je jako chůvička.Pořád by jen chtěla (narozdíl ode mě),aby byla malá vzhůru,aby se o ni mohla starat. 😀

No a co se týká bývalého,tak ten nám stále dělá "mrtvého brouka". Malou ještě vůbec neviděl a když si někdy vezme na odpoledne Terku,tak ani jí se neptá jak malá,nebo co já,jak to zvládám.Prostě NIC...
Jen teda zase asi zkouší co mu projde či neprojde,protože narozdíl od minulého měsíce mi poslal o 1000Kč míň.Ale bohužel je to tak,že mám "papír" akorát na alimenty na Terku a to ostatní (výživné pro mě) jsme si jen domluvili ústně a jak je vidět,došlo na moje očekávání,že mu to dlouho nevydrží.Takže jsem dneska už byla na sociálce,poradila se co a jak mám udělat a budu muset opět vyrazit do boje a ten papír si vyběhat prostě úplně na všechno.Takže kromě výživného na Klaudinku o které jsem si zažádala,budu muset vyrazit do boje i s výživným rozvedené manželky.Určitě by ta naše dohoda totiž dopadla tak,že by mi poslal ještě jednou,dvakrát... a potom by řekl - nemám,nedám! A to,že tenhle měsíc mi poslal o 1000Kč míň než ten minulý,je pro mě jasné znamení... 😒 😠

mirka414
16. říj 2009

vm72 v takychto chvilkach sa ti asi ani nechce verit pri kom si to tolko rokov zaspavala a koho si to vlastne milovala 😠 boze to je ale ...ja nemam ani slov!!!neodpustila by som mu ani cent!!juj ako som sa zasa napalila.inka gratulujem k malinkej a urcite ma jednu super maminku a jedno dospelu sestricku pomocnicku.

bambi09
16. říj 2009

vm,tak som rada,že ste v poriadku a že malinká je taká dobručká,na to,aké stresy si v tehu prežila je to ako zázrak 😉 nech vám to vydrží 😵
a čo sa týka bývalého,musíš byť tvrdá,keď on je hajzel 😠 toto je fakt nepochopiteľné 😠 😖 on Klaudinku neuznáva za svoju dcéru?? 😕 😖 je to fakt smutné,ako sa môže jeden človek tak strašne zmeniť 😠 😒
a super,že Terka sestričku ľúbi a chce pomáhať,aj náš syn bol unesený z malej sestričky,teraz sa už aj naťahujú,ale tak to má byť 😀 to len keď mu malá lezie do vecí,ale puberta raz hádam skončí 😀 😀 😀

vm72
16. říj 2009

Miru,to máš pravdu.Opravdu nemůžu uvěřit s kým jsem byla v manželství skoro 13 let... 😒 A nejhorší jsou právě tyhle problémy,které MUSÍM ať chci,nebo nechci řešit.Mezi kojením,mezi učením se s Terezkou... Zatím co on má naprostý klid a pohodičku. 😠 Říkám si - kdyby alespoň byl natolik slušný a snažil se to co provedl vykompenzovat tím,že nám nebude dělat naschvály. 😕 A vůbec nejhorší ze všeho je,že i když nemám ani nejmenší chuť,musím s ním komunikovat ať už jde o nějaké řešení ohledně peněz,nebo kvůli Terince.
Nejraději bych ho vymazala ze světa! 😒

vm72
16. říj 2009

bambi,já vůbec nevím,jak se k malé staví.Prostě se vůbec neozývá,aby se třeba domluvil na nějaké návštěvě,aby ji vůbec viděl.Přitom Terku si od porodu už 2x bral,tak se mohl alespoň zmínit.Ale on prostě NIC! Vůbec nevím,co se mu honí v hlavě.Nedovedu si to vůbec představit a je to pro mě všechno pořád ještě nepochopitelné.A asi ještě dlouho bude.V podstatě i to,že jsme rozvedení mi ještě asi vůbec nedošlo... 😕
Jem se snažím se prostě už netrápit.Protože tím si budu akorát ubližovat a to už nechci.Malá je moje zlatíčko a jsem šťastná že ji mám.I přes to,že jsem přišla o manžela.
A Terezka,tak ta je naprosto úžasná.Pořád malou chová,přebaluje...Dneska už i sama (za mé asistence) koupala.A víte čím mě hrozně překvapila??? Dneska se mě zeptala: Mamko,vždyť ty si ještě někoho najdeš,ne? Nějakého hodného kamaráda... Byla jsem úplně dojatá. 😵

bambi09
16. říj 2009

vm 😵 😵 😵 to vieš,že hej,nájdete si niekoho 😉
si jedna úžasná žena,čo zvládla takúto vec v tom najzraniteľnejšom období,malá aj Ty môžete byť na seba hrdé 😵

anarida
16. říj 2009

Ahojte babule dlho som sa tu neukázala práve dnes som si spomenula na teba vm72 a vidím,že už máš anjelika pri sebe.Idem hneď pozrieť foto srdečne gratulujeme a prajeme veľa zdravíčka ako prijala sestričku veľká segra?

vm72
17. říj 2009

anarida - děkuju za gratulace.Velká ségra je ze sestřičky úplně na větvi.Pořád by se o ni chtěla starat a to i v době,kdy spí.Takže ji musím hlídat,aby ji "nenápadně" nevzbudila. 😀 Taky ji chce pořád chovat a já se zase rozčiluju,že si na to malá zvykne a já až tady s ní budu sama,budu ji muset mít pořád v náručí.Prostě mi kazí výchovnou morálku na nejvyšší stupeň. 😀
Je ale strašně krásné vidět ji,jak je z ní celá rozněžnělá.Úplně mě to dojímá.O to víc,když nás "tatínek" kvůli malé opustil a ona je celá přešťastná,že ji máme... 😵

bambi09
17. říj 2009

vm,deti majú často viac rozumu,ako dospelí 😔 Tvoj bývalý sa môže len hanbiť,ako sa zachoval,svedomie ho raz dostihne,každý ho máme,len nie každý si ho pripúšťa 😉
je fakt krásne,že malá sestričku miluje,pozrela som si fotky Klaudinky,je to vaše krásne slniečko a Ty si kočka maminka,viem,že u vás je kočka mačka,ale u nás to znamená,že Ti to sekne aj s kočiarikom 😉
opatrujte sa a nech ste zdraví,toto obdobie je určite ťažké,bolí to,je to čerstvé,ale čas je najlepší lekár a pomôže obrúsiť tú bolesť a prázdno,čo zostalo po tom druhom,ktorý o to nestál,aby ste zostali rodinou 😒
myslím,že jemu dôjde,čo stratil,až keď si Ty nájdeš nového partnera,ale toto nerieš,ako to on cíti,vzdal sa toho najlepšieho,čo v živote dostal a rozhodol sa tak dobrovoľne,tak nech to rieši on sám
Ty máš pre koho žiť,teraz len dotiahnuť to výživné,aby si mala všetko na papieri a čierne na bielom,aby ex nemohol cúvať a vykecávať sa z toho 😠
držím vám všetkým trom palce,ste silné baby a zvládnete to,ste tím 🙂

anarida
17. říj 2009

vm to musí byť nádherné 😵 pozerala som fotky malá je krásnučká ako taká bábika 😵

sasulec
17. říj 2009

VM tak to mas odmenu za to,ako si si vytrpela 😉
musi to byt ozaj pekny pohlad 😉

sasulec
17. říj 2009

♥♥♥Baaara..tesiiime sa na TEBA...coby na VAAAAAAAAAAAAAAAAAS 😅 😅 😅 ♥♥♥

verled
19. říj 2009

ahojky holky jen tak nakukuju jestli se Vám Barča ještě neozvala, koukám že nee tak zas brzo nakouknu🙂
VM :no to je taky dáreček ten tvůj fakt že jo, ale tak ty už víš co a jak.....malá je překrásná🙂

držím paluchy všem...

sasulec
19. říj 2009

Barca Barca Barca snad ked budeme skandovat tak ju privolame.. 😅
my vas chceme vidieeeet,my chceme foto 😉

bambi09
19. říj 2009

sasu aj ym ostatné nedočkavé,možno je ešte v pôrodnici,mňa po cisárskom pustili až na 6-ty deňa to som nemala problémy-teploty,zápal atď.,ale doma 40-ky horúčky,chrípku a zápal prsníka jak vyšitý,tak len držme palce,nech sú zdraví a určite sa skoro ohlásia aj fotky pošle 🙂 🙂 😉

verled
19. říj 2009

holky já bych řekla, že zejtra se ozve🙂to už bude týden.-), jsem hrozně zvědavá na malýho Tomáše.-)

bambi09
19. říj 2009

aj jááááá 🙂 🙂 🙂 aj na baru,aké má z toho pocity... 😵 😵 😵

bara78
autor
19. říj 2009

Ahoj holky, díky moc za podporu... koukám, že jste mě tu už vyhlížely. O víkendu nás pustili domů.

Tomášek se narodil 12.10.2009 v 13.05 v podolské porodnici, 2920 g a 48 cm, oba jsme v pořádku, i když já se dávám po tom císařském řezu ještě do kupy. Miminko je zdravé, hodné a úplně úžasné. Vyvěsím sem nějaké fotky.

Nevím, jak budu teď na netu, ale sem tam to snad půjde. Je to celkem hukot. 🙂

Jinak ex-přítel za mnou byl jednou v porodnici, ale od té doby sice skoro každý den volá, ale už se neobjevil, i když pořád slibuje, jak se přijde na malého podívat a jak mi s kdečím pomůže... od slov k činům zjevně dlouhá cesta. Takže už to nechci řešit, ať se postaví třeba na hlavu.

bambi09
19. říj 2009

baruška,hurááááá,tak sme radi,že si sa ohlásila a gratulujemeeeee,obom vám prajeme veľa zdravíčka a šťastíčka 😵 😵 😵 ex-priateľa nerieš teraz,potrebuješ kľud a pohodu,nie stresy,asi máš pravdu,že veriť sa mu veľmi nedá 😒
tešíme sa veľmi na fotky malého a sme radi,že si nakukla,aj keď verím,že malé bábo je práca na plný úväzok 🙂 😉
tak nech sa vám spolu darí,veľa mliečka a prespatých nocí a opatrujte sa 🙂
a inak si krásna žena,krásna maminka,myslím,že nebudeš mať v budúcnosti problém nájsť toho správneho chlapa pre život,až sa na to budeš cítiť pripravená 😵 😉

valria321
19. říj 2009

bara78 ahoj zlatíčko aka som rada že je všetko v poriadku tak som držala prstiky aby ste sa vratili domov zdravy som sa nevedela dočkať kedy sem napišeš každy dnik som pozerala naozaj vam prajem všetko naj do života a hlavne vela chuti do života a ešte to najpodstatnejšie velaaaaaaaaa zdraviaaaaaaaaa🙂))))už aby som to mala aj ja za sebou neviem sa dočkať trošku ti aj zavidim ale v dobrom🙂)

samik2008
19. říj 2009

baru gratuluji moc moc moc k Tomáškovi,hlavně at jste oba v pořádku!!! 🙂 😉 😅

sasulec
19. říj 2009

aaaahojte Baaarus,VIIIITAAAJTEEEE 😅 😅 😅
to si mala vidiet,ako som s utajenyyym dychom otvarala stranku,ci si tu... 😉
som rada,ze ste oki idem kuk ci mas aj foto dake drobcekove 😉
a este GRATULUJEEEMEEE 😅 😅 😅

sasulec
19. říj 2009

no ale..fnuk ja chceeem foto 😖

verled
20. říj 2009

ahojiky holky:no co jsme říkala, jsem ji přivolala, ahoj Baru a malej Tomášku🙂)))gratuluju....no ale vypadá to že teda tatínek snad dostane rozum?ale jinak máš recht neřeš, ono se to vyřeší samo......