Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

maminuska
13. zář 2009

Hm , to je fakt ako z jedného scénara 😖 .
Od nás odišiel manžel z bytu ( 11/2007 ) po tom čo som zistila že mi kontrolujem mobil, súkromnú ako aj pracovnú poštu , neustále ma podozrieval z nevery - ani so zákazníkom som nemohla na pracovnú večeru.
Dva dni ako odišiel som zistila že má známosť a ani nechcem pátrať, koľko to s ňou ťahal. On tvrdí že si ju našiel až po tom čo som ho vraj vyhodila a spravila z neho bezdomovca. No ale môžem mu veriť 😒.
Je s ňou do dnes a na súde tiež zatĺka že by niekoho mal, zozačiatku tam deti vodil, ale teraz už tam neboli viac ako pol roka, aby náhodou mi nič deti nepovedali.
Ale keď som sa ja ešte v čase rozvodu zblížila s kolegom ktorý mi veľmi pomohol, tak po psychickej stránke ako aj po finančnej , tak som bola k.r .a, štetka, radoadajka.
Všade rozpráva že som ho podvádzala , celé 13 ročné manželstvo kašľala na deti a venovala sa milencom a kariere 😅. Z kolegu sa stal manžel a ako som písala čakáme mimi- dievčatko v 11/2009. Samozrejme že ex odkázal mužovi aby si dal v každom prípade urobiť test otcovstva, lebo pri mne si človek nikdy nie je istý. 😠.

lovable
13. zář 2009

Vždycky jsem myslela, že se takové věci dějí jen ve špatných filmech... 😔
Zatím si vůbec nejsem jistá, jestli bych mu ještě někdy věřila, srdce říká ano, rozum ne. Nicméně je zbytečné to řešit, on si vyloženě oddych, že už se mnou nemusí být... 🙄

bara78
autor
14. zář 2009

Ahoj děvčata, tak koukám, že příběhů je tedy pěkná řádka. Ani jsem netušila, že to tak je, když jsem zakládala tuhle diskusi. Ano, taky jsem si dřív myslela, že takové věci se dějí jen ve filmech...

Chvíli jsem tu teď nebyla, jela jsem na chalupu, abych si trochu odpočinula. Jak se dalo čekat, přes veškeré moje doufání, že se po dobrém domluvíme, mi v pátek odpoledne ex-přítel omlátil o hlavu návrh na určení výživného pro mě a pro dítě, který jsem poslala na soud a který mu teď jako protistraně přišel k vyjádření... a to po něm skoro nic nechci, navíc o tom návrhu věděl a o částkách jsme předem mluvili. Tehdy souhlasil. Je mi z toho strašně smutno. Dělá ze sebe chudáka, všechno, co navykládá, jsou jen kecy, kterými si zklidňuje své svědomí, ale činy žádné. Hlavně, že mi vždycky řekne, že když bych něco potřebovala, tak že se mu mám ozvat. To jsem udělala jednou. Po měsíci jsem zjistila, že ani tu drobnost, o kterou jsem ho požádala, nebyl schopen vyřídit... Mám strašný strach, jak to bude do budoucna vypadat...

vm72
14. zář 2009

Ahojky Baru!
Tak je to přesně tak,jak jsem předpokládala... Až se začnou řešit věci konkrétně i s konkrétníma ciframa,je jejich "ochota spolupracovat" v háji. Tan můj byl to samé.Jak nám nechce ublížit,jak sem bude chodit a se vším mi pomůže,jak nám bude posílat peníze i nad rámec výživného atd.,atd.... Všechno jsou jen kecy,než se to začne řešit soudně. 😠

Připrav se na to,že to bude opravdu hodně těžké.Já už se s tím peru od dubna,kdy od nás odešel.O to horší je to v tom,že máme ty svoje pupíky a co si budeme povídat - hormony taky pracujou.
Já Ti můžu jen popřát opravdu pevné nervy a hlavně sílu bojovat a nenechat si už víc ubližovat.I když - víc už to asi ani nejde.Jenom jestli se můžu zeptat - o jakých částkách jste mluvili??? Já jsem původně navrhla pro dceru 4 500 (je jí 10 let a poradila mi tak paní na sociálce) a vysoudila jsem 3 800,-,což je podle mě hezký.Ono vždycky je lepší navrhnout víc,protože se stejně pak při jednání začne "handlovat",tak aby bylo jít kam.No a pro mě,jako ex manželku chci 3 000,- na kterých i podle jeho slov se chce domluvit bez soudu,ale já už zase začínám být nejistá,jak dlouho mu to vydrží a jestli by nebylo lepší nechat mu to určit soudně.To by se potom nemohl na nic vymlouvat.No a co se týká jeho příjmů,tak ty má cca 20 000 - 25 000.

bara78
autor
14. zář 2009

Já jsem pořád doufala, že se fakt domluvíme. Ale jak píšeš, dokud se to nezačne řešit soudně, tak jsou to jen řeči. Já jsem chtěla 1500 na sebe (na neprovdanou matku) a 1500 na dítě, + třetinu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem (porodní asistentka u porodu, předporodní kurz, těhotenské oblečení, v reálu je to asi 13 000, chci třetinu) a výbavičkou (dala jsem tam málo, aby mi neomlátil o hlavu, že jsem přece většinu měla od známých, což ví, napsala jsem 15 000 a chci třetinu, kdybych kupovala všechno nové, částka by byla dvojnásobná). S tím, že po skončení základní mateřské po půl roce budu chtít 2000 na sebe (to lze do 2 let věku dítetě) a 2500 na dítě. Problém je v tom, že on dal výpověď v práci v červnu, je na pracáku a vydělává si načerno. Takže nemám moc jak prokázat jeho příjmy, což on moc dobře ví... Ale myslela jsem si, když sliboval, že s částkami souhlasí, že se prostě k tomu nějak postaví. Nicméně teď ze sebe dělá chudáka, který přece nemá peníze...

Ach jo.

lili01
14. zář 2009

ahoj holky
tak to taky znám....ze začátku,jak jsem zjistila,že má milenku,tak to bylo taky budu ti platit tolik a tolik,seženu ti byt atd...ale za nějaký ten měsíc bylo všechno jinak.rozleželo se mu to v hlavě a už byl ten chudáček on!!!
ted platí co mu určil soud,to ještě na mě nic,jak jsme se domluvili a pořád má nějaké připomínky a furt se mu něco nelíbí!!!!!!!!!! já jsem mu řekla,že na tomhle se my dva fakt nedomluvíme a jestli se mu něco nelíbí,at to dá na soud a ten to rozhodne,já se nemíním neustále dohadovat,když to nemá smysl.on si mele svoje a já taky 😠

takže po mých zkušenostech je nejlepší všechno řešit přes soud

lucinka2008
14. zář 2009

ahoj holky,

Baru, omlouvám se, dočítala jsem tě, ale nějak nestíhala reagovat, malej měl rok, tak jsme tak nějak byli pohromadě, slavili a vzpomínali a pak pro změnu nastydnul.....a já tak těžce prožívám každou jeho nudličku 🙂 No to brzo pochopíš sama 🙂

Koukám, že žádný obrat k lepšímu nenastal, spíš je to horší a horší. Já si jen říkám, co má ten člověk za povahu, když se takhle chová, máš před porodem, který nebude jednoduchý a on ti takhle "pomáhá"??

No jo, kdyby ten život byl tak jednoduchý a šlo neřešit ty peníze 😒 😒 Ale určitě bojuj, neřeš, co si kdo myslí......ach jo, proč není nějaký lék na zodpovědnost, chlapům bych to ordinovala preventivně.

Každopádně, teď držím hlavně palce, ať je už Tomík na světě, a vše je bez komplikací - to je teď to nejdůležitější. Víš sama, už ti to tu řeklo několik holek, že to nebude vůbec jednoduché, ale máš tady hodně spřízněných duší, ona někdy i slova hodně pomohou, poradí.......... 🙂 A ty další příběhy, které mají občas i šťastný konec, ti snad dodávají trochu optimistnu do žil 🙂

Z ostatních příběhů také úplně mrazí, je to strašné, co se dneska děje. Bohužel nevím jak Vy, ale já mám někdy pocit, že mít dneska milenku (milence) je úplně normální a spousta lidí to bere jako běžnou součást života. Tak nevím no........to už snad jen já věřím, že vztah by mohl vydržet celý život?? 😒 Ach jo, tak doufám, že jednou také nespadnu na tvrdou zem...... ☹

Baru, přejeme ti krásný den.........a samozřejmě hezký den i ostatním 😉

emilyz
14. zář 2009

lucinka: tak, ako pises, aj mne to pripada, ze ludia si z toho nic nerobia, ze su milenkami alebo maju milenky. Nechapem, ako niekto takto moze pokojne spavat... si myslim, ze casom to velmi olutuju. Ja si myslim, ze taka milenka musi mat svedomie znacne otupene. 🙄

danfal
14. zář 2009

Já bych to neházela jenom na ty holky. Oni chlapi umí báječně lhát.

vm72
14. zář 2009

Baru,prosím tě a proč chceš za výbavičku a vše kolem těhotenství jen třetinu a ne polovinu??? Přece jste dva rodiče,tak na půlku rozpočítat náklady... 😕

vm72
14. zář 2009

danfal - já věřím,že ti chlapi se těm milenkám krásně vybrečí a převykládají svoje verze,ale jak píše emily o tom otupělém svědomí... Tak třeba jaké svědomí může mít milenka mého muže,které jsem já sama psala meil o tom,jak se mnou manžel ještě loni lítal po IVFkách a teď když jsem konečně těhotná,tak mě opustí... Ona sama je vdaná a má dítě,tak přece musí aspoň trochu chápat jak mi asi je,ale táhne to s ním dál... To je fakt hodně krutý a o absenci svědomí. 😒

vm72
14. zář 2009

oprava . milenka mého bývalého muže

anarida
15. zář 2009

Ahojte dnes tu bol môj budúci ex manžel 😔
Vyzeral,že ho to už trápy.Žial je neskoro.Malej doniesol plyšiačika ona ho žrala ako vždy keď ho zbadala začala sa mračiť no keď sa jej prihovoril začala sa tak krásne rehotať na hlas hneď začala kmitať nôžkami aj ručkami aby sa dostala k nemu taká zlatá bola.No my sme sa aj rozprávali pýtal sa ma,že v ktorom som mesiaci a tak bol milý no ja som bola úplne hnusna odmeraná len som mu odvrkovala Povedal mi,že nás Ľúbi ale ju Miluje ach jáj Pohral sa s malou bol tu asi hodinu dal mi prachy a odišiel vravel,že keď mi dojdu mám mu napísať sms a príde

valria321
15. zář 2009

hm☹a ty??citila si niečo ked bol u vas?

anarida
15. zář 2009

Ja ho stále Ľúbim aj keď si to nechcem priznať 😔 odkedy odišiel plačem 😢

valria321
15. zář 2009

tak na začiatok ahoj🙂ja som na tom asi niako podobne stale ho lubim asi pred troma tyždnami som od neho odišla teda v podstate som od neho odchadzala často lebo sa nevedel spravať uražala ponižoval potom zase prišiel že mu je to luto ale teraz som si povedala dosť nech sa aj on chilku trapi neviem čo robiť nechcem drobca vychovavať sama ale zase neviem či to bude idealne vychovavať ho snim včera som ho po tej dobe zdvihla aj mi ho bolo luto ale neda sa stale utekať od problemov.....sice neviem aky bol tvoj problem ale ste boli asi aj zobraty tak ty to maš horšie☹

anarida
15. zář 2009

ahoj 😉 tu je môj príbeh v skratke
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

liba0203
15. zář 2009

Velmi mi pomohlo citat vase prispevky,lebo som si uvedomila ze nie som sama s takym pribehom,ze oni vsetci reaguju v takej situacii ako jeden.V piatok mam prve pojednavanie,dnes vecer cestujem na Slovensko(lebo syncek a ja zijeme u mojich rodicov v inom state).Prvkrat od porodu budeme od seba som smutna,neviem ako vydrzim bez neho ale musim tam ist.Dufam ze sa odporca,dostavi na sud,inac moja cesta bude zbytocna. ☹ Som zvedava co si vsetko na mna vymysli,lebo tiez tvrdi ze dieta nie je jeho...to budu este nervy.Ale dieta ma na tie peniazky od neho narok a preto musim ist bojovat!

valria321
15. zář 2009

fiha klobúk dolu to je sila a ešte ktomu si aj zo Žiliny ako ja 🙂to je fajn ale vieščo ja myslim že ti bude bez neho ťažko ale snim ešte ťažšie vieš ako sa to hovorí ....asi ti moc chyba kolko ste už od seba ....počuj keby mal taku odvahu a prišiel by že sa chce vratiť prijala by si ho naspeť????ja ale nechapem ako ti vysvetlil že vas opušťa dôvod niečo vo vašom vzťahu nebolo o.k??

anarida
15. zář 2009

Držíme palce aby ste to s Máriom zvládli 😉 a tiež na súde budem na Vás myslieť 😉

anarida
15. zář 2009

Nie naspäť by som ho nechcela!Možno po čase dlhom čase ale určite by to nebolo také ako pred tým.Musím si isť umyť vlasy kým Emka spinká asi 5-10min 😉 potom napíšem,žže prečo ako a ako to vysvetlil

verled
15. zář 2009

Ahojky holky, jen Vám chci upřímně vyjádřit podporu......buďte všechny moc silné, prcci za to stojí.-)

anarida
15. zář 2009

valria prepáč,že som už nenapísala kým som sistihla umyť vlas Emka sa zobudila tak sme šli von teraz ide papať a spinkať 🙂
verled ďakujeme

bara78
autor
15. zář 2009

Ahoj děvčata. Tak vyjednávání o penězích nadále pokračuje... je mi z toho už špatně. Ale vypadá to, že se to snad v průběhu týdne vyřeší... doufejme, že bez velkých konfliktů. Je toho na mě nějak moc. Myslím, že ex-příteli vůbec nedochází, že jde o to dítě.... a ne o mě.
Dnes jsem byla v Podolí na vyšetření, tak chlapeček je stále nožkama dolů a císařský řez to bude téměř určitě. Naštěstí tam nejsou žádné další komplikace nebo ne tak velké, jak mě trochu vystrašila moje doktorka minulý týden, takže to snad nebude o tolik dřív než původní termín, jak jsem se celkem bála. Hlavně aby miminko bylo v pořádku.
Nějak to mě všechno strašně doléhá. Nedokážu pochopit, že se může ex-přítel po tom všem, co způsobil, ke mně chovat tak, jak se chová... nedokážu si vůbec představit, jak spolu do budoucna budeme komunikovat... děsí mě, že tím děťátkem jsem s ním nadosmrti spojená a nemůžu s tím nic dělat, ani to dítě. Je mi strašně smutno, že místo abych si užívala svoje první těhotenství, tak řeším jen problémy...

valria321
15. zář 2009

anarida si tu??

danfal
15. zář 2009

Já nechco nikoho bránit, sama jsem si tím prošla, ale postupem času, jak jsem svobodná maminka, tak zjišťuju kolik ženatých chlapů by mělo zájem. Je to docela síla!!!!!!!!
Já bych si tak přála nekomplikovaný svět, bez milenek a záletů, aby naše děti měly oba hodné rodiče. ☹ ☹

sonica
15. zář 2009

barus, tak hodne stesti, hlavne to nehrot zbytecne, jestli ti neni dobre a dela ti to jenom potize, tak to ted odloz, nech to bejt, ono to neutece, neboj, a to na cem se pak domluvite, nebo mu soud urci, tak ti bude muset spetne doplatit.
nejdulezitejsi je ted Tomasek a ty... 😉 uz to mas za chvilicku a budes ho mit v naruci a ten pocit a ten broucek za to stoji... 😉

lovable
15. zář 2009

Připadají mi ty naše příběhy skoro jak přes kopírák. To je fakt tolik chlapů, kteří nechtějí šťastnou rodinu? Jak si to představují vůbec dál, s těmi jejich milenkami? A my musíme vydržet vše, samotu, starost o dětičky, a ještě se trápíme, protože je snad v koutku duše stále milujeme... 😒
Je mi z toho všeho strašně smutno. U nás to (tedy alespoň zatím) vypadá slibně co se peněz týče, právník připravil dohodu o výživném, manžel mi v neděli řekl, že s tím nemá problém...Tak snad mu to vydrží... 🤐

vm72
15. zář 2009

Ahoj holky!
Tak já mám vyřešený zase jeden soud.Uf! Šlo o to výživné manželky,které mi sice bývalý platil od doby kdy odešel,ale já jsem chtěla (a měla i nárok) dostávat víc. Jak jsem psala,"stanovil"si to na 2500 a to mi i posílal,ale já chtěla jako stále jeho manželka víc,alespoň 4000,-. Takže když už máme po rozvodu,šlo o to,aby mi to doplatil do částky na které jsme se nakonec dohodli a to do 3800,-.Jeho advokát to nejdřív zkoušel všelijak překroutit,zamotal do toho i peníze,které byly určené pouze pro dceru a vypočítal tu dlužnou částku na 1800,-! To jsem vám psala... No a dnes u soudu najednou ta částka byla 5400,- (a tak to vyšlo i mě) a prý že mi to ex.bude splácet postupně do konce roku... 😕 Že prý nemá vůbec peníze... (Podotýkám,že měl na sobě nové rifle,tričko a boty.)
Já jsem řekla že v žádném případě,že to chci max.do měsíce a ještě mu slevím na 5000,-.Tak to nakonec odsouhlasil s tím,že si teda někde půjčí... 😅
Tak se mi ulevilo,že mám zase jednu hnusárnu za sebou a pomalu budu nabírat sílu do dalších bojů.
Půjde o výživné na malou,která se brzo narodí.Advokátka mi poradila,že si o to můžu zažádat klidně až po 6ti nedělí,nebo klidně ještě dýl,že to záleží jen na mě,kdy budu mít zase sílu na tyhle věci.Že mi výživné bude muset stejně doplatit ode dne jejího narození.Tak jsem si tak žíkala,že to asi tak udělám.Teď si "v klidu" odskočím porodit a až se trošičku zmátořím,budu teprve žádat o alimenty na malou.

Baru,to že budu s ex.spojená nadosmrti našimi 2ma dcerami,mě taky docela vadí.Bohužel to ale jinak nejde. 😒

bara78
autor
16. zář 2009

VM: Tak gratuluji aspoň k tomu, že ten soud dopadl jakž takž. Já už jsem strašně vyčerpaná, rozhodla jsem se, že už komunikaci s ním ohledně peněz nechám jen na právničce, protože už na to nemám. Nějak to na mě všechno teď strašně dolehlo a jsem úplně zoufalá. Vůbec nevím, jak to všechno i teď i potom sama zvládnu...