Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

filipal
10. pro 2009

Kalu, presne tie nevinne deti mi napadali, ked som pisala ten prispevok...a hned som si aj sama v sebe protirecila..... 😝 😀 urobila si to za mna, dakujem ti. jasne , ze v tychto pripadoch to neplati...aj ked niekto by ti mozno tvrdil, ze je to karma z minulych zivotov a pod....
tak isto nie je spravodlive, ked tie najlepsie a najskromnejsie dievcata dostanu najhorsich chlapov a tie potvory dobrakov.... ale zase by nam to vysvetlili psychologovia, preco to tak je! 🙂

skor som tym myslela, ze ked budeme robit, ako najlepsie vieme, robit dobro, ono si nas najde. mozno v inej podobe...mne sa to v zivote potvrdzuje aj v mojom okoli. nejako to funguje, len to dobro musi byt nezistne...

Bara, tak som rada, ze ti vysla aspon ta dohoda... teraz uz nebude mat ex take lahke sa z povinnosti vyvliect.

janula756
10. pro 2009

ahoj bara78...mala som taky isty problem ako ty. hned ako som oznamila dotyčnemu že čakam babo ,,nastala pre mna hroza,nie preto že som lutovala že som tehotna ,ale s toho že dotyčny prestal mať o mna zaujem a vobec sa so mnou nechcel stretavať.totiž ja som otehotnela v taliansku s nemcom...hned ako som to vycitila,hned som mu navravela že ak mi zdrhne dam ho policii...a po skončenisezony v taliansku som chcela navštevu s jeho rodičmi...čo sa aj stalo...nakoniec ma odviezol domov na sk,to som bola už v 4.mesiaci...a potom sa neukazal až kym sa nenarodil maly drobec,mala som problem s rodnym listom,lebo ho nechcel prisť podpisať,všetko som muselas riešiť cez jeho mamu,ktora je fakt super,nebiť jej tak dodnes nemam ani vyndru...potom na vela podpisal ten rodny list a zas sa neukazal...bola som na nervy ,na všetko sama,ale mala som po ruke rodičov nasťastie....jeho tatičko asi dozrel a teraz ked ma maly už 3,5 roka chodi za nami raz za mesiac.maly už ovlada par slov po nemecky.berie ho však len ako kamoša a nie otca..my dvaja mame len kamaratsky vzťah ale len pol roka ...preto že mi velmi ubližil a neviem či vobec zabudnem na to čo mi urobil...neviem ako mam dalej postupovať,pretože nechcem aby maly nepoznal kto je jeho otec a nakoniec aj jeho nemecka starka ktora nam posiela darčeky je fakt super a velmi sa snaži...bojim sa však .ked bude maly velky že mi odyde do nemecka a ja zase budem mať kamen v srdci..........chcem len povedať bara neboj sa isť dalej maš rodičov,iste kamaratov ktori ti pomozu....MAT DIETA JE TO NAJKRAJSIE V ZIVOTE..i ked sama,ale uvidiš že to zvladneš.držim ti palčeky...a hocikedy mi možeš napisať ak budeš chcieť

blacklyn
11. pro 2009

bara78-tak to je moc dobre,ze mas tu dohodu,jen jak budou nejake problemy s platenim,tak zadny slibi o tom ze pak ti zaplati,rovno k advokatovi a na exekuciu,oni si obcas mysli,ze nas obmekci sladkymi recickami a ze im vse prejde.Tak se nedej 😉
filipal:to stesti se raz unavi a sedne si i na nas 😅
janula756: mas stesti ze mas aspon tzv.svokrovcov ktery te podrzi,kdyz uz ten chlap zlyhal.Jsou i taky ze im to je uplne jedno ☹
Jinak holky od vcera mi je nejako divne,citim sa cudne,a mam takovy bolesti v podbrisku a ze spodu,ja neviem citim sa zvlastne,mozno je to tym pocasim 😖

sasulec
12. pro 2009

Ahojte zienky,po dlhsom case som tu opat..tak nakoniec sa bio otecko prebral zo spanku sipkovej ruzenky.. 😝
mal na male lebo den na tom chcela ist podat o nahradne vyzivne.. 😒
inak som v dakej teme citala,ze lepsie je nahradne vyzivne,ako exekucie,koli poplatkom ktore musute zaplatit ci uz advokatom,alebo exekutorovi.. 😠 😠 😠
takze sa mi trosku ulavilo,aspon bude na darky,mam nasetrene.. 😉
posielam vam objatie,drzkajte sa kocky 🙂

kristina25
13. pro 2009

sasu
tak to mas dobre, ze sa prebral zo spanku. Moj sa donho ulozil, idu Vianoce a nic. Budu oslavy tak asi tie peniaze potrebuje na nieco ine ako dat ich malej. Hlavne, ze tvrdil na sude, ze bude platit aj viacej.
Ale ja si pockam tri mesiace a potom mu to nedarujem. 😠

blacklyn
13. pro 2009

Sasulec:ja som to teraz riesila s exekutorom,penale su vo vyske 250EUR ale to nie je moj problem,to si exekutor vyziada od bio otecka 😠 a advokata som tiez neplatila,len za overene kopie,to je vsetko,takze sa mi to oplati,len neviem kedy tie peniazky dostanem,na ne si zjavne hodne pockam,ale ked dojdu tak sa budem poriadne vytesovat 😀 jaj baby jak sa mi vsetky peniaze vratia od ex i od terajsieho draheho manzela,tak budem v baliku a mozem zacat novy zivot 😉 nechapem tu ich lakomost a sebeckost.No a holky ty bolesti su coraz horsie,tak dufam,len ze do vianoc z tych stresov neporodim predcasne ☹

sasulec
13. pro 2009

blacky nemala by si radsej zajst doktorovi?
aspon nech ta pozrie,teda ja som mala tiez mierne bolesti a nakoniec som rodila,do porodnice otvorena na 8 cm..
3tt skor..
viem,ze ty mas este cas,ale aspon nech ti doki povie ze malinkemu nic nehrozi 😔

bara78
autor
13. pro 2009

Ahoj děvčata, tak jsem se přesunula od rodičů zpět domů... jsem zvědavá, jak to tu budu zvládat. Už je mi o něco líp, ale když si vzpomenu, jaké to bylo psycho, než jsem odsud odjížděla k nim, tak jen doufám, že se to zas nevrátí... No, naštěstí je to tak, že na Vánoce budu zase u nich, takže tu teď budu jen chvíli. Snad už to půjde. Držím vám/nám všem moc palce...

blacklyn
14. pro 2009

Sasulec no sak som nakoniec vcera skoncila na pohotovosti,pre istotu,vraj maly je v poriadku a porod nehrozi a tie bolesti mozu byt jak je nizko a rastie a hybe sa,tak ma tlaci a boli ma to.Takze neviem,mam oddychovat a lezat a zajtra idem do nemocnice na vysetrenie a mam sa objednat na ultrazvuk.Lekarka bola velmi mila,taka mlada pani,vsetko mi vysvetlila a upokojila ma,ale ze ked sa mi nieco nebude pozdavat mam radsej dojst.Na rozdiel od starych sestriciek,ktore ma pekne vystresovali a este mi aj vynadali.Ale ja verim ze to malicky zvladne 😉 a bara 78: neboj zvladnes to,silna baba a bude to dobre,uvidis a mas tu aj nas 😉

bara78
autor
16. pro 2009

blacklyn: Tak držím palce, ať je malý v pořádku a ještě v bříšku vydrží. Taky jsem se potýkala s bolestmi, tak od sedmého měsíce. Malý se nakonec narodil týden před termínem a to ještě jen proto, že to byl plánovaný císař... jinak bych snad přenášela.
Jinak doma zatím zvládám. Každý den tu mám nějaké kamarádky a tak... snažím si udělat nějaký program. Večery jsou bohužel horší, spolubydlící už mi odjela na svátky do Brna a přijede až v lednu, takže jsem tu sama. Ale jde to, lépe než jsem si myslela. Nutno říct, že jsem ten měsíc u rodičů potřebovala, jinak bych byla už asi v blázinci. Měla jsem aspoň čas a prostor se z toho všeho trochu otřepat.
Jinak beze změn. Ex přijde v pátek se podívat na malého. No, asi lepší, než kdyby na něj kašlal úplně... člověka asi nakonec život dovede k cynismu... Jsem zvědavá, jestli se mi podaří ještě v životě někomu věřit.

jovana7
16. pro 2009

ahoj holky, opět se hlásím po menší odmlce. 😉
Dneska jsem byla na kontrole, v pátek mám první termín, tak jsme se s panem doktorem dohodli, že pokud se do neděle nebude chtít malému ještě ven, vyvoláme porod v neděli uměle. Takže teď jsem vystrašená, protože už vím, který den to proběhne...
Jinak co se přítele týče, jsme spolu, ale už to není jako před tím a myslím, že ani nebude :( Z jeho strany je to chladnější a já jenom doufám, že se porodem ve mě něco pohne a já si sama uvědomím, že takového člověka vedle sebe nechci ...
I když teď jsem na něm strašně citově závislá.
Takže to je nové info.

blacklyn
16. pro 2009

No sevas holky,kdo vymyslel motto,kdyz se sere tak se sere poradne??? 😠 Vcera mi zemrel deda,takze mamka odjela za rodinou vyrizovat pohreb pres cele Slovensko,dnes sem byla na kontrole co nastesti dopadlo jak taz dobre a zitra mam ale nutny ultrazvuk coz jeste nevim jak pujdu,nebo sem dojela pro dceru do skolky a pry porad se dusi,tak sme jeli rovnou namisto baletu k lekarke a ma chripku,nakonec jeste dostala teplotu a zvracela.No tak a nastal problem,pac nevim kdo s ni zustane doma,mam to dohodnuty s kamoskou tak na 90% tak mi to snad neodrekne,jak vsichni protoze se boji ze budu taky nemocni.A tata jede za mamkou a prijedou az v nedeli,takze zase na vse uplne sama ☹ a to mne jeste stihol nastvat manzel,pac se mu volala ci by teda nemohol dojed ted kdyz mnel v planu dojed za nama pred vanocema a prej jeste nedostal fakturu tak nema penize a kdyz tak tak jak slibil pristi tyden,no jenze ja ho potrebuju ted a ted proste nemuze,jako vzdy kdyz ho potrebujeme.Holky vyzeralo to nadejne medzi nami,ze to dame opat do kopy a vse,ale pak se stane neco takovyho a on nemuze,ale to nejde ze nemuze,ale kdybych chtel tak by to slo.Takze uz neverim ani tomu ze dojde vubec.Ach jo dal mi brouka do hlavy a nasliboval a zase nic 😢 😢 😢 no a to pak ceka ze se s nim vratim do Brna kdyz se na mne usmeje,to tezko 😠

blacklyn
16. pro 2009

Uz nikdy to nebude jak driv ☹

bara78
autor
19. pro 2009

blacklyn: Tak to je mi líto, že máš takové potíže. Pohřeb v rodině, nemocná dcerka, s manželem jen nesnáze. Je tedy pěkné, jak na ty chlapy není tedy vůbec spolehnutí. Je to fakt strašný, když nás nechají v takové situaci samotné... když je nejvíc potřebujeme. Máš pravdu, nebude to jako dřív, i kdyby se to dalo nějak jakž takž do kupy, prostě už jim nelze věřit.
My jsme včera podepsali tu naší dohodu o financích ještě s ověřenými podpisy na úřadě. Teď to poputuje advokátovi a na soud. Ex-přítel tedy aspoň včera dorazil, kdy měl, abychom to mohli jít podepsat... Choval si malého, oblíkal ho, jezdil s kočárem... na chvíli je schopný fungovat. Ale to je tak všechno. Taky tvrdí, jak nemá peníze, ani dárek jsme od něj k Vánocům nedostali a uvidíme se až po svátcích. Smutné.
Naštěstí na Vánoce budu zase u rodičů, jinak nevím, jak bych to zvládla.

filipal
19. pro 2009

ahoj Bara,
precitala som si zaciatok tvojho pribehu....je mi smutno z takych egoistickych chlapov!
mozno to niekde v diskusii spominas, ale nenasla som to...zostal tvoj byvaly s tou babou, kvoli ktorej odisiel?

citala som tvoje prispevky z neskorsieho obdobia, ale netusila som, ze mas az taku dramaticku minulost... ☹

blacklyn
19. pro 2009

baro dekuji moc,nejako se to vse naraz nakopilo 😖 ale ja verim,ze bude i lip,vzdyt az tak zla v zivote sem zase nebyla 😅 a co se tyce toho placeni,to vis typickej chlap pro sebe vse a na dite setri i posledni korunu 😠

sasulec
19. pro 2009

ahoj babule,dako to na nas cez tie Vianoce dolieha,ale kde su tie nase zlaticka?
nepisete co mate pre deturence kupene a ja som takaaa zvedava..
inak u nas nove este to,ze nam kardiologicka tu v Nr slubila,ze pokusi posurit tu operaciu takze uz do konca bud. roka by sme to mali mat za sebou..
takze sa nam to blizi,co ma aj trosku tesi,ale aj desiii..
volali mi svokrovci,ze by som im malu mohla dojst ukazat,no tak to neviem,vobec sa mi nechce.. 🙄 🙄
pre malu som na Mikulasa dostala take krasne mikulasske oblecko,bola v nom aj oblecena,no bola bozska..boli ste aj na nejakych podujatiach??
my sme boli na Mikulasa no a jedneho sme nestihli,malej vyskocila horucka,ale vraj to stalo za to,ze bol mladi Mikulas a bol v trenkach..skoooda 😝
dufam,ze som vas aspon trosku Mikulassko-Vianocne naladila a napiste uz aj nieco veselsie,prosiiiim 😅 😅 😅

kalu
20. pro 2009

Sasulec má pravdu- pojďme si napsat pár pozitivních řádků, když máme za dveřmi ty Vánoce
😉
takže- my jsme s Lucinkou na Vánoce už nachystaný 😎 - 24. a 25.12. budeme trávit s mojí rodinou (rodiče+rodina mé sestry).23.12. si uděláme "Štědrý den" pro sebe my s malou doma- uděláme si večeři, rozbalíme dárky...druhý den ráno pojedeme k našim- takže malá bude mít vlastně Štědré večery dva.
Dárky mám nakoupené-pro malou mám stavebnici Žako,telefonky z pokoje do pokoje,farmu se zvířátky,dětské peníze,bubínek (ten si přeje nejvíc 😀 ) a jako hlavní velký dárek dostane koloběžku.
Pro rodiče jsem si našetřila na digifoťák+každý dostanou nějakou maličkost (kosmetika), zrovna tak sestra a její manžel- kosmetika+chůvičky pro dítě (sestra je těhule). Jo, a ještě se budeme stavovat u tchánovců- pro ty máme taky kosmetiku+přívěsek na klíče s Luci+nějaké stolní hry (ty jsem teda dostala od někoho já,tak je neporušené posílám dál 😔 ) -oni totiž Lucince nakoupili nějaké dárky, tak je mi blbý tam přijet s prázdnou.

Cukroví jsme s malou pekly, máme jen 3 druhy a trošku, ale tak, pro atmosféru.... okna jsme zdobily spolu- my teď máme období, kdy malá chce hrozně se vším pomáhat a je při tom děsně důležitá 😎 - stromeček máme připravený ve stodole a zdobit budeme možná dneska... zkrátka hlavně kvůli malé se na ty Vánoce docela těším, ještě by nám mohla zůstat ta bílá peřina venku, co ? 😉

blacklyn
20. pro 2009

Ahojte holky,tak ste to tu vytvorili tak vianocne,ja mam pocit ze to upratovanie nikdy neskonci a stale peciem,uz mam nachystane nieco,vyzdobu aj stromcek a darceky pre Viku nakupene a pobalene(som si musela pozicat od mamky peniaze kym mi nejake pridu,lebo ani manzel ani ex nedavaju a som doma na rizikovom) ale tak nakupene,to pocom tuzila dostane sadu na malovanie od disney,barbie tumberlinu,take psa co steka ked si prilozis nufak na lice tak ta chladi 😅,a stolnu hru o piratoch a bojovnikoch,no a sponky a gumicky a kamaratka jej kupila Knihu barbie a tri musketiry,takze bude mat ako vzdy krasne vianoce,od jej tatinkov necakam nic ze si vobec spomenu.No a stedry den prezijem s Vikinkou,mamkou,tatkom a bratom.Samozrejme manzel bude chybat.Na vianoce sa tesim len kvioli malej,ale nic spravime si ich pekne i bez neho.No a darceky pre rodicov vybavi brasko 😅 No a ja chcem len malickost,ale ta sa kupit neda ☹ Holky prajem vam vsetkym krasne vianoce plne pohody,lasky a stastia,nech ich spravim kuzelne pre nase deticky,oni si to zasluzia 🙂 🙂 🙂 a dufam,ze nam snezik vydrzi 🙂 🙂 🙂

bara78
autor
22. pro 2009

Ahoj holky. Tak já jsem doma nestihla ani uklidit, ale je to celkem dost jedno, páč se stěhujeme dnes zas na pár dní k našim na svátky. Už se celkem těším. Doma je to fajn, ale u nich aspoň mám podporu a nesedím večer sama v bytě. Dárky jsem letos moc nezvládala nakupovat, ale něco mám, tak snad to bude v pohodě. Nejvíc dárků dostane stejně Tomík, i když to zatím moc neocení. Tatínek se nám asi ani neozve... možná po svátcích... no nic, nebudu si to kazit.
Tak se mějte krásně a snad si to nějak aspoň trochu užijeme.

bara78
autor
22. pro 2009

filipal: teď jsem dočetla diskusi a narazila na tvojí otázku. Ne, ex-přítel s tou ženskou s největší pravděpodobností není. To vím od přátel. Ale to už vím asi od léta, takže jeho velká láska, kvůli které opustil těhotnou přítelkyni, mu vydržela sotva pár měsíců... Ale jestli už zas nemá někoho jiného, to nevím, sám (se sebou) nevydrží. Takže je to stejně jedno. A bylo mi to jedno už i v tom létě, kdy jsem zaznamenala, že se nějak víc ozývá a jeví zájem, to mi došlo, že už tu ženskou nemá... Jenže co s tím. Dávat to do kupy a za půl roku být ve stejné situaci, až ho rodinný život omrzí a zjistí, že to ho to omezuje... ?

filipal
22. pro 2009

jeeej Bara, hned by som tebe aj tvojmu syncekovi poslala pod stromcek nejakeho dobreho tatinka, ktory by si vas zasluzil! 😵 ....raz ho urcite stretnes! 🙂

pozdravujem vas mile maminy a uzite si krasne Vianoce s detickami. lebo Vianoce su s detmi najkrajsie, ale bez chlapa sa daju vydrzat....

vm72
23. pro 2009

Ahoj holky!
Dlouho jsem tu nebyla.Nějak to s malou nestíhám... 😅
Ale myslím na vás,jak to všechno zvládáte a doufám,že dobře.

Chci vám všem popřát krásné a pohodové vánoce.S nejkrásnějšíma dárečkama,které jsme si nadělily jenom my samy - našima dětičkama.To jsou dárky nad dárky! 😵

My letos poprvé po 13ti letech budeme u stromečku bez "tatínka",ale nesmutníme - naopak,radujeme se z Klaudinky a nic víc teď pro nás není důležité.Štědrý den strávíme já,Terezka a Klaudinka s babičkou a dědou a určitě si ho užijeme naplno,jako vždycky před tím. 😉

Tak ještě jednou KRÁSNÉ VÁNOCE !!!!!!!!! 😵

filipal
23. pro 2009

vm,
aj tebe a tvojim zlatym dcerkam, krasne Vianoce 🙂 🙂 🙂

blacklyn
24. pro 2009

Babulky krasne sviatky plne stastia,lasky,pohody a splnenych snickov 🙂

sasulec
27. pro 2009

Pekne sviatky babulky..ako sa mate? co ste si nasli pod stromcekom? 😅
my sme mali boohateho Jeziska,mala dostala kocik,ruksacik,zupan,kabelku,do kabelky zrkadialko,hrebienok,mobil..kameru a karaoke mikrofon,tak sa vykruca pred tv..skratka mame veselo..a ako vy sviatkujete? 😅

lesnenka
27. pro 2009

Ahojky. Tak jsem našla toto téma a i já sem patřím. Nás opustil otec prcka, když jsem byla ve 4 měsíci těhotenství. Bohužel nemám čas dočítat všechny příspěvky.

blacklyn
28. pro 2009

Lesnenka no to vies,mam pocit ze to maju chlapi ako novy sport, opustat zeny tehotne alebo s malymi detmi,su to previti 😠

verled
28. pro 2009

jsme na světě fotky v albu zatim paaaa

blacklyn
28. pro 2009

Verled,gratulujem k narodeniu Tedika,vela stasticka,zdravicka a hlavne lasky Vam prajem z celeho srdiecka.Ja ten svoj druhy poklad este stale cakam,ale snad uz coskoro sa budem tesit tiez 😉