Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

verled
16. bře 2010

holky ach jo, to je hruuuza.......
laura:bara je uršo v pohodě, jen má vyřizování.-)

tady něco k rozveselení🙂

http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=12667&...

bara78
autor
16. bře 2010

ahoj holky, koukám, že nás přibývá... držím palce všem. Já jsem celkem ok, jen nějak nestíhám přispívat.

sasulec
20. bře 2010

ahoj babulky,sa ozyvam po nejakej dobe... 😉
verled maly je krasny,ale ak mozem poradit,tak si uzamkni foto,len pre priatelov,mohli by sa ocitnut foto tam kde nechces 🙄
inak ja som dnes makala pred domom,cistila,a upravovala zahradku,este par dni a travicku nasadim,potom uz len pieskovisko,bazenik o par stupnov viac a bude zuuuzo 😉
Naladme sa na 1. jarny dnik s usmevom 😉 😉 😉 iked pri nasich slnieckach ho mame kazdy den vsak 😉 Takze hore hlavky slnecnicky za slnieckom, treba ist dalej 😉

sasulec
21. bře 2010

ahoj babule,nik tu?
kuuk 😉

bara78
autor
22. bře 2010

ahojky, nějak nestíhám, tomík byl trochu nemocný, pak jsem to asi chytla já, takže jsem víkend proležela. Jinak včera tu byl tatínek Tomíka a vzal si ho na hodinu ven. Já jsem stejně pořád strašně vyplašená, když mu ho mám svěřit, že si skoro říkám, že to snad ani dělat nebudu... i když je to asi blbost, ale prostě mám strach, aby se něco nepřihodilo... jak tu s námi není a přijde jen jednou do týdne, tak mám pocit, že ani neví, jak s tak malým dítětem zacházet a vůbec si neumím představit, že bych mu ho měla svěřit třeba na půl dne nebo na celý den, až přestanu kojit... začínám z toho mít hrůzu. Jak jste na tom s tímhle vy?

filipal
22. bře 2010

ahojte maminy! 🙂 🙂 🙂

Baro, aj ja som sa tak bala...a ked isiel syn prvy krat s otcom na tyzden, bola som uplne vykolajena..... vtedy mal asi 2,5 roka.
vobec som nevedela co so sebou a s volnym casom. nemyslela som na nic ineho, iba na syna....
ale zvykla som si a postupne som sa naucila si planovat veci, na ktore som inokedy nemala cas.....
neboj, to pride postupne..... 😵

sasulec
22. bře 2010

Barus,tak sa dohodnite,ze budete chodit spolu na tu prechadzku,aj my chodime tak.. ☹
mne by bolo tiez smutno,ale zas ak si zvyknes,bude to mat aj vyhodu,trebars pocas choroby,ze si oddychnes na hodku dve.. 😔
len som nakukla a idem bruu 😔

vm72
23. bře 2010

Tak tenhle problém u nás fakt neřešíme.Náš "tatínek" dělá,jako kdyby Klaudinka vůbec neexistovala.prostě ji totálně vypustil a neřeší.Na jednu stranu si říkám,že je to dobrý,že to nemusím řešit a prožívat stresy,jako Ty,baru.Ale na druhou stranu se bojím toho,že když si pak náhodou vzpomene,až bude malá větší,najednou si vzpomene a bude se dožadovat..Jako u filipal.Asi mě z toho pak hrábne.Pro ni bude úplně cizí člověk a já se utrápím,jestli s ní vůbec bude umět "komunikovat". 😨

bara78
autor
25. bře 2010

vm: tak to je mi líto. Ono těžko říct, co je lepší... já se v tom pořád plácám. Ale já sice řeším spoustu věcí okolo a nejsem nadšená když ho vidím, po tom všem, co způsobil, a on se chová jak malý kluk a není s ním stále snadné vyjít, ale na druhou stranu asi by mě štvalo možná mnohem víc to, kdyby o Tomíka nejevil zájem vůbec. Mě ale zas moc mrzí to, že mi už několikrát řekl, že se těší, až bude Tomík větší a bude s ním chodit ven... a ve mě se zvedá strašný vztek, protože to je moc báječný mě v tom nechat úplně samotnou, nechat mě piplat se s miminkem od narození každý den, kdy on vůbec nevidí, co to všechno obnáší, kdy jsem nevyspalá, vyřízená, nemám na nic jiného čas, zatímco on si někde lítá, svůj život nemusel změnit ani o píď a pak si bude brát Tomíka do ZOO, až bude větší a nebude s ním tolik starostí...? A slízne jenom smetanu? Ach jo. Ale asi horší by fakt bylo to, kdyby o něj nejevil zájem teď a pak si vzpomněl za tři roky, kdy ho Tomík nebude vůbec znát... no, nezávidím ti to. Tvůj ex-manžel se to prostě všechno snaží odstřihnout úplně, aby si nemusel připustit, co provedl... možná mu to za pár měsíců nebo let dojde, ale to už bude pozdě a bude to pro všechny asi moc těžké. Drž se.

bara78
autor
25. bře 2010

sasulec: já jsem to donedávna měla taky tak, že pokud chtěl vidět Tomíka, tak jsme šli ven společně nebo přišel na návštěvu, pak ho jednou asi na hodinu hlídal, když jsem byla u doktora, to bylo asi před dvěma měsíci a poslední měsíc si ho tak jednou za týden bere vždycky na chvíli ven. Říkala jsem si, že to zkusím nějak přežít, že snad má tolik rozumu, aby s ním neprováděl žádné vylomeniny a nějak mu ublížil. Taky mě právě napadlo, že kdybych byla nemocná nebo se něco dělo, že budu mít aspoň větší jistotu, že mu ho můžu na chvíli svěřit. A taky i do budoucna - těžko bych mu svěřila na celý den tříleté dítě, se kterým nebyl nikdy sám. Prostě se to snažím dělat, jak nejlíp umím a dle svého nejlepšího svědomí, ale někdy nevím, jestli dělám dobře... ach jo.

sasulec
25. bře 2010

Bara urcite sa ti to raz vyplati,ako vravis,budes mat istotu,ze vie s malym zaobchadzat 😅
naozaj su chvile,kedy som potrebovala aj ja napr. ked som bola chora, nachvilu zaopatrit malu,nastastie mi pomaha mama,byva s nami a tak mi ju vezme von a ja si oddychnem,nas tato je mimo SR,takze na neho sa spoliehat nemozem.. 😒 😖

verled
25. bře 2010

ahojte kočeny🙂z jistých důvodů už nebudu přispívat do veřejných témat, nebojte neni to kvůli Vám.-)))..takže kdyžtak IP🙂)

jinak kdyby někdo chtěl vidět fota, písněte mi do IP a já pošlu spešl odkaz, zamkla jsem i alba🙂

mějte se a smějte se...víte jak.-)

filipal
26. bře 2010

no skoda Verled! dufam, ze neboli nejake info zneuzite?! 😒 😒 😒 da sa inac zalozit aj sukromna skupina....

nech sa ti dari.....aj Tadeaskovi 😵

sasulec
26. bře 2010

Ahojte,Ver, dufam,ze sa nedeje nic zavazne 😕
filipal sukr. tema je fajn napad,predsa si piseme o osobnych veciach a nemusime to takto verejne,ale bola by som rada,keby sme aj tuto stranku udrziavali,ak by sa chcel niekto pridat 😉

filipal
26. bře 2010

asi by ju mala zalozit Bara, ona tuto temu zacala 😉
ale moze aj niekto iny.....

vm72
27. bře 2010

verled,to je škoda,sakryš...Ale chápu,jestli to tak bude pro tebe lepší.Tak se mějte s malým hezky a taky hlasuju pro soukromou skupinu. 😉

bara78
autor
27. bře 2010

Ok, holky, akorát já nevím, jak se to dělá. jdu prozkoumat, jak se ty soukromé diskuse zakládají.

bara78
autor
27. bře 2010

Tak jsem jí založila, jmenuje se to Odchod partnera v těhotenství a kdyžtak mi napište do IP, kdo máte zájem v ní být a já bych vás přidala do členů, abyste si jí mohly otevřít. Najdete ji pak v abecedním seznamu soukromých skupin. B

sasulec
27. bře 2010

ja som to nenasla ☹

sasulec
27. bře 2010

ak mozes prosim hod link ked tu budes 😉

jahodarka
27. bře 2010

ahoj holky, občas vás čtu, snad se nebudete zlobit, mám podobný problém jako vy, ale z jistých důvodů se na veřejnou diskusi nemůžu rozepisovat. pokud byste dělaly uzavřenou skupinu, docela ráda bych se k vám přidala, protože přece jen okolí si postěžovat můžu, ale nikdo kdo si tím neprošel to asi nedokáže úplně pochopit..

mujstepanek
27. bře 2010

jahodarka-z podobného důvodu jako jsi uvedla Ty jsem už psala Báře..Bohužel jsem v situaci kdy veřejně také nemůžu.. 😔

bara78
autor
28. bře 2010

Ahoj holky, tak link je https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup... (ono se to tam přestalo řadit podle abecedy v tom seznamu soukromých skupin, tak se to blbě hledá). Přidala jsem do členů všechny ty, co mi psali IP, tak zkuste, jestli vás to tam pustí, a kdyžtak přidejte nějaký příspěvek, abychom zjistily, zda to funguje.

laura29
28. bře 2010

mne to nepusti 😀

sasulec
28. bře 2010

problem je v tom,ze to je ceska stranka a my slovenky to mame tazsie,som sa musela prihlasit normalne ako tu na sk 🙄
idem skusit,ci budem moct aj prispievat 🙂

bara78
autor
28. bře 2010

Tak děvčata, hlásím, že paralelní diskuse (uzavřená) funguje, pokud máte někdo zájem se zařadit do této uzavřené skupiny, tak mi dejte vědět do IP. Jinak u nás celkem nic extra, s tatínkem to funguje stále jak předtím, tedy žádná velká sláva, ale naštěstí poslední dva měsíce ani žádný velký průšvih. Nastěhoval se ke mně bratr s přítelkyní, tak přes úvodní chaos to vypadá, že to bude ok a nebudu tu sama. Můj bratr se navíc k Tomíkovi chová líp než Tomíkův otec... Tak doufám, že vše bude fungovat nadále aspoň tak jak to je a nebude zas nějaké peklo. Očekávám totiž trochu nesnáze kolem financí od "tatínka", neb mi má od března dávat peněz víc než dosud a nejsem si jistá, zda to bude bez potíží fungovat. Tak držte palce.

bara78
autor
2. dub 2010

Ahoj dámy, tak přispěju i sem, aby to tu neumřelo a mohly se sem kouknout i jiné, které jsou v podobné situaci. U nás žádné změny, kromě toho, že pravděpodobně začnou očekávané problémy s financemi. 🙄

lili01
10. dub 2010

ahoj baruško 😵
sleduji diskuzi,ale přispívám málo....
a četla jsem,jak si všechno statečně zvládla,říkala jsem ti,že si holka šikovná a až bude malý na světě bude všechno lepší ....
no až na ty finance,to je pořád téma,co trápí a bude trápit hodně maminek "samoživitelek" 😔
tak držím palečky at se to brzy aspoň o malinko zlepší ...

prosím o zařazení do diskuze ....díky a papa

lili01
10. dub 2010

vm ty jo malá vyrostla a je to kus ženské....no jo kočka po mamince 😀
no já to měla tak,že tatínek se o Adámka nezajímal,nechtěl ho,ikdyž byl plánované miminko.....dělal,že neexistuje,když si přijel pro staršího,tak se na malého ani nezeptal......no podobně jako u tebe....
ale začal mít zájem až když měl 10měs a najednou si ho chtěl brávat k sobě....no šílená představa,samozřejmě,že jsem mu ho nedala.dostával ho jen do kočárku na procházku,když si prřijel pro staršího syna nebo ho vracel.....
ale zlom nastal na podzim...nechtěli jsme ,aby ho tahal po venku,když už byla větší zima,tak jsme se s přítelem domluvili,že mu ho začneme dávat.už ho znal z procházek,takže to bylo něco jiného.prvně tam byl 25,12. na odpoledne,aby si vzal dárečky pod stromečkem.vše v pořádku,neplakal.....od té doby tam byl asi 5x,ted už tam jezdí většinou 1x za měsíc, v sobotu dopoledne si děti veme a v neděli k večeru vrací.nebylo mě to zezačátku moc příjemné,ale jednou to přijít muselo,že mu ho budem muset dát.a starší syn ho tam hlídá a řekl by,kdyby tam plakal a malý se nebojí,protože je tam s bráchou....
takže u nás tak.....

katarina1234
12. dub 2010

Ahojte kocky...momentalne mam pocit, ze to tu pomalicky umiera ale zase na duhu stranu mate urcite vela prace okolo deticiek. Mna to len caka, takze teraz mam este trochu volnejsie. Ja mam tiez strach ako to bude ked si moj ex bude chciet brat svojho syna ale je tu aj moznost ze sa ani nebude o neho zaujimat ked doteraz ho vobec nezaujimame. Drzim palce a pevne nervy s ex priatelmi.