Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

bara78
autor
13. dub 2010

Ahoj katarina, my jsme se přesunuly do té soukromé skupiny, tak sem už asi moc lidí nepřispívá. Ty máš termín už teď? A co se u vás přihodilo? Omlouvám se, pokud už jsi do diskuse psala, já jsem jen neměla sílu procházet všechny příspěvky. Každopádně držím palce. Bohužel je to tak, že člověk odpovědi na své otázky dostane až v průběhu času... dopředu se to asi vyřešit nedá. A ti chlapi to bohužel mají často tak, že se první měsíce o miminko moc nezajímají, ale pak někdy začnou, protože jim dojde, že ta bytost je na světě až ve chvíli, kdy začne mluvit a chodit... je to trochu kruté, ale může to být tak. Tak uvidíš, jak to bude.

bara78
autor
20. dub 2010

Milé dámy, tak opět připojuju pár řádek i sem. Máme se s Tomíčkem docela dobře, i když teď byl nějaký nemocný, ale snad už jsme to zažehnali. Doufám, že to, že sem nikdo nepíše, znamená, že už nás nebude přibývat tolik s podobnými příběhy...

rac
20. dub 2010

Ahoj, chtěla bych se s vámi podělit o svůj příběh. Mám už 3-letého synka Adámka, s kterým jsem už od porodu sama. Jeho tatínek, mě opustil po sdělení, že jsem těhotná se slovy, že dítě nechce, nechce být v rodném listě a celá věc je jen můj problém. Byl už 40-letý, vysokoškolák, rozvedený, jedno dítě už měl. Po dobu těhotenství, kdy neodpovídal na maily, zrušil si telefonní číslo,jsem byla totálně na dně. čekaly mě státnice na škole, bydlela jsem u rodičů a přemýšlela,zda ho uvést nebo neuvést jako otce a pouštět se do soudních tahanic.Byla jsem na vše sama, na porod,mí rodiče se těžko smiřovali s tím jak jsem "dopadla" a často mi vyčítali. Státnice,konec školy bylo pro mě silnou motivací pro to,abych se i s Adámkem od rodičů po roce odstěhovala. Otce jsem do listu neuvedla, protože jsem neměla sílu na konflikty a dohadování se s ním. Taky se bojím, že by pokud bych ho soudně zatáhla do života Adámka, by se po x-letech začal zajímat a Adámka by mi postupně odvedl. Vadilo by mi to, protože k mému bývalému příteli cítím stále "nenávist" za to, jak se zachoval.
Žijeme si teď s Adámkem relativně dobře, finančně si vyskakovat nemůžu,ale snažím se to zvládnout. Často je mi smutno ve chvílích, kdy si uvědomím,že celý životní náklad můj a Adámkův táhnu sama.Je to těžké.
Držím vám všem palečky. Lenka

filipal
21. dub 2010

teda Rac, malokedy pocut o takom sebectve, ake preukazal tvoj partner. casto sa stava, ze muz utecie a nechce s dietatom a
byvalou nic mat, ale je aspon ochotny financne prispievat...je to fakt nechutne a nemyslim si, ze moze najst ten dotycny pan v zivote pokoj!
co sa tyka tvojho rozhodnutia, neriesit vyzivne sudnou cestou, ma to aj urcite klady. mozno by mu urcili minimalne vyzivne, ale naroky by mal obrovske. mozno by vas terorizoval....nevies, ako by sa to vyvijalo.
napriklad moj ex mi platil aj plati 1000 sk, co je smiesne, ale natahovala som sa s nim roky....
uz 11 rokov som znova vydata, ale moj terajsi muz si syna adoptovat nemoze, lebo ma zijuceho otca, ktory na to nikdy neda suhlas.
tym chcem povedat, ze par korun by ta z biedy nevytrhlo, a je tu sanca, ze stretnete nejakeho muza, ktory bude za to stat!
velmi ti to prajem. 🙂

vodnarky
21. dub 2010

rac-je to velmi krute,sebecke,svinske a mohla by som pokracovat.. 😠 ..sice som nic take nezazila,ale podla toho co pises,muselo to byt veru tazke..klobuk dole,ako si to zvladla(aj ked urcite tazko),..dala si dietatku tie najdolezitejsie veci,lasku,bespecnost a zazemie..a jak uz spominala aj filipal,je sanca,ze stretnete nejakeho muza a bude ti dobrym partnerom a aj dobrym otcom pre tvojho synka..prajem ti vela stastia do zivota.. 🙂

bara78
autor
21. dub 2010

rac: jejda, tak to je teda hodně velká síla. jsi moc statečná, že to takhle zvládáš a že jsi ještě dokončila školu, to teda klobouk dolů. to už jsi o moc dál, než jsem třeba já.. když adámkovi už jsou tři roky. tomíkovi je zatím půl roku. pravda jeho tatínek tak jednou do týdne dojde, něco i platí a od začátku nedělal aspoň při tom všem problém s tím, že by nebyl v RL. sice se choval / chová jako vůl leckdy, ale není to o tom, že by se k miminku nehlásil. i když někdy jsem si říkala, jestli by to nebylo lepší.. ale nakonec jsem asi ráda, že aspoň trochu zájem jeví, víc by mě mrzelo, kdyby se na to vysral úplně.
je mi líto, jak se k tomu postavili vaši. moji rodiče jsou mi velkou oporou a nevyčítají nic a tomíčka milujou. já jsem teda školu dodělala naštěstí dávno předtím, ale přihlásila jsem se na doktorát... než jsem zjistila, že jsem těhotná, a to jsem teda nejdřív myslela, že zvládnu, za těhotenství a po porodu jsem uzavřela dva semestry, ale ted zjišťuju, že už to nedám... a přeruším to. a uvidím, jestli se k tomu někdy vrátím.
taky ti přeju, ať s adámkem potkáte někoho, kdo vám bude oporou. jsi silná a statečná ženská, tak doufám, že ti život bude už příznivější.

bara78
autor
24. dub 2010

Jinak abych ty chmury trochu odlehčila. Přidala jsem nějaké nové fotky do fotoblogu. 🙂 Tomík roste jako z vody...

rac
25. dub 2010

Ahojky, díky všem za podporu , moc mi to pomohlo 🙂 i když je to těžké, máme s Ádou klid a nemusím jeho otce honit ohledně podpisů do všelijakých formůlářů, když zmizel a nechal nás totálně bez pomoci.Nemohla bych se mu podívat ani do obličeje. nedokážu pochopit, že může chlap žít s vědomím, že má někde dítě a je mu naprosto jedno jak žije. Bez výčitek, vymazáno z hlavy. Nechápu to.... Adámek je teď v období, kdy začal pozorovat táty jiných dětí a když vidí, jak s nima blbnou, jde za nimi a chce, aby blbnuli i s ním, Předevčírem mi na hřišti připravil pernou chvilku,kdy tátovi malé holčičky říkal tati a chtěl od něj houpat na houpačce. V těch chvílích na mě padne splín a cítím,že je něco špatně a říká se mi těžko, že táta je pryč a jsme jenom my dva. Jsem taky hodně unavená, Áda je dost živý, jsem s ním skoro pořád venku aby se utahal, usnul do půl 9 a měla poté chvíli klid. Mám pocit,že jedu v rychlíku, v jednom kole. Za pár měsíců až se vrátím do práce asi padnu za vlast. Báro,co se týče doktorátu, když už byl Áda na světě, dostala jsem nabídku na doktorát. V situaci jaké jsem, to nejsem schopná zvládnout a musela jsem se toho vzdát. Po večerech jsem tak unavená, že představa nějakého studia je tabu,ještě ke všemu když se Áda budí po šesté hodině ranní. Nevím jestli to bude lepší,až budou děti větší, nedokážu si to moc dobře představit. Každopádně, když budeš chtít zvládneš to anebo se k tomu za čas vrátíš 😉

filipal
26. dub 2010

Rac a aky mas postoj k inym muzom? ja som napriklad po rozchode z ex nechcela ziadneho muza ani vidiet....
potrebovala som samotu, trosku pookriat...ale po case som predsa len stretla fajn cloveka (syn mal vtedy 5 rokov)
a mali a maju so synom pekny vztah.
mozno by stalo za to, zacat hladat aktivne priatela, ktory by bol pre tvojho synceka kamarat.
chapem, ze si velmi unavena a este aj sklamana. okolo 5 roku zacina byt dieta samostatnejsie a matkam sa zvycajne ulavi...
to len aby si vedela, ze to takto nebude stale 😉

bonparuska
27. dub 2010

ahojte odvážne maminky!mňa môj manžel takisto opustil už počas tehotenstva, ešte je to všetko strašne čerstvé,bolo to v 3. mesiaci, mali sme medzi sebou stále hádky ohľadom financií,bývania,výbavičky, ktorú vôbec nechcel ísť ani len pozrieť, radšej sa chodil baviť s kamarátmi,ako by bol so mnou, teraz keď sa spätne pozerám nato, že odišiel,myslím,že to tak malo byť, a že to nebol správny partner pre mňa a maličké.keď som si prečítala vaše príbehy dodalo mi to energiu a silu bojovať.

filipal
28. dub 2010

ahoj Bonparuska! 🙂 a babenko je uz na svete, alebo je este v brusku? a mas pravdu, kedze bol tvoj manzel takyto sebec, je lepsie ze odisiel. ty mas teraz sancu, ze stretnes lepsieho cloveka....
napis nam aj castejsie. 😵 😵 😵

bonparuska
28. dub 2010

ahoj Filipka! ešte je stále v brušku, termín mám v auguste, a je to strašné že za pár dní musím prekonávať rozvodové konanie s takým bruškom, ale čo už, to mu v živote nezabudnem, ako ma týral počas obdobia,ktoré malo byť pre mňa to najkrajšie v živote, dúfam že po rozvode si to budem užívať v kľude,ako sa môže niekto takto otočiť,to je neskutočné, ale čo už, mala som si lepšie vybrať, nie takého biochrapúňa. som rada,že ste založili takúto tému, pomohlo mi to cítim že nie som jediná, ktorej sa takéto niečo stalo.

filipal
28. dub 2010

Bonparuska aj ja som sa narodila v auguste! budes mat slnieckove dietatko! 😵
ja som mala tiez strasne tehotenstvo vdaka ex, ale na synovi to vobec nebolo vidno, nastastie!!! 🙂 a ani nie je, tak sa neboj.
ty si taka vesela kopa, ze? 😅

bonparuska
28. dub 2010

Je to je aké super! Si ma ukľudnila, že máš zdravého synčeka, dúfam, že aj to moje baby bude zdravučké, prežiť ten rozvod a už si budem tehotenstvo iba užívať, strašne milučko na tvojej fotke pôsobíš, taká spokojná mamina, som čítala tvoje príspevky a moc ti to želám, že si si našla partnera, ktorý vás má rád a chová sa k vám tak ako sa chovať má. dúfam že aj ja po čase na niekoho, kto bude mať srdiečko na správnom mieste natrafím.

filipal
28. dub 2010

Bonparuska, urcite stretnete nejakeho fajn chlapa. z teba uplne citit, ze nejakeho pritiahnes..... 😎
uprav si pas( v ktorom si tyzdni), nech si vieme predstavit ako ti rastie brusko.... 😵

ano, mam dobre manzelstvo, ale naozaj len vdaka tomu, ze som kedysi od jedneho strasneho chlapa odisla.....

bonparuska
29. dub 2010

ahojček som v 27.týždni,takže bruško už je konečne vidieť, doteraz som iba chudla a teraz je všetko lepšie, už mi aj začína chutiť, nemusím jesť nasilu, tak som rada, a ty si sa podruhýkrát vydala? alebo už nie. ja už by som sa asi nedokázala vydať, lebo všetko v čo som vtedy verila,že to bude na celý život a podobné sa zmenilo zo dňa na deň.ale mám kamošku,ktorá sa vydala druhý krát a teraz je veľmi šťastná. ale ono to nemusí byť vždy tak,život je taký zvláštny. keď si myslíš, že si šťastná, tak ti dokáže tá najbližšia osoba všetko zničiť, podrazí ti kolená v tej najzraniteľnejšej dobe,keď čakám baby.

rac
29. dub 2010

Ahojky maminy 🙂 filipal: můj postoj k mužům? nic moc. jsem uzavřená do sebe, do péče o Adámka. Bojím se navázat další vztah a toho, že znovu uvěřím a dostanu další ránu pod pás. I když bych chtěla střašně moc, nemám sílu ani chuť věnovat energii a námahu pro "lovení chlapů"...bonparuska: držím palečky, hodně sil a buď statečná 😉

bara78
autor
30. dub 2010

Ahoj holky.
rac: Já jsem si po porodu myslela, že nejlepší bude si co nejrychleji někoho najít, abych na to nebyla sama... ale zjistila jsem velice brzy, že na to nemám a že mám jednak strašný strach a jednak že na to nemám ani energii a kapacitu... časem se uvidí. Taky mě bude mrzet, až bude tomík větší a bude chtít mít vedle sebe nějakého tatínka... Tak ten náš "tatínek" trošičku funguje, ale jak to bude do budoucna, to je ve hvězdách.
bonparuska: Mě ex opustil, když jsem byla ve čtvrtém měsíci. Byla jsem z toho všeho úplně psycho, svoje první těhotenství jsem si představovala o dost jinak, úplně mi to ten pitomec zničil. Kdybych na tom byla psychicky líp, tak to bylo super, nic mi nebylo, cítila jsem se po fyzické stránce úplně v pohodě. A jestli tě můžu uklidnit, přes všechny ty strašné stresy a smutky je Tomík úplně pohodové, zdravé a usměvavé miminko. A doufám, že to tak zůstane.

filipal
30. dub 2010

ahojte kocky! 😎

s tymi chlapmi sa netreba ponahlat.... a hlavne si uz musite lepsie vybrat! tak si nevyberajte medzi krasavcami, ale vsimajte si, ci dotycny nie je sebec, ci je dobrak, ci sa da na neho spolahnut...proste charakter.
ja som sa uz vobec nechcela vydat, ale ked moj druhy bol taky fajn a chcel si ma vziat....tak som pristala.(ale az po dvojrocnej znamosti)
zostala mi ale opatrnost a chcelo to cas.... aj samotu s dietatkom si treba uzit. je to velmi pekne obdobie. deti vedia byt uzasni spolocnici.

bonparuska
30. dub 2010

ahojte kočky! ja už sa toho malinkého neviem dočkať, rozvod mám za sebou, takže som veľmi rada, osočovanie z jeho strany si nevšímam, svedčí to o ich charaktere. teraz sa budem naplno venovať drobcovi, kedže ma môj ex nazval že budem neschopnou matkou - chudák, hlavne že on opustí svoje mimčo ked ešte ani na svete neni. bože kočky kde som mala rozum, ked som si ho brala nechápem. dúfam že raz dokážem zabudnúť na všetky špinavosti. bara,filipa držím vám palčeky aby sa vám všetko darilo.

bara78
autor
1. kvě 2010

bonparuska: tak to jsi strašně statečná, že jsi v tomhle období zvládla rozvod... no, zůstává mi rozum stát, jak se ti chlapi dokážou zachovat... Osočovat tě z toho, že budeš špatnou matkou, v situaci, kdy on to absolutně nezvládl... to je směšné. bohužel jsme trochu asi všechny špatně vybíraly ty partnery... pravda, v mém případě bylo těhotenství neplánované, s ex jsme se znali strašně krátce a vše vyhřezlo na povrch, jak on to má s tou zodpovědností a se životem, až když došlo na lámání chleba. nebýt těhotenství, tak to asi po pár měsících skončilo jako ne zcela vydařený vztah, protože by se to asi projevilo taky, ale později a při jiné příležitosti. No, bohužel Tomík se s tím bude muset nějak popasovat, až bude větší...
Taky držím moc palce, ať to zvládneš...

superstar
1. kvě 2010

filipa : nemáš úplne pravdu.
MOja sestra chodila smužom 2 roky kým sa vzali. Potom ďalšie 2 sa pokúšali o dieťatko. ( kúpele, nemocnica, spontánny potrat v 3 mesiaci... 😢 ) Napokon to vyšlo a narodil sa im krásny a zdravý chlapček. 6 mesicov po jeho narodení sestra znovu otehotnela.Všetci sme sa tešili, že po druhý krát to išlo tak ľahko a narodilo sa jej dievčatko. Mala krásny párik 🙂 1 mesiac po pôrode boli krstiny. Keď sa prišlo z kostola, tak sa sestra zavrela do izby a plakala.Nikoho k sebe nechcela pustiť a nechcela ísť medyi hostí. Nechápali sme, čo sa deje. Potom ma do izby vpustila a povedlala, že jej manžel cestou do kostola v aute oznámil, že od nej odchádza.... V ten týždeň sa odsťahoval a sestra márne dúfala snayila sa dať veci do poriadku. Po roku si uvedomila, že už nemá zmysel čakať a podala návrh na rozvod. Rozviedli ich na prvý krát. ☹ To divčatko mao len 1 mesiac a nvie, čo je to mať otca. ( Zlákala ho iná mladšia, s ktorou má už syna, ale tiež ju po pár mesiacoch po jeho narodení opustil.)
A v robote mám kolegyňu, ktorá chodila s priateľom 4 roky a z toho 3 roky bývali spolu v byte. Bol to taký skromný a slušný chalan, aj keď z bohatšej rodiny. Zobrali sa a jeho rodičia im kúpili pozemok pri nich a začali stavať, po roku manželstva otehotnela ( to znamenám že sa 5 rokov poznali). Posledný mesiac pred pôrodom, bol akýsi nesvoj.(Našiel si mladú, s ktorou potajme žúroval.) Týždeň pred termínom sa priznal. Dcérku nešiel pozrieť ani do pôrodnice a keď prišli baby domov, tak bol odsťahovaný. Rozviedli sa, súdili o peniaze, ktoré spoločne investovali do stavby a rozostavaný vysnívaný dom museli predať. Najväčší paradox je , že jeho rodičia,ktorí bývajú hneď vedľa tej ich stavby malú nesmierne milujú a berú ich za svoju nevestu a vnučku a malá je u nich každý víkend. ( Len synáčikovi zbytočne dohovárali.)
.... takže niekedy nestačí človeka poznať rani 5 rokov, niekedy dokáže zmeniť názor a zodpovednosť za svoje sľuby sa vytratí...

bara78
autor
1. kvě 2010

superstar: máš pravdu, že někdy to člověk neodhadne ani po letech a že se ten druhý může zachovat úplně jinak, než to doposud ve vztahu vypadalo. Moje kolegyně se znala s manželem od gymnázia, chodili spolu asi deset let, pak se vzali, narodil se jim chlapeček a manžel zmizel po pár měsících za jinou ženou. Rozvedli se, chlapečkovi byl sotva rok, a to se znali celkem 13 let. (ex) Manžel byl kamarádce nevěrný pravděpodobně po celou dobu těhotenství, to, že mají miminko naprosto nezvládl a dítě se mu nehodilo do jeho kariérního rozletu. Paradoxem je, že od té doby uplynuly asi čtyři roky a on má čerstvě další dítě s tou druhou ženou...
a jinak v tomto fóru by se dala najít řada příběhů podobného kalibru. kdy si už člověk myslí, že toho druhého zná, děti byli plánované... a stejně ti chlapi zmizeli ať už před nebo těsně po narození. ach jo.

bonparuska
5. kvě 2010

Ahojte kočeny, neviem či tu niektorá z vás je, ale dnes som bola niečo pokupovať drobcovi, tak som sa vytešovala, až dokiaľ mi nezavolala kamoška, čo o mne môj ex začal rozširovať. v mojej práci cez moju ex kamošku všetky tie svinstvá a špinavosti, čo si na mna navymýšlal, a tie moje úžasné kolegyne si to tam riešia ako ja by som bola tá najhoršia, a že chlapec nech si rýchlo nájde neakú lepšiu a na toho pankgarta sa vykašle, som z toho úplne hotová, ako dokáže niekto šíriť takéto reči. nevládzem, ja som myslela že rozvodom sa ho konečne zbavím a on toto. a ja nedovolím aby mojho drobceka niekto nazýval hentakým slovom. naozaj už toho je dosť, ale ten chudák sa nezastaví pred ničím. to malé ešte ani na svete nie je a už mu ubližuje.

bara78
autor
6. kvě 2010

bonparuska: To je mi líto. Drž se. Oni ti chlapi, když udělají průser, tak kolem sebe ještě kopou... a snaží se to svoje selhání hodit na jiného, u nás to bylo taky, taky mi to celé ex dělal ještě horší a kdo ví, co kde vykládal, ale ne v takové míře jako u tebe. Nezbývá než se tím nezabývat a přežít.

filipal
6. kvě 2010

Bonparuska, Bara ma pravdu, chlapi maju potrebu svje zlyhanie na niekoho zhodit....to su vlastne vycitky, len si to nechce uznat.
ale na druhej strane co cakas od chlapa, ktory ta bol schopny opustit v tvojom stave? na jeho mienke ti zalezat nemusi...
a tie kozy v robote su nejake primitivne chudery, lebo kazda normalna zena si predsa urobi nazor, ked vidi, ze chlap opustil tehotnu partnerku. viem, ze ta to zranuje, ale jednym uchom dnu a druhym von....
a zapamätaj si, ze vsetkym sa nikdy nebudes pacit....ani sa o to nesnaz.

bonparuska
6. kvě 2010

Filipka mne to normálne pripadá už ako hon na čarodejnicu.že mu to neni trapné dať čítať papiere zo súdu mojim kolegynám, v tých papieroch sú úplné svinstvá, všetko popretáčané proti mne, normálne rozmýšľam,že naňho podám trestné oznámenie za ohováranie na pracovisku, už toho je naozaj dosť. nech si len nájde ďaľšiu naivku,ktorá si nechá srať na hlavu ja som to vydržala iba pár mesiacov. taká to bola strašná láska z jeho strany,veď on je nevyzreté decko, ktoré sa riadi tým čo mu maminka a hlava ich klanu babka nariadia, je to smutné, že v 24 rokoch nemá vlastný rozum. škoda,že som si tú jeho nevyzretosť nevšimla skorej, ale čo doplácam na svoju chybu,že som si ho vzala.

filipal
7. kvě 2010

pozri, Bonparuska, ty pojdes o chvilu na matersku, tak kolegyne ti mozu byt ukradnute...
najdes si nove kamaratky - maminy, niekde na ihrisku a na toho chlapa musis zabudnut.
viem, ze je to tazke, aj mne to trvalo par rokov! ale dnes si uz na neho malokedy spomeniem a hlavne bolest a hnev uz uplne vyprchali.. raz to budes tak citit aj ty. 🙂
teraz sa sustred na miminko - pozeraj si knizky ake je teraz velke, co uz vsetko dokaze...rozpravaj sa s nim a tak.
mas nejaku podporu rodiny?

dajna11
7. kvě 2010

a bonparuska...je super že si vlastne tehotná....že čaká bábo nebude sama abudeš mať niekoho kto bude iba tvoj a ib ateba bude milovať....viem to,poznám to. hnev prejde rokmi....budeš mať teraz iné starosti radosti a tak ti to zabudanie pojde lahšie.jasne že ti bude ešte robiť peklo zo života,oni si hcybu nepriznaju....ale ked mu ukážeš svoje pohrdanie tak jeho to preje časom. držím palce.....

bonparuska
7. kvě 2010

Dajna vidím,že máme skoro termín, ja mám koncom júla, ty si si prešla niečím podobným? Filipka ja sa nechcem znižovať na jeho úroven, takisto by som ho mohla očiernovať, ale nestojí mi zato. Cítim to ale ako hroznú krivdu voči mne ad voči babynku. Keby aspon tí ludia neboli primitívni a žili si vlastné životy.