Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

verled
10. bře 2010

ahoj holky, tak dnešná den opravdu "skvělá" záležitost ☹

ve 4 ráno jsem se probudila na čůrání a slyšim takovej strašněj hluk ze stoupaček, s děsem jsem ji otevřela a sprcha horký vody, ale produ jak svině, koupelna pod vodou, tak jsem to rychle zastavila a za chvilku začala zjišťovat, prasklá trubka.......tak jdu na sousedy, vytopený tři patra:-/, chudák slečna přímo co je pode mnou má asi měsíc po rekonstrukci:-/ chodby zaplavený.......jsem se málem zhroutila.-(tak pčijela ve 12!!!!!! havárka a trubku vyměnila......"fakturu mi pošlou"....další hroucení...a to ještě nevim jestli někdo nemá něco zničenýho a nebude to chtít cálnout, protože koho to zajímá že za to nemůžu:-/...jsem na zhroucení........chodim do tý koupelny každejch 5 minut........takže jsem totalně mrtvá......usínám za pochodu...hrůza..do toho mam zas depky.......

ale radostná zpráva, Táda dneska začal pást🙂..udělal mi radost prcínek, přidam fotky tak jukněte🙂......
nedočítám nemam sil

Veru

hadimrska:děkujem moc🙂 a u vás teda to skončilo dobře?.)na to tíma se ani koukat nebudu, to pro mě je tabu ...kamarádka, to určitě....brrr, bych mu jednu flákla

hadimrska
11. bře 2010

Ahoj Verled,
ano dobře snad to vydrží, ale řekla jsem mu ještě jednou a letí, já jí znám je to svině lítá za chlapama a nábízí se jím, prostě k..........., já si taky myslela, že nevěru nikdy neodpustím, ale člověk míní a život mění.............
To s tou koupelnou mě mrzí, a malej je moc šikovnej dívala jsem se na fotky.
pa

verled
11. bře 2010

ale nemyslim neodpustit nevěru, ale stát si za tim a udržovat vídání se s tim že je to jen "kamarádka"to nesnášim, uulet je něco jinýho.-)

hadimrska
11. bře 2010

Ne to bylo jinak ona po něm vyjela, a dokonce mu nakukala šílený věci, vymyla mu mozek a tvrdila, že se mu bude starat o malou a tak, šílený věci, on mi tvrdil, že je to kamarádka, potřebovala jsem důkaz, a vyčkávala a ta husa udělala spoustu chyb, v kontaktu nejsou a pokud ano, tak já nemám co řešit a balím mu kufry. Prostě stejný scénář, máš mimi a staráš se o něj no a na chlapa ti už tolik času nezbývá............, a hlídání to taky moc nemám.......................
No naposled mi o ní napsal, že je to kráva blbá a jestli bude něco chtít tak ji pošle do pr.........., ona ho fakt šíleně uháněla i potom co jí řekl, že jí nechce a chce mě a malou, dokonce mi píše moc hezký věci, že si asi nikdy neodpustí jak mi ublížil a tak, to víš že mě to moc bolí, ale snad čas rány trochu zhojí.
No já už dřví koukala, když si byla ještě těhu na tvý album, a držela jsem ti palce a chtěla ti něco napsat a nevěděla co, nemáš to vůbec lehký, ale malej je úžasnej, a časem se určitě najde někdo kdo Vás bude mít rád a nebude Vám ubližovat..............

verled
11. bře 2010

hadi:tak snad to už budete mít v cajku furt🙂...děkuju moc za zájem🙂......jinak máš recht , malej je krásnej a nejlepšííííí a nejchytřejšíííí🙂

sasulec
13. bře 2010

verled,juuj to je blbe,ale ak mate na baraku nieco take ako je fond oprav,apeluj aby sa vsetko uhradilo z neho,ved ty si nejak nezapricinila,ani nezavinila tu poruchu,mozno to bolo opotrebovanim materialu a na to tie fondy su.. 😒
hadimrska drzkam palceky,nech sa vsetko upravi,snad budes mat stastie aspon o kusok viac ako my 😔

ffiinnkkaa
13. bře 2010

Miminko bylo přáni můj i manžela. Dokonce i více naléhal na miminko manžel než já. Nyní ve třetím měsící mi oznámil, že se schází s jinou, ale miminko pořád chce. Nechce ať se odstěhuju, ale pořád ho něco nutí být s ní. Když jsem se ho zeptala proč mě nechal ať otěhotním a nechal ať neberu prášky řekl protože to dítě chci tak i tak.

verled
13. bře 2010

finka......BLBEC.....nemam slov, kam ty chlapi na tu logiku choděj????...tak tedy "nevítej" u nás ve spolku🙂

holky tohle je nemožný, myslim že to je všude stejný....na ho....ať se jdou všichni takový kreténi vycpat..tohle namá úroveň....

sorry mam dneska blbou náladu..ale stejně si to myslim!

sasul:no v baráku nic nechtěj zatim.-)

sasulec
14. bře 2010

ahoj babulky,Fin dost nezodpovedne,a k slovam Verled sa priklanam,nic lepsie si taky chlap nezasluzi.. 😔
Fin,ty bud hlavne v klude,nech neublizis babatku a drzkaj sa,bude to tazke,ale zvladnes to,ako my vsetky.. 😉
Verled tak fajn,ze sa nik neozval,su predsa rozumni a vedia, ze ty za to nemozes,chvalabozku 😕 😉

vm72
14. bře 2010

Ahoj holky! Po delší době se hlásím.Ve čtvrtek jsme měli ten soud,ohledně výživného na Klaudinku a já jsem z toho ještě teď úplně mimo. 😕 Po tom soudu jsem byla totálně vyřízená a přiznám se,že ještě pořád nejsem úplně v pohodě.a asi ještě dlouho nebudu... ☹ Kor když vím,že mě to čeká 12.4. znovu.Nemáme to totiž ještě vyřešené.
Trošku se rozepíšu... Věc se má tak,že bávalý mi chce dávat na Klaudinku 1 500Kč,což mě připadá naprosto směšné a Terce to chce snížit (už si k soudu podal návrh,takže čekám co nevidět obsílku...) z 3 800,- na 2 500,-Kč.To byl první šok a druhý,ještě větší a ještě dlouho ho budu mít,z pana soudce,který se choval na můj vkus až příliš arogantně a nadřazeně a jako by ho lidi svými problémy spíš obtěžovali,než aby se snažil pomoci.No prostě byl tak nechutný,že jsem to zkrátka neustála a celý výslech probrečela.Připadala jsem si spíš jako nějaká vražedkyně,než matka,která chce pro svoje děti důstojné zajištění.Byla jsem z něj tak vyplašená,že jsem na spoustu ex nesmyslů,které tam blábolil ani nereagovala,když mě vyzval,protože jsem se bála,že když něco řeknu,tak se do mě pustí a spraží mě nějakou arogantní připomínkou.Tím jsem samozřejmě byla sama proti sobě,ale byla jsem vystreslá tak,že jsem říkala jen ano,nebo ne.Nechápu,proč takový člověk dělá rodinné právo,proč nesoudí spíš vrahy a násilníky,tam by takové zacházení bylo zcela na místě.Tady mi to poněkud nepasuje... 😕
No nic,nějak se do toho 12.4. oklepu a zkusím být na to jeho chování víc připravená.Bohužel,nejsem až tak velký ranař,tak uvidím,jak to zvládnu.A jakou částku si nakonec uhájím.Ale nadějně to moc nevidím.Asi máme moc,tak nám uberou 😒 😠

filipal
14. bře 2010

teda VM, to sa ti ani necudujem, ze si taka hotova! otrasny chlap! vlastne obaja.... 🙄 🙄
tebe by bolo najlepsie, keby ta zastupoval nejaky pravnik. existuju aj bezplatne pravne poradenstva.
ty mas urcite narok, lebo si na materskej. nemozes si to zistit na socialnom?
aby ta neobrali este aj o vyzivne! fuj! to je nechutne, nie ze sa musis sama starat o dve deti, ale este to aj finncne tahat. potrebovala by si aj vydokladovat, ze mas dost velke naklady na deti. vsetky blocky si odkladaj.
neviem, ako sa chce tvoj ex pozriet raz svojim detom do oci....
on ma teraz nejaku zensku?

vm72
14. bře 2010

Jasně že má,i když u soudu to samozřejmě zatlouká.Já vím od Terky,že když někam jdou společně,tak že on jako největší frajírek ještě všechno za ni platí.Přitom pořád "brečí" jak nemá,jaký je chudáček a proto chce i to snížení na Terku.A ta částka 1 500 pro klaudi mi taky připadá úplně směšná! Já jsem tam s právničkou nešla,protože jsem v tom až tak velký problém neviděla.O všem jsem se radila s paní ze sociálky,která tam byla taky a vlastně zastupovala Klaudinku.Říikala mi,že ten soudce je hroznej a já jsem si myslela,že jsem na to připravená,ale něco tak strašnýho jsem nečekala ani náhodou!!! 😠 Mám normálně chuť napsat na soud dopis,jaký lidi to tam vůbec mají a jak se chovají k lidem 😠

vm72
14. bře 2010

Jo a ta paní ze sociálky mi říkala,že se kdyžtak odvoláme a že s tím snížením na terku rozhodně ona nebude souhlasit.

gandalfka
14. bře 2010

Ahojky holky,
tady lovable...
Často vás čtu, často kroutím hlavou...je to opravdu neskutečný, co ti chlapi blbnou.

Dodatečně moooc gratuluji novopečeným maminkám! Hodně síly, zdravíčka a štěstíčka!!!

Omlouvám se, že nepřispívám, vždy už už napíšu, ale přijde mi už vše řečeno, z těch hov*d je mi do breku...U nás je to jakž takž na tu bídu, Filípkův tatínek platí včas, za malým jezdí ca. 3x do měsíce...Občas proběhnou hádky, ale co bych chtěla...
Jo a přišla jsem mu na ženskou, kterou měl (jak jsem zjistila) od mého pátého měsíce tt...Takže ač jsem si myslela, že mezi vás dle názvu tématu zas až tak nepatřím, že odešel "až" v šestinedělí, v podstatě to tak nebylo...Mmch vše zapřel...No nic. 😔 🤐

VM: taky doporučuji právníka, pro Tebe samotnou to musí být strašně náročný, naprosto Tě chápu, já bych soud (který u nás proběhl 22.12...) taky nezvádla, rovnou jsem odmítla se zúčastnit. No u nás naštěstí ex souhlasil s placením, takže o to to bylo jednodušší.

Tak vám přeji babulky hodně moooc síly, já zase budu nakukovat a držet všem pěstičky potichoučku....
Papapa 😉

vm72
14. bře 2010

Holky,on mi platí.Posílá mi 7 000 s tím,že 3 800 má soudně určeno na Terku a zbylých 3 200 je pro Klaudi a mě,jako příspěvek rozv.manželce.No a já jsem chtěla,aby z toho společného pro mě a Klaudi mu určili 2 500 na Klaudi a zbytek (700)že by byl jako pro mě.Ale on navrhuje na Klaudi 1 500 a pro mě 2 000.Takže by mu to celkově dalo 6 000,tedy o 1 000 míň než teď.A až nebudu na mateřský,tak mu ubydou i ty 2 000 a bude posílat 4 000 na dvě děti.Jedno 14ti letý a jedno 3 letý,což mi přijde dost málo.Navíc s jeho přijmem cca 18 tis 😠

sasulec
15. bře 2010

Vm, 🙄 my sme mali sudkynu,zensku a tiez mi prisla mierne arogantna,a este akoby nadrziavala mojmu ex,ze ked ja som zorganizovala nejake stretnutie,aby malu videl,a ona teda sudkyna to brala ako jeho snahu stretavanie sa s malou,tak to bol vrchol!!! 😠

sasulec
15. bře 2010

Vm este k tomu pravnikovi na sude mas v iste dni bezplatnu pravnicku poradnu,u nas to byva tusim v stredu,poinformuj sa na sude..
so snizenim pochybujem, ze budu suhlasit,ale netreba to nechavat na nahodu a opytat sa na to pravnika..
byvas sama a si na materskej takze keby ti to znizili,to by som sa velmi cudovala..
odkladaj si bloky,vsetko,spotrebu,inkaso,ci najomnu zmluvu kolko platis si daj prefotit a so vsetkym tym chod za pravnikom..
manzel je dokonca povinny prispievat aj na kruzok keby mala starsia dcera 😕
takze ak sa bude obhanat,tak mu daj vsetko na co mas narok preplatit!!!pekne podla zakona!!! a neboj sa! 😔 My sa nedame!
drzkam palceky 😉

vm72
15. bře 2010

sasul,díky.Uvidím,jak to dopadne.Já se domluvím s paní ze sociálky,která je moc fajn a vždycky mi radí,co a jak mám udělat.Ona mi hnedka říkala,že o to snížení výživného tam bude se mnou taky (bude zastupovat Terku) a že s tím v žádném případě nebude souhlasit.Na kroužek Teri chodí - chodí tancovat už 4tým rokem ,jezdí po celorepublokových soutěžích,takže na dost vysoké úrovni.Jedna holčina mi zase říkala,že kroužky se do výživného nezapočítávají,protože nejsou nutné.Tak jsem byla docela naštvaná,protože to nás stojí právě dost velký peníze.Nejen za školné,ale i startovné na soutěžích,doprava,oddílové oblečení,kostýmy,taneční soustředění... Prostě je to docela mazec,ale já jsem ráda,že má aktivitu a že ji to baví.A říkala jsem si,že by bylo dost smutné a nespravedlivé,kdyby toho musela nechat,jenom proto,že se na nás její "tatínek" vykašlal a já na to nemám peníze.Ono ale asi nejvíc záleží na soudci a na to budeme mít myslím si,určitě jiného.A já doufám,že ten takhle strašný nebude.To už by byla moc velká smůla a náhoda.

kalu
15. bře 2010

VM, taky bych se snažila být tebou, abych se příštího soudu nemusela účastnit osobně, ale prostřednictvím právníka.

Jinak mě ex taky platí na malou alimenty 2000,- a na mě platil taky 2000,-. To mu teď skončilo (to výživné na mně) , protože malé jsou 3 roky a já se vracím do práce.
Takže platí na tříleté dítě 2000,- a plat měl u soudu přiznaný 21.222,- čistého 😠 A taky jsem měli hodně nepříjemnou soudkyni, ze které jsem měla pocit, že nadržuje spíše jemu a zdálo se jí ty 2000,- až až a ještě se mi ptala, za co to vůbec utratím. 😝
Ráda bych si zažádala časem o zvýšení alimentů, ale ex mezitím přešel do jiné práce, kde má od šéfa ve smlouvě napsaný příjem 8000,- a zbytek mu dává bokem- takže se chlubil, že němám šanci, aby mi to zvýšili a asi má pravdu 😒

vm72
15. bře 2010

kalu a když to teda víš,že to tak má,nemůžeš na to prostě u soudu upozornit? Tak at si pozvou k výslechu toho jeho zaměstnavatele a tam se ho nha všechno vyptají 😠
Je to fakt hnus s těma soudcema a jak tak koukám i soudkyněma.To už vůbec nechápu,když jsou to ženský. 😠 A pak že nezávislé soudnictví.... Ha,ha,ha 😠

danfal
15. bře 2010

Já mám taky alimenty 2000 měsíčně, bývalý na mě neplatil nic, protože já jsem malýho dala do jeslí a šla do práce. Moje blbost, ale nějak mě to tehdy nenapadlo řešit jinak.
Taky by se mi líbilo, kdyby mi bývalý platil víc, abych konečně našla odvahu k hypotéce a neměla z toho takovou hrůzu. Já měla soudkyni vždycky v pohodě, dokonce bývalého upozornila, že on je viník našeho rovodu, což pro mne bylo takové malé zadostiučinění 😀 😀 😀 .
Taky jsem byla upozorněna na možnost prokázání životního stylu a výdělku - můj ex je živnostník, takže přiznává minimum a myslím, že by moc nechtěl, aby se mu někdo hrabal v účetnictví 😀 😀 .
Je fakt, že můj bývalý asi bude bílá vrána mezi záletníky a darebáky, protože se s ním dá domluvit celkem na všem. Bez remcání pohlídají malého, když já jsem pracovně pryč, přidal mi penízky na očkování proti klíšťatům a malému koupil vybavení na bruslení a já zaplatila školičku bruslení. Ale je pravda, že to chvíli trvalo, než začal být takový, myslím, že nejmíň dva roky. Budu Vám všem přát, aby ti vaši bývalí dostali rozum a začali se starat alespoň finančně, když už to nedokážou jinak.

verled
15. bře 2010

holky vy mě děsíte🙂)))...ale já se naučim bejt drsná teda.-)
vm:určo to chce právničku, já už mam taky schůzku domluvenou.-)

sasulec
15. bře 2010

Vm tak to si zisti,pretoze mne vraveli,ze tu na Sk aspon prispievat na kruzok ci aktivity musi,alebo na zdravotne prostriedky,napr, ak potrebuje okuliare atd 😒
pekny vecer a hlavky hore,my sa predsa nedame! 😉

katarina1234
15. bře 2010

Ahojte kocky...tiez patrim medzi Vas. Mna partner opustil v piatom mesiaci a do dnesneho dna sa neozval. Ked tu citam tie Vase pribehy ohladom vyzivneho, tak zacinam mat velky strach co ma caka ked sa malinky narodi a ako sa budem natahovat o kazdu korunu. Aj tak Vas obdivujem ako to zvladate a prajem vela sil pri boji s ex a vela zdravicka pre vasich drobcov.

jasmina56
15. bře 2010

jaj kočky ani nehovorte... mne ten moj slubil že mi nakúpi výbavičku a dnes po mesiaci som mu napísala a odpoveď bola nech ho neotravujem, že mi žiadne peniaze nedá...tak a začala som sa poriadne báť, neviem čo dalej, ako z neho dostať peniaze....myslela som že sa budeme vedieť dohodnúť, ale vidím že jeho terajšia priateľka alebo neviem kto mu dávajú rady. Musím sa o tom s niekým poradiť, ale nemám ani predstavu že kto to bude a kolko ma to bude stáť...

katarina1234, prepáč že sa pýtam ale ten tvoj ťa prečo nechal? tiež to musí byť zlatý človek, že sa ani nevie ozvať.

ako možu taký chlapy existovať???!!! ako može žiť niekto s pocitom, že mu niekde po svete behá jeho vlastné dieťa, chce sa mi z takých chlapov vracať...

jasmina56
15. bře 2010

ffiinnkkaa,
mna ten moj tiež nahováral na dieta, zakazoval mi brať antikoncepciu
a nakoniec mi povedal že jeho terajšia sa bude hnevať, ak sa bude o dieťa zaujímať a preto je dieťa pre neho hamba, celá predstava o krásnej rodinke a všetký sľuby sú preč... On sa má dobre a ja som súca do blázninca...
uffff,,,,,,,,,,až mi je z toho do plaču, keď si nato spomeniem

ulice518
15. bře 2010

jasmina:stejny problem jako ja akorat trochu z jineho soudku....ten muj taky chtel hrozne dite....
a malej je pul roku a on si uvedomil asi ze je gay viz tema ..... v diskuzi....
hrozny ty muzsky....

vm72
16. bře 2010

jasmina-o příspěvek na výbavičku si zažádej ještě po dobu TĚHOTENSTVÍ! Já jsem to neudělala,protože jsem si mysela,že to bude stačit požádat si až při soudu o výživné.Ale spletla jsem se.Respektive neposlechla jsem radu paní ze sociálky,která mi to takto říkala.Na druhou stranu mi ale zase řekla,že když si o to nepožádám samostatně,soud pak bude přihlížet k tomu,že mi nic na výbavičku nedal a výživné určí vyšší.Tak mi to naznačil i ten soudce.Tak uvidím.Ale podle mě hodně záleží na tom,na koho narazíš a tenhle soudce teda není nic moc,tak uvidím,jak pochodím.Určitě se ale na všechno vyptej na sociálce,tak by Ti měli poradit. 😉

Jinak je to teda hnus,s těma chlapama.Připadá mi,že normální neexistujou,že prostě vymřeli a to co se teď rodí jako chlap se pozná jen podle toho,co mají mezi nohama,jinak nic.Horší jak malí hatranti a k tomu nezodpovědný a sobecký!!!

ulice- taky dobrý teda.To snad ani neí možý!!! 😠

katarina1234
16. bře 2010

Jasmina - to co sa mi stalo sme si pisali na fore "Slobodne maminky" a stalo sa mi presne to co tebe ale on sa naozaj vratil k svojej byvalej ale nemam pocit ze ju miluje. Vyuzil ju a teraz na nu podla mna kasle nakolko ona robi v zahranicia 3/4 roka bude prec a keby ju tak chcel isiel by snou ako planoval ale si to rozmyslel ale to je jeho vec. Hlavne nech mi zaplati na com mam ja a moj malinky narok a ci sa bude zaujimat je mi jedno.

Ja mam nastastie jedneho kamarta, ktory mi velmi pomohol ked mi bolo najhorsie a aj teraz ma drzi nad vodou ale skoda ze je tak daleko ale mozem sa na neho spolahnut a zaujima sa viac o nas ako otec dietata a to sme iba kamarati.Vdaka za takychto ludi.

laura29
16. bře 2010

baro, zijes? je vse OK?