Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

verled
22. únor 2010

baru:ale jak to mluvíš🙂tak držíme palečky...

jinak teda taky pčidam jak je to momentálně se mnou...

..asi měsíc po narození tadeáška za náma začal jeho tatínek jezdit, jezdil 3\týdny skoro obden těch 70 km, staral se o malýho, spal tady i když se do práce moc nevyspal.-)....říkal jak by chtěl pro mě teď dělat všechno dělat, mluvil i o společný budoucnosti....tak bavili jsme se o všem co se dělo ,co dělal když jsme spolu nebyli, no ne všechno bylo hezký že jo.-)..no prostě bylo to fajn,v noci mě brával za ruku......položil mi koberce🙂..prostě to vypadalo, že se dal dohromady a že prostě asi ví že s náma by bejt chtěl......a i když dělal že ne, viděla jsem že malej se mu líbí........no rpostě zdálo se že je to na dobrý cestě..........jenomže ještě že jsem si nic nenamlouvala, minulý pondělí ode mě odjel, ještě z práce mi posílal veselá zprávy a pak najednou šmitec a konec......přestal komunikovat a když jsem mu jednou chtěla volat, nezvedl to a na moje sms nereagoval......tak jsem mu včera napsala, že za tohle mi teda fakt nestojí a poslala mu foto tády a tim že je to poslední....

fakt už tomu nerozumim.......

na druhou stranu mi to vlastně pomohlo se někam hnout, trochu se to ve mě pralo a ani nevim jestli ještě něcocejtim, jako kdyby se to někde schovávalo...no možná je to dobře.....

tak to je ve zkratce.......

takže jsem to měla těžký, mam to těžký a ještě to bude těžký🙂

to jsou vyhlídky že??.-)

bara78
autor
22. únor 2010

verled: jejda, tak to musí být pro tebe fakt těžký. Bohužel mi to nějak celé připomíná to jeho chování, jak jsi ho popisovala už před narozením miminka... neví, co chce, ani trochu. Vzpomněla jsem si, jak jsi psala, že se chtěl vrátit k bývalce a postarat se o jejich malého (sorry, že to připomínám) a moc dlouho mu to nevydrželo. Na jednu stranu je fajn, že s tebou občas ze začátku byl, třeba si vytvoří k malému vztah a přese všechno bude aspoň trochu fungovat, ale spolehnout se na něj zjevně nedá. Je to nějak tak ode zdi ke zdi... uvidíš. Šancí bych mu moc nedávala. Ale sama víš nejlíp...

verled
23. únor 2010

bara:přesně tak, ta jeho pozice uprostřed všeho už trvá dlouho a nelíbí se mi, jsem schopná vyrovnat se s nevěrou a z ní vzniklého prcka, ale ne s timhle...buď všechno nebo nic, polovičatýho už bylo dost.......to si nezasloužim.....je fajn když jsme splou, ale ne jednou za 2 měsíce, no prostě chci už něco víc, stabilitu, důvěru, spolehlivost, lásku a mít se o koho opřít..........u něj to asi nelze najít ☹

bara78
autor
25. únor 2010

verled: Chápu. Píšeš to celkem přesně a na druhou stranu, i když vím, že je to pro tebe strašně těžké, tak mám pocit, že už aspoň ty víš, co chceš. Někdy mi přišlo, když jsi psala ze začátku, že v tom všem, co se dělo s tím partnerem, máš strašný zmatek. Budu ti moc držet palce. Fakt je nejlepší se nespoléhat. Taky mi to nešlo, pořád jsem nechápala, jak se on může takhle chovat, jak může (opět) nedodržet, na čem jsme se domluvili, dělat mi ještě víc zle...

S nápadníkem to vypadá nějak nijak. Taky se od té soboty neozval. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak mi to stejně pomohlo si uvědomit pár věcí 1) na vztah se necítím 2) nebudu se do ničeho nutit 3) budu dělat jen to, co cítím, nemusím se v tuhle chvíli na nikoho kromě tomíka ohlížet.

Cha, budu dámy informovat, kdyby se to s nápadníkem, ať už tímto nebo jiným, změnilo... abychom se tu aspoň trochu pobavily.

Jinak jsem již přispěla do tématu Manželská poradna s tím, že jsem dnes byla v poradně, bylo to milé, byla jsem tam opět sama (s tomíkem). nicméně ex potvrdil dnes opět, že tam zajde. Tak jsem zvědavá, jestli to k něčemu bude. Není to už o našem vztahu, to už zachránit nelze, ale o tom, jak s jeho kontaktem a jeho rolí vůči Tomíkovi do budoucna. No když tam nedojde nebo to nebude chtít řešit, tak co... návrh byl. Já už nemám opravdu co ztratit.

BTW ozvala se blacklyn. viz téma manželská poradna.

verled
25. únor 2010

bara:no zmatek to byl a pořádnej, ale dneska mam fakt blbej den,...........myslela jsem že uý tohle nepčijd, ale přišlo to zas nebudu spát......chjo

bara78
autor
25. únor 2010

verled: ach jo, to je mi moc líto. No, už jen to, že jsi tady v takovou dobu... držím moc palce. Mě tehdy na začátku fakt pomohlo, že jsem vyrazila do toho krizovýho centra. Pomohli mi zhrabat se z nejhoršího. Pravda, to bylo ještě v šestinedělí, no, byla jsem fakt psycho. Kdyžtak dej vědět, můžu kdyžtak dohledat nějaké kontakty na psychiatry/psychology u vás v regionu. V Praze je možností dost, takže aspoň v tomhle jsem to měla jednoduché.

bronia13
26. únor 2010

dievcata nepatrim do tejto temy ale vam vsetkym drzim palce! nebojte nic zvladnete to. my cakame druhe babo a budu od seba len 17 mesiacov a kazdy sa pyta ze ako to zvladnem ze to bude urcite tazke, no mam perfektneho manzela ktory okrem varenia robi vsetko bez toho aby som mu to povedala, mam tu 2 sestri a mamu, no ale preco pisem.
moja mama ked nas cakala tak si myslela ze to bude jedno babo Richard, no narodili sme sa dve - dvojcata a to v 70. rokoch - takze bola slobodna matka s dvojcatami a vtedy sa plienky prali,plakali,skrobili???vesali,zehlili a skladali no a ona to musela robit 2 x a nik jej nepomahal len jedna teta trosku jej pomohla a mama sla do prace ked sme mali myslim rok a tiez si dialkovo robila skolu - no a zvladla to, to som vam len chcela napisat ze vsetko sa da - vravim si ze ked to moja mama zvladla sama tak preco ja by som to nezvladla s tolkou pomocou no nie?

A podla mna radsej budte sami ako s nejakym debilom - nebojte nic dobry chlapy na svete existuju, tak vam prajem aby ste aj vy ich stretli, nezahadzujte vstekych do jedneho vreca (ako moja kamoska a stale je a bude sama).

sasulec
26. únor 2010

ahojte kocky verled,bara,ja som zazila s mojim ex to iste,teda niekedy prisiel a choval sa pekne,aj pohladenie boli,aj som bola rada,ze spolu fajn vychadzame a nakoniec odisiel a ? a nic!
spociatku som sa mu par krat ozvala,ze co sa stalo,ale teraz uz na to nemam silu,neriesim a uz som aj celkom rada,ze je tam kde je..nerobi to so mnou nic,jeho meno,jeho pritomnost,ci nepritomnost,nic! uplna lahostajnost a to mi trvalo viac ako rok kym som vychladla zo vsetkych citov,takze dievcence,chce to len trpezlivost,bude lepsie..bude najlepsie! 😉

sasulec
26. únor 2010

a este aby som nezabudla Black gratuuuulkaaaaaaaaa 😅
teskam sa s tebou.. 🙂

verled
26. únor 2010

sasulec:to jsou vyhlídky, tak snad to pujde rychlejc🙂

bara78
autor
26. únor 2010

sasulec, verled: chápu, ono je to vždycky složité. Věřím, že musí být moc náročné se vyrovnat s tím, že chlap projeví zájem nejen o dítě, a pak je to zas za chvíli jinak a neozývá se, když to třeba chvíli vypadalo, že to dáte zas dohromady nebo že je v tom přinejmenším něco víc. U nás to je jinak, vesměs dojde, kdy se domluvíme, i když i to občas drhne, nicméně chodí za malým a co se týče mě, tam žádné náznaky, že by v tom ještě něco bylo, nejsou. Já mu teda žádnou příležitost nedávám a ani bych o to nestála. Po porodu jsem k němu měla úplně odpor a bylo mi z něj fakt úplně špatně, teď s ním nějak vycházím, nejsem nadšená, když ho vidím, ale už k němu nemám úplnou averzi.
verled: U mě se to aspoň trochu spravilo, i když to není ještě úplně ok, tak po 3 měsících od porodu... tak jen že to je asi hodně individuální. Věř, že líp bude a neřeš moc kdy, ono to přijde. Vzpomeň si, jak jsem vypadala já v šestinedělí a lozila po psychiatrech, a taky se to nakonec nějak umoudřilo. Držím palce.

sasulec
26. únor 2010

ahojte kocky,
Verled,no,ja som taka,ze vela vela odpustam,ale ked mi zareze,,do kosti,, tak konieeec! a som tiez osobka,ktora ked sa naviaze nerada opusta,verila som do poslednej chvilky,ze sa to utrase,skratka,musi prist ta hranica,ked si povies A DOST!!! a zatnes sa a to ma kazdy niekde inde,bud silna,a aj ked je to tazke,nebud ako ja,necakaj kym vycuca z teba poslednu kvapku krvi,naopak,Barus je nam prikladom,ze sa treba ohliadat,len a len za svojim dietatkom,pretoze nik iny si to nezasluzi viac! a samoska,ze ked ma prist ten pravy,tak to vycitime,ved sme zeny citlive a vnimave o to viac,ze sme maminky.. 😉
pekny vecerik.. 😉

verled
26. únor 2010

bara:no právě já už byla uplně v pohodě...než se tady na těch pár tejdnů zas objevil... 😖

sasulec.neboj já se snažim ze všech sil.-)

dneska je to lepší holky, malej se na mě dneska celej den řehnil s otevřenou tlamičkou a k tomu 3x spinkal🙂sladkej dneska

verled
27. únor 2010

holky přidala jsem nové fotečky.-)

jannula
28. únor 2010

Ahoj holky, tak si to tady pročítám a musím říct, že jen doufám, že budu tak silná a zvládnu to tak dobře, jak jste to zvládly vy všechny, které potkal stejný nebo podobný osud. Jsem v 17t a opustil nás přítel, snažím se být kvůli miminku silná, ale popravdě jsem úplně na dně. On to nezvládl, odešel asi pravděpodobně za jinou a my si máme poradit sami. Jediné, co ho teď zajímá jsou peníze, které investoval do přestavby našeho bydlení, což mi v tuto chvíli přijde nejsmutnější. Prosím o radu, jestli existuje něco, co si mohu vzít na sklidnění, protože nemohu spát, nemohu vůbec na nic jiného myslet a nechci ubližovat mimísku:(Děkuji a mějte se zatím nádherně!

bara78
autor
28. únor 2010

Jejda, Jannula, tak to je mi líto. Na to se nedá nic moc říct, co by tě teď povzbudilo. Vypadá to podobně jako u nás před časem. Mě trvalo řadu měsíců, než jsem se s tím vypořádala, i když chvílema bylo líp, chvíli hůř. Teď už je mi docela dobře, ale Tomíkovi jsou už 4,5 měsíce.
S těmi léky je to v těhotenství komplikované, já jsem měla to stejné, nemohla jsem spát a byla jsem úplně mimo. Myslím, že by bylo nejlepší, pokud bys vyrazila se o tom s někým poradit. Nevím, jestli jsi z Prahy, to bych ti mohla doporučit nějakého dobrého psychiatra/psychologa. Taky jsem jejich pomoc využila a nebýt toho, tak nevím, kde bych byla. Na tvém místě bych bez porady žádné léky nebrala.
A s přítelem myslíš, že je to definitivní? Není to jen nějaký zkrat? A jakou má představu, že to bude do budoucna? Mluvili jste o tom, jak si to jako představuje? Oni mají ti chlapi jak malé děti totiž pocit, že když odejdou, že se tím všechno vyřeší... ale ty závazky budou mít už napořád. Je smutné, že je schopný v takové situaci řešit, kolik peněz dal do vašeho společného bydlení... snad tam bydlel, ne? a plánoval bydlet? Jeho odchod je jeho rozhodnutí, měl by nést důsledky... ale nutno říct, že můj ex dělal podobné věci při svém odchodu a taky jsem nechápala, kde se tolik zla může brát.
Držím ti moc palce, vím, jak je to strašně těžké. Věř, že bude líp, i když ne hned. Zázračnou radu nebo pomoc bohužel pro tebe nemám. Prošla jsem si tím samým.

verled
28. únor 2010

jannula:ajejej další mamina samotinká, no hlavně se nejdřív pořádně nadechni, jestli je to tak vážný, že se hroutíš, asi neni od věci jak ti radí bara s nekym se poradit, na spánek.......no neboj ono to přijde, únava tě přemůže, ale je to určitě nejlepší lék na to bolístko...a jinak co ti vlastně řekl??a mimi jste plánovali??oni se chlapi těhu dost bojej.....mysli na mimi, že je tu s tebou🙂brzo bude kopat a to pak bude hned lepší.-)..ajeee malej huláká tak to ani nedopovim, zatim paaa

jannula
28. únor 2010

Holčenky, děkuju za reakci🙂 No, věc se má tak, že dítě chtěl spíše on, přišlo mi, jak kdyby si mě tím chtěl udržet. Ve chvíli, kdy se ale dozvěděl, že jsem těhotná, naprosto otočil a začal si dělat své věci, na nás přestal mít vůbec čas. Chtěla jsem to řešit, ale on už nás prostě nechce, chce jen svých pár užmoulaných tisíc a vůbec ho nezajímá, že tu bude bydlet jeho dcera a že já na vyplacení nemám. Dcery se vzdává, dokonce mě prosí, abych ho neuváděla v rodném listu. Je mi z toho smutno,ale aspoň vím, co je to za člověka. Vrátit bych se po tomto k němu už nemohla, vždyť se malé vzdal ještě předtím, než ji viděl. Hlavní chybu vidím v tom, že on už jednu dceru má, ta je malinká, jsou jí tři roky a jeho máma nám do toho pořád mlela, takže vidím, jaký vliv na něj měla i teď. Psychiatra si určitě najdu, co nejdříve, protože je sice pravda, že malá mě nutí, abych se kvůli ni držela na nohách, ale však víte, čím teď asi procházím a není to vůbec lehké.

sasulec
28. únor 2010

ahoj Janula,urcite popros o radu doktora aj co sa tyka tych liekov,mozno nejaky kompromis existuje.. 😕
Co sa tyka byvaleho,tak budem sa asi opakovat,ale chce to len cas,teraz sa citis sama,ale urcite ti pomoze rodinka ci kamaratka..mozno aj s jeho strany ti pomozu rodicia ci surodenci 😉
hlavne bud v klude a nestresuj sa,lebo tym len malickemu ublizujes,nepomoze i to,tvoj ex sa bud spamata a vrati sa,alebo zostane babelo niekde v kute,hlavne mysli na to tak,ze to co urobil,je jeho prehra,nie tvoja,pretoze odopret si dietatko to je velke zbabelstvo.. 😠
ked ta bude nieco tazit,budes mat nejake otazky,alebo sa len budes potrebovat ,,vypisat,,..obrat sa na nas,kazda mame svoj pribeh,svoje skusenosti,ak chces mozme ti aspon takto pomoct,vzdy sme jednaa druhu tahali z brindy a aj tebe pomozeme radi 😔

verled
28. únor 2010

janula:sasul mapravdu, fkt je dobrž se tu i vypsat, ale stejně nakonec si musíš sama zvolit co a jak bude, my tě "jen" pochopíme,ale i to je dobrý🙂)...a jestli uý si ani neumíš představit a nechceš ho zpět tak jsi na tom vlastně skvěle......na tý nejlepší cestě, to mnha z nás trvalo a možná trvá doteď...🙂nemusíš se trápit, naopak buď hrdá a číkej si co všechno pro miminko musíš zařídit, to zaměstná🙂)...s těma penězma, nenech se hlavně odírat, je to tupec a to s tim RL??řekl ti dvod nebo jen tk z rozmaru, já nevim co si ty chlapi představujou.....máme jako dělat že nevíme s kym máme dítě???!!a všechno jim ulehčit!to mě vážně s...!!!!jsou to neskutečný zbabělci v tom má recht bara, uměj jen utíkat jako děcka 😀

jannula
1. bře 2010

Tak včera se to parádně vyhrotilo. Ex si o peníze zažádal přímo u mého otce, napsal mu ubohou sms, a když mu na to otec reagoval voláním, tak to nezvedl. No, to je už vrchol. Celou noc jsem probděla a dnes ráno stoupla na váhu a opět kilo dole. Co si to ti chlapi zatracení myslí!!Udělat dítě to ano,ale vzít na sebe nějakou zodpovědnost, to radši utéct. Já jsem nevěřila, že se někdy octnu v takové situaci, a protože vím, že čas vše spraví, tak si přeju, ať je už léto ☹ A s tím RL si myslim, že by bylo fér, aby tam figuroval. On mi stejně pořád dokola opakuje, že nebude přeci jezdit 70km k mým rodičům, aby malou viděl, že by ji chtěl poznat, až ji budou tak tři roky, on je něco tak směšného. Holky a řekněte mě, je možné pak ještě někoho potkat a věřit mu? Vždy jsem byla zvyklá žít ve vztahu, tak teď mě sužuje taková samota, ach jo.Mějte zatím nádherný den a mockrát děkuji za podporu, je fakt, že mi to hodně pomáhá.

vm72
1. bře 2010

Ahoj holky!
Koukám...Nová dušička 😕 janula - je to smutné,co Tě potkalo,ale snad Tě aspoň trochu utěší,že na to nejsi tak úplně sama.Že jsi našla naši diskusi.Já jsem si prošla tím samým co všechny tady.S tím rozdílem,že mě opustil manžel,se kterým jsme byli svoji téměř 13 let a máme ještě 10ti letou dceru.Druhé jsem sice chtěla asi víc já,ale on se mnou přesto chodil do centra asist.reprodukce.Když se nezadařilo ani 4x umělko,najednou jsem zjistila,že jsem těhotná přirozeně ale místo radosti jsem dostala studenou sprchu.Dál už asi víš - pokud sis tuhle diskusi pročítala... Chci tím říct,že NIKDY,ani ve snu by mě nenapadlo,že jednou skončím těhotná a potom s miminkem a ještě jedním děckem sama.Když jsem o tom někde četla v časopise,nebo viděla film,nechápala jsem,jak to ty ženský můžou samy zvládnout a byla jsem přesvědčená,že mě tohle nikdy nepotká.No a vida- jsem v tom taky a bylo to jako rána z čistého nebe.Ale zjistila jsem,že se to zvládnout dá.Musí.Já mám naštěstí skvělou rodinu,která mě v těch nejtěžších chvílích vždycky nejvíc podržela a když to bylo nejhorší,byla se mnou.Jediná rada na to všechno je - dej tomu čas.Ten opravdu všechny rány nejlíp zahojí.Já sama ještě určitě nejsem ze všeho venku,ale to nejhorší už je za mnou.Jsem ráda,že mám dvě krásné a zdravé děti a to je pro mě momentálně na prvním místě v žebříčku hodnot.Chlapi jsou až někde v povzdálí.
Neříkám,že jsem už úplně v pohodě - to ani tak brzo po tak dlouhém společném soužití nejde,ale už tolik nesmutním,raduju se z dětiček,užívám si každou chvilku s nimi.On je ten,který tu prohrál.Ne já.Tohle si pořád říkám.A taky to,že jednou určitě svýho unáhlenýho rozhodnutí bude litovat.O čem jsem ale přesvědčená už teď je,že i kdyby se přede mnou plazil po kolenou,už ho nikdy nevezmu zpátky.S takovým zrádcem a slabochem bych nemohla už nikdy být.Nemohla bych si ho vážit a milovat ho? Tak to ani náhodou! 😠
Spíš mi teď vadí,že se od něho úplně neodpoutám nikdy - vždycky tu bude ta starší dcera,která nás bude spojovat.Ta mladší nevím...O tu nejeví zájem.A hlavně ta byla důvodem jeho odchodu od nás.Prý... Já jsem přesvědčená o tom,že za tím vším byla jeho nová partnerka.Ale už to neřeším.Jak se říká - na každého jednou dojde a nové koště dobře mete... Však on sám zjistí,že nakonec je v tom samém,co byl.Ve stereotypu,který přináší každý dlouhodobý vztah.1
Tobě bych radila to samé - neřeš nic.Teď už buď jen Ty a Tvoje miminko.Netrap se - užívej si rostoucího bříška.Já vím,jde to těžko,ale všechny to tu máme za sebou a víme o čem je řeč.Buď co nejsilnější a když si budeš myslet,že to nezvládáš,klidně se dojdi poradit k nějakému psychologovi a klidně si i řekni o nějaké pilulky.Já jsem od mého skvělého pana doktotra taky dostala jedny předepsané,když viděl,jaká je ze mě hromádka neštěstí.Drž se a klidně piš - od toho jsme tady. 😉

Holky - tak si představte,že jsem po tom mém trapném ex zase jednou něco chtěla ohledně Terky a řval na mě do telefonu "drž hubu!" Tak jsem mu s tím flákla a zařekla se,že už po něm raději nebudu nikdy nic chtít a nebudu mu volat.A když zavolá on mě,nebudu to vůbec zvedat.Fakt už na to kašlu.A přeju si,ať je takhle hnusnej jednou i na tu svoji novou nádheru 😠

vm72
1. bře 2010

janula - já bych ho rozhodně do RL uvedla! Určitě bych mu to nijak neusnadňovala potom s výživným,protože o to mu samozřejmě jde na 1.místě.Aby se z toho vyvlíknul.Jen ať hezky platí,když je dítko jeho.To jediné vlastně bude na něm - posílat "jen" ty blbý "papírky",když všechno ostatní bude jenom na Tobě.Vychovávat,starat se,pečovat o něj,když bude nemocné... Prostě všechno.
A že ji chce poznat až jí budou 3 roky? To snad není možný?!?! Vždyť to pro ni bude úplně cizí člověk!!! To si asi neuvědomuje že? 😠 A navíc - určitě potkáte někoho,kdo si vás bude víc vážit a jemu bude třeba už dávno říkat tatínku. 😉
Janul - mě je taky smutno.Pořád to ještě hodně bolí,ale vždycky si vzpomenu na všechno hnusný,jak se ke mě choval a smutek mě přejde 😠 🙂

filipal
1. bře 2010

Jannula ,

no, to je neuveritelne! 🙄 je drzy ako plostica! ahaaa!!!! tak on by peniazky za prestavbu chcel, ale niest
zodpovednost za dieta a platit aspon alimenty, to nie! ten si to teda predstavuje!
no prepac, ale som sa strasne rozculila!

vy mu nic neplatte, ak nema pisomne, ze vam dal peniaze, tazko to z vas vymoze....
teba bude dieta stat vela penazi.....a ak ho neudas do RL, tak ti nebude prispievat na dieta.
ak ti aj nahodou slubi, ze bude, dobrovolne, nebudes mat na to ziaden pravny podklad.

samozrejme toto su iba tie materialne aspekty....tie citove, o tych skoda hovorit. musis sa citit strasne zronena...
na dne. naozaj dobry napad ist k odbornikovi.

nakoniec je urcite dobre na celej veci to, ze si sa zbavila strasneho sebca!

bara78
autor
1. bře 2010

Janula: Panebože, co si o sobě ten tvůj ex myslí? A tvůj otec ví, jaká je situace? Nějak mi teď z toho vyplynulo, že jste bydleli u tvých rodičů? To snad ani není pravda. Taky si myslím, že pokud nechce být uvedený v rodném listě, že to je jen kvůli penězům. A že za ní nebude přece jezdit a že jí chce vidět, až jí budou tři roky, co je to proboha za nesmysl? Vždyť to už budete mít úplně jiný život a pro malou to nebude mít žádný význam.
Kdyžtak mi napiš, odkud jsi, já bych ti zkusila najít kontakt na nějakého dobrého psychiatra/psychologa. Klidně do IP, pokud to nechceš zveřejnit tady. Vystudovala jsem psychologii a speciální pedagogiku (což před průšvihy pranic nechrání, ale aspoň disponuju kontakty na řadu schopných kolegů psychologů a psychiatrů, a nějaké léky, které se dají brát v těhotenství, určitě jsou).

Fakt je, že ten můj se taky choval ze začátku jako blázen, jako by chtěl všechno rozkopat... když mi řekl, když jsem byla ve 4. měsíci, že se do někoho zamiloval... tak šel. Ale trvalo mu, než se odstěhoval, dělal potíže, dlužil mi peníze, vyčítal mi, že jsem v kontaktu s našimi společnými přáteli a že jsem jim vše řekla. Co si jako myslel, že se to nikdo nedozví...? No, zůstával mi nad tím rozum stát. Nicméně o tom, že by nebyl v RL a na dítě neplatil, nepadlo z jeho strany ani slovo. Sice pak dělal ještě potíže kolem výše částek, ale nakonec jsme se dohodli. Teď se poslední dobou trochu víc snaží, protože mu asi došlo, že Tomík je opravdu živé dítě, ne jen předmět sporu o peníze, že je to jeho syn, se kterým navíc začíná být i trochu zábava... a že když se nebude snažit, takže ho prostě vídat nebude. Ale trvalo měsíce, než se to trochu usadilo, a vložila jsem do toho nesmírné množství sil.

Taky je mi smutno. Ale teď je to pouze ve stabilizované fázi, dobré to ještě není a dlouho nebude, a na žádný vztah se stejně necítím.

VM: nezbývá než držet palce. Tohle se pochopit nedá. že kolem sebe tvůj ex kope ještě takhle dlouho, to by mě nenapadlo. Ach jo.

vm72
1. bře 2010

Baru,jo,už to bude 9.4. rok,co se sbalil a nechal mě tady těhotnou napospas (teda,abych to uvedla na pravou míru - já jsem ho vyhnala jak psa...) a pořád to mezi náma jiskří.A asi dlouho bude,protože je to všechno jen a jen o povaze a ta zůstává člověku celý život.Já už opravdu na ty jeho nadávky nejsem zvědavá - za těch skoro 13 let našeho manželství jsem si jich užila už dost a tak se s ním prostě už bavit nebudu.Terka je naštěstí už velká,tak co bude potřebovat sis ním domluví sama a já,pokud budu potřebovat pomoc ohledně Terky,ji u něj vážně už nebudu hledat.To jak mi furt dává najevo,že ho to obtěžuje,to je úplněj hnus.A to jak se chová k Terce - maže se jako máslíčko,tak z toho se mi chce úplně zvracet.Ona je samozřejmě neaprosto nezasvěcená (nebo jen z toho,co pochytí sama) a já jí do hlavy nic hustit nebudu.Stejně si dřív nebo později udělá úsudek sama.
No a to,že Ti tvůj ex vyčetl,že jsi se svěřila,tak to já mám za sebou taky.Vyčetl mi a to několikrát po sobě,že jsem se svěřila (po 2 měsících,kdy jsem všechno dusila v sobě) jeho ségře a udělala jsem z něj vyvrhela.Já! 😠 No prostě jsou to magoři,co si budem povídat... 😠

bara78
autor
1. bře 2010

vm: tak to máme podobně, náš drahý se sbalil posledního dubna minulý rok (jo, jo, taky jsem ho vlastně "vyhnala"). Takže to za chvíli bude taky už rok. Poté, co měsíc chodil domů každý druhý den někdy k ránu, nechával mě doma samotnou, kdy jsem si dělala starost, co se děje a vůbec jsem tomu nerozuměla a byla jsem z toho úplně v háji. A to na začátku tvrdil, jak se na miminko těší (byť tedy pravda, plánované nebylo) a když jsem s ním po tomhle strašném měsíci začala všechno řešit a chtěla si s ním o tom promluvit, tak se tomu vyhýbal, jak mohl a pak z něj vypadlo, že se zamiloval... Na květen jsme měli zaplacenou dovolenou, na kterou jsme samozřejmě neodjeli, takže jsem kromě dovolené přišla i o spoustu peněz, zaplatila jsem to celé já, původně jsem mu to koupila jako dárek... No, ten jeho nový vztah vydržel pár měsíců a dle informací, co mám od kamarádů, tak už s ní není někdy od podzimu. Jestli má někoho teď, po tom nepátrám, ani po tom, jak to má s prací, na kterou se tehdy taky vykašlal a dal výpověď a pak se pořád tak plácal. Asi až teď se dávám víc do kupy a jsem už taková rezignovaná a už k němu aspoň necítím totální odpor, jako třeba po tom porodu. Nutno říct, že víc mu dávám najevo, že ho nepotřebuju, tím víc se snaží. Aspoň mi to tak poslední měsíc přijde.
Děláš dobře, že už s ním nechceš nic řešit a taky, že necháváš Terku, aby si to časem nějak uspořádala sama. Je už dost velká, myslím, že určitě leccos už chápe, i když určitě ne všechno.
Držím ti moc palce.

sasulec
2. bře 2010

Ahojte babulky,ach ja zas trapenie..nieco veselsie mi napiste,ako sa ma Tomusik? a co uz vsetko robi?
VM> a co Terka ake bolo vysvecko? 😉
Nech navnadime tu janulu,nech vidi,na co sa ma tesit..
Moje drobatko prave vsetko opakuje,sakra,to uz sa clovek nemoze ani rozculit,lebo opakuje, nedajboze aby mi uslo nejake ,,blbe,, slovko 😝
jaj,je to sranda s tymi detmi..trosku trapenicka,le niet nad stastny usmev,ked sa hraju... 😅

vm72
2. bře 2010

sasul - u nás tedy vysvědčko nic moc 😅 Teri není žádná velká myslitelka,navíc má dyskalkulii a dysortografii,takže válčíme jak se dá.Největší problémy máme s angličtinou,kterou stále vůbec nechápe.Není schopná zapamatovat si slovíčka,natož pak jak se co píše... Takže na vysv.byla už první 3 právě z angličtiny.Ostatní předměty měla za 2 a 1 jen z výtvarné výchovy,hudebky,pracovního vyučování a tělocviku. 😅 😀
No,ale já se z toho rozhodně nekácím.Líto mi to trochu je - kvůli tomu,že ji vidím,jak se s tím učením moří.Že jí to nejde samo.Ale co nadělám.Jinak je stráááášně moc hodná.Nemám s ní jediný problém.Je to můj miláček,miluje Klaudinku a říkám si,hlavně že je zdravá.To je dad všechny 1. 😉

S Klaudi už začíná být taky legrace.Už se krásně směje - nejvíc ráno,když se vyspinká a já se nakloním nad postýlku.To má pusinku od ucha k uchu. 😀 A bude čím dál líp a na to se moc těším. 😵

filipal
2. bře 2010

VM ty si taka fajn mama, ze urcite to vsetko zvladnes. paci sa mi ako podporujes svoju dcerku a netlacis na nu.
vies ako malo je takych rodicov? kolko strachu a stresu prezivaju ich deti?
je to stastie mat take uzasne dcerky!

Bara stale sa ti vybavuju nove veci z vasej minulosti, vsak? aj mne sa to stava, este po 17 rokoch....
ale nepocitujem uz ani nenavist, ani nic....hovorim si, ze presne tak to malo byt.
teraz mam zase dobreho muza a nemozme mat dieta.... tak mozno prave preto sa mi vtedy syncek narodil.
malokto ma uplne vsetko. anoooo, napis Bara co vsetko uz Tomasek robi! 😅

a myslim si, ze aj vy prezivate to, co prave prezivat mate. teraz este zmysel toho nevidite. odhali sa vam az po rokoch.

Sasul, ano to je krasne obdobie! 😵 jeeej, musi byt rozkosna!