Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

sasulec
7. kvě 2010

bon ja poznam 34 rocneho bez rozumu,heh 😅
Drzkam palce a na tvojom mieste by som na sud podala,za to ako vam obom,teda tebe aj babu ublizuje po psichickej stranke v tvojom stave ☹

bonparuska
8. kvě 2010

Veď on je obyčajný chmuľo, sa preto poponáhľaj s tým rozvodom aby mi nemusel platiť výživné na manželku aby náhodou neprišiel o neaké peniažky,nikdy by som od takého chlapa ani cent nechcela, a celý jeho návrh na rozvod mu spísala vlastná mater, ach ja som sa vlastne rozviedla aj s jeho matkou,babkou. pre neho bude jednoduchšie platiť alimenty,ako by sa mal starať o rodinu. čas všetko ukáže, všetky pravdivé dôvody.

sasulec
9. kvě 2010

Bon a kde je napisane ze musis suhlasit s rozvodom?
inak ak vas aj rozvedu,aj tak mas narok na prispevok na seba aj na male 😕 Nedaj na hrdost,to je najvacsia hlupost,v konecnom dosledku pre hrdost potrestas len seba a babo 😕 😔 Ved o neho,,ex,, sa postara mamicka s babkou ale o vas s mimcom???

bonparuska
9. kvě 2010

Je to neako v zákone, že musíme mať rovnakú úroveň pokiaľ sme manželia a že ma musí vyživovať,ale po rozvode to tak už nie je. Veď ešte pred rozvodom po mne vykrikovali, že som zlatokopka ktorá si ho brala pre peniaze a že aj dieťa som si spravila pre peniaze.Je toto normálne? Nechápem ako môže niekto takto rozmýšľať. Ani keby čo bolo, sa o to baby postarám a dám mu všetko čo budem môcť.

sasulec
9. kvě 2010

No vidis,aspon mu to mozes dokazat,ze zlatokopka este len budes,ked ju teda z teba tolko robi 😅Ale nie,ja ta nechcem huckat,hlavne by si mala byt v psychickej pohodke 😵
Neviem ako presne je to s tymi zakonami ale myslim,ze aj ked ste po rozvode tak by mal,nie vsak az tolko ako ked ste zobraty prispievat aj na teba,pokial si na materskej,ale paragraf ti presne nepoviem.. na sudoch byva den vycleneny pre sl. matky kt. potrebuju pravne poradenstvo a je to bezplatne,skus si to zistit... 😔

bonparuska
9. kvě 2010

Sasu, normálne ma tá tvoja prvá veta rozosmiala.Asi si zmením nik na zlatokopku. 🙂 Inak mu prajem, aby takú ozajstnú zlatokopku stretol a pekne mu vybielila to málo, čo má a myslí si, že je neaký onasis. Inak o tom poradenstve si to zistím, dúfam že aj u nás také niečo funguje.

vm72
10. kvě 2010

Ahoj holky!
Tak se chci "pochlubit" co se mi dnes přihodilo...
Dnes se mi "zhmotnila" ona dotyčná a pro mě doposud jen "virtuální" postava... Tak to trvalo rok a měsíc... Pardubice nejsou zase tak velký město,aby se v nich ztratila jedna ženská,co odtáhla manžela těhotný ženský a tátu 10ti letý holčině,slepě věřila jeho srdcervoucím kecům,lžím a házení špíny na všechny okolo... Sla jsem si ten "zázrak" prohlídnout z co největší blízkosti po té,co mě Terka upozornila,že jde kousek před námi.Šla jsem i s Klaudinkou v kočárku a věřte-nevěřte,prchala před náma jako zajíc!Tak nevím - že by špatný svědomí...??? 😕 😀 😀

Jinak po rozvodu je to tak,že pokud je bývalá žena na mateřské,má nárok na příspěvek pro rozvedenou manželku,kterou bývalý manžel platí do dvou let dítěte.Není to už jako za manželství (tam musí mít oba stejnou životní úroveň),ale i tak bych mu neodpustila ani korunu.Žádost si podává bývalá manželka sama a na každé sociálce by Ti měla sociální pracovnice poradit,jak to sepsat. 😉

bara78
autor
10. kvě 2010

vm: tak to ti nezávidím tento zážitek... ale zas víš, jak to je, svědomí čistý za takový situace může mít těžko, ať je jakákoli. a věř, že jí ex manžel navykládal tisíc nesmyslů, ale ono i kdyby tomu věřila, tak potkat se s tebou naživo a s kočárkem je zas o něčem jiném. tak držím palce, ať to nějak zvládáš... Jinak já jsem ex-ovu (nyní již ex) přítelkyni znala, věděla jsem o koho jde od začátku, ona znala mě a věděla, že jsem těhotná... a že by mi bylo z toho líp, to nebylo. takže je asi jedno, jestli víš, o koho jde, jak vypadá, jak se chová... výsledek je stejný. jen má asi člověk pocit zadostiučinění, když před ním dotyčná utíká. Já jsem jí pravda neviděla od té doby, co ex tehdy za ní zmizel. nicméně oni už spolu stejně nejsou, takže jim to opravdu za to stálo 😔

Dokonce se mi o ní zdál jednou sen, resp. o ex a o ní. že jsem je potkala někde v kavárně a dělali, jako že tam nejsem, a já jsem k nim přišla, jemu jsem vylila na hlavu pivo a jí jsem počmárala obličej rtěnkou... tak jsem si tu pomstu užila aspoň ve snu 😉

vm72
10. kvě 2010

Baru,tak hlavně že jsi je nazavraždila propíchnutím vidličkou! To by jsi šla ještě sedět! 😕 😀 😀

Dělám si legraci - co jiného mi zbývá.Taky doufám,že té dotyčné bylo přinejmenším trapně a fakt jsem si ten pocit docela dobře užívala. 😵

bonparuska
11. kvě 2010

vm tak to je teda ozaj žena pod úroveň, obyčajná chudera,prajem jej aby to isté čo spravil tvoj ex tebe,spravil jej s niekým iným. ja som sa cítila podobne keď som bola babynovi nakupovať neaké vecičky do výbavičky a videla som ho ako si hrkúta s neakou slečinkou, ja s obrovským bruchom a on sa tam vychechtáva pár dní po rozvode. no fuj.

bara78
autor
27. kvě 2010

bonparuska: to je teda taky pěkné. Doufám, že se máš jakž takž dobře a držím moc palce. kdyžtak napiš, jak se to vyvíjí.

jovana7
27. čer 2010

Ahooj holky,

ja se hlasim temer po pul roce! Tatinek je stale s nami a ke me i Samuelkovi se chova hezky! Tak snad velka krize je uz zazehnana ... i kdyz clovek nikdy nevi ...
Samuelkovi je pul roku, uz papame prikrmy a ucime se sedet ...Pridavam foto sediciho Sama! Je to nejvetsi milacek, strasne hodnej .. myslim, ze si rekl, ze mi vynahradi to ne uplne dobre tehotenstvi!

Nestiham moc cist prispevky, ale vsem preji moc stesti v zivote!!!
Zase se ozvu!

bara78
autor
1. črc 2010

@jovana7 Ahojky, tak to je super zpráva, že aspoň někde to začalo fungovat. U nás bohužel stále stejné a ve zlepšení se nedá doufat. Leda bychom potkali někoho jiného... ale na to se zatím přes pár pokusů, při kterých jsem se jen ujistila, že na to zatím nemám, prostě necítím.

jovana7
11. črc 2010

Barus urcite potkate!! Jen to chce urcity cas! Kazdej trosku toho stesti nekde mame schovany a verim, ze za nedlouho ho najdete!

tilda
12. črc 2010

hm... fajn tema, aspon sa clovek neciti tak sam...
ja mam malinku eli, s jej otcom som bola takmer tri roky. ked som otehotnela, nevedel to akosi prijat, vadili sme sa, tak som odisla na nejaky cas zo spolocnej domacnosti k svojim rodicom, aby sme si obaja upratali v hlave. zdalo sa, ze sme to nejak zvladli... a teraz, presne tri tyzdne po porode si drahy potreboval ulavit svojmu svedomiua vyklopil, ze si vtedy uzil flirt s nejakou slecnou... no, nelenila som, kukla som jeho fcbk (ja viem, nemala som...) a tam nielen flirt v tom obdobi ked som bola u nasich, ale dokonca vypisovanie pocas celeho tehu a tahanie dotycnej na obed dva tyzdne po mojom porode.. zrutil sa mi svet, tie pocity ani neviem opisat, proste zufalstvo, nestastie pre mna.. nezabudol dodat, ze ak by "mu ona povedala ano, tak ma opusti".... a nechapem, ako to mohol nielen ze urobit, ale naco mi to potreboval hovorit? preco? urobila som hroznu scenu a pobalila mu veci a poslal ho kade lahsie. samozrejme, sa to dozvedeli jeho aj moji rodicia, kamosi a on zuril a zacal si na mna vymyslat take svinstva, ze si o mne ti co ma nepoznaju musia mysliet, ze fakt jedine co mohol urobit bolo hladat si inu a odist odo mna napriek tehotenstvu ci malemu babatku...
asi pred 10 dnami, ked som zacala aspon trochu fungovat (vdaka za moju naozaj uzasnu rodinu), nastal unho totalny obrat a zrazu prehlasuje, ze som zena jeho zivoa, vzdy ma miloval a zivot bez nas (mna a Eli) nema prenho vyznam. kryje sa to vsak s tym, co dal svoj byt v ktorom byval do prenajmu a sile k svojim rodicom... ja mu uz vobec neverim, neviem co s tym... chcem, aby mala moja babula rodinu, tatina, ale nenechadzam vobec odvahu nejak to skusit a dat mu sancu, kedze mi pokazil nielen tehu, ale aj obdobie s malinkym miminkom... co s tym? dakujem, baby....

kveta
14. črc 2010

@tilda Sú okamihy, kedy partner jednoducho nesmie zlyhať... a ak zlyhá, tak to nie je partner do života. V tom momente sa treba rozhodovať nie srdcom, ale rozumom... Myslím, že to tak trocha vieš aj sama, z Tvojich riadkov to cítim...

Nie je na neho spoľahnutie a nebude na neho spoľahnutie ani v budúcnosti... Ten pocit dôvery voči nemu sa nevráti...

Môžem Ti povedať, čo som urobila v podobnom momente /podviedol ma počas umelého oplodnenia/ ja: rozhodla som sa rozumovo pre rozvod a urobila som maximum preto, aby aj moje srdce dobehlo rozum a pochopilo, že je koniec... Bolo to asi to najťažšie, čo som v živote zažila, ale bolo to zároveň to jediné rozumné, čo som mohla pre seba urobiť. Neľutujem.

Takže zváž si v sebe, či naozaj chceš rozchod a až si budeš istá, že rozchod je správne rozhodnutie, tak choď do toho... Veľa šťastia...

filipal
16. črc 2010

@tilda ahoj.
jeej, teda nemas to lahke!

rozhodnut sa musis sama, to asi vies....my ti mozeme len napisat nase nazory, snad skusenosti...
ja som sa v podobnej zivotnej situacii rozhodla pre zachranu rodiny. tahala som takzvane za kratsi koniec.
myslela som si, ze to nejako vydrzim...
ale po dvoch rokoch sme sa aj tak rozviedli. neslo to!
par rokov som bola so synkom sama a po case som stretla fajn muza, s ktorym som do dnes.

mozno ta laka muzovi odpustit. mozes to skusit. povedz mu, ze to je jeho posledna sanca, ktoru mu davas.
a dodrz to.

tilda
17. črc 2010

@kveta ach kveta, dakujem ze si mi napisala. situacia sa u nas vyvinula tak, ze je uz viac menej jasne, zesa to neda tahat dalej spolocne...neviem si predstavit ako dalej fungovat s niekym, kto slubuje hory doly a ked pride situacia, ze mi ma byt oporou, tak mi ustedri dalsiu ranu.
prosim ta, vies mi dat par rad ako co najbezbolestnejsie moze srdce dobehnut rozum?
citim strasnu boest, ale aj hnev, hlavne kvoli mojej malej. ved tento clovek si ju vobec nezasluzi. ide ma roztrhnut od jedu, ked sa na nu skeri a hvori jej aka je krasnucka. ako vyriesit styk malej s nim? je jasne, ze sa budeme musiet kvoli tomuto stretavat, aj ked by som ho najradsej uz nikdy ani nepocula v telefone...

tilda
17. črc 2010

@filipal ahoj, presne ako pises, asi by to bolo len nejake oddalovanie konca, agonia...
a vsetky nervy, ktore by som kvoli tomu mala by mi len uberali pohodu a energiu, ktoru dam radsej mojej malej.
je mi smutno, taka podrazena sa citim ako nidky, nemyslela som, ze to bude takto a ja ostanem s malou sama. ako si to zvladla? c ti pomohlo? ako ste riesili styk synceka s otcom? taka hodena do vody sa citim a bojim sa ze mi bude ten clovek dalej ublizovat, kedze nie je po jeho a ja nechcem, aby sa k nam vratil.... aj ked je to divne, ved stale chcel len uniknut...

kveta
17. črc 2010

@tilda Máš IP.

kveta
17. črc 2010

@tilda Skús si zohnať knihu Doris Wolfovej Keď odchádza partner.. tam je krok za krokom popísané, ako sa s tým vyrovnávať.. Vydal to pred rokmi Ikar.

kaaatinka
20. črc 2010

Holky......... víte co je naivita na druhou?
Před 6 roky jsem otěhotněla s partnerem se kterým jsem byla od 16 let..byl to muj první. Po tom co se malá narodila jsme se po roce a pul rozešli...důvodů bylo několik... jeho alkoholismus, nevyzrálost, dě..ky, hulení, domácí násilí... prostě jednou když to se to stalo i před malou a onazačla plakat pač viděla že tatínek bije maminku seplo mi to a postavilajsem se mu. ..pak jsem byla sama..tedy ne pořád, měla jsem přítele , po 2 letech jsem se sbalily protože on čekal dítě s jinou jak jsem zjistila a odstěhovaly jsme se do jinýho kraje...utekli jsme od vzpomínek..od všech. Tam jsem potkala chlapa kteý měl být jiný. Byl inteligentní, hodně mi imponoval, líbyl se mi, nebál se žít a zároveň byl takový milý a měl moc rád mou dcerku. Tehdy mi řekl že za pár dní má rodit jeho ex...řekla jsem mu že mi to nevadí, že i já mám dítě a pokud to má v sobě vyřešení je to v pořádku...... jenže pak se malá narodila.... ex ho prosila aby se vrátil...on ji tehdy odmítl a byl se mnou...přišlo léto a on se musel pracovně odjet na nějaký čas, původně na 14 dní...bylo z nich měsíc s tím že půjdem za ním....nakonec jsme nešly a vrátili se odkud kdysi utekly. On za námi asi po měsíci přijel s tím že budeme zase fungovat...co se tehdy dělo nevím, jen vím že byl v kontaktu se svou ex. uběhl rok a vše bylo v pořádku. Ted před měsícem odjel opět pracovně do rodného města, do místa kde žijí jeho kamarádi, ex, rodina...volá mi cca jednou denně, někdy za 2 dny a já cítím že je něco špatně...mám strach protože jsem v 18 týdnu s ním. ..... on se prý těší a ptá se mě jak se máme...jen ta moje nejistota. Nevím jestli za to můžou hormony, strach že zůstanu s dvěma dětmi sama....strach že .... třeba jsem opravdu tak špatná že si mě chlap neváží........
a to máme za 4 dny mít svatbu........

filipal
21. črc 2010

@tilda

nasla som tvoju odpoved az teraz.... ako sa to u vas vyvija?

vies, ze mne bolo samej lepsie, ako s ex? on bol totiz strasne protivny a stale mi daval najavo, ako sa strasne obetoval, ze si ma vzal za zenu. sama som sa citila slobodna a syncek bol vyborny spolocnik... najtazsie to bolo utiahnut financne. ale ex mi aj tak nedaval v manzelstve peniaze a po rozvode som mala aspon vyzivne.
o syna sa vcelku zaujimal, chodil k nemu na dlhsie pobyty - kedze nase bydliska su dost vzdialene.
najhorsie som sa citila na zaciatku, ako cas plynul, bolo to stale lahsie a lahsie....

@kaaatinka jajaaj, veru ten tvoj sa sprava dost tajuplne! myslis, ze chodi za svojou byvalou zenou?
alebo sa len bojis, ze ked je v tom istom meste, moze podlahnut pokuseniam?
nie si si nim ista, vsak?
urcite nie si spatna, prosim ta! ano, svoje hraju aj hormony, si precitlivela....
preco by si ta potom bral, keby sa chcel vratit k byvalej? to sa mi nezda....

kaaatinka
21. črc 2010

@filipal nebojímse že by šel zpět k ex, to určo ne a že by podlehl pokušení k někomu jinému....to asi neví nikdy jisté ... vlastně nevím ani čeho, docela mu věřím v tomhle..... ale je to chlap prostě, odnaučila jsem se jim věřit. Dost mi doma chybí, je to měsíc co je pryč a já nějak nemám s kým te těšení prožívat....asi fakt hormony a dělám povyk tam kde není problem...

filipal
21. črc 2010

@kaaatinka tak sa skus naladit uz na vasu svatbu...o 4 dni, fiha!? asi v sobotu, ze?
maju byt burky. aj nam lialo na svatbe ako besne, brali sme sa v juli. vsetko sme mali pripravene vonku....
ale nedala som si nicim pokazit den a vravela som si, ze nam prsia peniaze.
a naozaj ich mame dost. 🙂

kaaatinka
21. črc 2010

@filipal no máš pravdu, ona ale měla být, ale nebude, ptž je mimo ted právě...... takže se musela odsunout. to je právě to...všechno se stále posouvá, nemám ho u sebe, mezi tím čekám prcka a to že jsem doma..sice s první dcerkou ale jinak sama..to mě nutí k tomu nad tím stále přemýšlet a babrat se v maličkostech :/

filipal
21. črc 2010

@kaaatinka a na kedy ste ju posunuli? to ho nemohli z prace na svatbu uvolnit? to sa ti necudujem, ze ta to trapi. ani ja neznasam take zmeny....

kaaatinka
21. črc 2010

ještě jsme neudali datum náhradního termínu...rozhodlo se ted po telefonu ptž si předevčírem zlomil kotník navíc... já nesnáším změny...zvlášt takhle na poslení chvíly. Mám ráda plán a chci se ho držet. takhlme je to jak kdybych byla hadr

filipal
21. črc 2010

@kaaatinka aj ja som taka, ze mam rada dopredu jasno, aby som sa mohla na vsetko psychicky pripravit.
tiez neznasam zmeny....
ale co uz, kedze musime kooperovat aj s druhymi ludmi, musime vydrzat aj zmeny. ☹

kaaatinka
21. črc 2010

@filipal musím říct že po celodenním psaní si a dumáním nad situací jsem došla názoru že život jde dál a jestli s chlapem či bez něj.... mám užasnou dceru a budu mít další miminko a dám jim vše, a jestli o nás ten člověk stojí bude s námi, pokud ne....at si táhne, není nás hoden. prostě nebudu se nervovat, co bude to bude a momentálně s tím stejnak nic neudlám...čas je nejlepší lék

Takže holky co jste v nějaké takové přiblblé situaci ohledně tatínků a partnerů.............hlavu vzhůru...ono bude líp 🙂