Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

samik2008
4. říj 2009

petja příště se dá očekávat úplně to samé ☹

bara78
autor
4. říj 2009

Je to pravda. Taky bych to cítila jednoznačně, kdybych v tom teď nežila... Kdyby mi ten můj příběh někdo vyprávěl, tak bych mu řekla to samé. Jen prostě teď s tím sama bojuju a občas ty emoce jsou někde jinde než rozum. Nedokážu se oprostit od toho, že je to otec toho dítěte, byť odešel a každý jeho projev zájmu se mnou stejně zacloumá. Racionálně říkám, že to, co udělal, se nedá odpustit a že to nemá prostě v hlavě v pořádku a po čase by to udělal znovu. Já sama žádné vstřícné kroky nedělám a ani dělat nebudu a za čas se z toho nejpíš nějak dostanu.
Ale nevím, jak bych zvládla to, kdyby se vracet chtěl... Spíš se modlím, aby se vracet nechtěl a zůstalo to tak, jak to je, protože si nejsem jistá, že bych to ustála a šanci mu nedala... je to prostě těžké.
Je mi strašně smutno a trápí mě, že to nemám s kým sdílet. někdy je líp, někdy to dolehne...

sasulec
4. říj 2009

bara,to je jasne,vsetky to tak prezivame..prajem este raz vela sily,a ak na Teba dojde kriza,spomen si na to,ze ak si smutna,je smutne aj babo,ak places place aj ono,pretoze to nieje len pupocna snura,ktora vas spaja..su to aj city,emocie,ono vsetko citi...
ver tomu,ze aj ked bude na svete..
ked som smutna,je mala smutna,normalne mi to vidi na ociach..hladi takymi ockami,vela krat sa ma snazi rozveselit...a ked sa nahnevam..juuuj..to by si mala vidiet..co dokaze urobit preto aby ma rozveselila...mas sa na co tesit... 😀 😀 😀
ps: daj vediet,ked sa malinky narodi,sme zvedave na mieeeeery 😉 😀 😅

mandula
4. říj 2009

bara, mam presne tie iste pocity ako ty, mozno si citala moj pribeh, opisala som ho v teme slobodne mamicky. mam ten isty strach a tiez tak isto mam co robit, ked sa ozve, alebo ked o nom pocujem od jeho mamy, ktora sa vsemozne snazi dat to vsetko cele spät. Ja mam termin porodu zajtra - uvidime, ci to vyjde, malinky sa na svet az tak velmi nepyta. Bojim sa co bude, ci pride, ci bude mat zaujem, ci mu to vydrzi, ci ma bude znova chciet, alebo uz je to naozaj pase. Ale viem aj to, ze nech uz sa stalo cokolvek, ja budem mat mozno uz zajtra pri sebe tu najväcsiu lasku v mojom zivote a tu mi nikto nevezme, tej ja dam vsetko, pretoze viem, ze mi ta laska bude opätovana. Neskutocne sa na to tesim, nevies si ani predstavit, ako velmi ho uz chcem drzat v naruci. A potom, nech sa uz deje co chce, JA TO ZVLADNEM, pretoze uz konecne budem mat pre koho zit 😉

sasulec ma veeeelku pravdu - bud stastna pre toho malickeho. Je to tazke ja viem, a mne to teda vazne nemusis hovorit, kazdu noc rozmyslam nad tym PRECO. Ale kym ja rozmyslam, on si uziva, to je OK? NIE!!!!!!! To ja si mam co uzivat, on sa o tu najväcsiu radost ukratil.

Drzim Ti palce, aby vsetko dopadlo tak ako si len ty zelas. Ja dufam, ze zajtra uz rodim a potom Ti napisem, ako velmi mi ten malicky zmenil moj doterajsi zivot, ktory bol moje TRAPENIE.

sasulec
4. říj 2009

mandula som na teba hrda,ze si sa posunula vpred..super si to napisala 😉
drziiiim palce nech nam o par dni napises kraaasne miery mladencove 😉 😉 😉

sasulec
4. říj 2009

juuuj babyyy sak mne az tod teraz doslo,ze az dva priiirastky to tutok pribudnu...no dufam,ze rychlo ,,naskocite na kolo,, a najdete si cas sem tam napisat nam.. 😉
budem cakaaaaaaaaaaaaaaaat 😉 aj so Saskou 😅
bru noc..mandy..tfuj tfuj 😝 pre stastie nech rodis ako ja ryyyyyyychlo 😉
bruuuuuuuuuuuuuu 😔

mandula
4. říj 2009

dakujem sasulec, to aj vdaka Tebe som sa posunula vpred 😉
ozvem sa s mierami 🙂 🙂 🙂
papa

sasulec
5. říj 2009

AAle to hadam nie,ty si sikovnica silnaaaa..mandi 😉
dnes nikto tu?ze y ste uz rodili?

bara78
autor
7. říj 2009

Já jsem včera šla na kontrolu, a doktor mě nechal hned hospitalizovat s tím, že se mu něco nezdá. Včera večer to vypadalo, že miminko půjde ven už dnes nebo zítra... tak už jsem se na to psychicky připravovala. Dnes dopoledne mě pustili domů s tím, že ty nesnáze nejsou tak hrozné, a že mám přijít v neděli a v pondělí že provedou ten císařský řez... Takže jsem strávila ve stresu 24 h v porodnici, abych pak jela zas domů 😒

sasulec
7. říj 2009

Bara,to je blbe,ja som sla do porodnice s miernymi bolestami,nevediac,ze rodim uz..autobusom,pekna prechadzka 😅 a ked mi v porodnici po hodine v cakarni povedali,ze som na 8 mm otvorena, az mi slzy vyhrkli,ze uz je to tu 😅 bolo to o 3 tt skor,ale v poho prirodzene a hlavne rychlo..15.00 prijem, 16.40 uz mala bola tu 😅
prajem ti mat taky super porod ako ja som mala 😅 😀

sasulec
7. říj 2009

inak,mala sa mala narodit 28.6 ja som 26.8 ale nakoniec si vybrala sviatok deti 1.6. 😅 😀

ibamy2
7. říj 2009

ahojte, babulky 🙂

sice nezapadam do tejto vasej temy.... ale citam vas a chcem vam povedat, ze ste uzasne zenske, velke bojovnicky... vase deticky budu na vas veeeeeelmi hrde.... davku toho zleho ste si podla mna vycerpali na cely zivot dopredu, tak nech na vas vsade, na kazdom jednom kroku, caka uz iba stastie...

a vm posielam obrovsku gratulaciu k narodeniu malickej a zelam obom vela zdravia... vybrala si jej krasne meno...

sasulec
7. říj 2009

ibamy,my mame podobne 😉

ibamy2
7. říj 2009

ano, ano ... len my sme ho skratili kvoli tomu, ze mame dost dlhe priezvisko 😵

bara78
autor
7. říj 2009

sasulec: Já to mám bohužel tak, že miminko je nožkama dolů, takže stejně půjde ven císařským řezem, plánovaně. Včera jsem myslela, že se dozvím při té kontrole ten termín (doktor ho původně plánoval na cca pondělí nebo úterý příští týden), ale vystrašil mě, že je něco v nepořádku (srdeční arytmie u miminka a nějaké špatné výsledky krevních testů u mě) a poslal mě k hospitalizaci, aby provedli ten řez dřív. řekli mi, že mě vezmou dnes nebo zítra a nakonec mě poslali domů, že až v to pondělí... takže takový blázinec.

sasulec
7. říj 2009

ibamy to mame aj my,teda 9 pismenove 😉

sasulec
7. říj 2009

bara,tak ak ma male problem so srdieckom a zistili to hned to je dobre..takze ma to aj svoje vyhody 😉 neboj a ver,ze vsetko je ok,si sledovana,aby bolo babenku v brusku fajn..a aj potom 😉

vm72
8. říj 2009

Ahoj holčiny!
Jen vás chci pozdravit a jak už asi víte,mám už Klaudinku. 😵
Porod proběhl naprosto bezproblémově.Za 1h a 20 minut byla malá na světě a mě porodní asistentka polichotila,že děti "sázím jako housky na krámě". 😀
Jsem strašně ráda,že už to mám za sebou a že to proběhlo takhle pohodově. 😵 Třeba to bylo za odměnu...Za to všechno,co jsem si musela prožít (a že to ještě nebude lehké... 😅 )
Všichni z mojí, i ex manželovy rodiny i všechny kamarádky a známí se radují se mnou a zahrnují mě gratulacemi.Jediný,kdo mi neposlal ani SMS je Klaudinčin "tatínek"... 😕

Ale já si s tím hlavu vůbec nedělám.Jsem prostě ŠŤASTNÁ že ji mám.I s Terezkou jsou pro mě to nejdůležitější na světě. 😵 😵

sasulec
8. říj 2009

vm72 to je super,ze to tak beres tesim sa s vami...gratulujem k dalsej slecne 😉

bara78
autor
9. říj 2009

Ahoj, tak vm moc gratuluju a doufám, že teď už bude všechno jen lepší. Hlavně, že máš kolem sebe lidi, se kterými se můžeš radovat a kteří ti pomůžou a taky, že ten porod proběhl takhle rychle a bez komplikací... S ex-manželem je mi to líto, ale s tím se v tuhle chvíli nedá asi nic dělat.

Moje miminko se narodí v pondělí, takže už taky za chviličku. Mám z toho celkem strach, ale musíme to nějak zvládnout. "Tatínek" se sice poslední dobou nějak ozýval a byl informovaný o tom, co se se mnou děje, ale spoleh na něj není vůbec. V úterý jsem mu volala, že si mě nechali v porodnici a že se miminko možná narodí už další den a když jsem se ho pak pokoušela kontaktovat, že mě pustili domů a že tedy až v pondělí, tak mi nebral telefon. Což mi na to, že mohl třeba čekat už informaci, že je miminko na světě, přišlo dost zvláštní... ozval se mi až večer, kdy už jsem byla dávno doma. Pořád mluvil o tom, jak se se mnou chce ještě sejít než pojedu zas v neděli zpátky na příjem do porodnice, ani nevím proč se se mnou chce vlastně sejít a ani nevím, jestli já se s ním chci sejít... ale stejně se pak zas neozval. Taky se vyptával, kdy nejdřív pak tam za mnou může přijít a vidět miminko... ale podle toho, jak se chová, a někdy se ozve a někdy ne, tak ani nevím, jestli to myslí vážně. Takže pořád jak na houpačce, vždycky mě rozhodí a uvede do rozpaků, že se zajímá a pak je to zas na nic. Vím, že už bych to měla přestat řešit, jen to na mě s tím blížícím se porodem nějak čím dál víc doléhá a je mi strašně smutno, mám strach a je mi líto, že to nemám s kým sdílet...

Tak držte v pondělí palce, ať ho hlavně s Tomíkem všechno přežijeme a ať už je konečně líp...

sasulec
9. říj 2009

bara,jasne,ze budeme na vas mysliet a netrpezlivo cakat co a ako..je to tazke takto ked vies kedy to bude,a musis cakat,mne to nastatie prislo tak necakane,ja som sla s porodnymi bolestami,(ale tak slabymi,ze som neverila,ze uz rodim)a kym som precitla mala uz mala hlavicku von,strasne rychlo mi to uslo..uvidis,ze aj tebe,teraz sa to vlece,ale potom uz bude vsetko sup sup 😉
juuuuj normalne sa tesiiim ako by to do rodiny bolo,ved aj je,do takej konikovskej 😉
a hlavne,teraz vypni,nech ta ex nevytaca,sustred sa na nieco pekne,pokukaj este vsetky malinke veci,behni do obchodu,rozplyvaj sa,bo potom pride realita a dllllho pretrva realita..myslim stavanie k babetku,mozno zapaleni prsnik,ozaj ked ides sekciou nezabudaj veeeela prikladat,myslim,ze mliecko sa rozbehne pomalsie ako pri spontannom porode,ale sustred sa na to,veeeela veeeela veeeeela pi,lucku,cajiky na podporu mliecka,uz ho mas?tak sup do obchodu,to mozes uz v porodnici pit...to malinke je na 1.mieste,tak ziadne stresy..DRZIM PASTE 😉 😉 😉

vm72
9. říj 2009

Baru,jasně že taky budu držet palce!!! Neboj!!! A jak psala sasul,nemysli vůbec na nic jiného než na sebe a na Tomíka.Nic jiného a hlavně nikdo jiný tě teď nesmí nervovat.Obzvlášť ne Tomíkův "tatínek".Ten se měl starat po celou dobu těhotenství,když jsi všechno musela přečkat sama,bez podpory,bez pohlazení... Ať si konečně uvědomí,že ne ON,ale TY a hlavně Tomík je teď č.1 !!!!!
Takže hodně síly,holčičko,jsi statečná a tohle bude v celém tom trápení potom třešnička na dortu! 😵

bambi09
9. říj 2009

vm,ja som ťavaaaaa,som sa nepozrela skôr a teraz čo nevidíím???? 🙂 🙂 🙂
Klaudinka je na sveteeeee,huráááááááááááááá,veľmi,veľmi gratulujem,zo srdiečka a úprimne,teším sa s Tebou 😵 😵 😵 😵 malinkej aj Tebe prajem veľa zdravíčka,všetko ostatné je až na druhom mieste 😵 😵 😵 takú mám radosť 😵 😵 😵 😵 😵
a musím vás dočítať... 😕

bara78
autor
10. říj 2009

Holky, díky moc za podporu... Už mám fakt nervy na pochodu. Tomík se narodí za necelé dva dny... Naštěstí mi moc pomáhají rodiče, dneska za mnou příjde na návštěvu bratr, kamarádky taky velká podpora. Musím to už nějak přežít a nějak jsem teď v takovém stavu, že nevím, jestli se víc těším nebo bojím...

bambi09
10. říj 2009

baruška,pokoj,to je pred pôrodom normálne,obavy,ako to všetko bude,ale neboj,keď Ti položia do náručia voňavý,kričiaci uzlíček,všetky zlé myšlienky odídu a príde radosť neskutočná,aj si poplačeš,hormóniky ešte pracujú,aj nové starosti a zodpovednosť pribudne,ale všetko sa bude točiť okolo Tvojho bábätka a Tvoj život dostane nový zmysel aj smer 🙂
veľmi Ti držím palce,nech máš čo najľahší pôrod a rýchle zotavenie,prajem Vám obom veľa síl a zdravíčka 😵 😵 😵

bara78
autor
10. říj 2009

bambi: No, je to náročné... jak už jsem psala, chlapeček půjde ven plánovaným císařským řezem, protože je ve špatné poloze, takže normální porod to nebude, ale i tak doufám, že to bude bez komplikací. Zítra nastupuju do porodnice a v pondělí přijde na svět... mám z toho fakt hrůzu, ale musím to přežít...

pikusa
10. říj 2009

Ahojík...sleduju vás tady holky docela dlouho....a musím vám říct,že jste silné a držím palečky,at to zmáknete.Ti drobečci za to stojí 😉 a mají skvělé maminky.
Baru....za chvíli už budeš mít pro koho žít a Tomášek ti to všechno vynahradí....
přeju bezproblémový porod a krásného a zdravého klučinu 🙂
WM---tobě gratuluju ke krásné dcerunce 🙂

bambi09
10. říj 2009

barunka,ja som mala cisársky,neboj,zvládneš to 🙂
je to trochu ťažšie,ako normálny pôrod,lebo bábätko máš pri sebe neskôr,kvôli tomu,že si v podstate po operácii a musíš "chvíľu" ležať,ale keď to rozchodíš,už bude dobre
chápem Tvoje obavy,každá maminka si tým musí prejsť,je to niečo nové,neznáme,z toho máme vždy strach,budeme na Teba všetky myslieť a posielať pozitívnu energiu a silu,ale Ty si silná žena,tak,ako vy všetky tu a zvládneš aj toto,Tomáško bude na Teba raz hrdý 😵 😵

bara78
autor
11. říj 2009

Díky. Zvládnu to, nic jiného nezbývá, zítra už bude miminko na světě... Tak tímto se s Vámi dámy na chvíli loučím, počítám, že budu v porodnici tak týden a pak uvidím, jak se dostanu na internet, ale určitě dám vědět, jak jsme to přežili a jestli je všechno v pořádku...

Mějte se moc pěkně, všem co jsou v podobné situaci, držím moc palce a věřím, že nakonec nám všem bude líp, i bez těch zatracených nedospělých chlapů, kteří utekli...

samik2008
11. říj 2009

Bara at vše dobře né dobře ale výborně dopadne a brzo se ozvi!!! 🙂