Odchod partnera v průběhu těhotenství

bara78
6. zář 2009

Ahoj, jsem v 34tt. Bohužel jsme zůstali sami, neb přítel těhotenství naprosto nezvládl a když jsem byla ve 4 měsíci, tak odešel za jinou ženou... Byl to pro mě strašný šok, a i když jsem už teď jakž takž ok, tak se s tím pořád vypořádávám. Miminko nebylo plánované, nicméně ze začátku se tvářil, že to přijal, staral se, chlubil se kolegům. Vůbec mě nenapadlo, že to dopadne takhle. Ale zjevně mu došlo, že to není nic dočasného a utekl předtím nebo ho to přestalo bavit. Teď nijak zvlášť nejeví zájem, přes všechny sliby, jak se k situaci postaví, jsou to jen řeči a za celou dobu mi s ničím nepomohl ani v nejmenším. Podepsal dokument o určení otcovství, ale nebyl schopen se domluvit ohledně financí, musela jsem podat návrh na soud na náklady spojené s těhotenstvím a na výživné pro dítě... Mám obavy z toho, jak to všechno zvládnu, porod, po porodu, jak s ním pak budu komunikovat, nevím, zda bude mít o dítě zájem nebo nebude, jak to prostě celé bude fungovat. Nikdy jsem nechtěla, aby dítě vyrůstalo bez táty, ale bohužel "tatínek" myslí jen na sebe a na to, jak si dál užívat a vyhnout se zodpovědnosti. Miminko je chlapeček a podle všeho je naštěstí v pořádku, už se na něj těším a doufám, že všechno nakonec dobře dopadne, i když se tomu někdy věří těžko. Je to pro mě teď občas hrozně náročné... Máte někdo podobnou zkušenost?

sasulec
24. říj 2009

vm jednoducho aj keby sa chcel k tebe nasackovat, povedz ze ti nadaval a mala sa ho bala,zavolaj policiu..aspon to oddialis 😉

bara78
autor
25. říj 2009

vm: To je tedy peklo. Tak samozřejmě, že by se měl zajímat on, ale on je zřejmě takový slaboch, že čeká, až s tím přijdeš ty, že mu malou ukážeš... A s těmi penězi, to je fakt síla. Samozřejmě, že by o snížení musel požádat, nemůže si myslet, že se to automaticky sníží, výživné na druhou dceru bude zvlášť. A že si troufne vyhrožovat ještě tím, že se tam nastěhuje... na to bych mu řekla, ať to klidně udělá, jestli chce. Protože to jsou fakt jen neskutečné kecy, aby tě rozhodil.

Já se trochu bojím, jak dopadne ten soud u nás, mám strach, že to, jak to teď aspoň trošičku funguje a ex jeví o malého zájem, se zase zhatí, až se začneme dohadovat o penězích... ale není zbytí, na něj spoleh není a prostě to už nejde nechat být. Že bychom se ještě před soudem na něčem domluvili a udělali nějakou rozumnou dohodu, aby se to nemuselo pak před soudem všechno rozpatlávat, v to moc nevěřím. Jsem z toho už hodně unavená a naštvaná, že všechno vlastně musím řešit já, a on jen čeká, k čemu ho přistrčím a sám od sebe neudělá téměř nic.

Dnes přijede na návštěvu i se svojí matkou, tou, kterou jsem nikdy neviděla a do poslední chvíle nevěděla, zda o mě vůbec ví... tak držte palce. Vůbec nevím, co mám od toho čekat. Nevím, co jí řekl a co ne, co si ona o tom myslí, a doufám, že nevzniknou ještě nějaká nedorozumění a že ona bude aspoň trochu při smyslech...

Tomášek měl včera nějaký špatný den, tak už jsem si poprvé užila takové to, kdy pláče a není k tišení, a já pláču taky, protože nevím, co mu je a co mám dělat... ale v noci už to bylo lepší. Myslím, že měl chudinka nějaké bolení bříška...

Někdy je celkem fajn, ale někdy to nějak asi v té šestinedělní hormonální bouři zas dolehne a je mi prostě smutno. Budu jen doufat, že se časem objeví někdo, kdo mi bude oporou. Po tom všem, co jsem teď rvala a rvu sama už řadu měsíců, jsem už prostě vyčerpaná a potřebovala bych někoho, kdo by mě pohladil a byl v tom se mnou...

mirka414
25. říj 2009

bara78 to bude asi brusna kolika trva asi do troch mesiacov od narodenia,musis masirovat brusko a neviem ci poznas SAPSIMPLEX kvapky skus malinkemu davt ulavy sa mu a ake ma vetriky?my sme malinkej museli davat aj taku hadicku do ritulky a az potom si prdla 😀 a ulavilo sa jej.

sasulec
25. říj 2009

je aj sirup,ci kvapky Espumisan pre babatka,a ty mozes pouzivat tablety proti naduvaniu,porad sa v lekarni... 😉
myslim,ze by to mohlo prejst do mliecka a nemal by bolesti s vetrikov 😉 ale opytaj sa co by bolo najlepsie..
a ako spinka v noci? teda ako casto sa budi? mne mala zvykla z nemocnice tak ako mi ju nosili,kazde 3 hodky 😉

verled
26. říj 2009

ahojky kočky 🙂
baru.ty jo když tě takhle vidim, modlim se abych potom měla taky takovou sílu a odvahu, já už jsem totiž uplně v pr......, ale jsem rozhodnutá se sebrat kvůli malýmu.......tak doufám že to zmáknu jako ty......a moc ráda vidim, že se otec aspoň ukazuje...lepší než nic, a ještě s mamkou, asi bude mít o malýho zájem a to je důležitý...

bara78
autor
26. říj 2009

verled: Já jsem taky úplně v prdeli... ☹ Jen to někdy zvládám líp a někdy hůř. Po včerejší návštěvě jsem to zase obrečela, když jsem pak zůstala zase sama doma. O tom, jaká je situace, s jeho mámou a bratrem nepadlo ani slovo, jen si chovali malého, vypadalo to chvíli, jak kdybychom spolu s ex bydleli a oni přišli na návštěvu.. A po hodině zas všichni odešli. On se choval, jak má o malého zájem a hrál si na tatínka, přitom vím, jaká je pravda a že na něj vůbec není spolehnutí. Ani nevím, co on jim všechno řekl, co jeho máma všechno ví a co ne, nevím, jak ten kontakt s ní bude vypadat do budoucna... Jsem jen vděčná, že nedošlo na žádný konflikt nebo nedorozumění, toho jsem se taky bála.

Otec dítěte se tedy sice objevuje, ale zájem je poněkud nekonzistentní, nikdy nevím, kdy se zas ozve a ukáže se. Budu to s ním muset nějak probrat, stanovit nějaký den v týdnu, kdy přijde, nebo něco takového, protože z toho, jak nikdy nevím, co bude, jsem úplně hotová. Nějak to na mě zase dolehlo. Pokouším se to taky zvládat kvůli malému, ale už je toho za těch několik měsíců příliš a nemám šanci si moc vydechnout. Aspoň, že rodiče a kamarádky fungují, jinak bych na to byla asi ještě hůř.

Bojím se toho soudu a tahanic o peníze. Asi budu muset taky podat návrh na svěření dítěte do mé péče a možná nechat určit kontakt s dítětem soudně, aby v tom bylo jasno.

Ale asi to bylo nejhorší přesně v té fázi, jako jsi ty, dva měsíce před porodem, kdy už jsem nevěděla, co dělat a jak to všechno zvládnu do porodu a po porodu. Teď už jsou malému dva týdny a s péčí o něj až na drobné nesnáze problém nemám, porod proběhl taky docela v rámci možností v pohodě a už se cítím i docela fit po zdravotní stránce. Jen je mi prostě hrozně smutno a dosud nechápu, jak je možné, že se něco takového mohlo stát a pořád si celý svůj život, který se v jeden okamžik převrátil vzhůru nohama, nedokážu moc do budoucna představit.

verled
26. říj 2009

bara:hele já bych ho hnedka neházela přes palubu, chlapi jsou od přírody zbabělci, dej mu čas, vim, že je to těžký a já už přestala věřit , ale u mě je jiná situace.........víš co pak ti napíšu do IP........ale fakt, je vidět že chce, ale neví jak.........uvědom si, že kdyby na tebe chtěl kašlat, tak to udělá uplně neni to těžký...ale přecejen nějaký svědomí nejspíš má, to je jasný že to ořveš, vždyť teď na to máš největší právo, ale malej je tak krásnej a určitě tě každej pohled na něj nabíjí energií ne??.........jdu teď na oběd tak ti pak napíšu🙂

tin007
26. říj 2009

bara ja mam heslo: Dufaj v najlepsie, priprav sa na najhorsie!
no a co sa tyka zverenia a styku s otcom, to urcite ries sudne, lebo inak (ak bude/je) zapisany v rodnom liste ako otec, tak v podstate bude mat na maleho "neobmedzeny" narok (takto je to v SR), tiez si urcite presne dni a cas na stretavanie (vzhladom na to, ze tomasko je tak malicky) jednoznacne v tvojej pritomnosti.

verled
26. říj 2009

tin:to je pěkný heslo, ale to asi dělá každej.-))))že s timhle popčítá, ale pak tě to stejně zničí

jinak Baru:jak říkám, netlač na pilu zatím a až přijde, určitě se s nim o nějakých pravidlech domluv....jak na chlapa tlačíš tak začne utíkat..

evulinkab
26. říj 2009

Ahote holky, mužu se k vám přidat?Ve zkratce vám popíšu svuj příbeh!
Když jsem otěhotněla, přítel mi řekl, at jdu na potrat a tečka.Víc ho to nazajímalo.Já se rozhodla, že nepujdu a že si mimi nechám.I když jsem věděla, že to bude hodně těžké.Bydlení u rodičů v jednom pokoji s malým, že malej nebude mít otce.No-přítel pak ale obrátil, když viděl, že se mnou nic nehne a na maléj´ho se začal těšit.Náš vztah už byl ale poznamenán.Ted je Bořečkovi skoro 10měsíců a já jsem sama.bydlím u rodičů.S přítelem jsme byli až doted spolu, žádná láska už v tom ale nebyla...spíš jen zvyk, rádi se máme, to ano.Ale láska to proste není.Přítel je ale nezodovědný člověk, doted nesehnal bydlení, aspon blbý podnájem a já jsem pořád sama s malým u našich.Tak jednou za tři týdny si nás odveze k sobe(bydlí v jiném meste v byte své mamky, jeste se segrou a jejim přítelem), nechá si nás tam týden a zase odveze.Neplatí na malého, spoléhá na to, že chci, aby mezi náma zustal pěkný vztah kvuli malému a k soudu ho nedám.Jo-má pravdu.Jsme spolu, rádi se máme a i jednu dobu(tak 3měsíce zpět ) to vypadalo, že nám to bude i vztahově hodně klapat.jenže začal me příšerně štvát tou nezodpovědností, tím laxním přístupem ke všemu.Práci nemá, o společném bydlení není ani řeč a o finanční výpomoci taky ne.

Jsem bezradná, nevím co dělat.Bydlet už u našich nechci, ale jak mám platit podnájem z mateřské?Jak to řešíte s bydlením vy?bydlíte u rodičů?nebo jak?A co byste dělali na mém míste?Dali ho k soudu?

verled
26. říj 2009

ahoj evuli:tak ten tvůj už neni na žádnym rozcestí, ale jednoduše se nedokáže a nechce pořádně postarat, měla bys mu dá t jasně najevo co chceš............a že nedává peníze, tak to je uplně hnus.......já bych se s nim zkusila promluvit, jak to chceš, jestli chceš vůbec bejt s něklym koho už nemiluješ 😒 .......dala mu jasný rozhodnutí a zařiď se, ˇbuď uvidíš nějakou snahu.......nebo pořád stejně laxní přístup a to bych pak šla k tomu soudu, nejde jeno o tebe, ale hlavně o malýho.-)

já jsme v bytě sama a taky tam zůstanu k našim jít nechci....holt to budem muset nějak zvládnout.......

evulinkab
26. říj 2009

verled: dekuju, no je to hodne težké...a ty jsi v podnájmu?nebo máš svuj byt?

verled
26. říj 2009

evuli:no já jsem měla štěstí muj otec měl byt tak mi ho nechla takže neplatim nic navíc........

bara78
autor
26. říj 2009

evulinkab: Tak to musí být fakt těžké, chápu, že se ti do soudu nechce, mě se taky nechtělo, ale někdy je to fakt jediná možnost, jak získat od toho chlapa nějaké peníze... myslím, že on v tvém případě moc fungovat nechce a spoléhá se na to, jak píšeš, že to k soudu nedáš a možná má pocit, že se dostatečně stará, když vás jednou za čas vezme k nim.

Já jsem v podstatě v pronajatém bytě (byl to byt po babičce s regulovaným nájmem, který už je ale v Praze v podstatě podobný jako komerční, akorát mám smlouvu na dobu neurčitou a zatím mě nikdo nemůže vyhodit...). Nastěhovala jsem si k sobě kamarádku, abych to utáhla... Je to naštěstí byt 2+1. Nemám šanci s bydlením nic udělat, kromě toho, že si najdu spolubydlící. Komerční nájem bych taky neutáhla a na vlastní byt nemám. K rodičům jít nechci, i když bych v případě nejvyšší nouze mohla.

sasulec
26. říj 2009

bara a to mas pravdu.ja by som tiez najradsej sla do podnajmu..mat vlastnu domacnost a tak..
aj ked viem,ze by sme museli utiahnut opasky a takto si s mamou pomahame s najmom navzajom..a mala ma viac ako by mala keby sme same 😉 cize leze mi to sem tam krkom,ale koli malej som doma 😅

evulinkab
26. říj 2009

Děkuju holky za odpovědi, vážně vám závidím, že máte nějak pořešené to bydlení.Já mám rodiče v pohodě, moc mi pomáhají, ale v případě táty je to tak, že už by mě nejraději viděl někde odstěhovanou, už chce mít své soukromí.Segra o tři roky mladší bydlí se svým přítelem už rok, já mám 24 a jsem tady u našich nacpaná a v nejbližší budoucnosti asi ještě pořád budu.Mamča je v pohodě, ta je ráda, že nás tu má, jelikož malého moc miluje a říkala, že si nedokáže představit, že by zustala sama s mým tátou v bytě, že by se unudili.Takhle tu mají malého a ten jim lepší náladu.Jenže i já už bych chtěla ve svém věku bydlet sama s malým, popř. s nějakým přítelem.A i z toho mám depky...kde si najít partnera?Vím, že to bude o hodně těžší, ptž mám dítě a né každý chlap je ochotný starat se o cizý...Navíc já bych ani s chlapem, který by neměl rád mého syna, být proste nemohla.Ach jo... 😒

kristintie
26. říj 2009

babulky strasne Vam drzim palce, chlapi su strasne svine. Ja mam sama 10r. syna. Mna moj ex vyhodil z bytu, v case ked boli jeho rodicia s malym na vylete. Musela som okamzite odist, bez penazi, bez syna, s jednym kufrom. Byvali svokrovci, chceli, aby som sa vratila, ale keby som to urobila tak po case asi spacham samovrazdu z neho. Postavila som s uplne sama na nohy a odisla som do druheho mesta. Jedine,zle, bolo, ze maleho som musela nechat skoro rok u ex svokrovcov, kym som sa postavila na nohy. Samozrejme, ze ex si to potom rozmyslel a chcel, aby som sa vratial, co som nastastie neurobila. Teraz zijem uz 4roky s priatelom, ktory ma 100x vacsi zaujem o mojho syna ako jeho vlastny otec, ktory ho nevidel asi rok a pol. Vyzivne plati pravidelne, ale ked chcem nieco navyse ani nahodou, lebo si chlapec mysli, ze to asi ja minam na seba 😀 . Velky respekt vsetkym zenam, ktore sa samy staraju o svoje deti. Ja nikdy nezabudne co som si prezivala, ked som bola sama, alebo v nefunkcnom vztahu. Ale priznavam, ze obrovskou citovou a samozrejme financnou oporou je moj priatel. Drzim Vam vsetkym palce, aby ste to zvladli. Nase deti su jedinou naplastou na vsetky rany

vm72
27. říj 2009

Ahoj holky!
S malou už nestíhám tolik "koníkovat",ale snažím se vždycky jednou za čas poctivě dočíst...
Koukala jsem,že přibyla další zpřízněná dušička...evulinkab
Držím Ti palce,ať všechno zvládáš pokud možno v klidu a nenech si tím svým bývalým kazit život.Pokud to jen trochu zvládneš,zůstaň u rodičů - máš tam mamku,která Ti ráda s malým vypomůže,popovídáte si... Samota by asi nebyla to správné.
S bydlením to mám tak... Je mi 37let a taky nemám nic "svého".S bývalým manželem jsem se nastěhovali k mojí babičce,která bydlela v městském bytě.Byla těžce nemocná a bylo potřeba,aby se o ni někdo celý den staral.Moje mamka (její to byla maminka),chodila tou dobou ještě do práce (teď už je v důchodu) a já jsem byla na mateřské s prvné dcerou.Takže dopoledne jsem na ni dohlížela já a odpoledne k nám mamka dojížděla,aby u ní byla,když já jsem šla s malou ven.Babička po roce umřela... My jsme v tom bytě zůstali dodnes a dodnes platíme městu nájem.Já vím že je to lepší,než být v jedné místnosti u rodičů,ale jen chci aby jsi věděla,že taky nemám nic svého a to mi je o hodně víc než tobě.K tomu mám už dvě děti a jsem sama a zatím ani nedoufám,že by z nás byl někdy nějaký hodný chlap nadšený... 😅 No,ale nestěžuju si.Nepřemýšlím nad tíma rozhodně nebudu nic hrotit a někoho nahánět.
Můj bývalý od nás odešel-našel si pronájem,jenomže teď pořád ječí,na kolik peněz ho to měsíčně vyjde a že mu skoro nic nezbývá a pořád vyhrožuje,že se nám sem nastěhuje zpátky,do jedné místnosti,protože to pro něj bude nejlevnější varianta.Má tady totiž pořád ještě trvalé bydliště,které mu já zrušit nemůžu.Musel by to udělat jen on sáma k tomu ho asi nikdy nedokážu donutit. 😒

Jo,holky,už viděl malou!!! V neděli si tady byl pro Terku,tak přišel až nahoru a šel rovnou k malé a prohlížel si ji.Ona začla pobrekávat,tak jí dával dudlíka.Já jsem ji potom vzala do náruče a uklidnila ji a říkám: Chceš si ji pochovat? On jen koukal jako puk a nevěděl... Nevěděl,jestli si má pochovat vlastní dítě!!! 😕
Tak jsem mu ji dala.On si ji pořád prohlížel,mluvil na ni... Připadalo mi,že je docela naměko... Dlouho ji ale nedržel.Po chvilce ji odložil do lehátka vedle.
No a pak jsem šli do kuchyně a dohadovali de opět o financích.O výživném pro malou a pro mě... A už to byl zase on.S tím,že peníze NEMÁ a že jsem asi spadla z višně,když chci pro sebe a naše dvě děti 8 000! A pořád říkal že mám teď mateřskou,která je vyšší než nemocenská a všeljaký nesmysly.Prostě asi si myslí,že jsem "ve vatě".A opět jsem rozebírali všechno úplně od začátku - od toho dubna,kdy nás opustil.A pořád si mlel tu svou,jako kolovrátek... Nakonec odjeli,o financích jsem se opět nedohodli,tak vůbec nevím,co bude dál.Počkám,až co mi příští měsíc pošle a podle toho už prostě začnu natvrdo jednat. 😠

kalu
27. říj 2009

Vm, tvůj ex je tedy opravdu exot: přeju ti moře sil a trpělivosti,abys dokázala zůstat silná a nad věcí. Holky, já si vás pravidelně čtu, ale nepřispívám- v podstatě mezi vás nepatřím- nás ex opustil, až když byl malé rok a půl.Všem přeju moc a moc štěstíčka do budoucnosti.
My jsme s malou samy v domku, který jsem zdědila po své babičce, takže naštěstí ve svém, ale taky to žádná idylka není. Domek je útulný,krásná zahrada, mám ho ráda, ale starší a pořád jsou tu potřeba nějaké investice a práce, takže to je pro mně taky neúnosné, když mám jen RP a alimenty. Dost mi pomáhají naši, jinak by se to fakt nedalo.Ale třeba by byla potřeba nová střecha a to už je problém, to je investice nějakých 200 000,- a na to nevím,kde bych vzala.Takže ta stará prostě "musí" vydržet.A až půjdu do práce,tak si o tolik nepolepším- spoustu peněz projedu a přijdu o alimenty "na sebe", takže o moc víc mít nebudeme 😒 Ono by to fakt chtělo nějakého přítele,ve dvou se to lépe táhne, ale já mám z představy dalšího společného bydlení s někým panickou hrůzu, takže to u mně zatím vůbec nehrozí. A taky nevím, kam se na ty pořádný chlapi chodí- já jsem pořád s malou jen u nás na vsi, nebo u našich- nikam do společnosti nechodím,možná až půjdu do práce, ale tam taky všechny kolegy už znám, takže tam je to taky pasé.... 😒

Jinak Vm,tobě jsem chtěla poradit- taky jsem měla ex přihlášeného na trvalý pobyt u mě v baráku a taky mi dělal problémy (přestože se od nás nastěhoval ke své milence a jejím rodičům do vily, kde bydlí zadarmo)- trval na tom, aby měl klíče a přístup do domu, když tu trv.bydliště- několikrát mi sem v noci vtrhnul a prošel si dům a zase odešel (kontroloval, jestli sem tu sama s malou), když jsme s malou jely k našim, vždycky tady slídil-poznala jsem , že tam byl a pořád vyhrožoval,že se neodhlásí a bude mi dělat problémy atd. Po poradě se starostou v naší obci: existuje způsob, jak ho odhlásit z trv. bydliště, i když on sám nebude chtít. Musíš na obecním úřadě sepsat papíry ohledně úředního odhlášení- jde o to, že pokud se u tebe ex minimálně 6 měsíců nezdržuje, tak ho můžeš nechat úředně odhlásit ty a oni mu , pokud se sám nepřihlásí na jiné trv.bydliště, udělají trv. bydliště na adrese obecního úřadu. To, že se u tebe min.6 měsíců nezdržuje minimálně dva nezávislí svědci musí dosvědčit, pokud to nemáš např. v papírech z rozvodu- my to tam měli- že už rok nevedeme spol. domácnost a on je pryč. Takže si to zkus zjistit a jemu nic říkat nemusíš- až by to odhlášení provedli, tak bych si vymněnila zámky a řekla mu, že už tu trv. bydliště nemá. Já bych mu dala, hajzlovi-vezmu si tu jeden pokj, protože je to nejlevnější 😠

verled
29. říj 2009

vm:nemam slov k tvýmu ex, pro holku si chodí, malou si chová, ale aby na ně něco přimáz to ne??jenom chlapi jsou takový idioti co si myslej že mateřská je nějaký terno nebo co!!!

vm72
29. říj 2009

velred - on měl plnou pusu keců,že teď budu ma matěřský,která je vyšší než nemocenská... Musela jsem ho postavit nohama zase zpátky na zem,protože tu mateřskou,která je možná víc než nemocenská,mi budou vypočítávat z 10ti tisícovýho platu a to opravdu žádné terno nebude.(Jako kdyby to sám nevěděl... 😠 ) A navíc mi ji (nám všem,co jsme na mateřské) od ledna ještě zkrouhnou. 😠
Je to prostě pako.Víc se k tomu fakt nedá napsat.
A Terku si bere - tak 1x za 14 dní na odpoledne 😕 a malou si chová - viděl ji jednou a choval asi 3 minuty... 😕
😠 😠 😠

verled
29. říj 2009

vm:no debil...já teď mam taky trable, jsem zvědavá jak to dopadne u mě.....ale co tvrdě do nich, ať jdou do hajzlu všichni, omlouvám se, ale momentálně mam vztek, všichni měli plnou hubu keců, děti chtěli a podobně a pak neuměj nic jinýho než se na ženskou vysrat a ještě i s penězma mít problém??no comment, doufám, že jim to jednou nějaká ženská za nás vrátí!!uměj jenom slibovat a jinak nic!!je mi z toho všeho smutno...... ☹ že se takový věci dějou...a pak ještě povídaj pohádky o nás jakože jak jsme strašný☹

sasulec
29. říj 2009

Ahoj vm,ahojte baby,
Vm och to poznam,ked je s malou ide ju zjest a ked odide mesiac jej nechyba 😖
trtosi su ti chlapi podaktori..
vo financiach sa nedaj obmakcit,kazda korunka sa zide,mas na ne pravo,aj na tie co by mal platit na teba,kedze ste boli manzelia..a na sude stale stoj za svojim,aj tak ti ti este skresu(znizia),takze radsej si povedz viac 😉

evulinkab
29. říj 2009

Ahoj holky, jak to tak čtu, tak fakt nemám slov...taky jsem pěkně naštvaná, včera mi táta mýho malýho řekl, že se pujde asi hodit mašli, protože předevčírem prohrál soud se svou bývalou.Takže musí ted zaplatit celé soudní jednání + má ještě nějaké dluhy po bankách.není to sice taková hruza, že by to nemohl splatit, ale víte jak...doted mi na malého nedal ani kačku, takže tím pádem ted nedostanu už vubec nic,Nemá mi proste z čeho platit.

verled
29. říj 2009

evuli:já bych to tak nenechala, tak mu prostě udělej hysterku, když může platit bejvalku, nebo musí, tak tebe taky, nenech se sebou orat....

evulinkab
29. říj 2009

já vím, budu to muset nějak vyřešit..jenže on je přítel(nebo vlastně asi už "ex"), proste hrozně komplikovanej, na jednu stranu ho mám ráda, vím, že je v jádru hodnej a dobrej.Na druhou stranu ale nezodovědnej puberták...

evulinkab
29. říj 2009

a holky?Kolik bych měla chtít po příteli výživné?POkud to nebudeme řešit soudní cestou a on se mě zeptá kolik si představuji, vubec nevim, jakou sumu chtít?Kolik platí vám?..(přítel je nezaměstnaný momentálně)..ale od prosince nastupuje do práce, kde si vydělá prý dost)

samik2008
29. říj 2009

evu máš IP

verled
29. říj 2009

evuli:hmm koukam že jsi natom asi podobně jako já........no stanov si tolik kolik myslíš že je odpovídající...

evulinkab
29. říj 2009

verled: jakto, že jsme na tom podobně? 🙂