Opustil mě před porodem

ajsagejsa
18. pro 2016

Ahoj, začínám 33 tt.včera v noci mě teď už bývalý přítel a otec dítěte vyhodil z domu. Nemůžu to pochopit... Přání,vaření,úřady i všechny starosti o narození dítěte jsem si vzala na bedra já. Jediné co měl na starosti on byla práce a zutulneni bytu, kde jsme měli společně žít. Je to pokoj v jeho baráku ( zbylé části obzvláště jeho babicka) na který přispěla moje rodina a ne zrovna malou částkou. Bohužel celý barák je napsaný na něj a moje je jen vybavení. Včera přišel k ránu domů z firemního večírku, vzbudil mě a prikazoval ať si sbalim věci a vypadnu. Dříve tam sice byli hádky, kvůli častému chození do hospody a stavu ve kterém se vracel ale taky to bylo to jediné. Na malou se těšil. Teď nevím co dělat.u rodičů ani prarodičů není dost místa pro mě a dítě. Veškeré finance jsem investovala do rekonstrukce.chápu že si člověk musí občas někam zajít a vypnout ale dítě je snad důvodem aby se to nestavalo každý volnoy den.Teda já to tak chápu.jakmile je v noci pryč, tak přestane zvedat telefony a jakmile se vrátil tak nemohl skoro chodit nebo byl hrubý.stále chci být s ním. Ale toto jednání už nezvládám psichycky.nemá někdo podobné zkušenosti? Popřípadě rady jak to dal zvládnout? Neví někdo jestli v tomto případě není možnost, polezet si do porodu v nemocnici? Už pár týdnů nepribiram na váze, jelikož se nemůžu donutit jist. Beru vitamíny aspoň pro malou ale já už to fyzicky ani psichycky nezvládám.

kika_21
18. pro 2016

@ajsagejsa Nejdřív Ty a dítě-dej se dohromady. Pak si v klidu promluvte, netahej do toho ani jeho, ani Tvé rodiče-to nejsou rodiče Vašeho dítěte. A ni babičku třeba ze 4.kolena-vlastní zkušenosti. Opakuji v klidu. Dítě se dá přivést i do starého zařízení, je-li čisto. Ale potřebuje klid-to hlavně. S někým, kdo se vrátí nad ránem, nic neřeš. Řeš v klidu, za střízliva a vylíči mu své pocity. Co by on chtěl, to si také poslechni, ale vycházej ze sebe a snahy se dohodnout.Nezoufej-je to ..., ale není to ztracené, pokud budete oba chtít. Pokud souhlasíš s tím, že máte každý svůj prostor k životu, k přátelům, k povinnostem-samozřejmě.jo a není-li doma, nevolej-mluvím přeci s partnerem, ne s opicí někde v hluku, není tam slyšet, reaguje pak jinak-to asi víš.Jo a dítě bylo už napsané na vás oba-na to nezapomeňte-takže barák ať klidně...

vineta
18. pro 2016

@kika_21 Musím tedy říct, že jsem tvůj myšlenkový tok moc nepochopila..
@ajsagejsa Chová se k tobě naprosto bez úcty, velmi něžně řečeno. Jsi v těžké situaci, ale jednou budeš zřejmě ráda, že to on rozsekl. Takhle vztah nemá vypadat a s dítětem to s mužem bude pravděpodobně ještě horší. Vyhodit těhotnou ženu z domu, to chce už slušnej žaludek. Vaši ti můžou pomoct?

vineta
18. pro 2016

@ajsagejsa Popřípadě nějaký azylák, kamarádka..

myskaol
18. pro 2016

Taky me ex opustil v 36.tydnu...nasel si jinou, ale díky bohu je byt můj...

kika_21
18. pro 2016

@vineta Naštěstí nejsi zakl., takže to nevadí.Pokud nepochopí také, třeba to dá najevo.Když budou pomáhat stále rodiče, nepovede to k ničemu.Předpokládám, že Ty svoje partnerské problémy s rodiči neřešíš, nebo je nemáš.Někdy bývá tohle oddělení lidí od sebe prevencí před hádkami-nepopírám, že se neměli oddělit raději v klidu, ale to asi nejde.

yelowangel
18. pro 2016

Do azylového domu nechoď. Jednak je to na omezenou dobu, jednak s tebou pak všichni jednají jak s bezďákem a jednak tě tam klidně okradou a nikdo to neřeší. Neznám to z vlastní zkušenosti ale taky jsem jednu dobu uvažovala o odchodu od partnera a zvažovala tuto možnost a od ženských co si tím prošli mě toto bylo řečeno. Mimochodem na týden s novorozencem jako příděl potravin nedostali peníze a nikoho nezajímalo že paní nemá mlíko a potřebuje sunar, dostali pytlík mouky, pytlík těstovin a vodu. Zkus to s partnerem znovu probrat až se vyspí z opice. Možná sám uzná že to přehnal. Každopádně tohle musíte spolu probrat a vyřešit protože riskovat že prostě jeden den se vrátí k ránu a vyhodí tě s měsíčním dítětem na mráz...ať ti teda vrátí peníze za rekonstrukci nebo ti platí nájem.

shine2015
18. pro 2016

@kika_21 pokud to neni tak ze jsi mu dala enize do ruky tak vse se da dokazat...a bude muset vracet - pokud spolu zijete mene nez dva roky....
Ted bych se zastavila a snazila myslet na sebe a dite,jak dal,kam jit - v nemocnici by to bylo jen na chvili,musis se sebrat a vyresit kam se po porodu vratis...ja bych se zkusila preci jen domluvit s rodicema....at nejsi po porodu sama.
Drz se.

kika_21
18. pro 2016

@shine2015 No já to nějak beru nejdříve přes srdce, pak přes zařízení bytu. Ale už jsem starší a nikdo mě nevyhodil. Sžívání dvou lidí může trvat déle. Vlastně i pokud žiješ s někým 30 let, může se stát, že si nerozumíte.Chápu těžkou situaci zakl.,ale diskuzí o penězích se vztahy obvykle napravují špatně-chce-li je ještě napravit.Jinak původním záměrem někoho, kdo se těší na dítě-ač má chybu-alkohol-není asi všechno zlikvidovat-na tom by se možná dalo stavět.

zmrzlinka
18. pro 2016

Ja bych se k nemu uz nevracela.Skus poprosit o pomoc rodice nez vymyslis co dal.

tinaprofi
18. pro 2016

Pane boze...prosim te hlavne si nech vyplatit ty prachy co jste do baraku vrazili, pak se seber a jdi nekam do klidu do podnajmu, sice nechapu, jak muzes jeste rict, ze chces byt s nim, ale nam to muze byt jedno, je nutno evidentne vyresit ty prakticke a dulezite stranky veci

caverina
18. pro 2016

@kika_21 on je ale velky rozdil chodt za rodici s kazdou hadkou a neco jineho kdyz me chlap tehotnou vyhodi z domu..

shine2015
18. pro 2016

@kika_21 pres srdce? A kde to srdce je u neho kdyz nejen ze flamuje ale je schopny vyhodit tehotnou pritelkyni po 32.tt v noci ven??? Alkohol nealkohol....
Cim driv se zaridi dle sebe tim lip....a pokud se on vzpamatuje muze zvazit navrat...ale ne tak ze on ji vyhodi a ona to s nim bude resit tak ze ona bude chtit zustavat...

kika_21
18. pro 2016

Holky, já nevím, zda jste se někdy hádaly s opilým, ale já jednou-s cizím, ve dne. Pak mě honil, dokonce jsem měla s sebou asi 4 letou dceru, která vezla kočátrek s panenkou-nepomohly nám ani lidi na zastávce. Nějak jsem ho tenkrát upozornila, že nemá vykřikovat sprostě na nějakého černocha. Nakonec ho odvedl nějaký jeho kamarád. Takže jak jsem psal-bavit se s partnerem-za opicemi mohu jít po narození malého, ale jen do zoo.
Jo a ten opilec mi paradoxně nabízel i peníze pro děti-sypaly se mu z kapsy-takže třeba nebyl tak lakomý, jak zakladatelka předpokládá, že je její partner. O peníze tam nepůjde.Já mu právě pak řekla, ať si peníze nechá, hlavně ať neřve sprostě, že po ulici chodí děti.

caverina
18. pro 2016

@kika_21a o cem se bavit? o tom jestli me zase jednou v noci vyhodi? nerikam,ze si spolu nemaji promluvit..jednou to stejne budou mus

caverina
18. pro 2016

muset udelat..ale ted je nejdulezutejsi dat se do klidu a v klidu porodit dite..

anitttaa
18. pro 2016

Je to strasny, jak se ti chlapi dnes chovaji, financne vyuzit zenskou, a pak odhodit.

kika_21
18. pro 2016

@caverina Vždycky je o čem se bavit-třeba o pravidlech-psala jsem , že hlavně o pocitech-jak je ,,fejn", když pije-např.Prostě že jí to nevyhovuje. A co s tím.Jestli se bude chtít zakl. s ním bavit, to nevíme-možná ano, možná ne.Někdy pije, ale třeba to nemusí být na věky, že?Ideální asi není-ale kdo jsme?Jestli se hádají, která rodina dala kolik peněz-tak to není dobré-to se nemá.A také je potřeba mu dát prostor-všechno nezařizovat sama.

caverina
18. pro 2016

@kika_21 pochopila jsem ze o tom se uz spolu bavill....ale vyhodit svou partnerku s ditetem v brisku v noci na ulici?nerikam ze se to nemuze podarit dat zase do poradku,..ale takhle...

vineta
18. pro 2016

@kika_21 Promiň, ale její partner je pravděpodobně alkoholik a když je schopnej se k ní chovat takhle, je to na hranici domácího násilí. Tohle vyřeší pravděpodobně jen odchodem, ne komunikací s mužem, a vzhledem k tomu, že je před porodem a partner jí vyrazil, musí hledat pomoc venku, nikoliv uvnitř pravděpodobně násilného vztahu.

kika_21
18. pro 2016

@caverinatak asi přišel-ráno-a pohádali se-byla to vše blbost-i že přišel ráno-prostě blbost.Já jsem opravdu děsná, ale jsem doma schopná říct, ať s námi muž není, když třeba nemá rád hlasité řvaní...Takže si představ samotáře uprostřed velké rodiny-ještě se zvířaty a v paneláku.Tak to beru z hlediska toho, že jsem matka, střízlivá. No a kdyby to nevzal s rezervou, tak jsme se již dávno opustili.To, co udělal, bylo přes čáru-to je pravda. Otázka je, co tomu dlouhodobě předchází, jak žijí, kdo se o co stará, jak spolu mluví, koho si zakl. vybrala atd.-to už je jejich věc.

kika_21
18. pro 2016

@vineta Ano, pokud potřebuje pomoc, musí ji hladat venku-nemyslím ale, že je někde venku. Jinak bavím se s každým-nebýt komunikace, byly by tu války ještě mnohem více, než jsou.Ale nevolat do hospody, spíš mluvit o tom, že do hospody jednou za měsíc atd.

caverina
18. pro 2016

@kika_21 tohle ale snad srovnavat nemuzes...

vineta
18. pro 2016

@kika_21 Hele já opravdu nechápu ty tvoje asociace, hrozně skáčeš v tématech, tak asi nemá smysl to spolu probírat. Ať si z toho zakladatelka vezme, co sama uzná za vhodné.

shine2015
18. pro 2016

@kika_21 podle ne ma odejit a pokud on se vzpamatuje tak se uvidi...ale promin nesmyslne ho omlouvas...to az vyhodi opily dite tak ho taky budes omlouvat?? Tomu vsemu jak se chova bude miminko prihlizet pozdeji vetsi dite....a kdyz uz ne kvuli sobe tak kvuli tomu diteti...

Ja bych ho teda neomlouvala...vzdyt co kdyz by z toho stresu predcasne porodila??? Navic pise ze ji nejde nekolik tydnu jist...proc asi?!! No z teseni na miminka to nebude
...

anaon
18. pro 2016

Promiň, ale ty jsi prostě strašně naivní a nezodpovědná. Nacpat svoje peníze do baráku, který patří člověku, se kterým jsi jen na hromádce, to se fakt jinak nazvat nedá. A po tom jak se k tobě chová s ním ještě chceš zůstat. @anitttaa tu píše "Je to strasny, jak se ti chlapi dnes chovaji, financne vyuzit zenskou, a pak odhodit." Já bych spíš řekla, že je strašný, jaký chlapi si ženský vybírají, co všechno jim jsou schopný tolerovat a jak se nechají využívat. Tohle fakt není o nějaký smůle na mužský, za to si prostě můžeš sama. Asi to zní tvrdě, ale moc nevidím smysl v tom tě tady litovat, to ti nepomůže. Ty se potřebuješ vzpamatovat a začít se chovat rozumně.

journals
18. pro 2016

Pokud je to takhle, tak bych se sbalila a zkusila vymyslet, kam jít. Tuhle situaci nechce nikdo prožít ani když těhotný není, natož když je miminko na cestě. Sbalila bych se a šla. Není to jednoduchá situace, ale když sama píšeš, že to vygradovalo po hádkách, které byly normální - tedy situace není zase tak ojedinělá, tak bych se snažila, aby tě dál už neničil. Sice nechápu, proč s takovým člověkem mít dítě, ale to je teď už stejně bezpředmětné.
Zkus zapřemýšlet, u koho by jsi do porodu mohla být a jak svou situaci řešit. Zůstat v nemocnici není řešení ničeho, protože po porodu tě vyhodí fakt akorát na ulici a co pak.
Azylák nemusí být špatné řešení, ale často si to některé maminky pletou s tím, že je to zařízení, které se o matky musí postarat. Není to tak. Postarat se musí ony, azylový dům jim jen poskytne střechu nad hlavou, nabídne pomoc při vyběhávání úřadů, ale postarat se musí každá sama. Jinak by to asi nebylo moc motivační k dalšímu životu. To, co tu zaznělo - že maminka dostala kilo mouky a starej se - to je možná i nad rámec povinností azylového domu, každá maminka by si měla nakupovat a vařit sama.
Zvaž, jestli s otcem miminka opravdu chceš být. Tohle se bude totiž nejenom opakovat, ale může to gradovat a co pak s miminkem? Nikdo tvou situaci nezná, ale podle popisu na mě tatínek nepůsobí jako typ člověka, se kterým bych chtěla mít rodinu. Proč s ním chceš být dál? Kolikrát tu čtu příběhy, že je mi fakt smutno a mysli na to, že nejvíc to budou odnášet děti.

kika_21
18. pro 2016

@vineta Ale ano, ovšem nemůžeš popřít, že komunikace je lepší bez emocí a se střízlivým člověkem-nebo aspoň emoce trochu potlačit v zájmu vyřešení situace.S těmi tématy máš pravdu-vím to o sobě-omlouvám se a snad se zlepším...

marcicek84
18. pro 2016

@ajsagejsa - tvůj přítel je alkoholik, vrátila bych se jedině, když se dobrovolně přihlásí na léčení, pokud nikoli, už by mě tam nikdy nikdo neviděl, chtěla bych ihned peníze co jsem do toho vložila, pokud nedá, odstěhovala bych z domu, když tam nebude, co bych mohla...No a další věc, že nemáš kam jít, no prostě musí ti někdo z rodiny pomoci....Držím pěsti, ať to nějak zvládneš.

kika_21
18. pro 2016

@shine2015 Já ho taky neomlouvám.To bych si nedovolila-neznám ho.Jenom se snažím podívat na věci z více úhlů, což může být i na škodu.Ale protože zakl. má zájem o zachování vztahu, je lépe nezlomit nad vším hůl.Vybrala si partnera, který nebyl ideální a čekají dítě. Není to kamarád, kterému dám sbohem a jedem dál...

kika_21
18. pro 2016

@marcicek84 Ano, léčit by se měl-to bez pochyby.