Po porodu jsem se změnila, neskutečně žárlím

sedlik
15. zář 2013

Ahoj holky, mám trošku problém, no už to přerůstá v hodně velký problém. Od porodu jsem se hrozně změnila, neskutečně žárlím, pořád jsem naštvaná, nešťastná, prostě vůbec nevím co se sebou dělat. Manžel už mě má plné zuby, nelezu mu do telefonu, nebo nehlídám maily, ale každé jeho zapnutí FB je pro mě psaní si s milenkami, a nebo ne s milenkami, ale ja hrozně žárlím na to, že mi ho někdo bere. Jsem fakt hrozná, všechno zkazím svoji blbou náladou. Už to trvá moc dlouho a ja už se fakt bojím, že to manžela přestane bavit!☹((( poraďte, co mám dělat, měla jste některá taky takovou zkušenost?

blahova_andrea
22. zář 2013

@konidana ale dokážeš tak žít opravdu celý život? zaťátá a táhnout? ☹

konidana
22. zář 2013

@blahova_andrea Psala jsem , když je mi ouvej, a to mi rozhodně není celý život:D, ale jen někdy.

ivajaro
23. zář 2013

Ahoj holky, tak včera jsme s manželem a malou prožili krásný den ( viz fotoalbum) 🙂 no a při té příležitosti jsme si všechno vyříkali. Z prvu hledá novou práci, aby se nám i finančně ulevilo a pak se chcem stěhovat i do jiného bytu. Prostě začít úplně od nova 🙂 ...

sexymilacek
23. zář 2013

@blahova_andrea Ty brďo a to je kde? 😀

sexymilacek
23. zář 2013

@ivajaro Teda teda to je pěkná novina, hlavně aby Vám to kuřátka dlouho vydrželo a byla jsi hlavně šťastná.Pěkný začátek na dobrou cestu 🙂Držím palečky.

ivajaro
23. zář 2013

@sexymilacek Děkuju, taky s toho mám radost! 🙂 Dokonce se těším, až příjde domů z práce 😅

blahova_andrea
23. zář 2013

@ivajaro to je úžasný, tak snad vám to vydrží a pomůže! nás taky čekají velké změny. přítel dal taky výpověď, končí za týden, ale nám se teda finančně zatím spíš situace zhorší. každopádně je super, že jste si dokázali promluvit a zkusit to vzít za jiný konec.

blahova_andrea
23. zář 2013

@sexymilacek kousek od Brna...mrkni na mapy 😉 😀

ivajaro
23. zář 2013

@blahova_andrea My si hlavně říkali, že je to tím bytem co ted bydlíme ..... od té doby co tu jsme, jsme se takhle změnili-oba dva- no a pořád se to tak nějak zhoršovalo. Asi je tu něco špatně nevím, je fakt že tady zemřel původní majitel ...

ivajaro
23. zář 2013

a to holky pro nás, byla ta neděle tak skvělá, že s toho chcem udělat rodinou tradici 😀

sexymilacek
23. zář 2013

@ivajaro Tyyyyyyyyy brďo hezkýýýýýý 😀 😀 😀 tak to je super

sexymilacek
23. zář 2013

@blahova_andrea Kouknu 😀 A hned tam zajedu ......... prstem po mapě 😀 😀

ivajaro
23. zář 2013

@sexymilacek No 🙂 šli jsme do babylonu kde se malá vyblbla na těch autíčkách za 5kč, jak jsou i po obchodácích.. pak jsme zaši, nebo tedy byla jsem pozvána vlastím mužem na fakt víííííítečnou pravou italskou kávu 😵 a mooooooc lahodný dezert 😵 no nádhera!

verisek91
23. zář 2013

mě přítel řekl,že doma takovou žárlivku nechce..tak jsem se v tu chvíli pěkně naštvala a začala trucovat,ale až teď po pár měsících mi dochází,jakej to je skvělej chlap a zatěžko by se mi hledalo někoho jako je on..no a dopracovala jsem to k tomu,že jsem víc tolerantní a taky ho víc miluji a on mě taky 🙂 přeji ti hodně sil,je to těžký,ale jde to! 🙂 když má člověk všechno co potřebuje,zvládají se tyto situace mnohem snáz.....

blahova_andrea
24. zář 2013

@ivajaro jůůůů, a my neoslavili ani moje narozky. u vás jsou autíčka jen za 5kč? tam by se míšovi líbilo 😀

ivajaro
24. zář 2013

@blahova_andrea. Ano v tom babylonu jsou po 5kc a houpe se to docela dlouho. Ja mam v albu fotky jak je nelka s toho hotova. No ja moje narozeniny .. Radci na ne nevzpominam.

blahova_andrea
24. zář 2013

@ivajaro na fotky jsem koukala. snad vám ta idylka vydrží. já měla teď kulatiny a slavit budeme kdo ví kdy jestli vůbec. přítel není vůbec aktivní. není ten typ, co by něco zarezervoval, vymyslel, zařídil hlídání, překvapil mě ☹ všechno abych si udělala sama a to dělám běžně pořád, takže to pak pro mě ani není nijak výjimečná slavnostní chvíle. ale jako že se nedokáže přemoct ani na kulatiny, to mě mrzí. akorát mi vyčetl, že já pro něj na ty jeho taky nic nepřipravila. to, že jsem byla 3 týdny po porodu a že si nejvíc přál právě našeho syna, to už zapomněl ☹

ava
24. zář 2013

@sedlik
@kotcheva
děvčata, je to těžké období a pro ženu, kt.byla zvyklá pracovat, starat se o finance, mít svoje záliby atd.je to obrat tak velký, že to zamává s psychikou. Taky jsem se cítila první měsíce po porodu prvního dítěte VELMI osamělá a občas taky neschopná. Navíc jsem měla pocit, že domácnost a dítě musí být na 10000% v pořádku, prostě pak člověk žije jen v tom svém světě a světě dítěte a s mužem je (krom téma dítě) těžké najít společnou řeč.
Muž se ovšem cítí taky hrozně! Je najednou na druhé koleji, osamělý a možná má pocit, že pro všechno miminkování nemáte ani zájem s ním sdílet jeho zážitky, vědět, jaký byl jeho den, co ho trápí, apod. A pak se rozhodně hledat povyražení jinde - sport, pivo s kamarády, internet...každý podle svého.
Je težké být racionální a kojit dítě 😉 ale je to nutné. Holky, zkuste s mužem obnovit intimitu (tím nemyslím jen sex!!), začít se dotýkat, položit mu hlavu na rameno, vodit se za ruce apod. Zajímat se o něj...prožívat i jeho život, vždyť on taky žije dál a potřebuje vás. Pokud máte dobré chlapy ( a moc bych vám to přála), budou schopní na vás "počkat", než se vyhrabete z miminkovské krize. Ale může se taky stát, že se vaše cesty budou oddělovat víc a víc...a raději nepíšu dál, protože nechci strašit.
Pracujte na vztahu!!!!!!! Máte spolu dítě, to znamená, že láska tu je a je třeba ji co nejvíc rozdmýchat. Na facebook apod.nereagujte, žárlivé poznámky a uštěpačnost jsou trapné a my trapné přece být nechceme!
A v neposlední řadě - pracujte na sobě!!!! Už tu zanělo, jak se skvělé chodit někam s dítětem a najít spřízeněné duše, ale ještě lepší je chodit někam bez dítěte - aspoň jednou týdně cvičit, do jazykovky, návštěvy tet, sestřenic apod...buďte zase ženou, která je zajímavá a se kterou bude váš muž chtít večer doma posedět.
Moc držím pěsti!
PS. A vyhledat kozultaci psychologa taky pomáhá, stačí se jen objednat a vypovídat - už PRVNÍ kontakt dělá divy...a navíc dostanete hodně dobrých rad. Dost možná žádná antidepresiva nikdy nebudete potřebovat...

blahova_andrea
24. zář 2013

@ava popsala jsi to krásně, bohužel ne vždy a všude zrealizovatelně. kéž by to bylo takto "jednoduché".

ava
24. zář 2013

@blahova_andrea já vím, že to vždycky tak není. Píšu jen to, co jsem "odhalila" poté, co mi opadly ty hormony a koloběh prvních bláznivých měsíců.
Nečetla jsem celou diskuzi, máte tu hodně osobních věcí, ale myslím, že ty sama jsi psala hodně dobrých myšlenek, protoži jsi už taky venku z toho prvnotního šoku.
Chtěla jsem hlavně říct, že je težké v tom být a babrat se v tom neustále...je třeba udělat něco a začít měnit každodenní realitu. Třeba jako teď
@ivajaro , když zažili ten společný krásný den. A od toho se odrazit, z toho čerpat sílu, podněcovat víc dobrých změn...

ivajaro
24. zář 2013

@blahova_andrea No to moje narozeniny jsem ztrávili lítáním po policii 😠 .. páč mľ, jedna čůza obvinila s krádeže kočárku. A to jen proto, že mi ho prodala fakt v hrozným stavu a já chtěla peníze zpět. Celý den mě její přítel vyhrožoval nadával, a nakonec mě chtěli udat za tu krádež ... Takže tak vypadali moje "narozeniny" ... no a od chlapa jsem nedostala ani kytku 😅 .....

blahova_andrea
24. zář 2013

@ava já chápu jak dobře jsi to myslela. jen je blbý, že to vždycky takto nejde. že si prostě my ženy řekneme: budeme zas ženské, budeme chodit zase ven sami, budeme se zas věnovat svým mužům...ono je potřeba mít k tomu i podmínky, hlídání, finance a hlavně! musí spolupracovat i partner ☹ rady jsou to hezké a rozumné, ale prostě ne vždy pomůže se jimi řídit.

blahova_andrea
24. zář 2013

@ivajaro ježiši! na co já si pořád stěžuju 😀 to já teda měla narozky nádherný 😀 proti tobě.

ivajaro
24. zář 2013

@blahova_andrea No já říkám, že letos jsem narozeniny neměla 😀

sexymilacek
26. zář 2013

@ivajaro No tak to je super.Jsem ráda, že máte holky dobrou náladu 😀

klara2606
22. črc 2019

@maladama také jsem brala homeopatika na nervy. Dostala jsem je od laktacni poradkyně a moc se mi ulevilo.