Po porodu jsem se změnila, neskutečně žárlím

sedlik
15. zář 2013

Ahoj holky, mám trošku problém, no už to přerůstá v hodně velký problém. Od porodu jsem se hrozně změnila, neskutečně žárlím, pořád jsem naštvaná, nešťastná, prostě vůbec nevím co se sebou dělat. Manžel už mě má plné zuby, nelezu mu do telefonu, nebo nehlídám maily, ale každé jeho zapnutí FB je pro mě psaní si s milenkami, a nebo ne s milenkami, ale ja hrozně žárlím na to, že mi ho někdo bere. Jsem fakt hrozná, všechno zkazím svoji blbou náladou. Už to trvá moc dlouho a ja už se fakt bojím, že to manžela přestane bavit!☹((( poraďte, co mám dělat, měla jste některá taky takovou zkušenost?

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro je fakt, že na takový život jsi vážně moc mladá a zasloužíš si víc. a upřímně...jedna věc je ulítnout někde, ale druhá věc je dotáhnou tu špínu své vlastní ženě do domu/bytu/postele...to je humáč!

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro já mám pocit, že na to se snad ani zvyknout nedá ☹ já nějaké mám, ale vidíme se moc málo na to, aby to uspokojilo moji potřebu po blízké duši. je smutné, že člověk zjišťuje, že s cizími lidmi na netu je si bližší než s lidmi ve svém okolí, v realitě ☹

sexymilacek
20. zář 2013

@ivajaro Máš recht, to si raději najdi chlapa, který bude vědět koho doma má a že jsi pro něj ta jediná baba na světě.At jsou nepříjmenosti, ale to aby chlap si trajdal někde buh ví kde to už je moc.No já kdybych byla na tvém místě tak já bych to asi udělala hned bo bych na to neměla sílu.

ivajaro
20. zář 2013

@blahova_andrea no tak nějak ... ale v té době jsme ještě manželé nebyli .. ale to je jedno.
Tohle byl asi ten spouštěč a né, žvejkačka na kterou se ted lepí kde co

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro a to jsi mu řekla kdy? jako fakt se sbalil a šel? já na tohle měla vždy smůlu. vždy jsem musela odejít já a nebo mi hodně dlouho trvalo než jsem se klíštěte zbavila a fakt se mi ho podařilo vyhodit. asi nikdo neměl vlastní hrdost, či co.

ivajaro
20. zář 2013

@sexymilacek ono to není tak jednoduché, já nemám s malou kam jít a při rodičáku 6100kč nás dvě těžko uživím a ještě platit někde podnájem a do aziláku, to fakt jako nikdy!!!
Dlouho, chodím mezi problémama ale já už prostě fakt nemůžu, už to nezvládám ... řvu na malou, nenavidím sebe, řvu na něj ... jsem totálně vyčerpaná a on mi stejně z ničím nedokáže pomoct ani s tou holkou když řve, víš co já jsem prostě už úplně mimo.. skočit z okna jééé to by byl klid, nic by mě neštvalo nic by by mě nebolelo a měla bych od všeho KLID 😔

ivajaro
20. zář 2013

@blahova_andrea né, řekla jsem mu to do telofonu páč je v práci .. at se ani nepokouší ukázat u dveří a zůstane si tam kde hodlá bejt

ivajaro
20. zář 2013

@blahova_andrea zvykneš .. když v tom nejhorším jsi pokaždé sama, tak ani nikoho nehledáš

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro to neříkej, já dřív byla taky černovidka na palici a věčně byla špatná, ale teď máme ty malé velké důvody bojovat, takže rozhodně nikam neskákej 😉
k rodičům se tuším asi vrátit nemůžeš nebo nechceš...pak leda něco ve stylu privátu...prostě si pronajmout u někoho pokoj, ale i to by bylo těžké utáhnout a taky málo kdo ubytuje malé dítě ☹

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro tak to jsem měla zatím v životě velké štěstí, protože v tom nejhorším se vždy objevil a nebo projevil někdo, do koho bych to neřekla. prostě jak se říká, tak strážný anděl třeba. a na co jsem byla sama, tak to asi mělo být, abych to zvládla, aby mě to posílilo...bylo to jen tolik, co jsem mohla zvládnout sama. já ten pocit jisté samostatnosti k životu dokonce potřebuju 😀

ivajaro
20. zář 2013

@blahova_andrea Chceš vědět co bylo moje "štěstí" v životě? Do 16 let psychicky deptaná otčímem co chlastal, denně hádky stres a ponižovaný od děctví. Školu jsem nedodělala, protože na to nebyli peníze. Valstní otec o mě řekl, že jsem mrtvá aby zamezil veškterý kontakt se mnou a mojí druhou polovinou rodiny ..... Vdala jsem se za chlapa, kterej mě podvedl kterej mi dělá ostudu, kterej si za mýma zádama bere prachy a myslí si, že já to nevím. kontroíluje každou korunu co já otočím, ale to že on tahne v práci 12cky a domů mi nepřinese odpovídající peníze?????? (kde asi končí) že když mi je nejhůř musím ho "seřvat" aby se mi uráčel pomoct?
A kamarádky ... kde byli když jsem se psychicky zhroutila?? Kde byla nějaká podpora, kde je nějaká sparvedlnost? Kde je to "štěstí" Kde ho mám hledat? že mám dítě se kterým jsem prakticky úplně v hájí? že nemůžu nic dělat, že jsem jak svázaná tohle je to štěsí??? Tohle je ta krása mít dítě???? ( Nelku bych ale nikdy nedala!!! )

bonavoxa
20. zář 2013

Po porodu jsem se ne, že změnila, ale začala být náročnější. Jsem zásadová odjakživa, nevěru netoleruju. Necítím se na mateřské moc dobře..mám aktivní a zlobivé dítko, kila se mě drží, nemám čas na upravu zevnějšku..a to pak člověka napadají ruzné konspirační teorie. Muj muž přijde unavený z práce, doma unavená žena, malý uječenec...kdoví jaké mají chlapi myšlenky. Pŕece jen aspoň na chvilku vypadne do práce, kde je to jiné..neříkám, že si tam jde odpočinout, ale aspoň na oběd si zajde kdy chce, nají se v klidu, v klidu si zajde na záchod, nakoupit,...je v tom ,,normálním" světě, kde pobíhají ty bezstarostné vyfešákované dvacítky...

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro máš to ale osud ☹ co já si potom stěžuju s tím svým. já si za svá špatná rozhodnutí můžu nebo blbost můžu sama. rozhodně nemám tak špatný základ od dětství a nefunkční rodinu bez podpory. nejde o to, že je štěstí a krása mít dítě (i když beze sporu často je a jindy není). jde o to, že to dítě jednou máš a to je ten motor, proč s tím svým osudem musíš dál bojovat. kvůli tomu dítěti. když nic jiného, tak aby se mělo lépe než ty. a pokud by mělo mít stejného otce jako jsi měla ty, tak se nedivím, že prcháš. jen je škoda, že nemáš fakt v nikom oporu. že ti nikdo nepomůže, nepodpoří. já chci vše zvládat sama, ale ten pocit nějaké jistoty v zádech, kdybych to náhodou nedala je k nezaplacení!

blahova_andrea
20. zář 2013

@bonavoxa áha...ty jsi to možná trefila...jsme prostě jen náročnější. už nejde jen o nás, ale i o naše děti. je fakt, že já toho svého stále peskuju za věci, co mi dřív vadily, ale ne tak fatálně jako teď, když to malý vidí, slyší a napodobuje a já nechci, aby měl takovýhle vzor chování, ani tohle byly jeho první slůvka apod.

ivajaro
20. zář 2013

@blahova_andrea Já už nemám sílu, hned život pro malou .. já už nemám chut žít, pro nikoho a pro nic

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro neblbni! máš krásnou zdravou dceru! co by za to jiní dali! já vím, že takový kecy ti nepomůžou, to si musíš v hlavě srovnat sama. ber to tak, že když jsi na úplném dně, tak je to dobře, protože se máš konečně od čeho odrazit výš. když na dně nejsi, tak stále jen padáš a padáš a marně se chytáš...taky ti dno dost změní pohled na život, priority a až to jednou vybojuješ a ze všeho se dostaneš, víš jak úžasné to bude pro tvoje sebevědomí? jsi mladá a je toho na tebe moc ☹ teda nevím kolik ti je ani kde žiješ...nevím jaké jsou tam u vás možnosti s prací, hlídání, bydlením...já si třeba od října taky sháním brigádu. a nezapomeň, že tvůj muž má vyživovací povinnost nejen k dceři, ale momentálně i k tobě a občas pomůže i stát...ale rozvod sám o sobě je složitá a těžká věc, zvlášť, když je po zlým ☹ jinak taky vím, co to je mít chlapa 20h denně pryč a přitom nevidět korunu. život je pes. proto mám raději kočky 😀

sexymilacek
20. zář 2013

@ivajaro Nemáš to jednoduché.Dneska vyžít s takovou almužnou nejde, takže jiná možnost ani není.Nebo sním zatím bud a hledej si jiného muže.Prostě mít něco v záloze aby jsi měla jistotu, že potom můžeš v klidu odejít.Nejhorší je, že jsi na vše sama a nemáš někoho kdo by ti pomohl a poradil.Hlavně bojuj kvůli tomu dítěti aby se jenou mělo lépe.Tvoje dítě je hnací motor na to aby jsi se svým životem něco udělala.Tak to ty moje problémy jsou zatím v naprosté pohodě.A to jsi za ty občasné moresy mohu sama.Já jsem v životě neměla nejkrásnější dětství.Otec a matka alkoholici, já se musela starat od svých 7let.Byla jsem pár let kvuli svým rodičům v dětském domově aq tak se snažím pro ty svoje děti udělat jen to nejlepší aby se měli o sto procent lépe než já.Je fakt, že nejsem svatá, ale raději se o svém chlapovi at je jaký je nebavím jelikož co pro mě udělal jen nepopsatelné a mohu říct, že se stará i o naše děti, koupe je, vaří jim občas, chodí snimi ven, plánuje výlety a umí si snimi hrát a zabavit je tak abych si já mohla na chvíli prospat.Za to mu děkuji, ale já jsem nespokojená stím, jak se chová ke mě, jak semnou jedná a má potřebu mi nějak ubližovat nejen psychicky, ale i fyzicky.A taky si maminka zavolá a on jde, maminka napíše o pulnoci a on jde, maminka potřebuje odvoz a on veze prostě maminka a amaminka.Je fakt, že až ted když má chlap jen a jen odpolední a to nejen při tom jsem na vše sama a zvládám vše bez chlapa, ale také potřebuji mít jistotu, že když to nedám tak aby byl někdo druhý na koho se mohu spolehnout a to zatím mám, ale zase budou doby kdy budu muset řešit nesmysli mého přítele jako jsou holky a jejich randění.

ivajaro
20. zář 2013

@blahova_andrea je mi 23 ...

ivajaro
20. zář 2013

Já už prostě námam sílu dál žít

blahova_andrea
20. zář 2013

@sexymilacek tak tohle u toho mého taky nechápu. vykoupe, přebalí, uvaří, upeče, uklidí, ale proč má sakra potřebu mě pořád vytáčet a ubližovat? jako na rovinu mi prostě několikrát řekl, že ho to baví a moje vysvětlování, že mě ne, že to ve mě vyvolává x negativních pocitů, že mě tím od sebe odpuzuje a odhání a kazí nám tím vztah pro jeho "úchylnou" zábavu, to prostě nějak nepobral. stejně jako to, že jsem se v některých věcech po porodu opravdu změnila. že teď víc ocením pohlazení než plácnutí po zadku apod. že nemám choutky, když okolo běhá nebo hůře pláče a řve náš syn a jemu je to jedno a klidně by ho nechal plakat a dívat se na prasárničky...prostě občas jako by mu šiblo v hlavě.

blahova_andrea
20. zář 2013

@ivajaro a kolik je malé? já měla dost problémy s přežíváním docela dlouho po porodu. šestinedělí na mašli, první půl roku na blázinec, až později jsme se začali sžívat, já dávat do kupy hormony a mozek, začala jsem víc fungovat a cítit se trošku líp. ale pořád je mi to málo. teď mi zas dodá trošku života do žil nějaká ta brigáda.
když se podíváš dceři do očí...vážně ti to nedodává sílu žít?!
já musím říct, že svého syna miluju čím dál víc až postupem času. rozhodně se to všechno nespustilo samozřejmě objevením // nebo porodem. jsem taky pesimistka a katastrofička, ale můj syn je to jediné, co se mi fakt povedlo a pro něj stojí za to jít dál. on mi dodává tu sílu nevykašlat se sama na sebe, nevzdávat se, když mi přijde, že je vše proti mě, že jsem sama proti všem, že jsem k ničemu.
jsi jediná máma jakou nelinka má a tudíž ta nejlepší jakou má! já bych toho svýho krakena tak obden nejraději šupla do babyboxu, ale pak se přitulí, dá mi pusu, obejme nebo jen zakřičí mamí, když jsem za rohem a hledá mě a vše je pryč...je zajímavý, že děti můžou celý den zlobit a ve vteřině je jim vše odpuštěno. chlap může být skoro svatej a ve vteřině si vše posr..t na zbytek života. stejně tak oni nikdy nepochopí, že když už to pos..li ve vteřině, tak že nebudou stačit ani hodiny a dny, aby to napravili.

sexymilacek
20. zář 2013

@blahova_andrea Není sám😀.tomu mému šibe pořád takže pořád mám co řešit.Ten muj mi taky řekl, že ho to baví, a ještě se u toho tak debilně kření jako kdybych byla uplně nafoukaná 😀.Nejhorší je, že se vážně tvářím asi minutu a pak nemužu a směju se, ale když ono mě to vážně štve.Já prostě potřebuji kdyby došel ke mě objal, ani nevíš jak mi to chybí ten pocit pořááádně stisknout.Ten pocit že jsi zrovna v bezpečí.. .My už jsme se asi zbláznili.číst to ti naši opičááci tak ti řeknu mají z toho dvouhodinovou debatu u piva 😀 😀.A to by bylo jen ani jedna nám nic neřekne ale vypisuje svoje moresy na netu 😀 😀Já už mám z toho bžundu fakt asi.bud mi hrablo a nebo já nevím.Tak dlouho aspon po netu jsem si fakt nepokecala 🙂

hest
20. zář 2013

@blahova_andrea Určitě, já už to sleduji od doby kdy jsem měla šestinedělní depku z toho, že v domácnosti mě ty zdi asi umáčknou, ale vždy to bylo pro kraje mimo Phu, letos konečně jsou projekty i zde. Jinak já jsem na to vždy nějak narazila na Fb, mám v oblíbených spousta sdružení která to pak nabízela, ale myslím, že se to dá dohledat pod www.esfcr.cz, tam vlevo v menu klineš na realizované projekty, pak vybereš OP (oblast podpory) je tam několik možností kde je v textu slaďování rodiiného a pracovního života, anebo se to dá vybrat jako hlavní skupina a níže se zaškrtne probíhající a účastníci projektu vyberu Rodiče na MD/RD, tam pak najdu kdo to pořádá a většinou ty dotace mají na několik běhů, takže stačí pak poslat email nebo navštívit webovky a poptat se, zda je místo, v čem to spočívá, některé jsou s hlídáním, některé bez..

blahova_andrea
20. zář 2013

@sexymilacek tak to jsi na tom dobře, že se začneš po čase smát. my se pak akorát vždy chytneme i o jiných blbostech. mě některý ty jeho kecy prostě nejen vytáčí, ale i uráží nebo ponižují a tomu se smát prostě nedokážu. chápu, že ti to chybí. já to mám taky děsně málo. sice se vytulím pořádně se synem, ale to jsem ochranitel já. občas bych se chtěla cítit zase jako malá obletovaná holčička 😀 no tak ten můj by to neměl na řeči u piva, protože by na něj nešel a kdyby, tak by řečnil o něčem jiným 😀 a rozhodně by nemohla říct, že to samý neříkám jemu, on to jen nechce slyšet a nebo to prostě správně nepochopí a nebo je mu to jedno a nic s tím nedělá ☹ je blbý, že si na to pivko nemůžeme skočit my 😉

blahova_andrea
20. zář 2013

@hest tak já měla v šestinedělí taky depky, ale myšlenkama úplně někde jinde 😀 FB nemám, takže tam se nic nedozvím. ale na ten odkaz mrknu, díky.

sexymilacek
20. zář 2013

@blahova_andrea Já se někdy neudržím a směju, ale poslední dobou kvůli tomu jak mě uráží brečím je to šílený, ale hrne mi slzy do očí.Vadí mi že dojde ke mě a místo aby pohladil nebo něco řekl pěkného, tak mě štípe, dava na zadek nebo když mu řeknu jsi hnusnej nebo jdi do háje nedělej tak mě bouchne, nešetří na mě.Je poslední dobou hnusny co dělá.Možná to myslí z legrace, ale mi to tak nepřijde.No škoda jen, že na pivko fakt nejdem my, to by byla zábava, 😀.A hlavně by jsme měli o čem neustále kecat....😀

blahova_andrea
21. zář 2013

@sexymilacek tak to já už nebrečím. této slabosti dost zneužíval můj ex, takže ten současný mě viděl brečet za ty roky snad jen 3x a to ho většinou teda odrovnalo právě proto, že to u mě není zvykem. já se spíš už pořádně vzteknu a taky ho nešetřím 😀 jsem na tom teda líp, že za výtku mě nepraští. jen se pohádáme. ale prostě dojde a pořádně mě čapne za zadek a řekne třeba něco vulgárního. mě to dřív nevadilo, ale dneska už se mi to líbí jen v určité chvíli 😉 jinak bych víc ocenila obejmutí, pohlazení a nějaké pěkné slůvko. no ale zatím to vysvětluju marně ☹ ale vím, že mě má rád, to jo a občas je neuvěřitelně úžasnej. kéž by byl pořád 😀
co se toho pivka týká...asi leda jako některé jiné skupinky udělat někdy nějakej srázek na víkend někde na půli cesty pro všechny a pořádně se odreagovat, vypovídat, vybrečet, zasmát, zapařit, dát si masáže či co všechno ženský pro pohodu dělají 😉 a nám je zatím cizí.

sexymilacek
21. zář 2013

Tak stím slouhlasím, sejít se na půl cesty a poklábosit uplně o všem.🙂To by bylo žůůůůžo.Odreagovat se, přijít na jiné myšlenky, zarelaxovat, nechat se hýčkat masáží a pak někam zapařit a to pořádně.Taky vím, že mě má rád, ale to je málo jsme ženy a potřebujem občas něhu, obejmout a cítit.Já to teda potřebuji bo jsem jediná ze sourozenců co měla život skažený a dětství žádné.A moc té lásky jsem nedostávala takže si to někde vybrat potřebuji.Děti, to je snimi jiné s těma se mazlím každý den a jsem jejich ochránce, který na ně dává pozor a učí je tomu správnému.Andy, ty jsi odkud? 🙂

konidana
21. zář 2013

@blahova_andrea
@sexymilacek Ahoj holky, já to mám úplně stejné v bleděmodrém. Ani to nemusím popisovat, protože to znáte, je to vedle jen o malilinkatý odstín. Je to super táta, ale kolikrát mi řekne, že já ho vůbec nezajímám, ... . To se pro ty chlapy po porodu tak strašně změníme? Já mám výhodu, že už skoro 3 roky chodím do práce(na rodičáku jsme se vystřídali) a tak přijdu i mezi jiný lidi. Taky jsem si konečně zařídila jeden volný večer v týdnu na moje aktivity. On se toho svého taky nikdy nevzdal, ani když byl s dětma doma. Jinak domácnost máme na směny, takže když se vidíme jednou týdně, tak i ty výstupy nejsou už tak často. Když je mi ouvej, tak si vždy vzpomenu na radu své kamarádky, která to taky neměla jednoduché: Zatni zuby a táhni!!! To funguje🙂

blahova_andrea
22. zář 2013

@sexymilacek z Tišnova momentálně