Po porodu nesnáším tchýni

mirinda35
28. kvě 2019

Než jsem otěhotněla a vlastně i v době tehu jsem svoji tchýní mela hodne rada,ale po porodu nastal zlom.....na návštěvu se hlásila zásadně ten den a chodila jen po 17 hod,což mi hodně vadilo....(cely den jste v zápřahu,jen kojite,uklidnujete řvoucí dítě kvůli prdikum....) a večer už jsem prostě chtěla mít klid. Krom toho začala byt tchyně na malyho presladla,afektovana a sísla na něj,z čeho fakt penim. Několikrát ji to bylo řečeno at to nedělá,ale bez úspěchu. Malýmu je už 14 měsíců,ale já si díky tomu všemu vytvořila vůči ni blok a nesnasim ji. Kdykoliv se ozve,ze se staví,nesouhlasim, nechci ji vůbec u malyho vidět. Pak ustoupim,dovolim její návštěvu,ale já odchazim. Proc to tak mám? Proč nemusím nikoho ze strany partnera,i když jsem je předtím mela rada?
Třeba půjčení malyho? Neexistuje. Radši budu padat na hubu,ale malyho jim nepujcim. Proč se to sakra tak změnilo?!

dasa143
31. kvě 2019

@mirinda35 ako takto: ja dobre nevychadzam ani s vlastnou matkou, nieto este so svokrou. Ale ani jednej nebranim, ked chcu, nech pridu, chodia za vnuckou. Tiez trebars neznasam ze moja mamka by si kludne zapalila cigaretu s malou na kolenach, no skoro ma vystrelo 🤦‍♀️ a svokra robi kadejake preslapy a chova sa majetnicky.
V ramci moznosti som nastavila mantinely a cez to proste nejde vlak. Ale nejake sislani a podobne neriesim. Je to ich vnucka, ma pravo na babicky, tak ako oni na nu (pokial teda neporusuju nejake zasady ako navadzanie proti tebe a podobne, taketo uz neprijatelne veci).

ppjd
1. čer 2019

Tchyně a tchán to je můj obří problém oni mi zas tak nic strašného nedělají jen jsem v ně ztratila důvěru. Po porodu mě díky nim nechal manžel ve stychu. Ještě že mám svoji rodinu blízko. Manžel jim prostě nic neodmitne jo jasně pomáhali nám s opravou domu. Jenže zrovna když jsem porodila tak oni zjistili že jim hnoje živý plot kvůli dřevu co před něj naskladali tak manžel byl každý den u nich. Me se rozpadlo poporodní poranění a znovu mi to sílí. 4 dny doma v bolestech jsem brečela byli jak slepí bylo jim to úplně jedno hlavně že buxus bude hezkej. 5dni od toho sesiti přijeli na návštěvu z chvilky na celý den a jeste si stěžovali že je nikdo nepozval na oběd. Bonus tchyně s pásovým oparem ležící na našem gauči. Tchán s motorovou mi šel kácet stromy a divili se že jsem to odpoledne nevydržela a bouchla. Jsem pro ně jen hysterka. Nutili mě ať jde tchyně s malým ven v paraku v poledne to jsem důrazně odmítla. Na naší svatbě syna chtěl snad tchán umlatit v kocare. Moje ségra mi ho sebrala. Mam na ne alergii toleruje jen kvůli manželovi a synovi a chovám se k nim slušně. Jen syna jim prostě nepujcim nemám na to nevěřím jim ze se na něj zase nevykaslou. Ted cekam druhý a už taková kráva nebudu. Ted nastavím poradny mantinely manžel nemanzel. Pardon za pravopis.

mnm2107
2. čer 2019

Já takhle nesnáším tchána. Vím, že je to hodný člověk, nikdy mi nic neudělal, ale už od doby, co jsem byla těhotná se starším, tak ho naprosto nesnáším. Stačí mi slyšet už jeho hlas... nicméně v kontaktu s dětmi mu nijak nebráním. Chápu, že tohle je jenom můj pocit, tak nevidím důvod, proč jim kazit vztah. Oni teda stejně skoro žádný vztah nemají, protože se vídají párkrát do roka, ale za to si můžou manželovi rodiče sami