Režim dítěte a režim rodičů, když chceme jít večer ven

lu777
20. únor 2008

ahoj, malému bude měsíc a dr. nám říkala, že máme začít s režimem.. ve stejnou dobu koupat a dávat do postýlky a tak.. už jsem se na to stejně chystala, posledních několik dní malý začíná mít sám jakž takž nějaký režim (hodně zhruba), takže je asi na čase

chtěla bych se zeptat zkušenějších maminek: jak je to pak když se režim zavede? myslím tím, že my rádi chodíme večer ven, teď určitě budeme chodit míň, ale přece jen nebudeme dalších třeba pět let doma, že..
když malého naučím, že třeba v 6 nebo v 7 je koupel, jídlo a postýlka, jak to pak provozujete, když někam chcete jít? musíte mít pokaždé hlídání? 😕
a nebo se dá dát malé třeba do kočárku a dá se třeba za roh do restaurace (samozřejmě nekuřácké) nebo ke známým apod.? nerozhodí to malému režim, spí tam a nebo se naučí že jedině v postýlce a bez hlídání je pak člověk nahraný? jaké máte zkušenosti, jak a kam zvládáte večer chodit?

díky moc za odpovědi 🙂

lu777
autor
22. únor 2008

no vidíš to, Katarino, to jsem si právě říkala dneska, že si to asi z velké části určí malý sám.. jestli bude jako já když jsem byla dítě, tak by to bylo supr.. já chodila prý od asi tří let spát plus mínus v osm sama od sebe, mohli podle mě řídit hodinky 😅 .. prostě se mi začaly zavírat oči a řekla jsem, že chci spát a bylo to 😅

s tím chozením ven, až mu budou tak tři měsíce, tak by asi bylo dobrý se poohlídnout po někom, možná po nějaké studentce co by občas večer pohlídala, protože rodina je daleko, takže o to je to těžší.. na druhou stranu nám nikdo do ničeho nemluví, že 😉

katarina82
22. únor 2008

lu, my ze začátku měli hrozné večery plné houpání, nošení a všeho možného jen aby usnula. Efekt? My zničení, nervy v háji, malá protivná a uplakaná, že ji nutíme a ona nechce. Proto jsem se na všechno vykašlala. Já jsem zvyklá chodit spát po půlnoci, takže mi nevadilo, že si v deset s malou hrajeme jako by byl den, ona byla spokojená a o půlnoci většinou hezky usnula. Ráno jsme si naopak obě pospaly a bylo to 😎 Pak z ničeho nic začala usínat dřív a dřív a teď to máme takle.
Vykašli se na to taky, zatím je maličký a časem uvidíš 😉

lu777
autor
22. únor 2008

no já uspávat houpáním odmítám.. po celém dni, kdy jsem tu sama, na to prostě nemám a nechci ho na to učit.. pohoupám, ponosím, když ho třeba bolí bříško a tak, ale nerada bych to dělala pravidelně třeba každý den hodinu 🤐
ale přesně jak říkáš, tak když spát chce, tak můžeme okolo luxovat nebo stěhovat nábytek, pes štěká ostošest a spí jak dudek.. a jak spát nechce, tak může být ticho, tma, najedený, dudlík, chovali jsme a nic.. takže se tím nebudu stresovat, usínat může kdy chce, jen když bude spát aspoň do rána do pěti hodin, abysme měli jakžtakž den a noc 😅

berynka
23. únor 2008

Ahojky, podle mne se u malého miminka nedá moc budovat režim dne, ale spíš takové rituály... před spinkáním, kolem kojení, ap. A u každého může zabrat něco jiného. Nějaké dítě rádo spí v kočáru a jiné to nenávidí.

U nás se jakýsi režim vytvořil tak od 4.-5. měsíce.
Naši Heduš dáváme spát kolem 19h, probudí se kolem 4-5h (to manžel většinou odchází do práce). Dám jí mlíčko a pak většinou ještě usne do 8h. Dopoledne si hrajeme. Po svačině spí tak hodinu až dvě v postýlce. Naobědváme se a jdeme na odpoledne ven (téměř za každého počasí). Když se vrátíme, tak si hrajem (už je to lepší, protože se dost zabaví sama). Obden je koupání, pak večeře a hned jí dáváme do postýlky. Dostane pusinku, dudlíka a zůstává sama v pokoji.
Pak máme ještě variantu, když jsme po návštěvách. Ale dobu hrací a spací se i tak snažím dodržovat.
Ale zásadně spíme přes noc doma a hlídat necháváme babičky velice výjimečně. Spíš Hedulu dostanou ven do kočárku. Když máme potřebu někam vyrazit, tak jdeme přes den a když chci s kamarádkama posedět večer, tak hlídá táta 😀 .

vroni
23. únor 2008

No, ja uz mam o nieco vacsie ditko, ale my sme ziadny rezim neprevadzkovali (ono s nasim tatinkom je to ako pokusat sa skrotit burky. On je taky protirezimovy) Proste mala spala, ked bola unavena a ked nie, tak bola hore. Jedine, co sme "nedovolovali" bol spanok po siestej vecer, ked zacala byt unavena, sup do vane alebo rovno do postielky, pripadne kocika, ked sme boli na "cestach" (cize aj v restauracii alebo na navsteve), cudzi ludia boli sice pritomni, ale nikdy nie bez nas. Dieta nam zacalo spavat od dvoch mesiacov "celu noc" (cize tych 5 - 6 hodin v kuse, z tyzdna na tyzden sa to potom predlzovalo) - podotykam, ze plne kojene dieta. Ako rastla, tak si rezim prisposobovala a my sme sa prisposobovali jej rytmu. Fixny bol len nocny spanok, inak "chod dejin" urcovalo dieta. Dnes vstava rano o pol osmej, o pol jednej zalahne, spi do tretej a o pol deviatej vecer je tuha. Chodi spavat sama, oznami nam len "babo haji" a je v cudu. Tak sme mali alebo dobry system alebo mame zazracne dieta 😀 😀 😀

iza
24. únor 2008

ahoj holky,zatím teda nejsem moc zkušená matka, ale režim(alespoň ten večerní) už máme zmáknutej 😉 .Jáchymka pravidelně(už od příchodu z porodnice) koupeme kol půl 8,pak papaá v 8 a nejpozději do půl 9 usíná..no a budí se teď kol 6té ráno..pak se nají a někdy si tak na hodinku zdřímne a někdy taky ne 😅

aponchie
24. únor 2008

holky dneska sem mluvila s jednim kamosem a rikal ze jejich holky nyni(9a10let)nechavali od narozeni spat jak chteli a ze diky tomu zrejme dneska usinaji v 1az2rano bezne i kdyz jdou do skoly 😒 tak nevim ja jsem pro nejaky castecny rezim teda aspon to spani podle me to ma nejaky smysl.nechci aby mi mala za par let chodila v noci budit ze se chce osprchovat a ja s ni stala rozespala ve sprse a cekala viz jedna znama....

pradlenkahalenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elinka27
25. únor 2008

no baby ja mam podobny problem.Moj maly cely den poriadne doma nespi maximalne tak pol hodinu potom zasa dve hodiny hore a tak dokola, ale ked sme vonku tak to cele prespi.A ked sa kolko krat vratime z prechadzky este si v kociku pospi niekedy aj hodinu ci dve.Potom neviem ci ho mam budit,alebo ako to mam robit.Potom ma niekedy take dni,ze zaspi pol hodinu pred jedlom a zaspi na 2-3 hodiny,takze sa mu to zasa posunie.Co sa tyka noci budi sa este 1x, aj ked by som uz bola rada,keby spal celu noc.Niekedy sa v noci zobudi o 2.00 inokedy zasa vie potiahnut az do 4tej.Cize este aj podla toho ako sa v noci zobudi sa odvija krmenie cez nasledujuci den.
Co sa tyka kupania, sa trafime niekedy o 20.00 a potom je 20.30,alebo kupeme 20.30 a je az o 21.00, a potom sa mu dalsi tyzden poprehadzuje a kupeme uz o 19.30.No jednoducho ziadny rezim, a uz som z toho zufala. 😒

mem
25. únor 2008

Ahoj holky
ja jsem tedy také zastánce nějakeho režimu,Nejdřím jsem se trochu stresovala jak ho nastavit, ale pak jsem jen čekala a Ema si ho udělala sama. Ráno vstane cca 7-8, jídlo, kadění, stlaní postele, hraní, tak 2 hodiny, pak si řekne že spát, tak na hodinku usne, jídlo hraní jídlo, kočárek na 2-3 hodky, jídlo, hraní, podvečerní šátek. Nosím jí tak hodku, ona si tam podřimuje, já žehlím apod. lehčí práce. Nosím proto, že by pak byla protivná a usnula mi před koupáním, takhle jí ještě nakojím, pak koupání, opět jídlo a postýlka, dudlík a tak do 15ti min většinou spí, tj kolem 20h a budí se až ráno. Jsou jí skoro 3 měsíce, plně kojím a zavedla si ho sama.
Je to orientační, každý den je stejně jiný, ale rámcově stejný
Já režim uvítala, protože domácnost chci zvládat sama a ještě trochu pracuju (tedy v noci) a s režimem se mi lépe dýchá a žije 🙂). Režim bych chtěla i kdybych nepracovala, jsem taková
Navíc se chci večer věnovat taky manželovi nebo se podívat na film, zajít do kina apod. Za dítě jsem šťastná, plánujeme jich víc, ale nechceme být jejich otroci. V 18ti vyletí někam ven a my zůstaneme doma sami dva a musíme mít společného přece něco víc než jen program dětí, abychom spolu vydrželi 🙂))

elinka27
25. únor 2008

mem ja by som tiez rada mala rezim,ale fakt neviem ako mu ho vytvorit, pretoze on mi cele dni doma vobec nespi max. tak na 20-30 min a potom koniec,a potom sa niekedy stane ze zaspi a potom nevie kedy prestat.Ked som ho nechala spat cez den dlhsie ako 3 hodiny uz potom v noci spat nechcel.

iffka2002
25. únor 2008

nase dite zaspava o polnoci, o siedmej je uz hore a zobudi sa v noci aspon desat krat.. 🙄 cize des. Ale zato cez den spi vkuse aj dve hodiny- aj doma, a vonku v kociku aj styri hod. vkuse. O rezim som sa pokusala uz od narodenia ale nula bodov. koliky, bolenie bruska.. ☹

elinka27
25. únor 2008

no ved to,ze u nas su tiez koliky a place a potom sa cele dni pretriasa na rukach 😠

iffka2002
25. únor 2008

kolikove deti su asi kapitola sama o sebe..

dckami
25. únor 2008

Holkyyy, tohle je bomba http://www.babysigns.cz 😉

mem
25. únor 2008

elinka: ja vim, mam stesti, ze mam zatim spave dite
koliku mela Em ten první měsíc, teď už celkem ok, tuk tuk, rve malo

elinka27
26. únor 2008

mem u nas to tiez nieje uz take hrozne, byvali casy ze som bola uplne psychicky a fyzicky na dne z neho.Ale aj tak to este nieje idealne,ale snad to bude uz len lepsie.Ked si predstavim ,ze nespal cele dni a ani vecer po kupani sa mu nechcelo, teraz si pospi aspon 2-3x po 30min a vecer uz zaspava sam 🙂

maja22
26. bře 2008

Pred mesiacom som tu písala, že režim Marekovi nezavádzame a už si ho zaviedol sám... 😀 😀 😀 Najhoršie pre mňa je, že vstáva okolo šiestej ráno.... Ja mám vtedy ešte hlbokú noc... 🙄 No čo už s ním... 😀

malovani
26. bře 2008

My máme režim hlavně večer, tam platí stoprocentně, v 18.30 koupeme, pak nakojím a do postýlky, kolem 19 spí amy máme s mužem čas na sebe, což je pro nás hoooodně moc důležitý!!!
Jinak přes den se snažím taky o nějakej režim, ale nemáme to daný na minuty 😀 zato večer skoro jo 😀 ...

miriamkac
26. bře 2008

Ahojte dievcata...ja pridam len jednu vetu: Keby nemali moje deti rezim tak si pojdem hodit povraz, alebo sa necham zatvorit na psychiatriu.... 😒

hejdita
26. bře 2008

my mame taky rezim mala vi co asi bude takze se ma oco oprit....je klidna a vi ze kdyz se da do postilky tak se spinka.....i ja si v klidu vecer odpocinu muzu se venovat manzelovi......a tak....takze u nas je rezim cely den
rano vstavame okolo pul osme a deme posnidat.....ja vstavam driv abych mohla v klidu zbehnout do obchodu pro cerstve pecivo.....pak manzel mezitin uvari caj.....spolu snidame i s malou u stolu uz od te doby co se muze dite davat sedet......ted uz mala vetsinou zvacha rohlik......pak deme zamavat tatovi pze de pracovat.....ja si s malou hraju dam malou spat a pak varim.....pride manzel na obed tak obedvame i s malou u stolu aby vedela ze se u stolu ji.....pouklizim obleknem se a deme se ven provetrat......navstivime babicku z dedeckem v praci jich pozdravit a pak kolem stvrte deme dom......nekdy se hrajeme....nekdy si mala pospi a tak ja konikuju.....pak ji dam o sesti papat a o pul sedme koueme o sedmi ukladam ke spanku a spi az do deseti vecer pak ji nakojim a pokracuje dal....rano se budi i kolem sedme nekdy i drive ale nechavam ji tak nech se sama zabavi....nekdy zase usne......
takze mame to mozno stereotyp ale mne to vyhovuje.....potrebuju si trochu odpocinout....kdyz mame na neco chut tak si to objedname dom a klidne si to snime nezene nas nic ani nik 🙂 😵

biba12
26. bře 2008

Miriamkac - Tebe sa ani necudujem, dvojcata a tretie este malinke. Ja som si ako mladsia predstavovala, ze je to super mat dve naraz, pekne oblecene, rovnako... Ale ten zbytok mi unikal. teraz by som dobrovolne dvojcata nechcela. Mne staci aj to moje jedno, ale neunavne. Dnes mi naspal dokopy cez den 1,5 hod. A to rozkuskovane, niekdy nespi viac ako pol hodky v kuse. Niekedy mam pocit, ze sa odbachnem. Hlavne, ked mam za sebou noc, ked sa zobudi 5 krat.

miriamkac
27. bře 2008

biba12 vsetko sa da.....
Ja chcem mat o osmej uz pokoj a mam ho, cely den sa tocim okolo deti tak aspon vecer chcem mat klud. Proste ich okupem, nakrmim ulozim a oni spia. Ziadne uspavanie na rukach, cajickovanie...a ja neviem co este...

pitrska
27. bře 2008

hojky holky tak neco pridam my teda mame vsechno stejny od sameho zacatku koupat kolem sedme ve 12 obed po obede spat pak byl spanek ve 4 ten uz ale neni a takhle dokola.nikdy sem neuspavala to bych nesnesla ji dene nosit na rukou je takovych hodne co to delaji ale kdyz brecela jen sem dala plinku na smudlani cucku a ona se uklidnila rano sem ji dala na papat a nechala ji este v klidu obcas bulela ale timhle sem ji naucila na spanek a stavani v 11 do 8-9 mesice sme takhle spinkaly ted uz je to v 7 muj nazor je ten nebezet za kazdym knouranim vyplatilo mi to ikdyz ted mame zase problem ma obdobi kdy ji vsechno patri a vse ji musim dat a kdyz ji to nedam je zle tak sem obcas na nervy 😒

zucha
28. bře 2008

ja som maximalne za rezim. Uz som sa ho snazila dodrziavat hned po prichode z porodnice. Ale kym sme si nasli to, co nam vyhovuje, to trvalo. 😝 Najprv sme kupavali okolo 8 alebo 9 vecer. Kedze mala bola dost uplakane babo, tak sme museli posunut kupavanie na skorsu hodinu, lebo od 18.30 sme az do kupania nerobili nic ine, len ju utisovali. Tak sme zacali kupat o 19.30 a skoncilo to na 18.30 a o 19.00 je v posteli. A je klud. Ked chcem niekam ist, tak po siedmej hodine vecer kludne mozem.
Co sa tyka dna, tam to je horsie. Teraz sa uz snazim dodrziavat rovnake odstupy medzi papanim, lebo som si vsimla, ze deti na umelom mlieku maju presne dane, kedy maju jest a su ovela kludnejsie, ako tie, ktore su kojene. Kedze ja kojim a uz teraz viem, ze mala si vytiahne dost mliecka, tak sa snazim o 3.5 hodinove odstupy. Ale ked vidim, ze je hladna, samozrejme jej dam, ale naozaj, je kludnejsia. Vtedy pijavala aj kazde 2 hodiny, ale teraz sa uz naucila, ze prsnik je na papanie a nie na ukludnovanie.
Cestovat cestujeme uz od jej 6 tyzdnov a robim to tak, ze vzdy sa snazim dodrzat to kupanie a spanie. Vdaka tomu spi kdekolvek, uz sme boli v hoteloch,.....a vsade ok.

aishel
8. zář 2012

.

andreaklementova
17. zář 2012

moja mala bude mat 2 a pol roka a nikdy sme nemali ziadny rezim, a vobec jej to neublizilo, je sikovna, rozumna, je samostatna,, nema problem s ludmi ani s detmi, vsetko ok, .....nemame a nemali sme ziadny problem ....jedine co sme sa snazili dodrziavat bolo kupanie o 19h, a potom mliecko a spat.......