Soužití psa a miminka v jednom bytě. Máte zkušenost?

slunatko.24.let
8. pro 2007

Asi už toho máte dost z těch mých diskuzí, ale mám dost dotazů a toho je super web..Takže se ptám, má někdo zkušenost s psem a mimčem dohromady?? Pes je totiž naše druhé mimčo a dost žárlí, tak by mě zajímalo, jak se to zvládá jinde...Máme čivavu.
Děkuji předem za všechny příspěvky

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

😕 😕 😕

januskaababoo
9. pro 2007

slunatko, dostala jsi muj vzkazik do IP???(interni posta)

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

janusababo dostala ale nechtela bych dat jessynku k mame zaprvy by to neprezila a za druhy uz ji mame dlouho a je to clen rodiny a bojim se ze bude zarlit takze fakt nevim no..

januskaababoo
9. pro 2007

nemusis slunatko, uvidis jak moc bude zarlit... 😎 mozna, to bude dobry a pejsek bude spise branit mimiska, nez ze by na nej byl zly...drzim kazdopadne palecky!!!

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

janusko mi vzali jessy ven a prisla kamaradka s mimcem a to sji mela videt to k sobe nepujde..tak teda nevim asi ji zcnem zavirat do koupelky :((

schnek
9. pro 2007

slunatko, náš pes je hroznej prdlouš a žárlivka a Ondra je mu celkem ukradenej. Očuchá ho a jde si po svým 😉 Dokonce když se k němu Ondra blíží, tak se sebere a jde pryč 😀

januskaababoo
9. pro 2007

pokud jessy nema "mantinely", coz asi jako vase prvni (chlupate) miminko nema 🙂 ...milacek, vid? Tak to bude asi opravdu tezke, to budes muset zvazit priority... 😒 ...pokud posloucha, byt durazni a dusledni, ale vyzaduje to disciplinu od vas obou...aby v tom jessy nemela zmatek...zahul to bude pro ni tak ci tak... ☹ , nez si zvykne na skutecnost, ze miminko bere vasi pozornost...kamoska ma pitbulterierku, domu si donesla holcicku(cerstve narozenou), fena je dost ostra, ale posloucha, no a prinesla malou domu, vyslikla ji, nechala ocuchat a rekla fence, ze to je miminko a ze je jejich...fena ocichala, a sla pryc...od te doby (holcicka ma uz 4 roky) na ni neda fena dopustit, dokonce je holcicka jedina, kdo ji saha do misky a ona si to necha libit, ale to je myslim extrem...nedoporucuji zkouset 🙂 😝

lennis
9. pro 2007

Máme 3letou labradorku, žárlí i na mně když jsem u páníčka, byla postelová, gaučová, no prostě naše holka. Co máme malýho, tak má svoje křeslo a je spokojená, parkrát to zkoušela za náma, ale brzy se naučila. Malej je na ní jak z divokých vajec, nejradši by na ni vlezl a ocumlal ji 😀

slunatko.24.let
autor
9. pro 2007

schnek.no já nevím jessyna je rváč
janus:uvidíme na týden jí k mimču nebudu pouštětat se otrkam a naučim manupulovat s novým přírůstkem :D no a pak jessy skusíme k mimču dát a uvidíme jinač pak by si jí asi vzala sestra...miláček to jer to jo

zdina
9. pro 2007

Slunatko cizi miminko a tvoje miminko je uplne neco jineho. Pes to pozna podle pachu. To ze psika budes na tyden zavirat jeste zvysi stres a jeho zarlivost. Po prichodu z porodnice dej psikovi miminko ocichat a dej mu taky ocichat pouzitou plinu. Samozrejme nemuzes nechat miminko s psikem samotne, ale podle mych zkusenosti by to melo byt v poradku.

schnek
9. pro 2007

slunatko, to neni dobrý ji zavřít a nepouštět, to spíš zaděláš na problém. Nejdřív vyzkoušej, jestli to skutečně nepůjde a pak teprve hledej řešení 😉

slunicko1999
10. pro 2007

My jsme museli dát psa (kokřika - holku) ka našim o patro níž. Nejdřív jsme se domluvili na šestinedělí a už je u nich 9 měsíců. Problém je, když s Kubíčkem jdeme k našim na návštěvu, což je denně (bydlení v jednom domě si to prostě vyžaduje 😵 . Každopádně Nelynka (pes) má dle doktora narušenou hyerarchii ve smečce, tím že vstoupil do smečky Kubík a dělá naschvály a to ty, že našim dá se říct pravidelně každou noc v obýváku na koberci udělá bobek, ale takovej, jakej se jí venku nikdy nepovede. Veterinář říkal, že ona tak dává na jevo, že se o ní nesmí ztratit zájem......... No ale uklízet to po ní nemusí 🙂, takže jak zní vaše rada? Zkušenost? Poraďte? Taky už po Kubíčkovi vyjela, je fakt, že jí zatahal za ocas, to bych asi vyjela taky, ale co s tím? On ještě neví, že to nesmí a ona jako pes to nepochopí asi nikdy, že za tohle se nesmí bránit..........

slunatko.24.let
autor
10. pro 2007

slunicko bojimse stejnyho problému já to vidím tak že když to bude nezvladatelkný tak půjde jessynka k sestře

janatobias
16. pro 2007

Slunatko, my máme doma 3 psy a byli posteloví - spali jsme s přítelem a kolem nás, spíš s námi, 3 pesani. Mimochodem moje miminka. Když jsem otěhotněla, už mě docela vadilo se strkat s 15kilovým psem v posteli a taky jsem měla strach, aby mi neskočil na břicho. Tak se rozhodlo, že půjdou z ložnice do obýváku(jo, obývají celý byt). první noc jsme nespali, pes kňučel, ale použila jsem rozprašovač na kytky a vždy, když zakňučel, přilítla vodička 😀 Naučil se to. Jo, fenky byly v poho. Když jsme přivezli z porodnice malého, dali jsme jim ho očuchat - žádný lízání !!! a i teď po 4 měsících občas s malým podřepnu a ukazuju pejsky, dáme piškotky a vypadá to super. Pesani jsou v kuchyni, občas v obýváku a jde to. 😅

janatobias
16. pro 2007

Jo a ještě podotýkám, že náš pes je šílený psycho, kdyby to byl čkověk, bude někde zavřený v ústavu - žárlivý, šílený, mstivý, zkrátka psycho. Fenky jsou v poho, jsou to takové milé holky, ale pes žárlí i na ně. Takže si myslím, že soužití jde, ale nikdy nenechávejte psa samotného s dítětem !!!

jumik
16. pro 2007

Ahojte holky,
nevidím důvod, proč by musel pes z domu, když příjde mimi...ale chtěla jsem reagovat na příspěvek SLUNICKO:
nevím co vás vedlo k tomu, dát fenku pryč, ale musíš si uvědomit, jak se asi cítí, objevil se někdo. kdo zabral její místo a vyštval ji z její smečky, od jejích milovaných pánů a z jejího domova,ale tím to jistě nekončí. Jak se k ní chováš ty a tvoji rodiče, když příjdeš na návštěvu, možná se pletu, ale všichni se jistě rozplýváte nad malým a ona je tak úplně stranou pozornosti a tak ji vlastně vystrnaďuje i z nové smečky v které si teď musí najít místo. Myslím, že pokud změníte chování během návštěv jistě se fenka rychle srovná. Po vašem příchodu by měla nějakou chvíli být středobodem ona a ne malý - měla byses s ní bouřlivě vítat mluvit na ní a bylo by dobré kdyby i rodiče chvíli věnovali pozornost jí a ne jen dítěti. Po dobu vaši návštěvy by pak nemělo docházet k tomu, že je držena stranou ale měla by být aktivní součástí celé návštěvy - já vím je to těžké ale určitě to přinese ovoce!

Obecně když přinesete domů nové mimi, měli byste poučit např. návštěvy, že až k vám příjdou musí se nejprve pomazlit a přivítat se psem, tak jak to dělali než se malé narodilo a pak se teprve věnovat dítěti... 😉

binki
16. pro 2007

slunatko: mame ovcaka a taky kocoura, nesou to statecne, kdyz odlozim maleho, chovam kocoura nebo hladim psa, aby se necitili odstrceni. Kdyz jdu treba do koupelny, pes si sedne k postylce a treba dneska pro mne prisel, protoze maly zacal plakat. Kdyz se vracime z prochazky, pes kontroluje, jestli mu to miminko vezu zpatky. ale hlidam je 😀

makelka
16. pro 2007

My máme pudlici a na začátku žárlila, ale malýmu nic neudělala, spíš se ho bála a bojí doteď, ale zvykla si 😉 asi to chce zkusit 😉 Ale čivavu bych asi k dítěti nepustila, sama o sobě je to dost žárlivá rasa, která nemá ráda děti 😒

grainne
19. pro 2007

Jak jste holky zvládaly venčení?
Manžel je celý den pryč. Zatím máme psici u bráchy. Je zvykla chodit 3x dnně ven.

bramburka
19. pro 2007

psa máme u našich, děsně kňučí když malá brečí, ale jinak je to hlídač, vždycky vyje když malá brečí...nic by jí ani neudělal a myslím, že vychovaní psi, kteří nijak nestrádají /jakože by byli biti nebo hladověli)... by nikdy žádnému mláděti neublížili, je to tak v přírodě zařízený...takže OK, krom toho, že malý lovim chlupy z pusy, ale nijak jí to nevadí, aspon bude mít protilátky???!!!