Uspávám ho na sobě, aby nebrečel. Jak to teď zastavit?

papaja249
8. lis 2011

.Snažně Vás prosím o radu. Mám 6ti tydenního syna a kvůli hrozné unavě prvnich pár týdnu jsem udělala asi něco moc špatně a teď nevím jak z toho. Malej je zlatý miminko, hrasně spinká celý den, a když už si po celým dnu na noahách jdu pozdě v noci lehnout, jak jdyby čekal až začnu usínat a začne koncert. Plače, nechce být absolutně v postýlce a ja, abych mela klid si ho položím na sebe a on se uklidni a za nejaký čas usne, tak šup s nim do
postylky. Netrvá dĺlouho, malej se budí, tak znovu. Tak spavá většinou na mě, tak si asi dokážete představit, jak se člověk pěkně vyspí. tAk malý miminko a už rozmazlený, bych se nejradši neviděla. Poraďte mi prosím jak na to a jak mu zkusit přestavit režim na denní. V noci také býva mnohem déle vzhuru...

bertica.h
8. lis 2011

takto malé mimčo nedoáže byt rozmazlené..ale chce to,čo je mu príjemné.Určite by som ho v taktomto malom veku nenechávala teraz vyplakat

kaci1
8. lis 2011

@papaja249 to, že tě chce cítit a být s tebou neni žádné rozmazlení. Hlavně né u tak malého miminka. Dej mu čas! Anička už teď usíná sama v postýlce,ale kolem třetí jí vždycky začnou zlobit prdíci a tak jí taky máme u sebe. Po kojení mi kolikrát usne na prsou a rozhodně to neřeším. Je tak spokojená a to je důležité. Neboj on až začne objevovat věci kolem, tak ho už taky tolik nebudeš zajímat, tak si to užívej .-) Miminka nikdy nebrečí jen tak a jestli jí utěší tvoje náruč, tak buď ráda, že jemu u tebe dobře. Jsou miminka, které neutiší ani to.
Jestli přes den hodně spí, tak si tě málo užije a vyžaduje tě v noci. Rozhodně si nemyslím, že si udělala něco špatně. Naopak nechápu maminky které nechávají své děti vyřvat a odkládají je do vedlejších pokojů.

veruska007
8. lis 2011

😀 Přečti si moje příspěvky před 2 měsíci 😀
Malej měl taky převrácenej rytmus, v noci byl hore co hodinu, děs... a včera měl tři měsíce, v noci se budí jednou a to až mezi 4-5h ráno. Zkus vydržet, mně to všichni radili a pomohlo to.
Skutečně, tak malé děti nejsou rozmazlené, jen některé maminku potřebují víc. Co zkusit kolíbku, zda se tam uklidní? Takovou závěsnou - kamarádka si to moc chválila.
U nás pomohlo, že do postýlky dává tatínek a malého nenechávám usnout u kojení - takže manžel dá malýho do postýlky ještě bdělého, on tam malinko žvatlá a usne.
Snažila jsem se režim násilně přetočit, posunovat pauzy... ale bez výsledku. Nejvíc pomohl čas 😎

papaja249
autor
8. lis 2011

To ráda slyším, že není rozmazlene, ale ja už jsem zoufalá a unavena, i tak ho plakat nenechávám.

lollaj
8. lis 2011

souhlasím s bertica.h. Nemáš možnost si půjčit kolibku? Hezky to v ní vystlat,aby měl Dominiček měkoučko a teplo a pohoupat ho? A pak, ty můžeš jít spát přes den, když usne, a asi bys to měla dělat, když ti večer pláče, abys nabrala sílu 😉

simonceli
8. lis 2011

@papaja249 Ahoj, tak malá taky byla něco podobného a prostě chtěla být s náma, tak byla, Usínala ve velké posteli i přes den a přes noc, když jí nešlo usnout, dostala moje triko, které jsem měla na sobě, aby mě cítila a v noci prostě spinkala mezi náma v posteli. Rozhodně to rozmazlování, ale prostě tě potřebuje, takm u to dopřej. My takhle spávali do Kájčiných 6ti měsíců a pak jsem jí nenásilně naučila na její postýlku a před měsícem prostě už zas nechtěla být v amlé postýlce, tak zase spí s náma ve velké a to má 25 měsíců. Prostě pokud tě tvoje dítě chce, tak mu to dopřej, třeba se bojí toho prostoru co najednou kolem sebe má.

papaja249
autor
8. lis 2011

Díky za rady. I tak ho budu zkoušet dávat spícího do postýlky. Mäám strach, že si na to moc zvykne a bude mi spát na hrudi do osmnácti 🙂

lollaj
8. lis 2011

@papaja249 no nedělej si srandu, mojí známé syn usínal "na hrudi" do 14 let 😀 A pak ze dne na den byl konec, chtěl spát sám 😀 😀 😀

veruska007
8. lis 2011

@papaja249 Já četla, že právě spící dítě nemáš přenášet, že je to pro něj šok, když se vzbudí jinde než kde usnulo

papaja249
autor
8. lis 2011

@lollaj , no, zkusím ji nékde sehnat. Ale nevím, nevím, zda se mi podaři. Do té doby mám každopadně náročnější období😀

papaja249
autor
8. lis 2011

@veruska007. to dává smysl. Proto je vždycky tak hysterický

papaja249
autor
8. lis 2011

@lollaj si děláš srandu, ne? To mi teda přidalo na optimismu 🙂

simonceli
8. lis 2011

@papaja249
@veruska007 přesně tak, taky jsem to četla, je to narušení spánku. a možná proto se ti taky budí. Já jsem to dělala i pak tak, že jsem odmontovala jednu boční stranu dětské postýlky, namontovala sjem postýlku na naší postel, rošt v postýlce jsem snížila tak, aby malá měla matraci souběžně s naší, takže jsem jakoby prodloužila naši postel o její a tak jsme pak spávali, malá na svém, já na svém a jen jsme se na sebe tulili.

terinda
8. lis 2011

@papaja249 Ahoj, u nás pomohla zavinovačka a držení za ruku (příp. hlazení po tváři) 😉
Potřebuje cítit Tvoje teplo 🙂

ffiinnkkaa
8. lis 2011

Malý u mě spal v posteli také a od konce 4 měsíce už spal sám ve svém pokojíčku a úplně v pohodě..takže v 6 týdnech určitě nerozmazlíš (zda vůbec se dá to slovo použít 🙂 ) a režím se spraví jedině časem..
ve dne nechat spát za světla, v obýváku (u nás hrála tv, a normálně jsme fungovali) večer tma, klid.. 🙂

jop
8. lis 2011

@papaja249 jak píšou ostatní, čas to spraví. Rozhodně bych ho nenechala vyřvat. Jestli spí hodně přes den, spi s ním, ať si odpočineš.

pusolamy
8. lis 2011

ja kdyz mala nemuze usnout tak ji dam plenku kterou pouzivam pri kojeni na utreni pusinky nebo prsou a ona me z toho citi zachumla se do ni a usne

papaja249
autor
8. lis 2011

@terinda zkoušela, nepomáhá. A ze zavinovačky už stejně vyrostl, je to macek🙂

terinda
8. lis 2011

@papaja249 dá se sehnat zavinka i větší nebo zamotat do deky/plíny 😅
A hlazení/držení za ruku taky nepomáhá? 😕
Já vyndala z postýlky jednu šprušli, abych lépe dosáhla a když malá nemohla spát, tak jsem na ni šeptala a hladila ji.
Teď už to nevyžaduje, max. ji chvíli držím za ruku 🙂

fiallinka
8. lis 2011

netrap se tím, buď ráda, že ti usne, lepší je sice učit spát v postýlce, ale málokteré dítě to umí... dceru jsme uhoupávali v autosedačce, po usnutí jsme přeložili, a bylo to super, usnula brzo... a neboj, nerozmazlíš ho, ale je potřeba to časem odnaučovat 🙂

cindy83
8. lis 2011

@papaja249 já bych se mu snažila co nejvíc věnovat přes den kdy nespí a pomalu mu přesouvat spací intervaly spíš na noc. A večer udělat nějaký uspávací rituál spíš v jeho postýlce - jak už tu psaly holky - kolíbka je dobrá věc, nebo hlazení, zpívání, držení za ruku. Aby prostě věděl že jsi tu s ním. Ale určitě neuspávala bych na sobě a pak nepřendavala, to se pak opravdu může bát toho že je někde jinde a sám. Přeju hodně úspěchu a pevné nervy.

terinda
8. lis 2011

V prvních týdnech mi taky dcera usínala po jídle na hrudi a jen jsem ji přenesla. Teď už se to nestává, je starší a těžší a už jí to není asi pohodlné 😅

jancule79
8. lis 2011

@papaja249 Ahoj, já bych to u 6ti týdenního mimča vůbec neřešila (v tomhle věku teprve začíná rozlišovat den a noc). Pokud chce spát s Tebou v noci v posteli, tak ať tam spí. 🙂 Je fakt malinkej, nejlíp je mu vedle mámy. Já jsem si klidně kluky k sobě do postele dávala, třeba když byli nemocní apod. nebo i klidně jen tak. Ani jeden to nevyžaduje, starší 3 letý spí v posteli ve svém pokojíčku, mladší 1,5 letý v ložnici v postýlce. Samozřejmě, každé dítě je jiné a některé to pak může vyžadovat, to nepopírám. I když, kamarádka (zarytá odpůrkyně dávání dítěte do postele) si nikdy mimčo do postele nedala a ve 2 letech začalo děcko docela hodně vyžadovat spaní u rodičů v posteli. 🙂)

petkave
8. lis 2011

Môj syn spával viac-menej s nami v posteli do 4.mesiaca... Večer som ho síce uložila spať do postieľky, ale často sa budil, chcel mliečko (alebo ma iba cítiť), tak som si ho vzala do postele. Pri kojení som veľakrát zaspala a tak spal malý v posteli jednoducho s nami a rýchlo si na to samozrejme zvykol. "Tvrdý" režim som mu nastolila až po tých 4.mesiacoch... Naučila som ho zaspávať samého v postieľke (bez toho, aby som bola pri ňom) pomocou knižky Každé dieťa sa vie naučiť spať... či ako sa to volá... Ale aj tak som ho v noci brala do postele na kojenie. Až keď som ho v 13. mesiacoch odstavila od nočného kojenia, začal spávať v postieľke celkom sám...