Vztah po 9 letech, dítě, problémy se závislostmi

klaudisia
21. lis 2017

Dobrý den maminky a tatinkove, omlouvám se předem ale bude to nejspis obsáhlejší vzpoved, ale už si nevím rady a zda-li má cenu ve vztahu pokračovat.
S přítelem budeme spolu v prosinci 9 let a máme spolu dvouletého krásného prcka, který byl nečekaně přes antikoncepci.
Přítel byl u porodu, po narození prcka byl s náma i chvíli doma ale pak si začal žít svůj život, byla jsem na vše sama, starání ó malého, zvykani si na novou roli matky, do toho pracuji doma a starám se o domácnost. Přítel chodí do práce na tři směny a buď ve volném čase hraje PC a nebo spí a nebo není doma, nenapadneho ho si vzít malého a jet s ním nikam, nebo ho vykoupat, nebo mu dát jídlo, nos mu jen tak nekoupi, vše toto obstavam já a po dvou letech snažení, aby s námi trávil čas a nebo s náma někam jezdil mě to přestalo už asi bavit, jsem teď respektive chladná, mám ho ráda, ale připadám si pro něj jenom jako sexuální hračka, poslouchám jak jsem k ničemu, že jsem gembler a že doma nic nedělám atd. Když si ke mě lehne tak já už se defakto bojím že bude chtít zase jen ten sex, když mluví tak jenom ó mě a ne ó našem dítěti. Je možné že jsem opravdu tak ochladla jeho přístupem k rodině ?
Dále náš vztah prošel mnoha zkouškami, přítel problém s drogami, které se tak nějak takhle cca tři roky, já osobně problém s automaty, které mě bohužel zadlužili, mohu si za to sama, když jsem chodila na léčení skzre to hraní tak ta paní mi řekla že to delam protože jsem nešťastná a hledám v tom ten útěk od něj, zaplacení dluhů a odejít a taky v tom hlavně je to že doufám že se to provali a začne mít zájem o rodinu, přítel mi i hodně pomohl s úvěrem a nikdy mu to nezapomenu, ale teď poslouchám že on platí nájem a ten úvěr a moje starost je domácnost, ano já to chápu, ale také přeci, když bych měla jen 3800 mateřskou tak on by to nezvládl a nedokáže mi říct že si třeba váží toho že makám a snažím se platit dluhy.
Já už nevím co napsat je toho strašně moc.
Před cca 14 dny chtěl pro mě jet otec a ať se odstěhují k němu s malým a já zůstala s ním a další týden jsem poslouchala opět jak jsem neschopná a k ničemu ajine a že neví proč jsem zůstala. Zůstala jsem protože jsem tomu chtěla dát ještě šanci, ale nejsem přesvědčena ó tom že to má smysl, verim že tím nezájmem ó malého a mě jsem ochladla a zvykla si na to být sama. Když jsem sním chtěla mluvit a řešit mě pocity, pro něj to byli vždy jen kraviny a teď začal on že mě je jedno jak mu je a jak se cejti a trápí, ale bohužel uzná to řeknu jen to že jeho to taky nezajímalo a dlouhou dobu, a on začne, že Sázavou mluvím jen o sobě atd.
Omlouvám se takový sloh, budu ráda za jakékoliv poznatky.
K.

alkuska
21. lis 2017

@klaudisia Obvám se že zda ve vztahu pokračovat si musíš říct ty sama. Proč vlastně s tím klukem zůstáváš - je to jen kvůli penězům že bys jinak nevyšla, nebo je ti s ním i jinak dobře? Miluješ ho? Tyhle otázky si musíš sama zodpovědět a podle toho se rozhodnout. Každopádně byste asi potřebovali nějakou manželskou poradnu nebo něco, zjevně máte probém s komunikací.

aklin
21. lis 2017

Pokud mate moznost bydlet u rodicu na prechodnou dobu zkusila bych to. Mozna by potreboval zazit nejakou dobu samoty, aby si uvedomil sve chyby. Jestli ani tohle nepomuze tak jedine od neho navzdy odejit. Podle me takovy vztah nema smysl.

klaudisia
autor
21. lis 2017

@alkuska z části je to kvůli penězům, mám ho ráda ale nedokážu říct že jo miluju. Spíš převyšuji ty dny kdy s ním nejsem ráda, ale zas třeba dneska byl milý, ptal se mě jestli chci s ničím pomoct, dělal blbosti s malým, šel ho semnou uložit do postele, tak mě je pak to pak líto a řeknu si že mu třeba křivdim a nechci mu ublížit, zase jsme se defakto dokázali skoro pohádat kvůli pohádce třetí princ.😀

klaudisia
autor
21. lis 2017

@aklin jezdím tam teď s malým na víkendy , vždy jednou v měsíci vzhledem ke vzdálenosti cca 200 km a i tak je to málo a to nedokáže pochopit, že to je málo tam jezdit jednou za měsíc. A jakmile je doma sám takhle ty víkendy tak furt přemýšlí a přemítá si to co vlastně děje a řekl mi včera ze má poslední kousek síly k tomu aby ten vztah zachránil, ale já už nevím jestli chci. Dneska mě obejmul a začal mě líbat na krku a já byla zakoukaná na televizi a on mi řekl něco v tom slova smyslu,,ty jsi hodně zazrana do ty televize vid?,, Tam jsem mu řekla že mě to zajímá a on se otočil na záda a zas byl jako ý zklamaný, šlo mu zas ó sexuální hrátky nebo sex.

aklin
21. lis 2017

Jestli te ma jen na to jedno, takhle to ve vztahu nemuze fungovat. Potrebuje poradne nakopat do zadku.

klaudisia
autor
21. lis 2017

@aklin říkám si ale, proč by se dneska tak snažil? Jen kvůli tomu ? Chtěla bych aby to fungovalo a nechám tomu teď volný průběh a ono se to ukaze během týdne, nastupují i do práce, jen na pár dní v měsíci ale respektive bude s malým sám, tak jsem na něj zvědavá nic ó něm nevi. Dneska me i překvapil tím, že jsem ukázala dvě hráčky co kupuji od jedné maminky k Vánocům a cca po dvou hodinách přišel a dal mi na linku peníze a řekl mi že to je na ten Pati dárek.

aklin
21. lis 2017

@klaudisia uvidis jak se veci vyvinou 🙂 Prace ti prospeje a on bude muset byt zodpovedny.

klaudisia
autor
5. led 2018

Tak je to nejspíš vyřešené , rozchod i když to bolí neprotestuji, už toho zlého bylo hodně, táta mi nabídl být na cas u něj, ale mám strach jelikož mám dluhy a vůbec nevím jak to vše bude.

dominikaromanova
5. led 2018

@klaudisia,
to zvládneš, neboj. Hlavní je, že máš kde bydlet, dluhy řeš také, ať se nedostaneš ještě do většího maléru, nech si sepsat Návrh na povolení oddlužení a máš klid, po novele IZ je zdarma.

klaudisia
autor
5. led 2018

Teď tomu trochu nerozumím. Myslíš insolvenci?

dominikaromanova
5. led 2018

@klaudisia, ano, jestli ji tedy již nemáš.

klaudisia
autor
5. led 2018

Nemám ale mám jen defakto mateřskou a nevím jak to je když budu sama s prckem

dominikaromanova
5. led 2018

I když máš jen mateřskou, lze to řešit. Buď Ti někdo bude měsíčně přispívat ke splátkám formou Darovací smlouvy nebo Smlouvy o důchodu, popřípadě nějaká brigáda. Ale rozhodně to řešit lze, nebyla bys první a nebudeš ani poslední.

klaudisia
autor
5. led 2018

No a když mám dluhy něco okolo 200 000 tak to lze taky jo? Není to málo na insolvenci?

dyslovka
5. led 2018

@klaudisia ano, i s takovou castkou lze resit insolvence

dominikaromanova
5. led 2018

@klaudisia, lze to řešit i s podstatně nižší částkou.