Z manžela se stal cholerik, jak od něj utéct?

nicky789
3. črc 2014

Jsme s manzelem jiz 5 let, rok jsme svoji, vzdycky to byl pozorny a hodny muz, obcas vztekloun ale nic hrozneho. Po svatbe jsme se dohodli na diteti jenze odte doby co jsem otehotnela se zacal menit. Chvilku je protivny a chvilky mily, uz dvakrat dostal z niceho nic agresivni zachvat rval na me a fyzicky me napadl, dnes me dokonce prastil do bricha a kricel, ze me i dite zabije. Potechto scenach se ani neomluvi pry si zato muzu sama. Bojim se ho a chci se rozvest, ale obavam se ze to financne nezvladnu, on mi alimenty platit nebude. Dostavaji svobodne matky nejake prispevky od statu? A kolik stoji rozvod?

sim007
3. črc 2014

Urcite od nej odejdi dokud je cas a jeste nemas prcka....
O rozvodu jen vim, ze ten kdo dava zadost o rozvod tak plati 2000,- na kolek, ale jak je to s pravnikama nevim, ale treba to pujde vyresit nejakyma statnima a pokud nemate nejake dluhy a v pohode budete mit financni vypořádání tak by to melo nejak jit.
Odejdi treba k rodicum aspon nez se nejak postavis na nohy.
Kvuli penizkum s nim nezustavej....
Preji hodne stesti.

bajana
3. črc 2014

neviem odpoved na tvoje otazky, ale ako otec dietata snad nebude mat na vyber, ci nan bude platit alimenty alebo nie? na to je predsa sud...platit na dieta nie je na slobodnej voli otca

gapet
3. črc 2014

myslím, že to není normální chování...jestli takový nebyl, něco se děje☹ To však nic nemění na tom, že bys měla hodně rychle odejít, než se stane něco ošklivého. Mám známou něco podobného...chtěl je taky oba zabít když byla ještě těhotná. Dnes je ráda že odešla, nelitovala toho....myslím že nikdy . A pení ze jsou to poslední co by tě u něho měli držet. Budeš mít nárok na mateřskou, přídavky na dítě a soud určí výživné popř. i na tebe.
Rozhodnutí je však na tobě samé, ale poraď se s rodinou, určitě ti pomohou 🙂
Přeji správné rozhodnutí a hodně štěstí...

gabri80
3. črc 2014

Neboj se toho jestli to zvladnes sama, urcite ti pomuze rodina a i od statu nejake prispevky budou, ale proboha, okamzite od nej odejdi!! Ja prozivala s exmanzelem 8 let to co popisujes, nastesti v tehotenstvi si nic nedovolil, ale kdyz bylo synovi 5 mesicu, tak zacli agresivni zachvaty, fyzicky i psychicky teror...hrozny, a hlavne se to stupnovalo..nejdriv se omlouval, nosil pugety, kupoval darky, psal omluvne dopisy...a ja mu porad odpoustela...byla jsem mlada, naivni a nezkusena :( k rodicim na vesnici jsem zpet nechtela..no lepsi nevzpominat, bylo to strasnych 8 let po jeho.boku :( ted uz si 6 let ziju normalne se skvelym novym chlapem a kdybych se tolik pred lety nebala, tak jsem od exmanzela utekla driv...vsechno ma reseni jen se clovek nesmi bat..jeho povahu nezmenis a bude to jen horsi, treba az zacne holdovat alkoholu :( drzim palce, ale hlavne si naplanuj tajnej utek, nesmi v zadnym pripade vedet, ze ho opoustis..

sarka1985
3. črc 2014

Jestli Tě praštil, natož do břicha v těhotenství, tak jdi rovnou k rodičům/sourozencům/kamarádce... Sbalit se můžeš kdykoli. Navíc píšeš, že to dnes nebylo poprvé!!! Říká se jednou a dost. Šanci měl a snad nechceš dopustit, abys před těmi jeho útoky musela bránit i své dítě... Brrr, mám z toho husí kůži, fakt na nic nečekej

gosa22
3. črc 2014

uteč a neboj, všechno zvládneš!!! alimenty z něj vymlátí exekutor (snad) a nějaké ty soc.dávky by ti mohli dát...poptej se na úřadě a sociálce...hlavně neřeš peníze, ale zdraví a zejména to maličké 😉 hodně štěstí 😉

kstablova
3. črc 2014

okamžitě pryč!

sasanka033
3. črc 2014

souhlasim. OKAMZITE pryc. kdybys na ulici videla chlapa, kterej bije tehotnou, zavolala bys policajty. a sebe a svoje dite nechranis? na nic necekej a odejdi, nez se stane nejaky nestesti ☹

zamilovanadonej
3. črc 2014

Ahoj, pokud chceš, ozvi se mi do zpráv, s vyřízením a sepsáním žádosti o rozvod ti pomůžu, taky jsem si to psala sama. A neboj, není to nic složitého 😉

zuzanamaja
3. črc 2014

málem mě můj bývalej uškrtil v 7. měsíci těhotenství. Naštěstí ho sbalila kolegyně a mě se po šesti letech podařilo utéct. Klidně se ozvi, ráda pomůžu;)

bledulka84
3. črc 2014

Pokud máš kam jít, odejdi, co nejdřív. Pokud ne a dostala by ses do tíživé sociální situace, (nejen) v každém větším městě existují azylové domy pro maminky s dětmi, kde můžeš bydlet i několik let. A pro začátek mívají krizové pokoje, kam jsou schopní tě umístit během pár dní. Jinak pokud je násilí v rodině, ze zákona může policie násilníka vykázat až na myslím 14 dní z bydliště a nesmí se tam vrátit - jinak mu hrozí, že ho zatknou.
Pokud se bojíš o proplácení alimentů, ze zákona musí platit, ale je potřeba si co nejdříve zažádat u soudu - než proběhne soud chvilku trvá, ale musí ti to pak doplatit zpětně.
Jo a doporučuji po každém útoku (pokud by ještě nějaký proběhl) zajít na pohotovost a vše si tak nechat zdokumentovat. Ale s ohledem na Tebe doufám, že odejdeš dřív, než se to bude opakovat. Kdyby ses chtěla na cokoliv zeptat, klidně piš do zpráv.

11milda38
3. črc 2014

Určitě pryč, nečekej na nic...dospělý se nemění. Vlastní zkušenost. Když muž udeří těhotnou ženu, k tomu není komentář 😖 . Držím palce ať najdeš odvahu a to co nejdřív ať se můžeš těšit na malé 🙂 a jak už psaly v předešlých komentářích, finančně budeš mít mateřskou a od státu soc.doplatky. Jde mi z toho husí kůže. Ale Ty to zvládneš 🙂

marecekavendulka
4. črc 2014

zdrhej co nejdál a co nejdřív,neřeš vubec peníze!!!raději bez koruny,než nechat zabít sebe a své dítě.udeřit těhotnou?je mi na blití...

mafeska
4. črc 2014

uteč co nejdřív a peníze teď neřeš. Přece nebudeš žít s takovýmhle člověkem

adul_ka
4. črc 2014

Uteč, jestli nechceš skončit utrápená a pokud nechceš, aby tvoje dítě v tomhle vyrůstalo-případně převzalo model, pokud maminka zlobí, zaslouží si nakládačku. Je spousta azylových domů. Věř mi, uteč dokud můžeš, bude se to jen zhoršovat(i když bude slibovat). Vím, o čem mluvím, bohužel.

martinakl
4. črc 2014

Tak tohle by mi udělal jednou a už by mě neviděl :/ Jdi pryč. Máš nárok na alimenty, nejspíš i pro sebe. Pak na mateřskou, snad i příspěvek na bydlení... S rozvodem a "vypořádáním dítěte" ti pomůžou na sociálce zadarmo. Pak se možná platí jen nějaký poplatek za kolek, jak už tu někdo psal. Držím pěsti.

diamanta
4. črc 2014

Tohle není cholerik, to je násilník a nemá kontrolku. Jestli se tak nechoval pět let a teď ano, je dost možné že se mu spouští nějaká psychická porucha. Okamžitě pryč, i když může být těhotenství a změny příčinou změny chování u chlapa, tak ale všechno v určitých hranicích. Tohle nemá s obyčejným vztekem či náladovostí už co dělat, tohle už jste v krátké době dorazily na konec cesty, kam až lze zajít a dál ani o krok s takovým člověkem. Tohle není normální, a ať je příčina kde chce, ty u toho být nemusíš, budeš mít miminko a toužíš po normálním životě. Člověk kterej jednou uhodí, uhodí zas. A to že bije těhotnou, a ještě vás chce zabít, to je opravdu nejvyšší čas z toho vlaku vyskočit, než vykolejí.

leeena_4
4. črc 2014

Správně jsi pochopila, že musíš vzít nohy na ramena. Kamarádce hodně pomohli v Bílém kruhu bezpečí. Mají telefonní linku (na netu najdeš) i osobní konultace. Tam ti pomůžou prakticky s tím, jak odejít, co si zabalit, když na rychlo odcházíš, kde o co zažádat a tak. Hodně síly a štěstí. Pokud se chlap chová takhle není jiná možnost, než odejít.

vera_vila
4. črc 2014

Pokud máš kam, tak se sbal a odejdi a hned!!!
Rozvod stojí podle toho, zda budete schopní se dohodnout na rozdělení majetku nebo jeden druhého budete muset vyplatit (pokud máte SJM). S rozvedem Ti určitě zdarma poradí i v nějaké občanské právní poradně - jak co podat, kdy kam, jak to probíhá (současně se žádostí o rozvod se podává žádost o svěření dítěte do péče, případně návrh na majetkové vyrovnání, pokud se nějak dohodnete - nevím, kdy máš termín porodu a jak dlouho příslušnému soudu bude trvat, než se k tomu dostanou (u mě to trvalo zhruba čtvrt roku - v listopadu jsem podávala žádost a teprve někdy v březnu se konal soud o svěření dítěte do péče a v dubnu pak rozvodové řízení), takže je možné, že tu žádost budeš podávat dodatečně. Na žádost o svěření dítěte se neplatí nic, na žádost o rozvod se platí kolek - bývalo to 1000 Kč, nevím, kolik je to teď, pokud budeš potřebovat právníka, tak si bere odměnu dle jakéhosi sazebníku, ale to by Ti řekl pak on sám...
Jako samoživitelka si pak od státu můžeš různé příspěvky žádat, nárok budeš mít podle příjmů... Jinak pokud soud rozhodne o výši výživného (a to jak pro Tebe, protože budeš na mateřské, tak pro dítě, pokud on bude uvedený v RL jako otec) a on nebude platit, existují na takové různé páky, jak z nich ty peníze dostat... Každopádně pozor na to, výživné je příjem, který se počítá do příjmů u žádostí na různé státní podpory...

ivonapop
4. črc 2014

Ahoj, šmankote, ani nečtu příspěvky děvčat. Má nárok nejen na alimenty, ale i na výživné pro sebe, dále na dorovnání standartu, které jsi měla v manželství. Co se týká výživného na malé, tak když otec (či matka) - záleží na tom, komu bylo dítě do výchovy světřeno, tak protějšek, pokud nepředloží soudu výši svého příjmu, tak dříve se výživné vypočítávalo z 12,7 násobku živ. minima, dle novely obč. zák. je to již 25násobek.
Rozvod určitě něco stojí, to je pravda. Musela bych se podívat, jak je to dle novely s odproštěním od soudních poplatků, ale každopádně, JENOM sepsání rozvodu není žádná láce. Nabízím Ti pomoc a to zdarma. Nebyla bys první. Buď Tě povedu základními kroky, jak návrh sepsat, nebo Ti ho sepíši sama. Budeš-li chtít, napiš soukromku.

anna_52
5. črc 2014

určitě jdi o dněj.S TAKOVÝM bych nechtěla být-bála bych se ho.

al_muzna
5. črc 2014

158 a pryč!!!

zmaldik
5. črc 2014

tohle je první a poslední varování, jdi dokud můžeš, potom to bude mnnohem horší, mnohem těžší a s dítětem už neutečeš!

salikova
5. črc 2014

Jak od něj utéct? Až bude v práci nebo někde, sbalit se a odejít k rodičům, sestře, kamarádce, příp. se kontaktuj na Bílý kruh bezpečí. A hlavně mu to neříkej, ani kam jdeš a proč jdeš.. Takový to stejně nepochopí:( Určitě bych zvažovala policii. Na alimenty máš nárok, na příspěvěk na bydlení, příspěvek v hmotné nouzi,mateřská a pak rodičovská. Hlavně jdi co nejdřív a nevěř tomu, že bude jiný nebo, že to bude někdy lepší. Nebude.

eloana
5. črc 2014

Muj nazor je jako vsech zde.....odejit -co nejdrive!!! s ditetem uz se ti bude odchazet mnouhem hure....Chovani manzela se bude spis stupnovat-chlap,ktery uhodi tehotnou zenu neni normalni a mel by se lecit!!

denyzuza06
5. črc 2014

v prvni rade pokud by mne nekdo prastil do bricha v tehotenstvi jedu na pohotovost na kontrolu, jestli je ditě v pořádku a lékař napíše do zápisu duvod vyšetření takže pokud on sam to na tveho muze nenahlasi (zalezi na nasledcich a dobe leceni) máš v papírech pro pripad potreby zapsano napadeni. Nárok más na spostu příspevku od manzela ovsem tezko ho donutit je platit☹ českemu statu vetsinou staci kdyz posle aspon neco a je to na dlouho nez zacne takove otce stihat, moznost jsou srazky z platu pokud pracuje. Pak jsou prispevky na dite, na bydleni od statu. Taky existuji azilove domy. Utíkej, vem nahy na ramena a utíkej, nejde tu jen o tebe, jsi především matka

luccy.luccy
9. črc 2014

Normální to určitě není, ale pokud se jeho chování změnilo až tvým otěhotněním a oba jste miminko chtěli, není to třeba tím, že by se obával, jak uživí rodinu apod? Musí to mít přece nějakou příčinu. Asi bych si s ním promluvila a pokud by to nezabralo vzala bych nohy na ramena.

zuzanapapica
12. črc 2014

zuzanamaja: hej ty jsi taková lhářka to svět neviděl... Když si pozorné čtenářky přečtou všechny tve prispevky zde na koníku, takzjisti jak jsi z toho byla vedle kdyz jsi zjistila , že te tvuj manzel chce opustit, jak jsi doma brečela,jak jsi ho přemlouvala at zustane, kvuli diteti atd... a ted tu píšeš neco o škrcení??? A že se ti podařilo utect? Holak ty važně nejsi normalní, hlavně ze jsi s nim chtěla mít díte, byla jsi i na umelem oplodnění nekolikrat,tak co tu ted opet ze sebe dělas chudinku, že pry tě šest let tyral a škrtil...Jak tobě ty lži může někdo žrat?!! Navštiv obor psychiatri, protože psychologie už je málo.... 🙄

ivular
12. črc 2014

Zažila jsem totéž - hodný, pozorný muž, nemohla jsem uvěřit, že jsem někoho takové vůbec potkala. První tři roky jsem prožívala ráj na zemi, jenže pak změnil práci za hodně náročnou a začal se měnit. Nebudu popisovat všechny peripetie, nicméně taktéž se nikdy neomluvil, nikdy nevyjádřil lítost nebo aspoň to, že si je vědom toho jak ubližuje.. Agresivita jeho útoků se stupňovala, prožila jsem nehezké fyzické napadání i psychickou šikanu (a to bohužel i skrze našeho syna). Obávám se, že i u Vás bude jen hůř - i když já sama jsem se dlouho snažila věřit, že se stane zázrak a tento trend se zvrátí, že budeme zase šťastná rodina. Zkrátím to: už jsou to tři měsíce, co jsem od něj utekla. Je to těžké hlavně kvůli tomu, že nás čeká soud o dítě (chce jej do péče, aby se mně pomstil). Ale z hlediska toho násilí je to nepopsatelná úleva!!!
Přeji hodně sil. Kdybys potřebovala konkrétnější rady, napiš IP.

carl36
Odpověď byla odstraněná
Zobraz