Zbily jste někdy své dítě?

vrtelka
11. říj 2013

Je mi hrozně,ale přetekla mi trpělivost vzala jsem ten na boty jak se tím obouvají a seřezala jsem ji teda řádně,až má obtisk na stehně ,ale ted se dívám ,že se nervuji asi zbytečně ona je vysmátá a ,už o tom ani neví. ☹

laurital
5. led 2014

@markytanka To samozřejmě chápu, sama jsem nikdy nepraktikovala tzv. volnou výchovu a upřímně říkám, že než nastolit dítěti za trest režim, kdy s ním rodiče "nemluví", tak snad raději dát jednu na zadek 😉 .

lucieandrlova
5. led 2014

@markytanka já bych tedy s tím výkladem hyperaktivní = nevychovaný spratek byla opatrná... Opravdová hyperaktivita je nemoc, potom je skupina velmi divokých dětí (jsou velmi živé, zvídavé, impulsivní, ale ne hyperaktivní jako nemoc a maminka, kdyby se na hlavu stavěla, tak jí to dá stejně práci zvládnout to) a pak jsou nevychované děti. A navenek se to opravdu moc špatně odhaduje....
A mě by zajímalo, co znamená pojem " občas plácnout"... Já se tedy snažím dceři vštěpovat určitá pravidla napořád, ne abych ji občas plácla, občas domluvila, občas...
Ale dle pravidel Respektovat a být respektován se máme k dítěti chovat jako k partnerovi. Tedy pokud bych to brala dle toho. Ten, kdo uhodí např. přítele, zřejmě uhodí i dítě.
Já se tedy s manželem nebijeme (nikdy), takže nebudeme bít ani dítě...
A ještě by mě zajímalo, jak staré děti plácáte... Nějak si neumím představit 10-tiletou holčičku, které dá máma na zadek???

petrajurinova
5. led 2014

@markytanka mě osobně a mé sourozence mí rodiče nikdy neuhodili - ani jedno jediné plácnutí přes prdel a přesto jsme k nim vždy měli respekt a uznávali jsme jejich autoritu stejně jako autoritu našich učitelů a to ne ze strachu, ale protože jsme prostě věděli, že to tak je správně. Nikdy si nikdo neměl důvod stěžovat na naše chování, všichni máme vysokoškolské vzdělání a žijeme slušným a spokojeným životem. Výchova mých rodičů je pro mě nejlepším vzorem a vychovávám své děti stejně jako jsem byla vychovávána já. A budu donekonečna opakovat facky a plácání po zadku nebo rukou nejsou výchovné argumenty, jsou to jen projevy nezvládnutých rodičovských emocí a neschopnosti komunikace s vlastním potomkem.

kocka5
11. led 2014

Ahoj, já musím říct, že opravdu jsou děti kterým domluvíš, ale pak jsou také odolnější jedinci. Podle mě se musí rozlišit jakým způsobem bych dítě potencionálně měla trestat. Jako dítě bych nikdy nepřetáhla nějakou věcí..... to mi připadá takové surové. Také bití pěstí a velkou silou mi připadá spíš jako útok. Ale já občas chápu takovou mezinárodní plácanou. Plácnutí po zadku.....mimochodem některým dětem to vůbec nevadí a plácnutí po puse je více urážlivé pro dítě. Nekonečné domlouvání je totiž šílené.

@lucieandrlova můj otec mi lisknul ve 20 letech.....a co............. zasloužila jsem si to.

matheaa
16. led 2014

Já i mladší brácha jsme dostávali....na zadek, sem tam pohlavek, facku, párkrát jsme byli seřezaní vařechou.....žádné následky to na nás nezanechalo, svoje rodiče máme rádi a popravdě.....my byli asi hajzlíci a nic jiné na nás neplatilo 🙂 My dostávali hlavně za to, že jsme byli drzí, že jsme lítali po venku bůhví kde a nepřišli včas domů.....které dítě teď běhá a hraje si samo s vrstevníky venku?? Umřela bych strachy nechat dítko samotné....

simona299
21. led 2014

Jsem proti biti deti....Jen kvuli tomu ze jsou maly, mensi...nebudu je rezat. Kdyz vas zlobi dospelej, nastve take mu jednu nevrazite. Jsem zdravotnik. Kdyz me zlobi pacient tak mu taky nedam na zadek.

simona299
21. led 2014

Vadi mi takove to omlouvani, no tak ti ruply nervy atd. Kdyby prisle zakladatelce manzel domu z prace a serezal ji lzici na boty tak by nektere zastankyne fyzickych trestu psali. jejda to mu ruply nervy no.
Jasne placnuti, kdyz chce dite do silnice, bez komenatere. Ale ostatni veci se daji resit 😉

anatanka
27. led 2014

Ja jsem v tomhle extremista a naprosto zasadova. Nikdy bych svoji dceru neuhodila, at udela cokoliv.Neslo by mi to, je to proti memu presvedceni.
Ovšem, jak pisu, jsem v tomhle extremista, a nikoho neodsuzuju za par přes zadek. Vadi mi oblicej - facky atd. To mi prijde, ze k tomu by rodic sklouznout nemel.

Navíc jsou deti, které jsou citlive a staci na ne jen kriknout a uz mají slzičky v ocich a pak zase deti, které serezes paskem a jim je to fuk 🙂 . Každý vi, koho ma doma, tak to tomu asi prizpusobi. Univerzalni model není nikdy.

lenkaef
27. led 2014

Pokud si to dítě zaslouží a ví dobře,že něco provedlo....nemám problém ho přiměřeně potrestat.
Na zadek nebo pohlavek si dle mě každé dítě občas zaslouží!!
Někdy je pohlavek účinější než sáhodlihé vysvětlování milionů důvodů proč něco dělat nebo nedělat.Dídě po druhé větě už stejně neposlouchá!!
A jak už se říkalo za našich babiček....ohýbat proutek dokud je mladý nebo škoda rány,která padne vedle.

A všem,kdo je zásadně proti trestání přeji v pubertě spoustu sil a nervů!!! :o))

lenynka
27. led 2014

No, tak když to vezmu podle sebe, tak mně mohli rodiče říct stokrát, že něco nemám dělat, já i sama věděla přesně proč to nemám dělat, ale dokud jsem si nenabila čumec, tak jsem si stejně nedávala pozor nebo to tajně dělala.
Např. jsem věděla, že nemám skákat na gauči, ale tajně jsem skákala a přestala, až když jsem spadla a rozbila si ret. Věděla jsem, že nemám tahat kočku za ocas, ale přestala jsem, až když mě sekla....

A co pak měli dělat moji rodiče, když jsem lezla po žebříku a skákala do sena, oni mě několikrát načapali, já věděla, že to nemám dělat. Ale byla to taková zábava, že jsem to tajně dělala. Do té doby, než mi táta nařezal. Prostě v té době pro mě představoval většího strašáka tátův výprask, než zlomený vaz.

Někteří tu argumentují dospělými. Ale dospělí přece také dělají věci, o kterých vědí, že je dělat nemají a přestanou, až když dostanou přes čumec. .... Kuřák ví, že z kouření je rakovina plic, ale je mu to fuk, dokud se ho to přímo netýká. Někteří řidiči také jezdí jak blázni, vědí, že můžou někoho zabít, ale dokud se skutečně nevybourají, tak jsou to pro ně také jen prázdná slova. Asi by taky byli radši kdyby jim někdo dal na zadek než tohle.

Syn také ví, že když jde k silnici, musí zastavit a na přechodu se pořádně rozhlédnout. Říkáme mu to pořád dokola,ale stejně to pořád zapomíná. Posledně, když zase vletěl na přechod a nerozhlédl se a zrovna tam jelo auto. Tak už dostal na zadek. Od té doby si dává pozor. Nevím sice jak dlouho mu to vydrží. Ale řeknu vám, že mu radši způsobím to "trauma" a dám mu na zadek, než abych viděla jeho tělíčko pod koly auta 😔

lenkaef
27. led 2014

@lenynka trefně napsané!!!Souhlasím!!! :o)

simona299
27. led 2014

Kazdy ma proste svuj nazor.
jen mi trosku prijde ze kdo souhlasi s fyzick. tresty, rika nez sahodlouhe vysvetlovani a milion slov lepsi bochnout. Jako kdyby bylo bud hodinove vzsvetlovani a nebo rana...
Nedky staci fakt jen vysvetlit. Ale to je na dlouho nebatu. A to s temi dospelymi ze kdyz kouri, trest rakovina. Jedou rychla trest nehoda. To se neda takhle srovnavat s fyzickymi tresty. jen kvuli tomu ze jsou to deti nemame pravo je byt.

kata1988
27. led 2014

@lenynka naprosto souhlasím... myslím že nejlepší je to nejdřív zkusit vysvětlit (třeba i opakovaně) proč to a to nedělat, a když to nezabere tak pak teprve příjde na řadu plácnutí přes zadek(u menších) či zakázání TV/PC (u větších).rozhodně ale nejsem pro používání hrubé síly nebo pásků...

teeerez
27. led 2014

@simona299 jsem si vcelku jista, ze jako zdravotnik nemate pacienta vychovavat, stejne jako manzel nema vychovavat svoji zenu. Dite vychovavam.
Biti malych deti moc neschvaluji a verim, ze to pujde s trpelivosti i bez toho, ale fakt to nebudu prirovnat k tomu, ze sveho manzela preci take nemlatim.

kata1988
27. led 2014

kolikrát bych byla radši,kdyby mi mamka dala lepáka než to co mi řekla... některé věty bolí dodnes ☹

cutce
27. led 2014

podle me zalezi od ditete. Ja se snazim neuhodit, ale kdyz mu neco rikate milionkrat a neposlechne, dostane prez prdel a poslechne. A vysvetlovani, on me vubec nevnima jen kyve hlavou, by mi odkyval I treti svetovou jen aby mel klid 😀 😀 😀 😀

lenynka
27. led 2014

Pracovala jsem jako prodavačka v obuvi. A můžu vám říct, že jsem viděla spoustu exemplářů rodičů 😒

Rodiče mlátící své děti na veřejnosti kvůli tomu, že se blbě podívaly 😠 , sprostě nadávající svým dětem, ale také rodiče, kteří nechali děti pomalu demolovat obchod a ani nehnuli brvou.
Dostala mě jedna maminka, která k nám pravidelně chodila s osmiletou holčičkou. A ta holčička měla maminku vyloženě na háku. Muselo být po jejím a jak se jí něco nelíbilo, tak se začala vztekat a mamince nadávat. Sama jsem slyšela, jak mámě říká, že je trapná a blbá 😝 Paní vždycky zrudla, bylo vidět, že jí to je nepříjemné, ale nezmohla se na nic víc, než dceři monotonně domlouvat. Jednou po ní holčina dokonce hodila botu, která se jí nelíbila 😲

ilonne
27. led 2014

@simona299 Jsem policistka a když mě zlobí obviněný nebo předvedený taky ho neseřežu. Na druhou stranu svojí dceři na zadek občas dám. Raději jí dám na zadek než aby si zlomila nohu, když z něčeho sletí, případně něco na ní sletí apod.., nebo vletí pod auto. Dvouletému dítěti nevysvětlíš následky, to si prostě jde za svým cílem a dokud ho nedosáhne, nedá pokoj. Mám zásadu 3x a dost - 3x vysvětluji, a když vidím, že toho nenechává, je mi jasné, že mě akorát provokuje, plesknu ji přes zadeček. Nemůžeš srovnávat povolání s rodičovstvím.....

jituliiii
27. led 2014

Necetla jsem, jen mi to prasklo do oci...Ja nikdy nebyla bita a mamka nam vždycky rikavala ohledne biti: "Jednoho certa z ni vytluces, 5 do ni vtluces.." Takze serezat rozhodne neeeeeee, vychovnou na zadek - proc ne...Rozhodne se budu snazit prvne varovat slovne 🙂 (Zatím se me to netyka - dcerka je ještě mooooc mala🙂 )

petraemma
14. srp 2014

Občas facku dostane, ale určitě ji nebijeme. 🙂 Chlapeček je ještě malý.

kamino
14. srp 2014

Minuly tyden se mi stala tato prihoda. Prcka ( 2 roky )) napadlo,ze babicka ma na zahrade nejak zbytecne moc kvetin. Vi,ze je nesmi trhat,ze je to boli a uz by nebyly krasne a.t.d....ale zkratka zkousel to. Ja v tu dobu byla nahore,prcek byl dole s dedou. Najednou Bobes vybehl nahoru,zacal hrabat v komode,vytahl zimni rukavice a zase letel ven..tak jdu za nim,on si nasadil ty rukavice a sel trhat kytky zas. Deda vykulil oci a rika,ze domluvy nepomahaly,nabidka jine cinnosti take ne,zak ho placnul pres ruku. No a prcek si to vyresil po svem..absolutne nevychovne jsem se rozchechtala a sla s nim radsi ven na motorku. Od te doby je zase na chvili nechal byt. Je mi jasne,ze nas zkratka testuje...

petraemma
14. srp 2014

@kamino ten je roztomilej 😀 taky bych se asi smála. Dětičky nás zkoušejí furt, je třeba, aby věděly, že existuje nějaká hranice.

kamino
14. srp 2014

@petraemma takove frky ma casto 😉 zkousi to neustale,bohuzel u neceho se vekem hranice samozrejme posouvaji,uz nehrozi nebezpeci,nebo jen minimalni,ale pres neco vlak nejede a pak samozrejme zkousi,cim se da hnout...

texetka
28. srp 2014

Já taky dostávala na zadek - táta měl důtky a ty sakra štípaly . Občas facka, pohlavek. a víte co, jsem za to ráda. Byla jsem děsný fracek - když jsem se zabejčila, tak mi mohli vysvětlovat 100 krát a já si to po 101 udělala po svém a třeba i riskovala zdraví . Dnešní moda vychovávat děti jen slovy je šílená. Když vidím ty dětičky co si dovolí k rodičům, okolí.... prostě nevýchova . Neříkám, že u všech, ale třeba můj muž má synovce a z toho šílí každý kdo je s tím spratkem pár minut ve stejné místnosti ( ne, žádnou poruchu nemá, je jen nevychovaný ) .
Raději pohlavek nebo pár na zadek - klidně vařečkou, než vysvětlování co je stejně k ničemu. jistě říci tohle nesmíš, protože.. a když na to dítě kašle a dělá to znovu ...

smardik
28. srp 2014

já byl vychovávána zákazy, domlouvání a přiznám se kolikrát jsem si v duchu říkala že bych byla raději at mi plácnou a je klid než poslouchat třeba hodinu přednášku. Kluci neřežu že by fakt dostali hodně ale ani neříkám že nedostali na prdel, dle situce, nebezpečnosti. Snažím se vysvětlovat proč to tak nedělat-že to udělali špatně, jde to jinak, proč se tak nesmí chovat ale občas plácnu přes prdel a je to-ale to jsou spíš situace kdy je o bezpečí-třeba u cesty nedávno, volala jsem stůl a on jel, to dostal teda na prdel celkem dost, tady musí poslechnout na slovo

smardik
28. srp 2014

no nedopsala jsem to, takže děcka dostávají ale rozumně, není na pořádku denní bití to ne ale ani se nestalo, že by nedostali. ale mám kamarádku, no ted už bývalou ale to je jedno, a ta má názor jiný, bití bych řekla na denním pořádku a nezapomenu na jednu příhodu-naše děti jsou stejně staré, byli jsme venku někdy na podzim-sluníčko ale na čepici pro 10měsíční děti. no a její malá si sundávala čepici-prostě klasika jak to děti dělají že jak zjistí že se dá něco dělat, no a ona jí jednou čepku nasadila, podruhé nasadila a seřvala a po třetí už dostala - no ale fakt facena, prostě dostala slušnou facku přes pusu, to mi přijde dost přehnané bít 10měsíční dítě fackou. no a pak měla její dcera nevím 3 roky? a ona říká já nevím co dělat, bití nepomáhá, malá ví že dostane a něco udělala, přišla a nastavila pusu na facana a dobrý no, prostě tak byla zvyklá. Takže jen bití on malá není řešení ale zas jen vysvětlování asi taky ne-od druhé kamarádky je vše vysvětlování stylem Evelinko to nesmíš. no takže milá 7letá Evelinka jak ji něco nedovolí maminku klidně kopne a jediné co slyší Evelinko to nesmíš. nevím no obojí mi přijde špatná výchova

milmic
28. srp 2014

Já mám na to pohled z druhé strany.
Moje matka mě mlátila jak nezralý žito, na zadek, vařečkou, facky, to jenom llítalo. Furt na nás jenom řvala a neměla pro nás dobrý slovo. Kdežto můj tatínek mě nikdy neuhodil. A taky právě k tátovi jsem chovala vždycky větší respekt a taky větší lásku k rodiči.
Proto se snažím své děti vychovávat bez bití a plácání. Stalo se mi, že mi ujely nervy, ale vždycky to byla moje chyba a moje vlastní selhání a nezvládnutí situace. Jen projev mých vlastních emocí.
A přestože vedempe tzv "volnější" výchovu, tak moje děti jsoiu velice slušné a vychované, oproti jiným dětem a vrstevníkům. Myslím si, že to je o tom, jak člověk nastaví hranice a jak se člověk dítěti věnuje. 😉

tarra27
28. srp 2014

@smardik souhlasím...obojí je špatně...

ono je rozdíl symbolicky plácnout přes zadek po dvojím upozornění (nikdy bych dítěti nedala přes pusu, to mi přijde fakt strašné) a seřezat ho nebo mu silou dát....a nechápu tedy 10měs dítěti!!!!! to je teda síla...neřeknu když jim jsou tři roky...symbolicky ne silou ale spíše psychicky dát na zadek jakoby plácnout ale ne tak aby z toho měl dítě červené fleky....

druhý extrem je vysvětlování to nesmíš kdy si z matky dítě dělá doslva p*del....to je taky přestřel...na naši dceru byl jeden známý bylo mu dva a půl zámerně zlý...škrtil dceru pomalu...tahal ji za krk...a rodiče?? pokojně pokojně., tisíckrát pokojně......to teda bych dceři vyhubovala jednou, podruhé a kdyby byla zlá, dostala by....

já teda z vlastní zkušenosti, jednu máme 3 roky a druhou necelé dva...a starší dostala asi 2x??? a symbolicky, když už fakt provokovala...ale většinou to lze udělat i jinak než plácnutím....prostě když neposlechne jako třeba dnes, 3x ´nebo 4x jsem ji říkala, at sebere tu hračku(kytaru) ze země a dá ji do přihrádky, aby na ni pak nestoupla, když se nahánějí......a když se smála a lezla po gauči, prostě jsem ji sebrala a odnesla...sice brečela jak nevím co, ale prostě nemusím ji dávat na zadek aby si uklízela....ona to 100x uklidí...a pak to prostě jednou zkusí....a někdy řekne i že ne...že ona nechce.. 🙂))

evaamy
28. srp 2014

No já si pamatuju, že jsem jako malá dostávala varechou a pak jsem byla na ostatní děti agresivní, ale zvláštní je, že to můj vztah s tátou vůbec nenarusilo a vždycky jsem ho měla rada.

maky_s
28. srp 2014

@teerka @vrtelka no to je teda rada!!jak si podkopnout židli.. Pak z mámy bude mít srandu.. a víš ty jak facka bolí? ještě se po ní nikdo nerozpustil.. 😉