Zbily jste někdy své dítě?

vrtelka
11. říj 2013

Je mi hrozně,ale přetekla mi trpělivost vzala jsem ten na boty jak se tím obouvají a seřezala jsem ji teda řádně,až má obtisk na stehně ,ale ted se dívám ,že se nervuji asi zbytečně ona je vysmátá a ,už o tom ani neví. ☹

englerova14
29. črc 2016

Mám malé dítě, 2r., ale nikdy bych ruku nevztahla. Já jsem dostávala a ne málo, páskem, rukou facky,na zadek, táta měl i rákosku. A doteď mám 'tik', že když někdo udělá prudší pohyb, 'kryju se'. A je to dost blbé vysvětlovat. Ale pokud ti prdly nervy, vidím dcery 10,12, takže puberta ve výkvětu a do toho prcek, pak asi sama lituješ a snad znovu neuděláš, navíc lžící, au! Sice se směje, ale to neznamená, že jí to v hlavě nezůstane. Cloumají s ní dost možná už hormony, to se pak člověk chová trošku mimo mísu a dospělí musí prostě zatnout zuby. Ale osobně myslím, že lze domluvit i jinak-zabavit pc, mobil, zaracha, nekoupit co chtěla, vracet kapesné, za trest muset pomáhat s něčím navíc.

englerova14
29. črc 2016

@ewunka takhle malý si ještě neuvědomuje, že provedl špatnost a bolest. Spíš se ptej, kde to viděl, ze své hlavičky to nemá, něco kopíruje a to by se mělo napravit. Místo proti útoku bych dělala auau, brečela a odešla, spojil by si, že udělal mámě bum a maminka je smutná, má bebí. Takhle měl v hlavě-máma mi udělala au, proč?!

eficenka
29. črc 2016

@ewunka
asi není jeho čas být sám.

potřebuje Tě, potřebuje at se mu věnuješ - zkus týden se věnovat od rána do večera jen a jen jemu. kašli na práci, uklid - a nebo uklízejte spolu...

lajla
29. črc 2016

@englerova14 to taky není dobrý...že strany matky typ vydírání, dítě si spojí au s brekotem a bude brečet při každé bolistce, vysvětlovat vysvětlovat, a hlavně být trpělivá...pokud dítě nevyrusta v sado maso domácnosti,tak to prejde

ewunka
29. črc 2016

ahoj sammaelko, tak s babičkami řeč je, ale uhlídej to když u toho nejsi. Snažím se nepracovat když mám syna doma, ono to ani nejde. Myslím, že je to možná tím, že teď mezi babičkami lítá půl týdne a nějak to nerozlišuje to jak se chovat doma a u babiček a tahá nám to domu. Snažím se mu to vysvětlit, tak uvidíme jestli to zabere či nikoliv.

lajla
29. črc 2016

@ewunka ale nezlobte se,to jste si zavinila sama... dítě prostě není.pripraveno, a takto reaguje že jste ho odhodila..
Já chápu že musíte pracovat a třeba to jinak nejde,ale on vám tu úřadu vrací takto...a hlavně i babičky by měly respektovat vasi výchovu...
Je třeba si dát na misku vah priority

lajla
29. črc 2016

Zradu pardon😂

ewunka
29. črc 2016

všechno tohle jsme zkoušeli holky. Přesně jak říká lajla, to se taky naučil kvůli každé blbosti teď brečí. Malýmu se normálně věnuji neustále, vaříme spolu uklízíme věšíme prádlo a hrajeme si na schovku, ale teď jak lítá po babičkách je to horší.

lajla
29. črc 2016

@ewunka já píšu z vlastní zkušenosti...něco podobného jsem měla u první a táhne se do dosud,je ji ,8, takže pokud můžete vykaslete se na práci a buďte jen s malým...nikomu ho nedávejte, vyplatí se to...
Děti si hodně hodně pamatují, i když se to fakt nezdá...

japona
29. črc 2016

@ewunka Pokud jen zkusil, co se stane, když vás uhodí, tak bych mu řekla: "nedělej to, mně to boli" a byla ve střehu, zda to nezkusi znovu🙂 Nikde to vidět nemusel, prostě ho to napadlo. Pokud by vysvětlení nestačilo, řekla bych durazneji a az pak vrátila.. Nejsem příznivcem mlácení deti, ale nenechám ani mlátit sebe..

ewunka
29. črc 2016

Přemýšlela jsem o tom, a spíš to udělal naprosto nevědomky. A k lajle - malej by měl jít od září do školky, takže si nemyslím, že by to byl zase takový extrém. Spíš přisuzuji vinu babičkám, které prostě přistupují na jeho pravidla.

lajla
29. črc 2016

@ewunka pisete...by měl jít do školky...však uvidíte jak se to vyvrbi a jak mu tam bude...ale zase bude vržen někam jinam...takové přehazování no😞 ale sama musíte vědět...
Děti zkouší a to že sem tam placnou v tomto věku je normální, není to třeba v situaci kdy něco chce, potřebuje, vy ho neposloucháte atd...pokud by se to stávalo častěji je potřeba vypozorovat spouštěč, vysvětlovat...a ne vracet...protože to se zase naučí že na bití platí zase bití
Jo je to těžký...a držím pěsti se školkou,maloktere dítě chodí bez pláče, naštěstí tuk tuk to zažívat...zkoušeli jsme a prostě školka od tří fakt ne...po tom 4 roce v pohodě

jika10
29. črc 2016

Jsem proti mlácení dětí, ale občasné plácnutí, když si to dítě zaslouží, nezavrhuji. My doma vychováváme, že 3x slovně upozorňuji že nemá něco dělat a pokud to nezabere přijde hold plácnutí nebo přes zadek.
Druhý extrém je moje švagrová, ta nevychovává vůbec, neplácá, nedává přes zadek a vždy když malej něco vyvede, tak udělá nenene to se nedělá. No a dopadlo to tak, že u babičky rozbil skleněný talíř z mikrovlnky, rozbil hračky, protože je házel z balkonu na zem. Flákl mojí dceru autem, lopatkou a ze vzteku se obrátil i na svojí mámu, kterou flákt a ta neudělala nic, jen tytyty to se nedělá. Za tohle já bych mu dala už pěkně na zadek a myslím že přesně z něho jednou vyroste pěkný sígr, který bude klidně týrat jiné děti.
Takže mlácení ne, ale občasné plácnutí jako výchovný prostředek neodsuzuji.

martinavlk
Odpověď byla odstraněná
Zobraz