Zbily jste někdy své dítě?

vrtelka
11. říj 2013

Je mi hrozně,ale přetekla mi trpělivost vzala jsem ten na boty jak se tím obouvají a seřezala jsem ji teda řádně,až má obtisk na stehně ,ale ted se dívám ,že se nervuji asi zbytečně ona je vysmátá a ,už o tom ani neví. ☹

pisisvori
15. říj 2013

A nejlepší jsou ty maminky co si myslí, že za výchovu jejich dětí odpovídá školka, škola ....

kajalka
15. říj 2013

@leni78 Tak to vůbec. Část mý rodiny a hodně známých pracuje ve školství a všichni říkají, že dnešní děti nemaj obdoby. Zažili případy, kdy se navzájem vyhazovaly z oken v x tým patře, nosej do školy nože, na výletech se strkaj pod auta. Na druhým stupni už souložej někde zašitý. Nakonec nejsem ze školy až tak dlouho, ale tohle jsem nezažila. Rodiče vždycky respektovali názor učitele, žádný, že naběhli na ředitele, vyhrožovali a byl nakonec potrestanej učitel a dítě vychechtaný. Denně potkávám školku na procházce. Před lety v okresním městě mě všechny děti zdravily. Teď na vesnici nezabučej. Do háje jde i obyčejná slušnost.

bublinka1980
15. říj 2013

Nedávno jsem si byla sednout s kamarádkou na zahrádce, všechno bylo v pohodě do doby než ten její malý kluk něco chtěl a ona mu to nechtěla dovolit (5 let), v tom ji popadnul za ruku a začal do ní kopat na veřejnosti. A ona??? Jen se hloupě smála a říkala mu, že se tohle nemá dělat, že je neposlušný. To jste měli vidět okolí, jak nechápavě sledovali toho jejího "promiňte mi to" rozmazleného spratka. Domluvy samozřejmě nepomohly a kopance nepřestaly až docílil svého. Já být na jejím místě, chytí jednu na zadek. Já jsem sice jen přihlížela, ale adrenalin ve mě vřel, jako by to bylo moje dítě. To ale není jediná moje zkušenost. Jindy byli u nás na návštěvě a tak mi mlátil do akvárka až jsem po jejich odchodu zjistila, že z toho leknutí mi jedna ryby v letěla takovou rychlostí mezi kameny, že bylo po ní ☹ Ta jeho máma se jen přihlouple celou dobu usmívala a neustále mu říkala, že to nemá dělat :-/ Pak chytil kovovou lžíci a šel bouchat znova, to už jsem zakročila já, protože to už by mi akvárko určitě rozbil ☹ Bohužel dělají si do vysoké míry samy maminky, že z dětí pak je to co je.

evulinkab
15. říj 2013

@leni78 ANO, tak jsem vyhořelá 😀 😀 😀 ..Docela legrace číst o sobe, že jsem vyhořelá, zvlášt od človeka, který me nikdy v mé práci nevidel.Ale diskutovat tu o tomhle nebudu.A v afektu ti také nepíšu, věř jže jsem v klidu, sedim u notasu, piju čaj a ted se jen smeji tvým "argumentum"...

Jinak k tomu, co jsi psala výše-:::: To, ze jsou děti drzejsi a drzejsi a dřív bylo víc snehu, to přichází s tím, jak starneme. emoticon Děti jsou porad stejné a sněhu bylo dříve, stejně jako teď ..
Pěkná hloupost.Děti jsou drzejší a to víme všichni.Ale je to dusledek výchovy.Ničeho jiného.Tečka.

kajalka
15. říj 2013

@bublinka1980 Žádná vysoká míra. Rodiče z dětí dělaj nezvladatelný spratky, nikdo jinej. Naštěstí ale existuje ještě hodně hodných a slušně vychovaných dětí. Ale mají to v životě těžší..bohužel.

zuny
15. říj 2013

Moje mamka pracuje v MŠ 30 let. Některé děti jsou opravdu hodně zlobivé, hlavně před svými rodiči se předvádí, zklidní se, až když jsou ve školce sami. Neumí pozdravit, neumí říct děkuji nebo prosím. Mám staršího syna v jiné školce a někdy bych byla radši, kdyby byla učitelka na ně přísnější. Každé dítě je sice jiné, ale v kolektivu musí být režim, nebo kdyby každá učitelka přistupovala ke každýmu dítěti zvlášť a domlouvala mu, to by se z toho asi zbláznila.
U mladšího syna je teď období vzdoru, trvá to asi už 3 měsíce, má 2 roky a 5 měsíců, jak není po jeho, tak je zle. Nejvíc se začne vztekat, když jsme venku. Prostě se zarazí, nastaví ten svůj kukuč a už vím, že je zle. Jede na odrážedle, zastaví se a řekne, že už nechce jet, ale motorku mi nedá a sedí na ní.Nebo za ním nesmím jít a musím stát (jdu, když mě nevidí), nebo nechce, aby ho bráška předjel, hodí s odrážedlem, zastaví se a nechce jít ani tam ani tam. Někdy jdu dál a nechávám ho být (ale zas nemůžu na ulici kvůli autům), když jdeme po polňačce, tak se mu schovám, protože když mě vidí, tak nejde, když mě nevidí, tak běží. Někdy přijdu k němu, dám mu na zadek a táhnu ho domů. Jinak to není tím, že by se nemohl vyjádřit, mluví už krásně ve větách.....dneska jsme přišli s řevem domů, tak dostal ještě jednou vařečkou, ale za 5 minut byl jak mílius. Vždycky jsem zastávala tvrdší výchovu, ale někdy už to vzdávám a fakt nevím, co s ním dělat. Doufám, že ho to přejde.
Se starším synem jsem tohle nezažila, byl daleko hodnější. Na druhou stranu mladší syn se rád přijde pomazlit, takže má dvě tváře 😉

paolin
15. říj 2013

@leni78 mně fakt fascinuje, jak tu kopeš do lidí. musíš být brilantní psycholog, když z psaného textu dokážeš otipovat lidi. a že se nehodláš bavit s někým, do koho jsi se navezla a jeho obranou reakci vyprovokovala? tak to je za mě zase alibismus.

laurital
15. říj 2013

Ohledně těch případů, které tady líčíte si myslím, že nejde o dítě, ale chybu v jeho výchově.Pokud dítěti odmala neurčíte mantinely tak je jasné, že v pěti šesti letech neprojde zázračnou transformací a nezmění ze dne na den své chování.Pokud dovolíte např.dvouletému dítěti mlátit s hračkami s tím, že je malý tak je jasné, že mu najednou v pěti přes noc nedojde, že by to neměl dělat atd.A věřte, že mantinely lze určit i jinak než bitím.Sama mám starší dceru v pubertě a věřte, mě občas také vytočí některými nápady 🙂, ale zatím to vypadá, že je z ní i bez fyzických trestů docela hodná a slušná holka.
A slušné chování a pozdrav?Myslím si, že to je otázka příkladu, který má dítě v rodině.Děti jsou naším věrným obrazem, občas i více, než by nám bylo milé.

xveronikaxx
15. říj 2013

@bublinka1980 ale i ta domlouvavá výchova je o autoritě..když to hloupě vztáhnu na psy, tak taky v parku máš majitele psů, kteří křičí a nadávaj a až k nim pes přiběhne, tak ho zbijou - a milej pes to udělá druhý den znovu. Je to kombinace nátury psa a nedostatek autority u majitele... a pak toho samého psa vidíš na cvičáku, kde cvičitel zavelí a pes je v pozoru - a bez křiku a bití....trošku hloupá alegorie, ale snad pro představu zafunguje jako příklad... jsou prostě maminky, které i když budou mlátit, plácat, vřískat, tak to s dítětem nehne a to stejně bude házet kamenama na lidi... a i když přestane v danou chvíli, tak to udělá, až se máma nebude koukat...

většina z vás se tu obhajuje, že dítě (5 a víc) je příliš živé a proto je potřeba mu dát na zadek. vaše dítě, vaše svědomí, ale přesto bych se zkusila zamyslet, jestli není ještě i jiná cesta a hlavně bych si položila otázku, proč mu potřebujete dát na zadek - nešlo by to udělat i jinak? je třeba možné, že nemáte dostatek autority, kterou si u dítěte vynucujete plácnutím, třepnutím,..? a je nějaká možnost, jak tu autoritu získat i jinak, než fyzickým trestem?

ještě se tu tak nějak naťukla škola... pracuji dost se školami, je to část našich klientů, takže jdu občas s učitelkami na oběd v jídelně. je to asi 14 dnů, co jsem se 7 učitelkami 1. stupně diskutovala, jak jsou na tom dnešní žáci. Ptala jsem se jich, jestli jsou skutečně zlobivější a drzejší, jak se často říká a především - zda jsou chytřejší, když dnešní rodiče se snaží zajistit, co nejvíc kroužků, logických her na doma atd. Bylo mi řečeno od učitelek s 15 letou praxí, že rozdíl v dětech není. Jediné, co pozorují, že děti jim většinou nastupují do 1. třídy a už umí často číst i trochu psát (z počítačových i jiných her), takže se nudí. Na druhou stranu, že tyto děti zcela postrádají hygienické návyky, že jsou zvyklé z domova, že je za ně všechno uděláno. Takže zatímco před deseti lety děti neznali žádná písmenka, dnes si děti neumí zavázat tkaničku a neví, že si mají umýt ruce..

@evulinkab
a s tou výchovou ve škole/školce... no, ve chvíli, kdy tam dítě stráví 20-30 hodin týdně, je jasné, že ho ta škola/školka nějakým způsobem ovlivňuje a vychovává. A samozřejmě bych také předpokládala, že pokud moje dítě ve školce/škole něco provede, učitelka se ho zeptá jestli to udělal, proč to udělal a přiměje ho to uklidit/omluvit se atd. Takže ano, do jisté míry očekávám, že ho bude vychovávat.

útok na tvou osobu - jestli máš nebo nemáš syndrom vyhoření - to netušim ( :D ) , ale je jasné, že každému z nás jeho práce občas leze na nervy a je to uplně přirozené.... A nešlo tomu klukovi s vyplazeným jazykem a s maminkou na odchodu něco říct? něco ve smyslu - Tomáši proč na mě vyplazuješ ten jazyk, to se přece nedělá apod. než to nechat přejít? a s tou holčičkou, co ti řekla (nebo tvé kolegyni?), že jsi uplně blbá, kvůli bundě - no já se totiž obávám, že je to případ, kdy tohle říkají holčičce doma, a podle mě holčička uplně nechápe význam slova - jako chápe, ale neví rozdíl mezi tímto slovem a slovem třeba hloupý nebo ťunťa atd... kdyby ti řekla: paní učitelko, vy jste ťuňta, jak jste si to mohla splést - tak už by ti to nevadilo, viď? podle mě tady je vážně problém ve výběru slova, které nevím, do jaké míry to dítě chápe - a je očividně zvyklé z domova, že se mu nadává, takže si nemyslím, že by to byla neúcta k učitelce...ale jasný, zarazí to, zamrzí to...:(

pavlinaoo
15. říj 2013

@paolin brilantní psycholog 😀 to určitě. Celou diskuzi jsem přečetla a protože se tu nesmí ani nadávat ani urážet @leni78 NO COMMENT. Ty seš fakt mimo 😅 😀 To se nedá tohle nečíst s úsměvěm na tváři. Jestli tohle včechno cos tu napsala holkám a @evulinkab myslíš vážně, tak potěš noha. Ty si lítáš někdě na obláčku asi kilometr nad zemí. Hezký, vyrovnaný den ti přeji 😉

leni78
15. říj 2013

@kajalka A ty děti ze školky, co te potkávají na ulici a nezdravi Te, Te dobře znají ? Moje děti tedy mají zakázáno zdravit na ulici lidi, které dobře neznají. Nesmí je oslovovat, ani reagovat, tak jestli to nebude tím. Boze lidi, co se to s vámi děje ? Takových stížnosti na děti, takových negativistickych postojů. Jak vas milí učitelé děti maji mít rady a mít k vam uctu ? Ja jsem tedy jako dítě takové ty komisni učitelky vnímala jako jezibaby. Vřelý vztah ani uctu jsem k nim necítila. Měla jsem rada ucitele z češtiny. Byl nám ve výuce partnerem a ucivo si dodnes pamatuju. Spisovatele, co napsali, co v te době prožívali kdyz psali knihu, byl do uciva tak zapaleny a tak krásně nam to uměl předat. My pubertální holky jsme se mu smaly, ze mu prosvitaji pruhovane trenky - trubky no. Ale dnes kdyz bych ho potkala, poděkovala bych mu a vzdala uctu. To byl u me pan učitel. Byl mladší, rada bych věděla, jestli i dnes je plný energie, nebo jestli o detech mluví jako o nevychovancich co neumí pozdravit.

leni78
15. říj 2013

@paolin Nekopu do lidí, naopak 🙂

kajalka
15. říj 2013

@leni78 A ty když někoho denně potkáváš, tak nezdravíš? Já teda jo a přijde mi to normální.

evulinkab
15. říj 2013

@xveronikaxx To s tím vyplazeným jazykem se stalo kolegyni, která má 55..je to skvelá kolegyne, také určite není vyhořelá 🙂 🙂 ...je to sportovkyne telem i duší a po tolika letech praxe ví, jak reagovat.Jak mi říkala, tak se to stalo proto, že maminka přišla do školky moc brzy, to dítko si chtelo jeste hrát.Takže následkem bylo nafouknutí a vypláznutí jazyku misto pozdravu.Víš, ono se dá pochopit, že nekdy i díteti ujedou emoce, apod...Ale já treba bych si tohle nikdy nedovolila ke svemu učiteli, mela jsem k nim respekt.A v zájmu toho dítete a práve te vychovy si to ditko musi uvedomit, že tohle delat nesmi a proč...a že se má omluvit..
A s tou holčičkou- to je holka, která je dosti zlobivá, problémová a význam slova si plně uvedomuje-je dost inteligentni.Jedná se o předškolačku, která má odklad..Bylo by to na delší psaní, tech jejích drzých vystupu je moc(a není jediná), ale rozepisovat se konkretne nebudu...Stejne to nemá smysl🙂

marcinek
15. říj 2013

@leni78 to se pletes, respakt sam o sobe neprijde, pokud rodice budou pred detmi shazovat ucitele. Pokud mi donese dite 5 ze skoly a ja reknu, ze ten ucitel je fakt blbec, ze ti dal 5, tak to dite si ho fakt vazit nebude. Prvne musim zjistit jestli to dite opravdu tu latku umi a pak si pohovorit s ucitelem proc dite oznamkoval tak a tak. A ne na nej hned vyletet, ze moje dite si 5 nezaslouzi. Pokud ale samozrejme ja to dite prezkousim a vim, ze latku umi a dostane opet 5, tak tam uz asi nekde bude chyba a ucitel na diteti zasedly a budu to nejak resit. A navic ja nepracuji ve skolstvi, takze zadny syndrom vyhoreni u me nehrozi. Ale nelibi se mi drze a sproste deti jak treba popisuje @evulinkab proto ja bych si jeji prace s detmi vazila. Me se treba libi i to podani ruky a slusne pozdraveni, podekovani. Akorat bohuzel tim jak je moje dcera tvrdohlava, tak ne vzdy se to podari, ale samozrejme se ji snazim k tomu vest.

pisisvori
15. říj 2013

@laurital 100% souhlas. Bohužel někteří rodiče buď používají to bití a nebo naopak ten druhý extrém = absolutní volnost bez mezí a hranic. A @leni78 ve své dokonalosti nedokáže pochopit, že právě o tom se tady mluví, že rodiče převzali v poslední době ve velké míře tady ten způsob výchovu bez mezí a hranic pro děti a někteří jim navíc ukazují styl výchovy "já jsem zbohatlík, můžu všechno, když budu slušný doplatím na to, musíš mít trvdé lokty jinak budeš chudák a nic nebudeš mít, slušnost je naprd..." a proto se ty děti chovají jak se chovají. Není to o ježibabách učitelkách (ani o "tvrdé" výchově, která převládala dříve), které byly i když toho sněhu bylo tak moc🙂🙂 a budou i z a100 let🙂.

evulinkab
15. říj 2013

@leni78 ..Jaké negativistické utoky na deti?...Jak jsem napsala, děti zlobí čím dál víc a nemají autoritu k dospelým.Stejne tak je ale spoustu hodných deti, patří k nim díky bohu za to i muj syn(vyjimečne zazlobí a nekdy to přežene), ale je to hodný kluk a doufám, že tak i zustane.A i ve školce, mám tam spoustu hodných deti, citlivých, vychovaných a zkrátka takových, kde vidíš, že to funguje...A věř nebo ne, ta vychova dělá opravdu hodne!!!.Je jasné, že charakter neovlivníš, ale když si uvedomim, které deti jsou hodné a jak to funguje v rodine, tak zkrátka je videt, že vychova je prvořadá.Protože opravdu ty hodné děti pochází vesmes z rodin, které jsou bezproblémové, s rodiči se normálne dá mluvit, rodina tam figuruje na 100% a detem se venuji a samozřejme také rázne zakročí v případe, že díte dělá neco zle.Naopak je to u tech dětí, které "zlobí"-to jsou vetsinou deti, kde bud se detem nevenuji a rodina neklape, nebo zkrátka je tu práve ta vychova, kdy díte muže všechno a bohužel potom i vlastnim rodičum přeroste pres hlavu.A o tom se tu celou dobu bavíme-že rodina je ta kdo vychovává a díte v podtstae za to, jak se chová, nemuže.Protože jsou to rodiče, aby ho to naučili.

bublinka1980
15. říj 2013

@kajalka Trvám na tom, že "do vysoké míry", protože mnohdy i přes snahu rodičů vychovat své děti, se jim to nakonec nepodaří, ať už díky genům, nebo vrozeným vlastnostem dětí, které ani rodiče pak neovlivní.

ebsian
15. říj 2013

Nechápu, jak může někdo dopředu říct, že nikdy nezbije své dítě. že mu nedá facku a nic. 😅 😅 Vědmy? Jinak u našich fungovala starovýchova a řemenem a dalšíma pomůckama se to taky řešilo víc, než třeba fackama. Ale jako pokud to mé dítě přepískne, tak dostane. Pokud se začne vztekat a být drzá neúnosně, tak bohužel. Nemyslím si, že vždy zaberou argumenty.

killi
15. říj 2013

nezbila bych dítě, brala bych to jako osobní selhání. Je spousta účinnějších metod, než dítě plácnout. Bití je pro dítě ponižující a narušuje důvěru, nehledě na to, že poškozuje sebeúctu a vztahy. Tím, že děti bijeme, posilujeme jejich pozdější přijímání násilí na sobě – buď partnerem, nebo ho budou samy páchat. 😒

bublinka1980
15. říj 2013

@killi Tak já třeba když už jsem dostala na zadek, tak jsem už teda věděla, že jsem něco opravdu přepískla. Nebrala jsem to jako ponížení, ale jako přiměřený trest za nějakou špatnou věc kterou jsem udělala. Absolutně to na mě nazanechalo žádné následky, vztahy máme s mámou co nejlepší. Jako dospělý člověk teď ale rozhodně nemám potřebu mlátit manžela a ani bych si to nenechala líbit od něj, ono to je totiž už opravdu o něčem jiném! Tyhle dvě věci bych nezaměňovala. Samozřejmě jsem zde teď nepsala o dětech/dospělých kteří byli biti v dětství jako žito, tihle si můžou skutečně nést následky celý život a promítne se to i v jejich dalších vztazích!

schnek
15. říj 2013

pročetla jsem diskuzi a docela zírám 😕 No zírám... dokud jsem měla jedno dítě - klidný, spavý a spokojený s nastaveným režimem, měla jsem pro kamarádku s hyperaktovním nespícím dítkem řadu "výborných rad". Docela se divím, že mě tenkrát neposlala někam 😅 S druhým synem jsem ale sama na vlastní kůži okusila, co starost o takové dítě obnáší, a to to zdaleka nebylo takové. Dítě jdoucí klidně po ulici, spící po večerníčku, schopné si v klidu hrát či rozumně poslechnout... to je naprosté sci-fi. A RABR sice občas funguje, ale právě že jen občas. A já zkrátka nejsem tažnej kůň. Takže děti sem tam nějaký to plesknutí schytají. Upřímně obdivuji rodiče schopné vychovávat bez takových trestů a křiku - mmch, když tu některé píšete, že vás rodiče bez toho vychovali, jak vás tedy vychovávali? jaké tresty jste dostávaly? Já kolikrát nevím kudy kam, když se děti rozdovádí. Co byste dělaly s 5letým hyperaktviním, zdrhajícím neposluchou, 6letým, co ho neustále na něco namlouvá a 3letou, která všechny opičiny po těch starších opakuje? Většinou si nepřipadám jako matka, ale krotitel divé zvěře. A ani na toho staršího nefunguje v klidu vysvětlovat, opakovat, zdůvodňovat... co s nimi?

@vrtelka z toho, že o tom přemýšlíš, soudím, že na sebe nejsi pyšná. Takové amoky dobře znám, člověk má chuť to dítko v tu chvíli přetrhnout vejpůl. My doma praktikujeme výměnu - když jeden z nás vidí, že na druhého už je toho moc, tak ho pošle uklidnit se a vystřídá ho u dětí. S dcerou bych si promluvila a na sobě zapracovala, aby se to už víckrát neopakovalo.

killi
15. říj 2013

@ebsian záleží jaké argumenty nebo trest vymyslíš místo facky. Ze své zkušenosti vím, že kolikrát jsem prosila svého otce at mi radši dá facku za to, že jsem něco provedla. Než to, že jsem třeba celý týden koukala za oknem, zatímco oni si hráli venku a já nesměla ven za trest. Facka by nikdy nic nevyřešila, za chvilku se dítě otřepe, my mu tím ukazujeme, že bít je normální a akorád tím ztrácíme důvěru.

ebsian
15. říj 2013

@killi Blbost. Já zas neměla nikdy domácí vězení, to je úplně k ničemu.

pisisvori
15. říj 2013

@killi promiň ale v naší a starší generaci dostalo snad každé dítě nařezáno...některé jednou jiné každou chvíli a nemyslím si, že by tady bylo násilí víc než jinde a jindy a určitě ne víc než v zemích, kde je ta výchova už několik generací dost uvolněná.
Upozorňuji, že zastánce bití nejsem. Bití u mě znamená pár na zadek nic víc nepřipouštím a vsituacích, kdy uteče přes ulici,když jede auto po opakovaném upozornění, vysvětlení....a uznávám, že je v tom určité selhání dospělého , jeho vztek daný něčím jiným, který se připojí ke zlobení dětí ...
Ale takhle paušalizovat a bez myšlenkovitě přijímat co někde někdo napsal je trochu mimo🙂. Dostávala jsem pohlavk, na zadek , manžel taky a dcera ode mne dostala tak 2x (a to tak, že to ani necítila) za své 4 roky a od manžela nikdy...mě ani manžela taky nikdo nebije🙂 ani my sebe navzájem🙂

evulinkab
15. říj 2013

@killi je rozdíl bít dítě a nebo mu plácnout přes ruku či zadek..Já bych taky syna nikdy nezbila, ani facku jsem mu nedala..Ale že jsem mu lupla v obchodáku přes zadek, protože jeho chování bylo neunosné...to je uplne neco jiného.On to totiž ani pomalu necitil, jen proste diky tomuto plesknuti si docela rychle uvedomil, že přestřelil.

killi
15. říj 2013

proto jsem psala, že záleží co vymyslíš za trest. Je jasné, že na každé dítě funguje něco jiného. Na mě platilo, nejít ven, moje dcera kdyby nešla ven i 14 dní, tak se doma zabaví a žádný trest to nebude. Ale jsou tresty, které na ni zabírají a jsou tisíckrát lepší než facka nebo plácnutí přes zadek.

kamilka007
15. říj 2013

Párkrát jsem taky ujela - rukou přes zadek, někdy se to prostě nedá, zvlášť v tom "speciálním období", kdy dělá věci naschvál nebo někomu ubližuje. Když se pak ale obě uklidníme, pomazlíme se, popovídáme si o tom a usmíříme se, aby věděla, že i když se něco takovýho stane, mám ji nadevšechno ráda. Výčitky ale stejně vždycky mám, to teda jo.. 🙂

evulinkab
15. říj 2013

@killi No vidíš, právěže na nekteré díte platí to či ono..a to už každý rozumný rodič pozná sám.Mě když syn spustil záchvat v obchode, že jsem mu po kině nechtela koupit zmrzlinu a já začala vysvetlovat, že už jsem mu zaplatila kino, popcorn a pití a zmrzku ne, že proste nejde mu všechno kupovat, nehlede na to, že kašlal.Tak si zacal ke mne dovolovat, začal na mě napřahovat vztekle ruku a říkat veci, jakože mě kopne do břicha, kde mám schovanou Sofinku(je to mesic zpet a moc dobře ví, že na mé tehotné břicho má dávat pozor).Rozhodne tohle z domu nemá, s takovýma vetama přišel ze školky, jakože mám te rád, kamarádím s tebou nebo nekamarádím...A protože opravdu v tu chvili přestřelil, tak jsem mu tu ruku, kterou napřahoval na mě, chytla a plácla jsem mu na zadek.Domlouvání by bylo naprosto k ničemu.On začal brečet, pak se uklidnil a přišel sám od sebe se omluvit, že už to nikdy neřekne.Rozhodne si nemyslim, že jsem selhala, když jsem mu plácla přes zadek.

ebsian
15. říj 2013

@evulinkab Udělala jsi to dobře, to přestřelil. Dobrá ukázka toho, jak to myslím i já. Nehodlám dítě bít pomůckami jako naše mamka (řemen např.), ale plácnout přes zadek pokud přestřelí, to ano.